Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

mima3
17. sep 2010

@kam.zyk ďakujem za super rady, budem sa nimi držať.
my máme dnes 5. deň testovania a marko dnes nakoniec zjedol celý marhuľový jogurt, najprv sa šklebil, ale po dvoch lyžičkách akoby si zvykol a zjedol ho nakoniec celý. reakcie zatiaľ žiadne a to mu ide zub (dnes v noci sa mu kúsok už aj prerezal). mám pokračovať aj zajtra, alebo mám už nabehnúť na režim - mliečne 2 x týždenne?? a ja môžem (ako kojaca) jesť teda už mliečne veci? tiež len zakysané? teraz, keď sme testovali som jedla aj smotanu, aj mlieko a nič sa neudialo... a môžem hovädzie mäso? ja alebo marko? ďakujem

kam.zyk
17. sep 2010

@tygrous Nepsala jsi (fakt to nevím a zapomněla jsem si to poznamenat), že máš nějaké atopické projevy ty sama? (nebo autoimun.choroby v rodě- RS, štítná žláza, atd.) - pokud ano, tvaroh vůbec. Bude to zhoršovat tvou střevní mikroflóru a potažmo se to negativně odrazí na dítěti (dneska už si pomalu nikdo nemůže moc dovolit tvaroh jíst, tedy z atopiků, málokterý organismus tu kaseinovou salvu zvládne metabolizovat...) Nutrilon AC zaveď klidně, nemusíš tak postupně, můžeš jednorázově klidně dát celou dávku Nutrilonu AC 🙂 Kdyby byla reakce na BKM přes MM zásadnější, pak by bylo na místě opatrnější zacházení, takhle ne. Ten čaj už nedávej, je to naprosto nevhodná směska pro atopiky (namísto otázky "co z toho by mohlo vadit" by spíš byla lepší otázka "co by mohlo nevadit"- snad jen ta borůvka je OK...🙂 ). Když už, tak Rooibos, bez příchutě.Jinak, ten postup podání obyč.um.mléka předtím, než se matka rozkojí, už byl mnohokrát imunology kritizován (vede to právě k alergizaci v případech, kdy je v rodině atopie...) - zhoubný způsob vedoucí k navození alergie na BKM i u jedinců, kde by vůbec nenaskočila. Většinou se takto alergie rozjede v průběhu prvních dvou až tří měsíců - mělo být HA UM. ABKM tedy spustilo zřejmě právě toto- nerespektování atopie v rodině a nasazení nevhodného UM. Proč to tak je popisuju v odstavci "Rozvoj atopických obtíží dítěte" v článku

http://www.potravinova-alergie.info/clanek/atop...

Ta otázka- kdy se projeví reakce na případný alergen- cca 20h trvá, než přejde případný alergen z potravy matky do MM. Ale reakce může naskočit ihned (IgE typ alergie), nebo třeba až za dva dny (nonIgE typ alergie zahrnující buněčné reakce, IgG reakce a další typy alergií, je jich celá řada).

ALE ZÁVĚREM: nezoufej, ta případná reakce vyhasne 🙂 Chci si teda udělat rekapitulaci: tys zatím přes sebe testovala BKM- a reakce byla tedy jaká? A jak teď vypadá kůže?

kam.zyk
17. sep 2010

@mima3 Ty můžeš jakékoli mléčné produkty, ale spíše zakysané, bylo by lepší i např.smetanu a mléko v receptech nahradit jogurtem, atd. A malý 2-3x týdně mléčné zakysané produkty může jíst, častěji ne. Pokud UM, tak normální Nutrilon, Bebu. Hovězí je třeba ozkoušet zvlášť, kasein přes MM neozkoušíš, nelze to. Takže ho cca 4 dny za sebou dávej a tím to otestuješ.

kam.zyk
17. sep 2010

@stipa A není v rodině astma, alergie -nebo třeba i autoimun.choroba (štítná žláza, RS, SLE, atd.)? Klidně dej na obličej ovocný jogurt, jde o to, aby se otestla lokální případná reakce na BKM. A hlavně díky za rekapitulaci, všechny info jsem si doplnila, ještě se zeptám: ty minikložiska jsou spíš suchá? Pokud ano, Bepanthen je velmi vhodný (nevhodná je Holtovka), lze h ozkombinovat ještě s vazelínou žlutou -ale to ještě počkám, až jestli napíšeš, jaká jsou ty ložiska na pohmat. Na záhybová ložiska dej Sudocrem, tam je riziko pomnožení plísní. Musím tě pochválit, všechno děláš skvěle 🙂 Pokud by šlo, byla bych ráda za fota, toto je stádium, kdy strava je perfektně zmáklá a je třeba ty pidiložiska dohojit kosmetikou, o to bych se pokusila 🙂

mima3
17. sep 2010

@kam.zyk super, ďakujem, urobím ako píšeš.
takže ak som to pochopila správne, ja hovädzie môžem a malého mám otestovať??

