Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

chella
21. feb 2008

chcem sa opytat, ak ma dieta zisteny atop ekzem, a je na umelom mlieku, moze mlieko dostat na recept, alebo to s tym nema nic spolocne?

jabber
21. feb 2008

mirell - no, tak teoreticky můžeš, ale já bych ho s ekzémem do chlorovaného bazénu teda nedávala 😅 - to si vůbec nedokážu představit co by to s ekzémem udělalo, když vysušuje i samotná voda. A co myslíš v létě? V létě by to snad mělo být lepší, sluníčko ekzému prý nesvědčí, takže by měl zmizet 😉

jabber
21. feb 2008

kupinka - ☹ vítej do klubu 😖

chella - to teda netuším, ale pochybuju

kupinka
21. feb 2008

chella-na recept?? My kupujeme normálně v obchodě...nebo v lékárně-a bez receptu 😕 😕

junovka
21. feb 2008

chella, pokial viem, tak HA mlieko sa da aj na recept 😉

kupinka
21. feb 2008

Tak to u nás by se teď na recept musela platit 30,- navíc 😠 😠

junovka
21. feb 2008

pokial viem, tak max.2 ks ti moze predpisat aj pediatricka, ale je to smiesne, pretoze tie 2 ks by ti mali akoze vystacit na mesiac.Kamoska ma atopika syna, tak preto to viem 😉

jabber
27. feb 2008

Ahoj holky, tak jsme byli včera u homeopatky na kontrole, byla celkem spokojená, z našich 3 léků nám nechala 1 a 2 vyměnila za jiné. Tentokrát jsou prý běžně dostupné v lékárnách, takže 2 měsíce jako předtím snad čekat nebudeme 🙂 . A na mazání nám doporučila Leniens - je to masťový základ pro různé další mastičky, prodávají ho v kelímku v lékárně. Taky mi doporučila homeopatický lék Thuya Occidentalis 9h, který se dává den před očkováním, v den očkování a den po, že prý se pak ekzém tak nezhorší. A poradila mi, která homeopatika na prořezávání zubů.

danielala
27. feb 2008

Chella, vsetky H.A. mliecka mozes dostat na recept, polovicu ceny uhradi poistovna. My dostavame Bebu H.A. na recept - 5 krabic v mesiaci. Do jedneho roku veku dietata mas narok na recept, ak hrozi babatku alergia (teda rodicia su alergici) a od jedneho roka, ak predlozis potvrdenie, ze dieta ma nejaku alergiu. Je tu v Babatkach o tom tema, tam sa docitas aj podrobnejsie info...

Ja sa chcem opytat, ci niekto mate skusensti s tym konopnym kremom na ekzemy od CutisHelp. Mala sice nema dokazanu alergiu, ale ked si rozmaze sliny po lickach, alebo jej nesadne nejaky kremik, urobia sa jej tam obrovske cervene flaky (lisaje?), pomaha natriet Holtovym kremom, ale ten sa zas babatkam neodporuca, odporucili mi prave tento konopny, len ho neviem nikde zohnat (vraj v Cechach je bezny a je vhodny pre dojcata).Nivea jej robi zle, Indulona nepomaha a lica ma tri dni ciste, tri dni jej horia a tak stale dokola...

jabber
27. feb 2008

danielala - jestli ho nemají normálně v lékárnách, tak si ho můžeš objednat po netu, třeba tady:
http://www.lekaren-nonstop.sk/scripts/hledej.ph...

zkušenosti s tím nemám 😖

danielala
27. feb 2008

Jabber, dakujem, uz som to objednala...

vrtule83
27. feb 2008

danielala nám na exém konopná mast nepomáhala, neviděla jsem žádné zlepšení, ale dost si chválejí po koupání konopný balzám, ale je to různý každému pomáhá něco jiného.

martinka81
27. feb 2008

Nám pomohla konopná mast na ekzémy od cutishelp skvěle. Ale musí se vytrvat a mazat, nezmizí to hned, dokonce se to může přechodně i zhoršit.

wali
28. feb 2008

jabber - a ktore homeopatika vam odporucila na zuby? vseobecne vsetky maminy radia davat chamomillu vulgaris 15ch, tak ma zaujima ci vam odporucila nieco ine.
este k tej leniens masti - nam to zakazdym predpisuje kozna (na zaciatku som s exzemom sla na kozne, tak mi dala len tu zinkovu mast a leniens na premazavanie), tak neviem kolko stoji, mozno ani nie moc, ale ak hej, tak myslim, ze by to v pohode predpisala aj pediatricka.

ja som pouzivala konopny olejicek - nejak nam viditelne nezaberal, aj ked trosku ano, ale nikdy exzem po nom nezmizol uplne. no na skludnenie bol dobry.

