Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

martinka1981
30. jún 2010

Ked už sa bavite o Bio tak my kupujeme v rakusku,je to tam dostat za dobre peniaze a poviem va že chuť tej zeleniny a ovocia sa neda porovnať s normalnymi. Taky bio banan chuti inak ako obyč. 😒 Tak isto ked tam kupim kura,nie sice bio ale uplne inak chuti a vyzera ako naše tesco a pod. Je pekne zlte,a na etikete pišu že sa nekrmia zvieraou mučkou,chemickymi latkami,antibiotikami atd. Kilo takehoto kuraťa stoji asi 100sk a bio 300 sk 😒

gilli
30. jún 2010

ahoj, díky díky všem za odpovědi a tipy 🙂 ad skleničky vs vaření - já jsem opravdu pro skleničky, nechci zatěžovat půlroční miminko surovinami, které nebyly kontrolovány na obsah látek, jejichž vysoká koncentrace je pro kojence škodlivá. Názor mám potvrzený i od kamarádů, co vystudovali potravinářskou chemii na VŠCHT. Farmářské trhy jsou fajn, taky tam nakupuju pro nás raději než v supermarketu, ale jestli používá onen farmář nějakou chemii, nikdy nezjistím, takže intoxikaci miminka do určitého věku raději nebudu riskovat ani zeleninou z obchodu ani z trhu. Navíc i bio zelenina může obsahovat např. velmi nebezpečné plísně apod.
Pro začátek zkusím asi Alnaturu, ta je docela sympatická 🙂

modra1
30. jún 2010

@martinka1981 Kde konkrétne chodíte nakupovať, teda zaujíma ma to ak si z BA. Dík.

martinka1981
30. jún 2010

@modra1 chodime do Hainburgu,do Sparu a aj v Bille maju velky vyber Bio ovocia a zeleniny,možno väčši ako v Spare,ale najviac nakupujeme v Spare. Chodim tam k lekarovi tak vždy aj nakupime. Tak isto aj bio jogurty,maslo,mlieko atd. Nie som uplne bio fanatik ale prečo si nekupiť bio za cenu nebio 😉 malej radšej davam bio,mam z toho lepši pocit aj ked mnohi ludia neveria tomu že je to lepšie a zdravšie...

luthien.k
30. jún 2010

Já jsem ohledně bio výrobků viděla reportáž v Černých ovcích (dá se to najít i na stránkách ČT, kde jsem na to koukala, když nemáme TV 🙂) a tam nechali dělat rozbory bio a nebio potravin a v těch bio byly skutečně nižžsí obsahy těch různých zbytků hnojiv a postřiků. Takže já nejraději kupuju čerstvé bio v obchodě (v Bille ten základ mají) a protože je malej mlsoun a kolikrát doma navařené nechce, tak to kombinuju s bio skleničkama Babylove nebo Alnatura, výjimečně Hipp (jsou dost solené, i v testech před pár lety vyšly nadlimitní obsahy sodíku - nevím, jak ty jednodruhové, ale ty masozeleniny pro starší jsou slané dost). Jinak plísně, to je věc, která může být úplně ve všem, i v surovinách na skleničkové výživy, takže to je fakt těžký... Nesmíme zase z našich dětí dělat skleníkové květinky, protože to taky není dobré, jako každý extrém 😉
Ohledně například dusičnanů je zajímavý článek tady: http://www.maminkam.cz/dusicnany-v-zeleninovych...

beruska2x
30. jún 2010

@luthien.k to sice nejnizsi byt muzou ale tim neosetrenim se mnou bakterie, plisne, takze v dusledku muzou byt nebezpecnejsi nez normalni 😅 navic aby sla pestovat BIo zelenina se da pestovat na vic jak 10 let !procistene " pude, cemuz tak neverim ze nechaji ladem 10 a vice let pole aby tam mohli pestovat Bio kdyz driv se tam normalne
strikalo....

