Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lusil2005
2. mar 2008

jahodka aj infadolan sme skusali, leva aj mast s kyselinou mliecnou 😀
nic nic nic. trosku pomaha ichtiolova mast ale to len tak nachvilku. zmiznut to nezmizne.

jabber
3. mar 2008

jahodka11 - taky mám dny, kdy nemůžu vidět žádné děti s krásnými tvářičkami aniž bych to obrečela 😖

jabber
3. mar 2008

Jo a ten krém Leniens už jí na obličej a krk nedávám, přišlo mi, že jí fakt dráždí - je to šíleně navoněné 😖 . Mažu jí tím jen tělo, které má úplně čisté a tam jí to nijak nevadí. Takže jinak stará dobrá indulona 😉

kachne23
3. mar 2008

tak jsme dneska byli u homeopatky a jsem teda zvědavá. Nedávala mi žádnou dietu, nic, jen já jsem dostala lék (Calcarea Phosphorica), kterej jsem hned vycucala a další až za měsíšc, až co to udělá.. že jako mimčo budem léčit přese mě. No a pak ještě doporučila olej hádek 😕 taky řikala, že to nemáme tak strašný, že jsou horší projevy, to sice vim, ale právě nechci,aby to bylo horší, no tak uvidíme. 😠 No a taky radila otruby do koupele na suchou kůži a schválila mi, že skoro nekoupem 🙂

kachne23
3. mar 2008

jahodko, koukala jsem na tvý fotky a kluka máš nádhernýho 🙂 Ekzém určo zmizí.. 😉

wali
3. mar 2008

kachne, tak to som fakt zvedava, ci vam to zabere - drzim palce. o tom oleji som este nepocula (dalsia polozka do mojho zoznamu moznosti 😀 ), ale tie otruby ja varim teda stale, ked kupeme (tiez uz len minimalne).

jabber
3. mar 2008

kachne23 - tak to jsem teda taky zvědavá co to udělá, když léčí Matěje přes tebe 🙂 Konečně někdo dostal podobný lék jako my - my teď po výměně máme Calcarea Carbonica 🙂

jabber
3. mar 2008

Holky a co ty otruby vlastně s tou vodou udělají, je pak dítě nějak namaštěné nebo ho po koupání ještě mastíte? A jak to připravujete?

lusil2005
3. mar 2008

wali a kde to kupujes? 😕 u nas solamil nezabral tak by sme mozno tie otruby skusili

leva
3. mar 2008

Pocula som ze pomaha aj kozie mlieko,ak to tu este nebolo spomenute,alebo aj mast ICTAMO PRO,z lekarne je dobra mast.popisem.Velmi ucinna pasta bola specialne vyvinuta na osetrenie tazko zvladnutelnych lozisiek koze.Optimalna kombinacia pasty IctamoPro ukludnuje a regeneruje problematicke loziska koze,ma protizapalove ucinky.Posobi antibakterialne,obmedzuje rast kvasiniek a potlacuje zvysenu tvorbu kozneho mazu.Oxid zinocnaty ma ukludnujuce ucinky a vyznamne podporuje regeneraciu koze. 🙂

lusil2005
3. mar 2008

kozie mlieko som skusila pit este ked mala natalka asi tri mesiace. alebo styri. uz neviem. dostala som sa tusim k tretiemu hltu. viac som nezvladla 😅

jabber
3. mar 2008

lusil2005 - to se ani nedivím, já bych nezvládla ani to 😀

Ono je trošku problém, že při té homeopatii se taky nemůže mastit čímkoli. Já jsem teď naposled říkala homeopatce, že když naše dětská dr viděla Adélu, tak chtěla ať jí natírám nějakou mastičkou s endiaronem a ona mě řekla, ať to zkusíme vydržet a ničím ať jí nemažu 😖

leva
3. mar 2008

lusil to ti verim 😝 No ja so pocula ze vraj potierat stym,neviem nemam skusenos,len raz ked som kupovala langose a spomenula som tej pani ze som bola u koznej s malou atd,tak sa tak rozkecala,ze mi aj autobus zdrhol 😀 Tak toto spomenula a vravela ze jej malej to pomohlo,tak neviem. 😉

wali
4. mar 2008

lusil, tie otruby kupujem v Kauflande, dokonca bio kvalitu 😀 aj cenovo je to velmi fajn, tak vzdy nakupim par balikov a mam. vydrzi to dost dlho.