a ešte sa chcem spýtať - kyslá resp. zakysaná smotana sa tiež nemôže dávať? prepáč, možno blbá otázka 😅

korkusa
17. sep 2010

Dakujem &kam.zyk kde by som na nete nasla veci ktore obsahuju kasein.A tato alergia sa casom strati alebo to zostava?

kam.zyk
17. sep 2010

@geegee Souvislost to má značnou, viz můj článek

http://www.potravinova-alergie.info/clanek/atop...

Řešení je velmi jednoduché- přejít zpět na UM HA a po cca půl roce opakovat přechod na norm.UM (když zas naskočí ekzém, ještě je brzy na norm.UM.) Záhybové místo- často se zde pomnoží kvasinka či bakt.infekce- poměrně dobrým řešením je dávat sem Sudocrem - pokud by to bylo příliš suché po této terapii, mazat takto: nejdřív máznout Biodermu Atoderm PP a navrch slabě Sudocrem. Ekzém by měl být výrazně lepší.

kam.zyk
17. sep 2010

@mima3 Otázka: takže ak som to pochopila správne, ja hovädzie môžem a malého mám otestovať??

Odpověď: přesně tak.

Zakysanou smetanu dávej klidně! 🙂

@korkusa Tato alergie mizí méně ochotně, než alergie na syrovátkové bílkoviny. Je to dáno vyššími strukturami (sterické uspořádání) kaseinu, který je narozdíl od syrovátk.bílkovin lineární molekulou a "alergické" protilátky ho snáze poznají - a hůře ho tedy zapomínají (hůře tedy reakce vyhasne). Nicméně ta šance je, chce to ale vyčkat do cca2-3 let. Je to obecně hodně individuální a závisí taky na síle alergie. Není ale důvod k pesimismu 🙂

kam.zyk
17. sep 2010

Tak, dnes už asi konec ordinování, jdu se věnovat děckám, holka přijela ze školky a kluk se probouzí na kojení, takže ahoj všem, zas příště 🙂
@tygrous - napiš mi takovou rekapitulaci (jako stipa), ať si u tebe doplním data (mám teď těch mamin zas souběžně asi 20, tak toho je nějak víc...ještě ordinuju na rodině, potravinové alergii a jiných serverech...)

geegee
17. sep 2010

@kam.zyk dakujem za odpoved 🙂
Pouzivam na kupanie olej Linola, a lokalne aplikujem niekolkokrat za den A-derm mast na suchu kozu. Bioderma nejaky efekt nemala. Sudocrem som skusala, ale mal to po nom - ani neviem - take leskle a svrbelo ho to velmi. Mam aj napriek tomu skusit, ci zostat pri tychto nasich vyskusanych? A to UM skusim zaviest - dufam, ze nebude protestovat, kedze si uz zvykol na vanilkove UM a to HA je fakt horke 😀
Ked ma dobry den, tak ma to miesto pekne, ani nie ruzove, ak, tak len mozno cca 2cm2. Ked je zle, tak ho to svrbi a zruzovie cely zahyb.

diuska24
17. sep 2010

ahojte, dcerka ma atopicky ekzem skoro od narodenia, ked bolo najhorsie kupali sme ju kazdy den a pridavali do vody majzenu, co vysusuje kozu, natierame vzdy excipialom tym mastnejsim, dnes ma bambula rok a pol a ekzem zmizol 🙂

stipa
17. sep 2010

@kam.zyk ahoj, no přítel má náběh na astma ☹ to je pravda, vadí mu břízy když rostou, takže to je vlastně jasné ☹ ☹ to mi vůbec nedošlo!!! Pokusím se tedy najít fota co byla dříve, před tou dietou a tím všim, jak to měl hrozné a vyfotím jej nyní. Ano, JSOU SUCHÁ mažu Bepanthenolem, teď jsou větší i mini ložiska suchá. V záhybech má ekzem pouze u zápěstí, zkusím nafotit... nafotím co půjde a kde to všude má. Pak, počkám tedy co mi na ta fota řekneš a pak mu koupím mazání jaké napíšeš. Mohu zaslat na tvou os. mail adresu co jsem tady někde viděla?? ZATÍM MOC MOC Děkuji pa pa.