podle me je to jen tahak 😉

beruska2x
30. jún 2010

@jijitka tak to u nas jsou trhy opravdove s fakt peknou cerstvou zeleninou 😉

eyael
30. jún 2010

co se týče skleniček, tak alespoň člověk ví, co obsahují. v domácím vaření nikdy nevíte kolik vitamínů přesně má to které jídlo když ho uvaříte, z jakého zdroje je zelenina, jestli a jak moc a čím byla hnojená apod. Já tedy skleničkám věřila, protože přesně vím co v nich je. A pokud dítě nemá problém se složením, myslím, že je jsou vhodnou alternativou min na začátku, kdy dítě sní jednu či dvě lžičky a další den to samé...

luthien.k
30. jún 2010

No jo, o sklenkách, zelenině a bio zelenině se toho na MK už něco nadiskutovalo 😉 Myslím, že tady, stejně jako v kosmetické péči o AE, neexistuje nějaká absolutní pravda. Já to tak nějak kombinuju a to já považuju za nejlepší, názory tu zazněly snad všechny, tak si každý udělá svůj názor 🙂
Jinak souhlas, že absolutní bio už dnes na Zemi nikdo nevypěstuje 😝 S kontrolou skleniček si už tak jistá nejsem, viz. ten test z roku 2007 (od té doby uplynulo, pravda, už hodně vody...): http:// ekonomika.idnes.cz/kupovana-kojenecka-vyziva-je-zdravejsi-nez-pripravena-doma-p4x-/test.asp?c=A070620_182616_test_maf

beruska2x
30. jún 2010

@eyael ty jsi nidy nevidela zdny test ze sklenicky jsou nadlimitni v dusicnanech a co jam vsim... ja jo 😅 pokud koupis zeleninu od farmare - a nemusi to byt hzned bio tak vis co tam davas a radsi dal prckovi o pul mrkve vic nez ho dosytit skrobem, ryzovou mouckou atd... me to prijde zbytecny v tom veku to do nich cpat 😖 kdyz vyzivovou hodnotu to ma 0 🙄

@luthien.k tak to souhlas.. to by mna tu zeleninu nemohlo ani zaprset aby byla oparvdu BIO 😀

eyael
30. jún 2010

vzhledem k tomu, že takhle téma není o skleničkách x vaření doma, jen poznamenám, že pokud koupím zeleninu od farmare NIKDY nevím, co při jejím pěstování použil, pokud nemá farmář nějaký uznávaný certifikát osvědčující způsob pěstování. Pokud bych chtěla vědět pokaždé s jistotou, co vše se do zeleniny nebo ovoce nebo masa atd dostalo, musela bych si ho vypěstovat(chovat) sama nebo pracovat na farmě s oním farmářem 😉

jinak jak už tady zaznělo, velice dobrým domácím receptem na AE je obyčejné nesolené vepřové sádlo škvařené doma, ideálně s příměsí měsíčku lékařského (květu). Mě konkrétně třeba měsíček vadil, ale obecně je dobře snášený, samotné sádlo pak taky.
když jsem byla malá, chodila moje maminka do kravína pro neodstředěné kravské mléko a syrovátku, to mi také hodně pomáhalo. Bohužel to dost lezlo do peněz a také je to nepoužitelné pro ty, kteří mají alergii na mléko...
výborné jsou ovesné koupele, ale opět pro mě nepoužitelné - mám alergii na oves.

bianka234
1. júl 2010

ahojte, baby kúpajú sa vaše deti v bazeniku von? koľko ich tam nechávate, bojim sa aby to neublížilo na ekzem, lebo ked už ho tam dám tak ho z tadiaľ nedostanem.

desszi
1. júl 2010

ahojte, dievcence co mate deticky s ekzemom a boli ste u alergologa, predpisal vam niektori ribomunyl? ak ano, ako to drobci zvladali? mne povedal alergolog, ze moze dojst aj k zhorseniu priznakov ekzemu, ale vtedy vraj mam znizit davky. ja este chvilu pockam, Dadko ma konecne cistu a hladunku plet na tvaricke, hoci na tele su este loziska, ale odchadzaju, nerada by som to zase vyprovokovala.