jabber - nie, pokozka nie je vobec mastna z otrub, tie len upravuju nejak ph alebo nieco v tomto zmysle, ale hned po kupeli ho treba do 3 minut nakremovat (ja pouzivam to tel. mlieko s ureou, co som tu uz pisala).
myslim, ze to ani exzem nevylieci, ale skludni (co by mal aj solamyl, ale ten som neskusala), takze zazraky urcite cakat nemozno. je to skorej ako doplnok k ostatnym veciam, no mne sa kombinacia otrub s kremom vyplatila.

katkaburgerka
4. mar 2008

Baby alergia sa u babetiek prejavuje iba atopickym ekzemom resp. hnackami?Nam sa asi pred mesiacom objavili na ruckach suche skvrnky a postupne sa to rozsirilo, ale je to velmi mierne a zabera na to jedna mast od bylinkarky. ukazala som to vcera lekarke a ta povedala ze to je ekzem a dala nam recept na robenu hnedu mast ale nechystam sa to pouzivat.Mame ale vacsi problem. mam podozrenie, ze mala ma alergicku nadchum moze to byt, ci u 7m babetka sa to este tak neprejavuje? Tie sople sa nedaju odsat a stekaju na priedusky a uz mame tretie ATB od Vianoc.

rinuska
4. mar 2008

katkaburgerka a tie sople sú číre ,alebo nejak sfarbené , máva pri tom aj teploty???? Prečo jej na to dávajú ATB????Hlieny , ktoré sa nedajú odsať sú u bábätiek dosť časté, aj my to semtam mávame - ale sú číre , bez teploty , sú v nosohltame a zatekajú hlbšie , malý to potom vykašliava. Trvá to pár dní a ako prišlo ,tak odišlo.
Tiež sa ale vždy bojím , aby to neprerástlo do nejakého zápalu . Malému to ale problém nerobí , dýcha sa mu dobre , len ten zvuk čo vydáva hlavne v noci , ráno a ked sa zlostí je dosť nepríjemný 😝

denisocka
4. mar 2008

BABY- A NA INFANTILNU SEBORE čO PORADíTE ? NáM DALA DOKYNA KUPIť dermalibour crem ZA 30SK A žEBY SA TO ZLEPšILO NEPOZORUJEM

máme to na líčkach, celé su suché,drapľavé , pri podráždení čímkolvek líčko sčervenie...či už prsníkom pri kojení,alebo plienkou,perinou ...... no a teraz máme už velmi dlho chrapľavé hlieny v krku,nie su na prieduškách, ATB čo nám na to dala som mu nenasadila a zatial liečime pamyconom.....

pozor na stravu si už dávam ale prd sa lepší,ked som jedla kapustu a čokoládu tak to bolo lepšie 😀

rinuska
4. mar 2008

na seboreu na hlave nám pomohlo exipial u lipolotio , pár krát som natrela na hrubo a šupiny sa olupovali samé , už sa to nevrátilo. Doki nám predpisovala všeličo , ale len toto pomohlo

jahodka11
4. mar 2008

kachne - dakujem 🙂))
my sme vcera cakali 3 hodiny u koznej, no co, a dostali sme dermalny krem - pouzivat 7 dni 2xdenne, + nejaku masticku, co nam namiesaju...pre tu ideme zajtra, dalej olej do kuoela Balneum a mydlo a kvapky Fenistil... od vcera poobedia pouzivame a dufam, ze to nezakriknem, licka ma krajsie..🙂 a mame uz konecne aj mliecko uplne bez laktozy Nutrilon Pepti.....tak som zvedava, co bude dalej...a o 7 dni kontrola na koznom, zasa pol den cakania.... ale ked trochu pomozu...hlavne je, ze sa presta skrabat..co som rada, nechcem, aby ho nieco svrbelo....
este aj kojim a dozvedela som sa pre mna velmi zaujimavu vec, ze nemozem jest ani petrlen a zeler, mak, gastany... a vselico ine...som alergik, takze som si myslela, ze to dodrziavam a vidite.... nasli sa dalsie potraviny, ktore nie su vhodne...dalej musim obmedzit vyrobky z kravskeho mlieka....o neviem, ci uz s kojenim pomaly neskoncim, ja uz skoro 5 mesiacov nemam co jest:( a este mame maleho obliekat do bielych farieb, a samozrejme bavlna a podobne...
celkom je toho dost..:(
inac, ma zarazilo v cakarni...bola tam jedna mamicka s dievcatkom, ktore malo moc velky ekzem na tvaricke a ona jej davala papat nejaky jogurt alebo cosi podobne kakaove!!! nechape, naco potom chodi koznej...? aj som sa jej to chcela spytat, ale taka odvazna nie som..🙂

