Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

wali
11. feb 2008

teda holky, ale ste toho popisali! 😉
nam teda praci prasok robil zle - mali sme na zaciatku Lovelu a strasne sa z nej maly vyhadzal - same vyrazky po celom telicku. ked som ju vysadila, zlepsilo sa to, ale vyrazky ostali na licku a sup - bol z toho exzem. po 2 mesiacoch (ked som sa zbavila exzemu) som znova vyskusala lovelu, zas sa vysypal, tak som ju rovno vyhodila a nechcem ju ani vidiet! ale exzem vtedy teda pokracoval, takze ci to bolo z lovely, alebo ona bola len tym prvym spustacom, a robi mu zle aj nieco ine tazko povedat. v kazdom pripade davam bacha na coko (to mu robi zle) a nejem oriesky, hriby, korenie a kyslu kapustu. pockajte, ked raz dokojim, to sa rovno obzerem!! 😵

kachne23
11. feb 2008

ty jo Wali, zrovna čtu, co všechno nejíš, a cpu se u toho těstovinama s houbama 🤐 . achjo, tak houby mě nenapadly, furt se zapomínám kontrolovat 😠

wali
12. feb 2008

kachne - obcas zhresim aj ja, to sa snad inak ani neda 😖 vidis, teraz mam chut na tie tvoje cestoviny 😀
hriby mozno ani zle nerobia, len som sa niekde o tom docitala, tak som ich pre istotu vysadila, ale obcas ich pridam pod maso, no fakt len vynimocne. mam pocit, ze ked si obcas dam nieco take v malom mnozstve, maly to znesie v pohode, len ked som to prehanala a zjedla som viacero druhov z tych "zakazanych" veci, tak sa mu vyhodil exzem (napr. na obed hriby, a hned v ten den aj coko s orieskami = katastrofa).

veverica
12. feb 2008

ako vyzera atopicky ekzem prosim vas? Ja som to vcera ukazala obv. ekarke a povedala mi, ze to nic nie je, ze maly ma potnicky! Dnes som to ukazala inej obv. lekarke a ta povedala, ze ma nejake podozrenie na alergiu pripadne eskzem a dala mi papier na kozne. Su to take drobne cervene bodky, sem tam fliacik a tiez som si vsimla, ze ked to natriem tak mu to scervenala a zacal plakat, ale neviem ci ten placs tym suvisel. Vyrazky ma na brusku, chrbatiku, trosku na rukach a aj na nohach a niekedy ich nema skoro vobec a inokedy ma toho zas viac a je to viac viditelne.

lusil2005
12. feb 2008

veverica tazko povedat. to mozu byt aj potnicky aj exem 😀
ma to take suche, akoby zhrubnutu kozu? take draplave?

mimochodom wali, kachne, hriby su alergen. moja mala neznesie ked zjem sampiony...

veverica
12. feb 2008

praveze to nema take moc suche, iba sem tam mam pocit, ze ma suchu pokozku, och ☹ zajtra skusim to kozne nech sa na to pozru. Btw to fakt sa potnicky podobaju na ekzem? Jedna dr tvrdi, ze su to potne a druha zasa, ze na potnicky je velky a ze to bude cosi ine....

lusil2005
12. feb 2008

ja neviem :( mala potnicky nikdy nemala. ale ten exemik na lickach jej vzdy zacina tak ze male cervene bodky. ako ked sa vyhadze z nejakeho jedla. no a potom sa tie bodky zleju do jedneho velkeho cerveneho zapaleneho flaku.

veverica
12. feb 2008

pocuj a moze to byt aj reakcia na prikrm? Mrkva? Ale aj pred tym maval sem tam bodky, snazila som sa davat pozor na jedlo ale ako si tusim ty pisala ze sampiony su alergen tak tie som jedla hojne, no idem spinkat ale rano hned studujem a citam dalej, dobru nocku

jabber
12. feb 2008

wali - my už taky Lovelu pár měsíců nemáme, dneska jsem si přinesla Ecover, tak jsem na to zvědavá

kachne - nám třeba houby nedělají nic, předevčírem jsem měla smaženici. Mě přijde, že u nás to na jídlo nijak nereaguje 😖 bude to něčím jiným.