vinifera
1. júl 2010

Nezaznamenala som žiadne zhoršenie. Máme za sebou už aj návalovú liečbu 3 týždne po 4 table. A začíname aj udržiavaciu a pohoda.

beruska2x
1. júl 2010

@bianka234 ja davam malymu vodu na koupani na balkon, o vikendu ma na zahrade bazenek na chalupe, on ma v tehle suchych teplech exem uplne pryc, takze v pohode, vecer uz ho jen osprchuju, umeju mydlem pusu a zadek 😀

vodu mu davam kazdy den cerstvou...

asi pred 3 tydny jsem ho nechala vykoupat v prehrade a osypal se asi z tech sracek proti sinicim 😅 takze do verejnyho koupaliste, rybnika a tak bych nesla ale doma jo... 😉

desszi
1. júl 2010

@vinifera super, si ma ukludnila. a nemali ste ani respiracne prejavy?

maly_prcek
1. júl 2010

Ahoj holky, nejste některá z Brna?
Nevíte o nějakém dobrém alerogologovi??? (nějaký, co by mi věřil, že syn reaguje na BKM skrz MM, že se neosype do hodiny ale až za den dva... šak to znáte... 🙂 )
A nevíte jací jsou v Bílém domě? Jaké jsou čekací lhůty atd.
Díky...

maly_prcek
1. júl 2010

Jinak ke skleničkám X domácí vaření...
Já to kombinuju, spíš teda vařím, skleničky beru hlavně na cesty. Co jde koupit BIO (nejlíp na trhu) koupím, co neseženu, vezmu obyč, vybírám pěkné kousky... Zas tolik jídla syn nemůže, abych si mohla vybírat a zas nechci, aby jedl to samé...
Naše oblíbené značky skleniček jsou Alnatura (hlavně ty od 4m a ovocné), pak Hipp od 4m (zbylé jsou už se solí 😠 ). Teď od 9m jídáme Hipp telecí s rýží a zeleninou, je sice slaná, ale nic jiného nemůže 😖 Ty od 4m mu už nestačí (jsou 190g) a nemají kousky a ostatní značky obsahujou rajčata a pórek a já nevím co... 😒

Ještě, kdo máte starší děti a laergii na BKM, jak jste dávali příkrmy????
Máme zeleninku na oběd, odpolední svačinu ovoce, večer bezmléčnou kaši s ovocem. Kojím ráno, dopoledne, večer a jednou v noci. Teď bych chtěla zrušit tu dopolední svačinku, ale nevím co dát, měla by být mléčná... Jak jste postupovaly vy?

vinifera
1. júl 2010

Živá vakcína osýpok a živá vakcína mumpsu je produkovaná v bunkovej kultúre kuracieho embrya. Osoby s anamnézou anafylaktických, anafylaktoidných alebo iných okamžitých reakcií (napr. urtikária, opuch úst a hrdla, sťažené dýchanie, hypotenzia alebo šok) po konzumácii vajca sa nemajú očkovať. Osoby s alergiou na vajcia, ktorá svojou podstatou nie je anafylaktická alebo anafylaktoidná, nie sú vystavené zvýšenému riziku. Takéto osoby môžu byť očkované zvyčajným spôsobom. Nepreukázalo sa, že by u osôb alergických na kurčatá alebo perie bolo zvýšené riziko reakcií na vakcínu.
No moje dieťa ešte anafylaktický šok nemalo. Ale po zjedení kuraťa alebo vajca je ekzém katastrofa.
Výniku na neočkovanie MMR mi môže potvtrdiť alergiologička. Ale tu píšu že pokiaľ anafylaktický šok nie je tak sa očkovať môže. A to mám akože riskovať?
Tu je tá výnimka
Ako zákonnú výnimku možno využiť § 51 ods. 1 písm. a) zákona č. 355/2007 Z.z. o ochrane verejného zdravia – podľa neho sa totiž povinné očkovanie neuskutoční pri zistení zdravotného stavu, ktorý bráni podaniu očkovacej látky (kontraindikácia). Kontraindikáciu posudzuje príslušný odborný lekár (neurológ, alergológ, imunológ, neonatológ, infektológ), ktorý o tom vydá doklad.