jahodka11
4. mar 2008

zabudla som napisat - dermalny krem-locoid lipocream

denisocka
4. mar 2008

baby sory,ten DERMALIBOUR je za 300 sk a prd pomáha,prešla som na INDULONU modru ako predtým,mal aspon tie líčka svieže,nie ako šmirgeľ !

lusil2005
4. mar 2008

jahodka locoid lipocream je kortikoidova mast 😕
ze ste boli na kramaroch?

jahodka11
4. mar 2008

ano, boli a to je zle, ta mast?

lusil2005
4. mar 2008

hehe hned som si myslela. my sme totizto dostali presne to iste a este aj to davkovanie a kontrola.
no, ona uplne perfektne pomaha. za dva - tri dni mate exem prec. ale nam sa hned aj po dalsich troch - styroch dnoch vratil. do siedmich mesiacov som jej davala tie kortikoidy aj ked vsetci hovorili ake je to zle. nevedela som preco je to zle. ale potom mi povedali ze to potlaca zapal a nelieci ho a ten zapal potom vacsinou prejde na pluca alebo oblicky ci co. no ale - mozno u vas zaberu. u niekoho pomozu na dlhsi cas. tak skuste chvilku a uvidite.
drzim palce.

jahodka11
4. mar 2008

no, tak to si ma nepotesila :( skusime tych 7 dni a ak sa potom ekzem vrati, asi pojdem sama so sebou psychologovi :(

lusil2005
4. mar 2008

neboooj to zvladnes. tiez som mala strasne stavy zozaciatku. v zivote som predtym neprisla do kontaktu so ziadnou alergiou alebo exemom, vobec som nevedela co s tym robit ako sa spravat k tomu alebo co. a myslela som ze ked to do tyzdna nezmizne tak ma slahne. plakala som a tak. ale uz je to v pohode. exemik este mame, ale uz som si zvykla na tie mastickove procedury a myslim ze nam homeopatika pomahaju takze som optimistka 😉
kazdopadne - urcite to zvladnete aj vy.

jedine coho sa bojim je leto - ked bude teplo a ja budem mat malej dat kratasky... vsak si zoskriabe kozu z noziciek ked zisti ze ich ma hole ☹

jahodka11
4. mar 2008

lusil a k akej homeopaticke chodite? treba aj k nej odporucanie? skusili by sme aj my....dakujem za povzdbudenie.. ja som alergik a ako dieta som mala ekzem, ale nejaka masticka zabrala, lenze mamina mi umrela skoro pred 2 rokmi, takze neviem aka :( a ocino si to uz veru nepamata....ved co by som aj chcela, je to chlap🙂

lusil2005
4. mar 2008

jahodka k jednej co mi doporucila sesternica. tu v bratislave. ona je inac pedopsychiatricka ale okrem toho aj homeopaticka a dost dlho uz. napisem ti do IP kontakt na nu.
heh to nic, moj otec ani nevie ako sa volala moja detska lekarka. a urcite najdes aj pre maleho nejaky kremik alebo liek co pomoze. jemu sa to teraz prvy krat vyhodilo?

jahodka11
4. mar 2008

ale coby, mame to od 3 mesiaca, zhruba odvtedy, co dokrmujeme....tak este dufam, ze je to tou bielkovinou kravskeho mlieka....no uvidime.... najhorsie je, ze sme vsetko zacali naraz, nove kremiky, nove mliecko ja este prisnejsiu dietu..a takto nebudeme vediet, co zabralo 🙂 a dakujem za kontakt 🙂

lusil2005
4. mar 2008

zamalicko. no ja praveze dufam ze to tym mliekom nieje :( aj ked - ked som jej skusala dat mliecnu kasicku, tak sa strasidelne povrackala a vrackala este asi dve hodiny, a vyhadzala sa. takze je to mozne ze u nas to mliekom bude. no uvidime - zatial na to nechcem ani pomysliet.