Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

vinifera
25. máj 2010

morku som už stretla ale iné ešte nie. A kukala som aj Hypertesco, Billa. Skúsime ešte Metro. Uvažujem ako sa to volá v CR - ale nemôže ma napadnúť 😝 Díky za tipy. 😉

bianka234
25. máj 2010

vinifera ja som náhodou objavila zajka v tescu, predtým som to tam nikdy nevidela, lenže ja môjmu malému nemôžem dať kupované v obchode, on je strašne citlivý, ale strašne, ja zhánam vždy na dedine či niekto nepredá, teraz chovám 35 kohútov 😀 , len nech drobec má zdravé masko. Taká obeta, dúfam že to jeho organizmus patrične ocení.

petka môj malý mrkvu nemôže teda kupovanú vôbec a ked bude naša, tak možno skúsim, strašne mu chýba, stále ju jedol, a to korenie pre boha, to teda odvahu nemám skúsiť a to je o mesiac starší ako tvoj malý.

Včera som dala 3 lyžičky hollandie no aj tak vyzerá chudiatko.

bianka234
25. máj 2010

baby ale vo stvrtok má k susede prísť liečiteľ, tak pôjdem tam nech mi malého kukne, som strašne zvedavá, je veľmi šikovný, veľmi im pomáha celej rodine.

desszi
25. máj 2010

ahojte
petka gratulujem k uspechu 🙂
vinifera albert je nasa hypernova
bianka som zvedava aj ja co povie liecitel

co sa nas tyka, odkedy dietujeme a davame nove kvapky je to o 200% lepsie - krasne sa vycistil, len sem tam nejaky fliacik, ale stale sa skriabe a fenistil kvapky nam pomahaju len tak na oko. na dnes rano sa mu vsak zase objavil na tvari cerveny fliacik, vcera som mu dala brokolicu, asi bola zase niecim streknuta ☹ 😠 , lebo doteraz ju mohol v pohode, nic mu nebolo. Dufam ze do rana to bude ok.
Nam uz konopny krem nezabera, dokonca sa nam zda, ze stav zhorsuje. Pouzivame Nivea baby SOS krem, krasne nam to odchadza od neho. Napriek malym uspechom som kazde rano klbko nervov, ze ako zase budeme vyzerat. Dufam ze sa z toho vylizeme. Zajtra ideme k detskej do poradne, som zvedava co mi povie, ale som rozhodnuta jej povedat, ze ja uz nemienim liecit mastickami len tak hlava nehlava, vsak nieco nam sadne.

bianka234
26. máj 2010

ahojte, vinifera, tak ako postriebrila si si malého? ako to vyzerá, čítala som v nejakom fore jednej to zabralo jednej nie, tak zas asi klen skúšať.

vinifera
26. máj 2010

Hej hej postriebrila - len včera mal presnidávku čisto hruškovú a asi mi na nu zareagoval. Lebo nevyzerá najlepšie. Tak ťažko povedať či masť pomohla. A máme ju len asi tretí den. Tak ťažko hodnotiť.
Baby a aké maso môžme ked sme alergický aj na vajcia aj na BKM? kuracinu vraj nie, zajace a jahnata sa zhánajú ťažko. Morka v pohode. Môžeme bravčove a kravu?

jarus1
26. máj 2010

desszi, prosím ťa, aký konopný krém používate? na recept či voľnopredajný? ja už som tiež mimo z toľkých krémov ☹

vinifera
26. máj 2010

A serie ma to že my ženy čo máme ekzematické deti - alebo alergické deti tak sa trápime a trápime. Dávame bacha na stravu, oblečenie, pranie, kojenie ... a naše deti aj napriek všetkej snahe vyzerajú jak reklama na týranie. A matky čo to majú v pi..i tak majú deti zdravé ....

petka28
26. máj 2010

vinifera kvalitní vepřové ano krávu neeee má stejnou bílkovinu jako mléko!!!

vinifera
26. máj 2010

no som si myslela že to bude jak s tou sliepkou ☹

bianka234
26. máj 2010

vinifera neboj sa môj malý žije len na morke a zajacovi, ale už nemám v mrazáku nič, tak neviem čo teraz spravím. Ked kúpim v obchode, tak bude ako rak

baby čo je kvalitné maso podla vás, ved nemôžem vedieť čím to zviera kto krmi, alebo sa tým myslí chudé, lebo bravčovina napr. je najmenej odporúčané maso vôbec a to nielen pre drobca

desszi
26. máj 2010

jarus pouzivali sme krem Mimi ekzem od cutishelp - pozri si www.cutishelp.com. Je volnopredajny a v lekarni stoji okolo 7 eur. Ale vacsinou len na objednavku.

