Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

aleachim
27. júl 2010

já jsem přesvědčená, že AE není věc čistě kožních lékařů, ale je třeba to léčit komplexně, neboť "vyrážka" je jen projev nikoliv příčina a dokud se nepříjde na příčinu, můžeme mazat, co si umaneme a bude to z dlouhodobého hleska k ničemu.

volha79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aleachim
27. júl 2010

@volha79 já to nestihla najít, zmizel odkaz na tu firmu, ale luth psala o tom, že ty preparáty jsou vhodné až od 3let, což předpokládám je uvedeno na stránkách, na které jsi dávala odkaz. To pak asi není moc vhodná léčba pro dítě, kterému nejsou ještě ani 2 roky.

aleachim
27. júl 2010

jestli to tak není, tak se omlouvám.

luthien.k
27. júl 2010

@aleachim, bylo to u té alfy... Pošlu Ti klidně odkaz do IP, dávkování je tam od tří let a stojí to 900,-Kč (!!!)

volha79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aleachim
27. júl 2010

@volha79 , tak to mě moc nepřesvědčilo.

Když je v zákoně, že se nedoporučuje určitá látka např. kojícím matkám, tak to má asi nějaký smysl a obejít to tím, že je to jen pro formu, ale klidně to berte. Jak by ses postavila k tomu, kdyby to tomu dítěti nějak uškodilo? Nejspíš by firmy OKG řekla, že oni tam mají upozornění, že to není vhodné a už by se nikdo nehlásil k tomu, že prodejce mě výslovně ujistil, že to nevadí, a že to prohlášení je jen kvůlu EU.

aleachim
27. júl 2010

@luthien.k díky za odkaz

volha79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luthien.k
27. júl 2010

@volha79, jen by sis na to asi měla dát pozor, protože když to tu veřejně napíšeš, nějakému dítěti to ublíží, tak bys zřejmě nesla svůj díl zodpovědnosti...

luthien.k
27. júl 2010

Vedení firmy by Ti pak u soudu tak maximálně zamávalo příbalovým letákem...

aleachim
27. júl 2010

@volha79 to je z mého pohledu jedno, říká to vedení někde veřejně? Když vedení dá něco na produkty a řekne, že to je jen formalita, tak to nebudí příliš důvěru ve firmu. Udělala firma nějaký odborný výzkum, který by potvrdil, že ty látky, které jsou obsaženy, nemohou nijak poškodit zdraví dětí do 3 let?

aleachim
27. júl 2010

je to přesně tak, jak píše luthien, kdyby se něco stalo, tak u soudu mi předložíte příbalový leták a je to můj problém a ujištění firmi podané vám nejspíše na nějakém školení mi nijak nepomůže.

luthien.k
27. júl 2010

@aleachim, @volha79, jsme už asi trochu off topic 😉

vinifera
27. júl 2010

ste sa dnes rozbehli ... Vonku je škaredo. Zasa sa nám zhoršuje AE ☹(( Sťahujem sa do teplých krajín.

luthien.k
27. júl 2010

@vinifera, doporučuju Madeiru, byli jsme tam na dovolené a super 😉

stipa
28. júl 2010

ahoj holky ☹ tak to jsem dnes měla noc!!! No, poslední dobou spíše většinu nocí, ale tahle tedy byla!!! Prcek se celou noc škrábal, když měl ponožky na rukou, byl vzteklý, ale i tak jsem mu je nechala, pak se uklidnil, ale co půl hodka to brekot a řev!!! Chlap mi říká, musíš se s tím smířit, že je ekzematik 😠 Chlap tohle nemůže nikdy pochopit, když se o prcka nestará celý den a nevidí jak se jen a jen drbe!! A večer se nevyspím ani já ani ten prckek a pak fungujte i přes den ☹ Jsem fakt unavená, snad už se to zase na chvíli zlepší 😉 Jinak prckovi možná i porostou zuby, má teď pořád prsty v puse, takže to tomu ekzému taky nepřidá 😒 Jeden den měl i zvýšenou teplotu, tak uvidím. Dásně nemá ani nateklé ani červené, kousátko má v puse pořád a do pusinky si nenechá sáhnout. Pak se zase naučil spát na boku nebo na bříšku, to se pak zase vzbudí a je vzteklý, že se nemůže otočit a začne se zase drbat a to je pořád dokola! No a pak mě ještě dorazí to můžský pokolení 😠 😠 Jinak jsem ho mazala tou Holtovo mastí a zdá se, že rudá místa již jsou hladší, tak snad se to srovná. Byla jsem si objednat tu Biodermu, zítra mi přijde. Ale teď zatím budu mazat tou Holtovkou. Koupila jsem mu HA mléko Allergi Care, místo normálního HA, tak uvidím. Jinak jsem se rozhodla, že vezmu všechno z gruntu!!! Já už se fakt na to můžu..... když toho prcka vidím, tak bych brečela a že jsem už večer fakt musela bulet jako malý dítě. Takže všechny mléčné výrobky pryč, salámy, vejce, ryby, vepřové, hovězí, kuřecí, to všechno pryč. Ted jsem si koupila v DM Reis drink s vápníkem, takže je to přírodní a dodá mi to vápník, takže to budu teď pít, stačí prá 2 dcl denně a pokryjete si denní potřebu u kojící to bude asi vyšší. Je to drahé stojí to 35,-Kč krabice jako od mlíka ☹ jo a koupila jsem si Perlu s vitamíny, takže žádné normlální máslo. Zítra jdu pro jehněčí a králíka. Dnes bude mít brambor, cuketu a to krůtí. Jenom co jsem ještě neudělala je, že jsem nenakoupila věci na to pečení, takže zatím jsem si koupila normální chléb, je to prý lepší než rohlík, tam je více BKM. Holky, já jen doufám, že se prcek neosypal po kaši s lepkem!!! A že na něj nebude alergický, to bych si šla hodit.... Je fakt, že se po ní začal drbat na hlavě... Píšu a píšu a připálila jsem brambory 😲 co víc na to říct.....raději už nic, tak pa pa 🤐 🤐 🤐

