Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

bluvatko
9. máj 2010

desszi,kam.zyk o nom pise na niektorej stranke dozadu.su to kortikoidy ajked v lekarnach hovoria,ze niesu ☹

desszi
9. máj 2010

bluvatko fakt? 😕 ved je tam napisane ze neobsahuje hormony....no ja som ho dnes kupila, lebo som o nom citala, ze je velmi dobry, skusila som dat drobcovi, ale velmi plakal, asi ho to stipalo a vsetko mu scervenelo, tak sme to rychlo umyli a najradsej by som to vyhodila do kosa (20 eur inak v kosi 😠 ), uz mu to nedam.
bluvatko dakujem za info

tygrous
9. máj 2010

Skin-cap neobsahuje kortikoidy!! Je to "kosmeticky" krem, neni to ani lek, takze kortikoidy opravdu obsahovat nemuze! To byste ho nekoupily bez receptu, holky😉
bluvatko: asi mas spatnou zkusenost s lekarnami, to me mrzi, ale jsem lekarnice a ja sve zakazniky a pacienty rozhodne neblafuju 😉

tygrous
9. máj 2010

desszi: A zkousela jsi Atoderm PP od Biodermy? Ja ho mazu ted tyden a fakt se to lepsi, ty drobnejsi flicky uz zmizely, ani nejsou drsne, jen mu ale zas vyskocilo par pupenu a ted mu mokvaji, ale okolo nich to nema ani cervene, jako to mival driv...

bluvatko
9. máj 2010

na stranke 104, 9 aprila

tygrous
9. máj 2010

bluvatko: dik, nasla jsem si to a nesouhlasim. Schvalne jsem se ted divala na presne slozeni (Složení: zinc pyrithione 0,2%, aqua, isopropyl palmitate, octyl octanoate, polyglyceryl-3-methylglucose distearate, sucrose cocoate, glycerin, cyclomethicone, glyceryl stearate, stearyl alcohol, methylgluceth 20, propylparaben, bht, alcohol, parfum) a fakt teda nevim, co z tehle latek je nejsilnejsi kortikoid 😅 Kdyby to obsahovalo nejsilnejsi kortikoid, tak to opravdu nekoupis bez receptu. Nevim, jak na Slovensku, ale v CR je volne prodejna jen masticka Hydrocortison, coz je slaby kortikoid...

tygrous
9. máj 2010

Na strankach firmy, co ho vyrabi, je napsano, ze vyhodou tohoto kremu je, ze neobsahuje kortikoidy, tak ja nevim...ze ti obcas neco nakecaji v lekarne, chapu, ale ze by takhle kecala i firma, co to vyrabi... 😅

tygrous
9. máj 2010
desszi
9. máj 2010

tygrous neskusala som este atoderm PP. Ja uz pomaly ani neviem, co mam dat alebo nedat. Najradsej by som nedala nic, ale drobca to velmi svrbi, tak musim niecim natierat. Este vyskusam atoderm, len toto musim predychat, lebo sa uz fakt bojim, ze ja mu robim zle, tym, ze ho stale niecim mazem. Zatial sa nam ako najlepsia osvedcila indulona a modra nivea.
A co si myslite o tekutom pudri? Ked ho to velmi svrbi? A Fenistil je akosi len pre pokoj duse a nie pre tlmenie svrbenia ☹

tygrous
9. máj 2010

desszi: zkus ten atoderm. Ale nejdriv si rekni v nejake lekarne o vzorecek, at nekupujes celou tubu (200ml, v CR je za 380,-) Nam zas dela spatne repik, i ksyz by prave mel zklidnit a dr. mi ho radila...chce to zkouset. indulona je taky fajn, ale spis jen promasti, ten atoderm neni mastny a postupne to krasne vyhladi...

tygrous
9. máj 2010

fenistil by mel zklidnit nejen dusi😉, ale i to svedeni, je to vlastne na tlumeni alergicke reakce, kam patri i svedeni... tekuty pudr bych mozna taky zkusila, pri nestovicich se dava prave prito svedeni a na vysuseni...

