Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
28. jún 2010

U alergiků se jako první zelenina doporučuje brokolice, ne mrkev, to jen na okraj.
Jinak lékaři mě tedy nepřesvědčí, co já už tady četla nesmyslů, které maminkám radili lékaři... 😝 Třeba alergikům na BKM: dávejte sóju, dávejte kozí mléko, mažte kortikoidama atd. 😠

luthien.k
28. jún 2010

eyael, zavedení kaše je prostě riziko, že se dítěti rozhodí celý "systém" zavádění příkrmů. A jen málo dětí akceptuje kaši z vody.

beruska2x
28. jún 2010

@eyael jakakoliv krabicova kase je sladka, myslim ze o tom nikdo nepochybuje... ze jsi to tak dala sve dceri, zdaleka neznamena ze to je tak spravne, ani mi neprijde svetoborne ze ani ne dvoulete dite neji az tolik sladkeho i kdyz cukry telo taky potrebuje, ono vseho moc skodi ale kdyz to chybi taky to neni dobre...

mysli si co chces, myslim ze kazdy si to srovna a udela podle sebe a zdraveho rozumu...

beruska2x
28. jún 2010

@nikush4 jen jsem jeste chtela ze vejce - zloutek bych teda rozhodne nedavala, co vim od alerkolozky tak ho nedoporucuje u deti exematickych do 3 let vubec, je to opravdu silny alergen - stejne jako orisky, med....

eyael
28. jún 2010

vždy je důležité používat vlastní hlavu, ale odmítat názory lékařů jen proto, že jsou to lékaři, je také poměrně krátkozraké . Lékař, kterého cituji, se věnuje přírodnímu léčení alergií, takže pro mě se v jeho osobě kloubí západní medicína a alternativní přístupy.
luthien.k - psala jsem, že se doporučuje mrkev jako první příkrm, nemluvila jsem jen o alegicích... a pokud jsem četla dobře, tak zaznělo, že přikmují mrkví a bramborem, ale možná se pletu, nejsem neomylná...

beruska2x
28. jún 2010

@eyael ja neodmitam nazor lekare, kdyz ma hlavu a patu ale neni to pismo svate 😝 treba u koznich a jejich "zkuste tohle a tohle" mam pocit ze maji vystudovanou medicinu tak trochu na zkousku taky 😝 a z deti si delaji dost casto pokusne kraliky co zabere 🙄

eyael
28. jún 2010

kaši není třeba dělat z vody, ale lze i z UM...
nevím, proč by mělo rozhodit zavedení příkmů (většinou oběd), když na noc dám dítěti kaši,
to že moje dítě nejí rafinované cukry a pokrmy z bílé mouky neznamená, že nemá cukrů potřebných pro vývoj dostatek...
a to, že zavádět kaše před zeleninou je špatně, je opravdu zajímavý názor...

eyael
28. jún 2010

jistě, je jasné, že kožní lékař u ekzemu "léčí" jen vnější projevy vnitřního prolému těla, to je fakt. Ideálně by se měli doplňovat s alergologem a imunologem a ruku v ruce problém řešit - zklidnit kožní projevy, zjistit vnitřní příčnu a pokud možno ji odstranit nebo alespoň zmírnit její vliv/stav...

luthien.k
28. jún 2010

... a budeš se divit, velmi častý názor to je na zavádění kaše, přečti si něco o příkrmech na www.kojeni.net nebo na http://dojcenie.wordpress.com i jinde 😉 Kaše na noc se nedoporučuje už vůbec.
Kaše z UM - a jsme u toho, to je to, co dětem zachutná a už zeleninku nechtějí... Ale jak jsem psala, není to pravidlo.