luthien.k
28. júl 2010

@stipa, to je mi moc líto, že takhle trpíte ☹ Ale jsi úžasná, že do toho jdeš, tak jen do toho! Myslím, že přechod na AC mléko by neměl být pro malého problém, je to velmi podobné chuť, jako HA. Ten reis drink si dávej, klidně 4 dcl denně, to už je lepší, ale pořád ne dostatečné pro kojící matky. Můžeš si z něj i uvařit pudink. Zkus si ještě koupit Biomin H, to je preparát s vápníkem doporučený od kam.zyk, kdybys tu dietu držela douhodoběji.
Ještě jsem zapomněla na jednu důležitou věc, která ovlivňuje střeva a tím i imunitu: pre- a probiotika. Skvělý preparát je Probiosan, jsou to probiotika s řasou chlorellou, která jim pomáhá osidlovat střeva. To je samozřejmě pro Tebe, malému určitě probiotické kapky, nejlépe Biogaia, třeba na mimibazaru je prodávají z Polska o hodně levněji než u nás nebo nejlépe, jestli máš možnost, si pro ně do Polska zajet (s termoskou, mají být v chladu). Ale i u nás už se dá koupit balení 2x větší než dřív za stejnou cenu (10 ml cca za 600,-, vím, je to darda, ale fakt se to vyplatí). Střeva hooodně ovlivňují imunitu.
Jestli je BKM v pečivu, na to se nejlépe zeptej přímo v pekárně nebo kupuj jen balené pečivo.

zuzanka7834
28. júl 2010

ahojte dievcence, ak vas alebo vase babatka trapi atopicky ekzem, skuste vyskusat autovakcinaciu, robi sa to z vlastnej krvi, takze sa vyhne akejkolvek neziaducej reakcii. Je to celkovo na podporu imunity, ja som na nich dostala kontakt kvoli tomu, ze mam silnu alergiu na osu, stale cakam na odpoved, ci mi to pomoze aj pri tomto probleme alebo nie, ale dr hovorila, ze je to primarne na ine veci a medzi nimi mi vymenovala aj tento ekzem. Skuste: www.paracelsium.cz, na Slovensku to robi p. dr. Harinekova, myslim ze v Partizanskom (kontakt mi na nu dali v prazskom paracelsiu - telefonicky). Potom dajte vediet, ak to niekomu pomoze...

aleachim
28. júl 2010

@stipa
@luthien.k

Stipa, byla bych ráda, kdyby se k tomu vyjádřila luth, ale jestli má prcek ten AE takhle ošklivý dopuručila bych jet k moři. Jako dítěti mi to vždycky hrozně pomohlo, tedy nejdřív jsem vypadala, že mi odpadne kůže i s masem, ale když jsem odjížděla, byla jsem krásně zahojená. Je to samozřejmě druhotná, podpůrná pomoc, ale jestli to má takhle moc ošklivé, tak bych to doporučila, ekzém by se trochu zklidnil, tvoje nervy taky a měli byste sílu a chuť do léčby. Pokud nemůžete k moři, možná by mohl mít podobný účinek solná jeskyně, ale to jen hádám, sama zkušenosti nemá.

beruska2x
28. júl 2010

@aleachim to jsem rada ze ti to pomohlo, my kvuli tomu vyrazime v patek, tak snad to bude mit ucinek 😉

jeste maji v lekarne sul Z mrtveho more - pry je to taky dobre, treba pres zimu jako doplnek nebo "nahrada" more...

aleachim
28. júl 2010

@beruska2x kdyby z počátku byly nějaké hrůzostrašné projevy, tak se neděs, bude to lepší. Držím pěsti, ať vám to pomůže.

beruska2x
28. júl 2010

@aleachim to doufam, uz se tesim a mam nervy co nam bude chybet 😀 😅

aleachim
28. júl 2010

@beruska2x určitě jedete někam do civilizované země, takže když něco zapomenete, určitě to tam půjde dokoupit🙂

beruska2x
28. júl 2010

@aleachim to jo, o nas strach nemam ale malej, to vis mamina 😀 na dovoleny 😀

aleachim
28. júl 2010

@beruska2x já teď machruji, ale s Luckou jsme byli na dovolené poprvé a taky jsem z toho byla šílená😀

beruska2x
28. júl 2010

@aleachim 😉 no mazani pro nej mam, obleceni nejaky taky, kkapky na laergii a neco proti prujmu, davam mu uz 2 dny laktobacilky a dej se vule bozi 😀 😀 😀 😀

doufam ze na exem to pomuze a i kdyby to vydrzelo par mesicu 😅 budu spokojena, on to nijak desny nema ale je to otravny a pres zimu chci prave zkusit tu sul do koupele...

luthien.k
28. júl 2010

@stipa, @aleachim, moře je určitě super, ale rozhodně to nijak nepřehánět se sluníčkem, spíš střída slunce a stín a moře, přes poledne být nejlépe někde uvnitř... Ale jinak je to přírodní fototerapie 🙂

beruska2x
28. júl 2010

tak to je jasny, pres poledne stejne deti jeste vetsinou spej - ten nas teda jo.. to si odfrknem a odpo pujdeme na vylet nebo na koupacku.. 😉

luthien.k
28. júl 2010

@beruska2x, užijte si to, jela bych hned znova, i když my se moc nekoupali, na Madeiře je to spíš na výlety... 🙂