beruska2x
1. júl 2010

@vinifera my jsme nemeli ani sok ani tak desnej trvalej exem jako vy - on se po vejci proste sloupe z kuze 😅 kdyz jsme mu sundavala tricko tak z nej padaly cca 5x5 mm kousky...

ja bych teda rozhodne ockovat nenechala ani pediarticka me to nedoporucila a zvlastni papir od alerkolozky jsem nepotrebovala...

to ocko neni nijak dulezite aby se bez neho neobesel a ty rizika jsou, podle me prilis vysoka..

vinifera
1. júl 2010

@beruska2x ale ty si v CR to je iná planéta. Tu ked niekomu hrabne tak môžem dostať za to že nezaočkujem 330 eur pokutu. Ale na druhej strane môžem aj dostať tu výnimku od alergiologičky a budee svatý pokoj. Ale k tej sme objednaní až na bud týžden.

beruska2x
1. júl 2010

@vinifera to ti ji da, neboj, proc by nedala kdyz to mate v testech, ... to bych radsi zaplatila tu pokutu 😅

jijitka
2. júl 2010

Dobré ráno holky 🙂 Mám nový akutní problém. Během dnešní noci si malý rozškrábal krk do krve ☹ Bohužel ho to svědí i když mu dávám antihistaminika (Fenistil). Zatím jsem mu to ničím nemazala, bojím se, abych to mastným krémem ještě nezhoršila. Co doporučíte použít na ošetření těch poškrábaných míst??

beruska2x
2. júl 2010

@jijitka a ma to suchy???

beruska2x
2. júl 2010

jesli to ma suchy, tak ho svedi ta odlupujici se kuze, urco bych mu to namazala, dobry je Leciderm krem, muzes ho davat na cele telo a je to primo na atop. pokozku a snizuje svedeni prave - mam od nich odskousene vsechno a muzu se zarucit 😉 😀

jeste pokud to ma mokvave tak jsme meli na pobklady Jarischuv roztok (nevim jak se to presne pise) , na tamponek a prikladala jsme mu to parktar denne a pomohlo....

jijitka
2. júl 2010

@beruska2x ahoj, jj celkově je ten ekzém suchý. Nejdřív jsem právě myslela potírat řepíkem, ale jak jsem se dočetla, ten je spíš na mokvající ekzémy. V lékárně doporučili kalciovku, tak jsem ho s ní mázla.

jijitka
2. júl 2010

@beruska2x - Leciderm používám a přesto svědí ☹

beruska2x
2. júl 2010

@jijitka tak to neprejde hned, pokud to ma podrazdeny necim, zkus to namazat a zeptej se Dr na Zyrtec, Sima ho bral docela dlouho ale uz nevim v kolika mesicich nam ho dala... ted uz ho delsi dobu nema ale mirni to reakci a prijde mi lepsi nez Fenistil ...

beruska2x
2. júl 2010

@jijitka ja jsem repik nikdy nedavala tak to ti neporadim... 😅 ale kdyz to ma suchy tak urco mazat, ja ho zezacatku mazala i treba 5x denne 😒 nez se ta kuze "napila" a neodlupovala se mu.. to svedi nejvic ☹

ty jo chudaci 😔

vinifera
2. júl 2010

No ked je to rozškriabené tak sme mazali tou zelenou vodou čo sa štichy na tvári potierajú. Alebo ešte ganciánovou vielotou. Potom je dobrá dubová kôra.
My berieme Zodac a Denerel. Mažeme sa aj Lecidermom aj tak sa stále škriabe ....