veverica - jak píše lusil, my jsme taky měli malé červené tečky, které se najednou slily do obrovského rudého fleku a bylo to horké, pak se to třeba zase rozdělilo na ty tečky...začalo nám to na tvářích a na krku

jabber
12. feb 2008

veverica - na mrkev snad alergie není, tou by to být nemělo, ale velký alergen je mléko a vejce 😖

wali
13. feb 2008

veverica - u nas exzem tiez zacinal ako cervene vyrazocky, ktore sa zliali potom do jedneho obrovskeho bordoveho flaku. snad ti kozna presne povie, o co sa jedna. inak, ak kojis, tak to moze byt aj nieco z tvojej stravy, ale bohuzial je tazko povedat, co... 😖
maly mal raz potnicky - este v porodnici, ale mne prislo, ze tie vyzerali trosicku inak nez potom ten exzem. nebolo ich tak vela vedla seba, len kde-tu. kdezto exzem - to je viacero bodiek pri sebe. hrozny popis, ked to tak citam, ale snad ma pochopite 😉

jabber, daj potom vediet, ako reagujete na ten ecover. som zvedava.

kachne23
13. feb 2008

já docela věřim, že u nás to jídlo může hrát roli, problém je, že to nejsem schopná vysledovat, p. vyždycky sežeru několik zakázanejch věcí najednou 😅 . Teď např. testuju ty houby a taky malilinko lískovejch oříšků, kerý jsem dala na jabka v županu. A vypadá to, že docela dobrý, co dodržuju je ta čokoláda a mlíko a od tý doby to máme podle mě lepší. Docela se stydim, že nemám pevnou vůli nejíst alergeny, když by to mohlo Matějovi prospět, ale furt zapomínám.
Jo a taky jsme ještě víc omezili koupání, vychováváme si malý prasátko, mejem se celý tak jednou tejdně 😉

l.i.l.a.
13. feb 2008

och, kachne, ja tak podobne. žiadne kakao a mlieko a tiež som si všimla, že mu vadí káva (samozrejme bezkofeínová)

mischell7
13. feb 2008

Ahojte maminky...Reišim dilemu.Malý má 4 a pol mesiaca,je atopik, je na Nutrilone HA1 a dr. povedala že mám začať dávať HA2...Tak ho už mám doma, ale na krabičke píše, že je to doplnok ku príkrmom, ale ja ho neprikrmujem podĺa rád maminiek,,,neviem čo teraz či mám kúpiť jednotky ´dalšie alebo začať prikrmovať

zuzitka
13. feb 2008

mischell7 ... ja myslim ze prikrmovat mozes zacat - varenu mrkvicku a zemiacik - neskor dalsiu zeleninku ktora nevyvolava alergiu. a mozes aj kasu ktoru si pripravis s HA mlieckom

jabber
14. feb 2008

mischell7 - a proč máš začít dávat HA2, jednička už mu nestačí? Já bych myslela, že když je jednička určená místo kojení, tak že by měla stačit tak do toho 6. měsíce, ne?

kometka5
14. feb 2008

holky, poraďte mi prosím...
Nevím, jak poznám ekzém, ale malý se tak před měsícem objevilo jen na loktech taková krupička, která nebyla ani vidět, jen na dotyk to byla suchá kůže a teď když jí to nenamažu, tak tam má červený flek. Pak to má taky na lýtku, ale jsou to malý ostrůvky. Když jsem to ukazovala mudr., řekla, že až vysvytne sluníčko, že to zmizí, že se miminkům nelíbí v přetopených panelácích. Tak pořád přemýšlím, jestli mám zajít ke kožní nebo vyčkat. Nerada bych, aby jí dali hned nějaké kortikoidy, hlavně když to malý vůbec nevadí.
Díky za radu...