my sme dnes boli na poradni, samozrejme ma sfukli, ze musim s ekzemom prist skor, lebo sa to moze infikovat atd. ze to uz ma rozsirene (keby pani dr videla ake to mal pred 2 tyzdnami, tak dnes povie ze je vylieceny), no v kazdom pripade mkusime zajtra rano ist na krv, urobia nejake alergicke testy, potom koznej a dokola, dokola.....ale zbehla som opat na tu rezonancnu analyzu a dostali nove kvapky, musime vynechat opat nejake veci a malo by to byt ok. niektore parametre sa mi uz krasne upravili, ale stale maly bojuje s cukrom a nemozeme viac menej ziadne ovocie. Uz nam vysl pozitivne aj jablka a hrozno, ovos aj pohanka. Asi budeme na ryzi ☹

bianka234
26. máj 2010

to čo desszi, ja som bola tiež dnes s malým na bio, už 9x a kontrolu robil len raz, a odvtedy chodíme 2x do týždňa, lebo vraj sa to trochu upravilo ale nadšený doktor nebol. Ja sa detskej teraz oblúkom vyhýbam, lebo by mi malého strašne chcela zaočkovať, ale nedám ho ešte. Už tu dnes celý deň snorím po nete a rozmýšľam, či v tom nebude nejaká zlá geopatogenna zona. Ja si myslím, že by som musela dávať tetovať každú vec ktorú zje, lebo jeden druh zeleniny mu raz nespraví nič a raz áno.
Už sa neviem dočkať zajtrajška ked príde ten liečiteľ.

Neviete niekto ako zmerať geopatogennu zonu v byte?

vinifera
26. máj 2010

pusti tam mačku a kde si ľahne tam je najlepšia geopategéna zona - vraj

desszi
26. máj 2010

vinifera nie je to nahodou tak, ze macka vyhladava zle zony a pes dobre? teraz som si nie ista.... 😕

bianka ja som velmi zvedava co ten liecitel

ja mam uz teraz nervy na zajtra, som zvedava odkial malemu zoberu krv....

siskasdetmi
26. máj 2010

@vinifera Ahoj vinifera, zaujalo ma ci pomohol krem zo striebra na ekzem? Ja som ho davala synovi a skor som mala pocit, ze mu vyvolala zacervenanie ako liecenie.Budem rada ak napises aku mas ty skusenost. Ak syn dostal silny ekzem pouzivala som iba maste od koznej miesana ichtyolova mast na recept a kyselinu mliecnu, fakt pomahalo. Odporucam ak chcete predist rozskrabani cez noc, kupte si specialne obvazy pre ekzematikov. Namastite to nejakou mastou, a natiahnete na ruku, odtrhnete si kolko potrebujete. A do rana sa to pekne lieci. Ekzem sa meni podla toho, ci date dietatu v strave nieco na co reaguje alergiou. Niekedy to ale nemusi byt v strave, moze to byt krem, sampon, olejceky, periny, roztoce a ine veci. Pokial je obdobie zacinajucich pelov aj to dost ovplyvuje niektorych ekzematikov zo zhorsenim koze.
Kuracie maso sa da nahradit telacim, jahnacim , zajacim. Kralika sme kupovali v Kauflande zmrazeneho alebo v masiarstve .

desszi
26. máj 2010

vinifera aj ja som pouzivala ten strieborny krem a mam podobnu skusenost ako siska - velmi nepomahal.
siska ake su to obvazy? nepoznam....potrebovala by som, lebo maly je do krvi rozskriabany, aj ked uz nema take loziska

vinifera
26. máj 2010

siska - včera ho natrala svokra po kupaní nakopmlet. Dnes má ekzém zhoršený. Ale tak jedol aj presnidávku. Možno zareagoval aj na nu. Ja fakt neviem. Mám ten krém doma len tri dni. Uvidím čo bude ďalej.

desszi - no neviem. Ale pes mi spával v posteli a ked sa tu dostala susedova mačka tak si tiež ľahla rovno do postele. Tak netuším. Ale tak pes si ľahnem aj do svojho pelecha keď ho tam naučíš. Toto sa mačku naučiť nedá. Ona bude spať len tam kde to jej vyhovuje. Podľa mna tam kde je dobrá zóna.

bianka234
26. máj 2010

naopak vinifera, mačka do zlej zony, pes nájde dobrú, lenže ja by som zviera do bytu nepustila.,
Ale predsa raz sme mali mačiatko a také ešte neznalé vbehlo dnu a robno do spálne, to boli hádam 2 sekundy a ešte sa tam stihla aj vyšmochtať 😀 Tak asi sa radšej vysťahujeme

vinifera
26. máj 2010

@bianka234 no ale veď ti hovorím že aj pes aj mačka spali v rovnakej zóne - na posteli 😝

nika262
26. máj 2010

my používame obvazy zn. coverflex, hartman rico, niekedy mu to ofacujem normalny a ten coverflex natiahnem na to. Pomaha to