@beruska2x, přesně tak, já bych s ekzémem ke kožnímu nešla nejspíš nikdy. Přírodní léčení alergií je fajn, ale už to, že napíše o rýži, že to je "nealergizující" potravina, tak to už mě trochu nakopne ke skepsi. 😅

luthien.k
28. jún 2010

A co jsem psala - že mají jít nejlépe k alergologovi, tak že bychom se alespoň na něčem shodly? 😉 😎

vinifera
28. jún 2010

@luthien.k v Sinlacu je ryža ☹((( kuaaaaa. Takže už nemôžeme žiadnu kašu.

luthien.k
28. jún 2010

@vinifera, http://www.lekarna-melnik.cz/shop.php?action=sh...

Bohužel je... ☹ Píšou upravená, ale co si pod tím představit... Zkusím zjistit víc.

eyael
28. jún 2010

z www.kojeni.net jsem čerpala a čerpám
Kdy začít?

• Pokud kojené i nekojené dítě dobře prospívá, začněte v ukončených šesti měsících. Když dítě projevuje velkou touhu po jídle (natahuje se po něm, dává hlasitě najevo, že chce také ochutnat) je možné začít o pár dní dříve, nejvíce však o týden či dva.

Jaké potraviny?

• U nás se obvykle začíná zeleninou, aby si dítě hned zpočátku nezvyklo na sladkou chuť a poté by zeleninu mohlo odmítat. Je možné začít i kaší, pokud je dítě hladovější či pokud se v noci často budí (což ale nemusí být způsobeno hladem, ale pouze zvykem).

6. – 7. měsíc

• Dítě v tomto období prochází tzv. senzitivní periodou, kdy je připraveno přijmout novou potravu – příkrmy.
• Začíná se zeleninovým příkrmem v poledne, případně kaší večer (nejlépe nemléčnou kaší, která se rozmíchá v MM nebo UM, které jsou dítěti dobře známé, ale je možné použít i mléčnou kaši, která se míchá ve vodě).

beruska2x
28. jún 2010

@luthien.k ja byla u kozni 3x naposled pred rokem a uz to nehodlam zopakovat, bez tech jejich pokusu ma malej exem cim dal lepsi 😉

@vinifera ty jo malyho je mi lito, ma to hodne spatny ze ☹ to me vzdycky bere zoufalstvi a bezmoc kdyz nic nepomaha 🙄

ja nekdy "nadavam " ale pak jsem vdecna ze to mame jen takhle malo... a ted jak jsou ty suchy tepla tak je upne bez exemu, uplne cistej a to se racha cely dny na zahrade nebo na balkone ve vode 😅

luthien.k
28. jún 2010

http://www.pevnezdravi.cz/zbozi/nestle-sinlac-s...

Tady ji popisují víc, je tam rýžový škrob a to z větší části...

beruska2x
28. jún 2010

@eyael to je sice pekny ale je to JEN teorie... kdyz mas doma hladove dite tak to tak v klidu nectes... navic hafo deti ma nastup exemu uz pred zavedenim prikrmu a jsou na UM, tak a rad 😨

luthien.k
28. jún 2010

eyael, zelenina je upřednosťnňována, i v tom textu a má to i logiku, je hodnotnější, a lépe se zeleniny přechání ke kaši než obráceně, ale Tebe asi nepřesvědčím 😉
Mějte se tu, dobrou 🙂

eyael
28. jún 2010

no tak mám si číst doporučení na kojeni.net nebo ne? tak se holky shodněte ano? 😀 😀 😀

u ekzemu je VŠECHNO jen teorie, každý si bohužel musí v podstatě metodou pokus-omyl zjistit, co zrovna jemu vyhovuje a co jemu škodí. Protože každý z nás je individualita.

pokud je nastup ekzemu před zavedením příkmů, tak může být spouštěčem buď mléčná bíkovina a nebo něco jiného než potravina... je mi líto, ale já nejsem lékař ani neumím léčit myšlenkou na dálku takže konkrétně poradit nedokážu... v takové chvíli jsem jen ráda, že my máme ekzem "jen" z některých potravin a mycích prostředků...