bluvatko
9. máj 2010

tygrous,ja som ho chcela tiez kupit a pytala som sa v lekarni a tiez mi povedali,ze neobsahuje kortikoidy iba ze je drahy ze je iba na objednavku ja len podla toho co pisala kam.zyk. a fenistil nam nic nepomaha ☹ skrabeme sa o dusu

tygrous
9. máj 2010

bluvatko: v pohode😉 Ja to jen chtela uvest na pravou miru, aby se nesiril nejaky infosum😉

desszi
9. máj 2010

tygrous ano, len akosi nam ten fenistil nezabera, neviete nejake homeopatika na svrbenie?

ivkaivka
9. máj 2010

desszi my sme proti svrbeniu a na zmiernenie davali diazepam-je vsak na predpis, nie je navykovy, skus poziadat lekarku. Davala som 1/2 vecer.
Tu Atodermu PP musim tiez chvalit, odporucala ju kam.zyk, je super. Ved vies, ze aj my sme to mali zle a skusala som kadeco: od stoloveho oleja, cez kupele v otrubach po modru indulonu,kalciovku....a nezabralo nic. Vsade pisu,ze len premastovat a premastovat...ja som dzabala a dzabala aj 5x denne a kam.zyk povedala,natriet rano a vecer a dost, po tyzdni uz len 1x denne a teraz mastim len po kupani co je kazdy 3 den a nemame nic...klop,klop,klop
niekedy je menej viac. Telo-koza potrebuje dychat a ked je ponatierane niekolkymi vrstvami, tak sa bakterie mozu mnozit jedna radost-teda moj nazor...

desszi
9. máj 2010

tak skusim atodermu, este jeden pokus....

ivkaivka
9. máj 2010

skus si popytat vzorku v lekarni, nech zbytocne nevysolis a tak to skonci v kosi...povedz,ze syn je ekzematik a oni Ti daju...mne dala asi 15 vzoriek z atodermy a este hodila lutostivy kukuc... 😒

desszi
9. máj 2010

no skusim to tak vyriesit, dufam ze mi daju, aspon jednu, zajtra dam vediet.

bianka234
9. máj 2010

ahojte, ja som okrem toho že to tu písala kamzyk počula viackrát že skincap obsahuje kortikoidy a preto je v amerike zakázaný. Je to tak, tiež som ho dala 2x ale strašne malého stípal, a ked som sa toto dozvedela tak som ho zahodila.
Fenistil papáme tiež len aby malý nebol hladný 🙂 , nič sa nedeje, teraz nám dal doktor homeo na svrbenie, včera večer sme začali, zatiaľ nič neučinkuje, aj som mu vrátila fenistil ešte popri tom, lebo teraz sme v strašnom stave. Ak sa osvedčia, dám vedieť.
Nad tým atodermom PP som práve dnes rozmýšlala, že ho kúpim, tiež malému packám len zo vzoriek, ale za deň ho natriem aj 100 druhami krémov, už som z toho magor. Takže 2x denne a uvidíme.
Desszi, to nebude posledný pokus, ver mi, ja som si to vravela už milionkrát, a stále vymýšlam nejaké hovadiny.
A ako zaberá bylinkový kúpeľ?

bianka234
9. máj 2010

baby teraz ma napadlo že ja keď som kedysi mala okolo očí ekzemy , mala som ženské problémy, tak mi kožná kázala dávať krém psysiogel, teraz som ho objavila, lebo som hladala ten atoderm, stojí 9 euro, a bol ako jediný čo mi vyhovoval, ktorý som vôbec zniesla. A vzorku mi vtedy predali za 70 Sk, to neviem čo malo znamenať. Tak ja skúsim asi aj ten, je aj pre kojencov kuknite ho na nete.

desszi
9. máj 2010

bianka, tak aj ty mas taku zlu skusenost? a asi mas pravdu, aj ja len hovorim a potom nieco precitam, pocujem, a uz rozmyslam, ze skusim 🙂
inak brazdila som americke stranky, Kanada a USA opakovane zakazali skin-cap, na tej stranke bolo uvedene aj zlozenie, ktore zistili oni a hned 2 veci boli oznacene ako vysoko drazdive - chudak moj drobec a ja som mu celu nozku napatlala, hoci kamzyk vravi, najprv vzdy vyskusat na malej casti tela.