wali
14. feb 2008

kometka, este to exzem byt nemusi, ale nic nepokazis tym, ked budes malemu poriadne natierat telicko nejakym premastujucim kremom. a tie miesta, kde to ma take suche aj viackrat denne.

mischell - suhlasim s jabber - preco zacat s HA2 v 4 a pol mesiacoch?? to mi nedava zmysel. viem, ze ti to odporucila pediatricka, ale myslim, ze nejaka ina by ti zase povedala uplne nieco ine, preto by som to nebrala uplne striktne. prinajmensom by som pockala aspom do 5. mesiaca, kedy sa u nekojenych deti zacina s prikrmami.

lila - no zbohom, ak by este kava vadila, mozem si to ist rovno hodit. ked si musim odopriet coko, vzdy mi ako utecha ostava kaficko..

ajuskamimi
14. feb 2008

KOMETKA u nas to tiez zacinalo suchsymi flakmi, teda ono to vyzeralo ako taka mala sucha chrasticka, najprv na stehienku, potom na litku a nakoniec na laktoch. No a neskor sa to zvacsilo a objavilo sa no skoro na vsetkych zhyboch a na krku. Ale na zaciatku to boli male nevinne suche fliacky ☹ na to tam dala detska EXCIPIAL, co je vraj na suchu pokozku, nam to nepomohlo. A ked to uz mal teda hodne na telicku, tak nas poslala na kozne, kde nam povedali, ze mame AE 😒

kometka5
14. feb 2008

tak já jí mazu 2x denně a ty lokty mazu ne pleťovým mlékem, protože to si pak oblečením hned setře, ale infadolanem, ten je jenom přece mastnější, ale žádný výsledek. ☹

mischell7
14. feb 2008

Ahojte dám na Vaše rady a utekám kúpiť HA1...HA2 si odložím na neskor...Inak malý ma teraz taku peknú pleť a vláčnu,som šťastná...Pekný deň

junovka
14. feb 2008

Mischell7 ja by som to este nerobila.A na prikrmi ma maly cas.Bud rada, ze sa mu koza polepsila 😉 Nedobabri to 😉 😒
o

jabber
20. feb 2008

wali - tak na Ecover zatím nereagujeme, ale je to ještě brzo.....Fleky třeba od mrkve to ale samozřejmě nevypere, když tam nejsou chemické prevíty, musím k tomu koupit ještě odstraňovač skvrn - taky od Ecoveru.
Příští týden jdeme na homeo na kontrolu a na upravení léků, tak jsem zvědavá, jestli nám je nějak změní.

Jinak jsem, holky, objevila další -dokonce českou - firmu, co vyrábí ekologické prací a čistící prostředky a taky kosmetiku, šampony, sprchové gely atd. Mrkněte na missiva.cz 🙂 . Jsou tam výborné zkušenosti maminek, co mají děti s AE. Pokud není ekzém z jídla (což třeba u nás zrovna tak vypadá), tak je dost pravděpodobné, že vadí právě ty chemikálie a tohle by mělo pomoct. Až skončí Ecover, tak vyzkouším Permona 🙂 .

veverica
20. feb 2008

cim umyvate vase deti pri kupani? Ja som pouzivala seba med a na to mi dr povedala, ze to nie je dobre a nejak som sa zabudla opytat co mam pouzivat.

jabber
20. feb 2008

veverica - ničím, jen voda s olejem do koupele 😉 Sebamed je super, ten jsme používali než se objevil ekzém 😖

veverica
20. feb 2008

absolutne ziadne mydlo? A co na smrdkave nozky? 😀

jabber
20. feb 2008

veverica 😀 ty se navoní tím olejem 😉 zkus Balmandol

veverica
20. feb 2008

oki a to kupip v drogerii, alebo lekareni?

jabber
20. feb 2008

veverica -v lékárně

junovka
20. feb 2008

ja som Timku kupala a kupem v Balneum olej.Da sa aj na predpis aj na volno kupit v lekarni 😉