jabber
28. feb 2008

wali - za Leniens jsem platila 64,- za 100g, ale spíš mi to přijde takové navoněné, mám trochu pocit, že jí to spíš dráždí. No zkusím to ještě pár dní a uvidíme. Homeopatka říkala, že je Leniens dobrá, že je kyselá a udržuje ph kůže. Se zubama je to stejné jako v homeopatii se vším - záleží na celkovém stavu a jak se dítě projevuje, takže mi řekla tohle:

Chamomilla 15CH : dítě podrážděné, plačtivé, stolice zelená, jedna tvář rudá, druhá bledá, chce se nosit nebo ho uklidní jízda v autě
dávkování: 1x denně 3 ganule ;
pokud je současně přítomen průjem, horečka, kašel, bolest v uších: 2x denně 3 gr

Podophyllum peltatum 15CH: vodnatý, hlenovitý průjem, častější dopoledne, stav se zlepší ležením na bříšku
dávkování: vždy po průjmu 3 gr

Mercurius solubilis 9CH : bolest dásní, dásně jsou oteklé, bíle povleklý jazyk, velké slinění, velká žízeň
dávkování: 1x denně 3 gr

Phytolacca 9CH : dítě tiskne opakovaně dásně k sobě
dávkování : 3x denně 3 gr

Zase se to rozpustí v malém množství vody a dá se 1 čajová lžička. U nás to vypadá na tu Chamomillu, ona bude asi nejběžnější, respektive ty příznaky pro její užití. I když zrovna ta tvář - jedna bledá druhá rudá - to je s ekzémem dost složité poznat 😀

kachne23
28. feb 2008

jabber, kolik bylo Adélce, když jste byli u homeopatky poprvé? My dem v pondělí, tak jsem zvědavá...

jabber
28. feb 2008

kachne - byly jí 4 měsíce, ale čím dřív tím líp, mě homeopatka tehdy říkala, že se léčí i úplná novorozeňata 😉 . Tak dej pak vědět, jak to probíhalo a co jste dostali, držím palce 🙂

kachne23
28. feb 2008

jj, ozvu se, dík 😉

lusil2005
28. feb 2008

jabber to si si ako zapametala????? 😲 😀

jabber
28. feb 2008

lusil2005 - no mám prostě geniální mozek 😀 😀 😀 😀 😀 , ba ne, nechala jsem si to ještě poslat mailem 😉

wali
29. feb 2008

no jabber - super info, dobre vediet! 😉
ja som teraz davala tiez tu chamomillu ako nam liezli tie dva horne (to bol fakt des!), o ostatnych homeo som nevedela.

jabber
29. feb 2008

wali - taky jsem netušila, že jich je víc, všude všichni mluví jen o Chamomille - a taky někteří říkají, že jim nepomohla 😖 , tak teď už je jasné proč 🙂

nissanek
2. mar 2008

Tak my jsme taky začali bojovat s atopickým ekzémem a to homeopatikami. (Homeopatika mám já i ona a taky mám dietu - plně kojím) Máte někdo zkušenost za jak dlouho můžu čekat zlepšení? Aspoň aby si to přestala tak strašně drásat. Sice to nemá do krve, ale daleko k tomu nemá ☹ .

jahodka11
2. mar 2008

ahojte, mozno tiesim blbost, ale dost ma trapi,ze zrovna moje dieta ma ekzem a skarede licka :( maly by bol uplne nadherny, keby mal ciste licka....nehovorim, ze nie je, ale asi chapete, co tym myslim...:(

lusil2005
2. mar 2008

jahodka uplne viem co tym myslis 😀 tiez sa vytesujem ked sa jej tie licka vzdy na par dni vycistia. a ked sa jej to zas objavi tak ma to mrzi ze nieje taka krasna ako bez toho, ale to len do chvile kym ju to nezacne svrbiet. vtedy mi je uplne jedno jak vyzera len nech ju to nesvrbi ☹

zuzulik21
2. mar 2008

kocky skuste krem Bioderma Atoderm PP ... nam to veeelmi pomohlo klop klop.... a na kupkanie Oilatum plus 😉

lusil2005
2. mar 2008

ja som skusila ale nic jej to nerobi. 😒 na nas vobec neplatia vselijake tie tipy ako indulona, atoderm pp, solamil, olej do kupela atd. dufam ze more nam aspon trosku pomoze...

jahodka11
2. mar 2008

lusil, nam trosku pomaha infadolan, zajtra ideme na kozne, tak ak nam predpise niecom co pomoze, hned napisem 🙂

zuzulik21
2. mar 2008

lusil hmmm... skoda, my sme to zacali pouzivat pred tyzdnom, a po ekzeme ani stopy...

leva
2. mar 2008

ahojte,mojej dcere pomohla mast kyselina mliecna,skusali sme rozne,no nakoniec pomohlo toto,preventivne ju natriem,no uz dlhsiu dobu mame pokoj,klop,klop,klop.