Bylinkovy kupel je v tom dobry, ze maleho po nom vecer menej svrbi telo - on je taky chladivy, je tam mata, tymian a materina duska. Co sa tyka efektu, prve dva dni super, koza bola vlacna, loziska bledli a na treti den to bolo ako predtym. Vcera sa mu ekzemik objavil aj na tvaricke - ja uz fakt neviem od coho, lebo uz dva dni nekojim, maly sa sam odstavil - a zacinam mat podozrenie na jablko 😕 vcera aj predvcerom som mu davala jablckovu vyzivu (doma ostruhane jablcko mi nezje, nechuti mu). Okrem toho, maly mi zacal viacej pit a masirujem mu nozicky - reflexne body obliciek, aby vylucoval odpad z tela. Dnes sme volali liecitelke, ta povedala, ze to je prirodzene, lebo tym, ze prijima viacej tekutin (predtym mi nechcel pit, teraz zarabam velmi zriedeny nutrilon, hned mame viacej plienok pocuranych, comu sa velmi tesim), rychlejsie vylucuje z tela odpad a to vedie k zhorseniu ekzemu. Mame dalej pokracovat a buduci tyzden k nej ideme na kontrolu.

bianka234
9. máj 2010

Sorry Physiogel od firmy Stiefel to je

bianka234
9. máj 2010

desszi, ja som malého včera natrela kozím mliekom najprv na ruky, na obed som ho dala spať a ked sa zobudil, tešila som sa že super zabralo, fain mu to zbledlo, tak som mu s tým spravila aj tvár a krk. No to si mala vidieť pred očami mu puchla koža na čele, utekala som pre borovu vodu a rýchlo ho vydrhla, chudiatko, keby vedel rozprávať tak by som sa tomu slovníku čudovala. Ja som tú morskú sol tretíkrát nedala, ved by sa zbláznil, také to má. Ja to nechápem, mne sa malý čistí už 3 mesiace a stále nie a nie sa dočistiť. Pije viac ako ja, teda to oveľa viac, a stále má tie ekzemy hrozné, človek fakt už nevie čo má robiť. Na to jablčko pozor, kdesi som čítala že sa už jablko radí medzi najčastejšie alergény

desszi
9. máj 2010

bianka, no fajn, tak asi po mrkve aj jablcko vyradim, uz som rozmyslala, ze zase zacnem od zaciatku zavadzat prikrmy, maly mi toho neje az tak vela druhov, lebo sa fakt bojim s niecim novym zacinat. ale asi dam na jeho intuiciu - na zaciatku vobec nechcel mrkvu, chudacik som sa mu snazila dat aspon par lyzic - bach cely bol vyhadzany, teraz asi pred mesiacom, zacal odmietat jablko - asi vie preco 😨

och to musela byt reakcia!!! na kozie mlieko? tiez my to radili, ale este som neskusala, po vasej skusenosti asi ani nebudem...

Mne maly vobec nepil odkedy sme zacali zavadzat prikrmy, len moje mlieko, a to bolo malo, ja som skusala vselijako aj vodu aj cajik, ale nechcel, aspon takto zriedene pije. My sa cistime 2 a pol mesiaca a uplne ta chapem, zda sa mi to nekonecne a bez efektu. Hoci teda pravdou je, ze mi sme boli 2x relativne pekny (len nohy su vzdy strasne), ale zase sa to vratilo. Ze vraj to ma byt v takych vlnach, ale dokedy?