bianka234
27. máj 2010

ahojte, tak som celkom mimo z toho liečiteľa, uplne ma zdrbal že čo malého neliečim, že je jeho pečeň v hroznom stave, porozprával mi také veci, že som mala čo so sebou robiť, aby som sa tam nerozrevala ako malé decko. Dal nám troje homeo a ešte donesie nejaké homeo v hodnote 85 euro, tak mám náladu dnes pod psa. A vraj za to všetko môže moja borelioza. Vraj kôli nej mal malý takú žltačku pri narodení akú mal, boli sme aj na deckom, čiže 3 týždne ju mal. Vraj ak je žltačka nad 2t. to už je choroba a nie novorod. žltačka. Zjavne mu ho bolo ľúto, a dal mi najavo že nesmiem zaváhať ani sekundu. A na biorez. povedal, že len udržuje imunitu, nelieči

bluvatko
27. máj 2010

ahoj bianka 234,mi sme boli tiez pri liecitelovi a tiez povedal,ze to ma nieco spolocne s pecenou,povedala som to koznej tak ma vysmiala.aj moj maly mal zltacku dlhsie asi mesiac,ale len slabu tak nas pustili domov z porodnice.mne dal liecitel take bylinky asi na precistenie krvi.uz mu to davam asi tyzden a pol,ale davam aj kortikoidy od koznej.dnes ideme na gastro.

bianka234
27. máj 2010

bluvatko, no to máme teda nadelení, takéto veci sa doktorom nehovoria, jasné že ťa vysmejú, ja ked som detskej povedala že dávam dcére obklady na pečeň z tvarohu, skoro sa zadusila od smiechu.

Najviac na tom všetkom strašne ale strašne serie, že povedal že mu to nijak neliečim. Obetujem každučkú sekundu len pre to, aby mu bolo lepšie, nespím, vyzerám ako taká bezdomovkyna, som ako trieska. A myslím si, že robím prenho ti najlepšie čo môže byť, a čo z toho, niekto ti povie že ZLE a odznova.

laura73
27. máj 2010

ahoj bianka, u malych deti vraj ekzem vzdy suvisi so zaludkom+pecen... zaludok je nevyvinuty a nedokaze vsetko spracovat, alebo to, co skodi (a objav to, ked je to take jednoduche, ze?) ide na pecen. ja som malu krmila 5 mesiacov mliekom, jogurtami a telacim masom (teliatka su krmene MLIECNYMI KASAMI), takze nez sa mi vycistila, trvalo to par mesiacov... pretoze ta pecen bola znecistena...

desszi
27. máj 2010

je smutne ze lekari sa tak stavaju k problemom, ze cloveka vysmeju. koza je obrovsky vylucovaci organ, pokial nefunguje pecen a oblicky na 100% zbavuje sa telo jedu a odpadu cez kozu. Asi uz zabudli co studovali na internej medicine 😠

bianka tak zase si dostala sprchu, akoby sme my - mami za to mohli, ze dieta ma problemy. ved urobis pre neho maximum co vies, ale ty mas hovorit lekarovi, co je tvojmu dietatu? skoda, ze to nie je tak ako v starovekej Cine, ked lekara platili vtedy, ked bol jeho pacient zdravy, akonahle ochorel, lekar nedostal ani gros. vacsina lekarov by teraz chodila po zobrani.

no ja uz viem presny nazov toho kam my chodime - elektroionizacna analyza - vcera som dala prvu kvapku novych kvapiek, syncek spal v noci o poznanie lepsie a tvaricka sa viditelne vycistila. len musim vymysliet, co tomu drobcovi varit ☹
dnes sme boli na odbere krvi, z hlavicky, chudacik moj maly, a potom u koznej - klasika na premastenie kyselina mliecna a novy krem miesany na loziska (kortikoidny) ale aj tak ho budeme mat az zajtra poobede, tak uvidim ako sa budeme cistit.
a odporucanie - podhajska, santovka, more.

unique
27. máj 2010

Baby ako sa ten ekzem zacal u vasich drobcov prejavovat? Nas maly bol uplne v pohode, len ked sme prisli na tyzden k babke, okupalisme ho tam a hned na druhy den sa mu vyhodilo nieco na nozickach a rukach. Take suche a cervene plochy. Kozna povedala, ze to je seboroicka derm. a z toho vyrastie. Dala nam mast Advantan, ktora to zjemnila, nemal to teda take cervene ale moze sa pouzivat len 4 tyz. tak som s tym uz prestala. Ale teraz sa maly zacal na nozickach strasne skrabat. Z ruk mu to zmyzlo a zostalo to len na predkoleniach a trochu mu to pribudlo aj na lytkach.

sano1
27. máj 2010

ahoj desszi ake kvapky davaš a kto vam ich odporučil?

sano1
27. máj 2010

a ešte desszi to je čo preboha ta elekroionizačna anlyza?

vinifera
27. máj 2010

@bianka234 nepripúšťaj si to tak - aj napriek tomu že sa ti liečiteľ snaží pomôcť - myslel to skôr tak - že ho neliečiš - že ho neliečiš podľa jeho návodu! Každý si to svoje preferuje a snaží sa presadiť 😔

@laura73 a to akože keď máme alergiu na BKM nemôžem ani teľacinu dávať? 😕