vinifera
28. jún 2010

že aká cena. Kurde tu za nu dávam 10 € ☹( Ja sa asi odsťahujem do CR. Alebo začnem kradnúť. Alebo si zbalím nejakého bankára 😀

beruska2x
28. jún 2010

doporuceni cist muzes ale rozhodnout se musi ty.. jsou vseobecna pravidla ale ten zbytek je na kazdem....

vinifera
28. jún 2010

@eyael no lekár síce nevie liečiť na dialku - ale - moja pediatrička ani nevedela čo je to Nutrilon Alergy Care - ked nám ho odporučila alergiologička aby nám ho detská predpísala nakoľko sme ABMK. A to ani nehovorím že v lekárni to objednávajú špeciálne pre nás.

eyael
28. jún 2010

luthien.k - hladovému dítěti v 5m s předpoklady k alergii nemůžeš dát jako příkrm zeleninu, na tu ještě není zralé. Pak je kaše vhodnější. To byl náš případ. A v textu je to uvedeno jako jedna z možností, i když upřednostňují zeleninu k obědu.

beruska2x
28. jún 2010

@vinifera hlavne se nenech mylit tim ze je v Cr neco levnejsi 😀 to je velika nahoda a u dalsi veci ti to nactou dvojnasob 😠

beruska2x
28. jún 2010

@eyael ok. tak vam to tak slo v pohode, tak to tak delej .. tady se ale bavime o ditku co NEMA predpoklady k alergii ani k exemu a zacinat zeleninou a prilohami je u nej normalni ju....

eyael
28. jún 2010

jistě, ale pak prosím nepište, že se to tak nemá dělat, 😉
a pokud se zas vrátím k tomu, proč jsem si to na začátku vůbec dovolila do vaší diskuze napsat - nějaké vhodná kaše je šikovná alternativa pro dítě, u kterého je třeba zklidnit ekzem a zároveň ho zasytit po přechodnou dobu aby nemělo po dobu vynechání příkmů hlad

beruska2x
28. jún 2010

@eyael ty mas proste svou pravdu a my si myslime taky svy... a kazda k tomu mame duvod.. tak to tak nech...

vinifera
28. jún 2010

@eyael nič nie je vhodná alternatíva - po zistení že v Sinlacu je ryža - už nemôžeme okrem jáhlovej kaše žiadnu. Všetko je individuálne od decka k decku. Pokiaľ nereagovala malá na zemiak a mrkvu tak by som prehodnotila maso. Môj napríklad zle reagoval na kuracie maso. A na to som prišla po hodne dlhej dobe☹( Žiadne lekár na kuracom mase nič zle nevidel - a to sme boli v nemocnici na kožnom, u kožnej, u detskej aj alergilogičky. Až tu kočky na koníku mi poradili že ked sme alergický na vajce tak ani kuracinu nemôžeme.

beruska2x
28. jún 2010

@vinifera ted jsem koukala na fotky a malej vypada dobre, uz to nema ted tak hrozny ne? 😵

eyael
28. jún 2010

to je pořád dokola - nejdřív mě napomenete, že se jednalo o dítě, které nemělo prokázané sklony k alergii - tak tam je snad kaše vhodná, nebo už zas ne? 😕 Pak mi zas vyčtete, že sinlac nemůžete, protože je v něm rýže, ale to je snad zas jiná situace a jiné dítě ne? 😨 evidentně holt mám nasazenou psí hlavu a jsem tady UV - univerzální viník pro všechno co je špatně a za všechny doktory, kteří jsou nekompetentní a nevzdělaní... 🙄

beruska2x
28. jún 2010

@eyael heueka pochopila jsi - jsou to 2 rozdilne deti 😀

kase jako zavadeci prikrm neni vhodna pro zadne dite, nektere ji ale vylozene nemuze - nedela mu dobre, rozumime si?