bianka234
9. máj 2010

No tak to by zaujímalo aj nás dokedy, už aj keď sa mi zdá že jéééj tuším to konečne zaberá, len čo to vyslovím tak sme zas na začiatku. Mrkvu ani ja nedávam, ani karfiol, ani banán, ani jablko, ani kukuričné veci, je toho veľa, ale keď čítam tie alergie u vinifery a zizibubu tak radšej čuším.

desszi
9. máj 2010

Presne, ja sa uz radsej ani nechvalim.
Nam nastastie banan nerobi problem, maly ho velmi lubi. Karfiol som este neskusala. Brokolica ale nerobila problem. Kukuricne kase boli tiez ok. A moze byt, ze aj vyvar v ktorom je len minimum mrkvy by sposobil problem? Ja som mu tento tyzden davala aj kuracie masko s troskou polievocky a zemiacik a brokolicu.

ivkaivka
9. máj 2010

u nas je problem kuracie masko...mala male fliaciky, nevenovala som pozornost, vysadila som marhulovu kasu, fliaciky nemizli a trosku sa zvacsili...cize kuracina,kto by to povedal. Teraz davam hovadzinu,no malej nechuti,uvidime...

bianka234
10. máj 2010

baby ja som ho pomerne dietne krmila vyše roka od začiatku ekzemu a dá sa povedať, že zo začiatku nereagoval tak na jedlo, alebo teda tá reakcia bola taká oneskorená, že som nedokázala zistiť čo mu vadí. Ja som veci vylúčila na základe testov na biorezonancii, tam nám dr. zistil čo mu údajne vadí, a ivka práve kuriatko je vec ktorú mi prísne zakázal dávať aj keď sme netestovali, lebo kupované v žiadnom prípade, a aj keď domáce tak pozor! NIE ZMESKAMI KRMENE. Takže tento týždeň sa už hádam dopracujeme k tomu ísť kúpiť malé pipky, ktoré si sami vypelháme na trávičke a žitku. A zatiaľ mu budem dávať neviem čo, lebo morčacinu tiež sme len kupovali, to je tiež zle, zajaca zoženiem domáceho, ale málokedy, a včera som dala trošku hovadziny, a strašne mu chutilo, lenže nevšimla som si či mal ekzemy na telíčku červené pred tým masom alebo až potom, takže zas o zábavu postarané. A tá morčacina je možné že mu vadí, ako nie maso samotné, ale asi tá zmeska, lebo fakt mu v poslednej dobe dávam len takéto maso a koža je stále zlá.
Desszi neviem či aj vývar by mu vadil, všetko je také napumpované chémiou, že asi aj ano, ale to musíš skúsiť, ja som ju radšej vysadila, lebo sama som na ňu alergická, tak nebudem riskovať. Je jednoduchšie testovať dieťa keď má aspoň chvilku že je čisté, teda relatívne čisté, ale mne sa to fakt nedá. Včera som sa dozvedela, že jablčka, ktoré chodíme kupovať do predajne, nie market, za sezonu striekajú 14x, ludia moji až mi zle ostalo, si to predstavte aký to je hnus, že vitamíny.

bianka234
10. máj 2010

ivka a pozor aj na vajíčko ak malá reaguje na kuracinu

desszi
10. máj 2010

bianka, my tiez vacsinou kupujeme hydinu a maso, hoci mame pristup aj k domacemu, od starkej, ale to sa hned minie. cosa chemie tyka, tak to je neskutocne, minule sa manzelik rozpraval s jednym kamaratom, ktory dovaza zeleninu z Talianska. Hned mu povedal nech taku vobec nekupuje, lebo ju striekaju Alycolom (zimnou zmesou), vraj je od toho krasna, velka, masita. Tak chapete to? A kde je nasa inspekcia? Ako to sem mozu pustit? 😠 Potom sa cudujeme, ze deti maju ekzemy a kadejake problemy.
Inak tiez som rozmyslala o tej biorezonancii, my sme pred 3 rokmi boli s drahym na testovani a veru to sadlo ako rit na serbel. A od akeho veku mozu testovat deti? Nevies bianka?
Dnes pojdem vypytat vzorky na ten atoderm PP.