stipa
17. sep 2010

luthien.k chtěla jsem Ti za všechno moc moc poděkovat, za rady, velkou pomoc a nakonec i za to, že se mi kam.zyk díky tobě ozvala, když je na MM a nebyla tady nějaký čas. Moc si toho cením, prcek už má kůži "nádhernou" a to hlavně díky tobě a tomu všemu, že jsi mi takhle pomohla k dietě, kosmetice a hlavně ke kam.zyk, která mi teď dál radí. KDYBY NEBYLO TEBE, FILÍPEK BY NEVYPADAL TAK JAKO TEĎ A HLAVNĚ SE I V NOCI UŽ VYSPÍ!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 MNOHO DÍKŮ A KDYBYCH MOHLA PODALA BYCH TI RUKU, protože kdyby to šlo, byla by jsi s kam.zyk mé přítelkyně, takhle mohu poděkovat a být vděčná pouze přes web. Napiš někdy co a jak.... 🙂 🙂 🙂

stipa
17. sep 2010

luthien.k chtěla jsem Ti za všechno moc moc poděkovat, za rady, velkou pomoc a nakonec i za to, že se mi kam.zyk díky tobě ozvala, když je na MM a nebyla tady nějaký čas. Moc si toho cením, prcek už má kůži "nádhernou" a to hlavně díky tobě a tomu všemu, že jsi mi takhle pomohla k dietě, kosmetice a hlavně ke kam.zyk, která mi teď dál radí. KDYBY NEBYLO TEBE, FILÍPEK BY NEVYPADAL TAK JAKO TEĎ A HLAVNĚ SE I V NOCI UŽ VYSPÍ!!!! MNOHO DÍKŮ A KDYBYCH MOHLA PODALA BYCH TI RUKU, protože kdyby to šlo, byla by jsi s kam.zyk mé přítelkyně, takhle mohu poděkovat a být vděčná pouze přes web. Napiš někdy co a jak....

korkusa
17. sep 2010

Ahoj babeny,aku gencianku pouzivate tu fialovu vodicku?

tygrous
17. sep 2010

@kam.zyk Souhrn:
Atopie v rodine: jen muj bracha ma lupenku (projevila se v jeho asi 14 letech, ale v jeho 2 letech ze dne na den odmitnul pit mleko a dodnes mlecne vyrobky neji-vyjimecne syr na pizze nebo "schovane" mleko v palacinkach, jogurt v buchte apod.) Jinak nikdo zadne atopicke problemy nemel, ja vubec nikdy. Manzel ma ted alergickou rymu (driv obcas taky posmrkaval, ale nijak ho to neobtezovalo, ale ted to ma fakt silene-kychani, ucpany nos...)-uz jsem to tu s tebou resila, asi to jsou plisne doma, ma to fakt jen v byte, nektery den vubec, jine dny naopak hodne.

Prvni priznaky ABKM jsem popsala v tom prispevku o dokrmovani sunarem... Jeste dodam, ze od narozeni mel dost boleni briska ve vecernich hodinach, pomohly na to Probioticke kapky. Ekzem se mu objevil v tom 3.mesici na tvarich (symetricky na obou stranach pod spankem u ucha). Vymizel zhruba 3-4 tydny po nasazeni diety u me a po pouzivani Atodermu od Biodermy. Od konce 2.mesice mel dost ridkou stolici, i 6x denne, ve 3.mesici se v ni objevil hlen a pak i nitky krve (v te dobe jsem mu ale uz ten sunar nedavala).
Od ukonč.6mesice davame prikrmy-ji toho uz docela hodne, i petrzel, porek, z ovoce krome jahod, malin a exotiky taky vse (bud z cerstveho ovoce nebo ty presnidavky Hami frutapura nebo sunarek 100%ovoce). Maso ji kureci, kruti, kralici a teleci. Zloutek je taky v pohode. Kase delam bud instantni nebo varim - pouze ve vode (ale chci zkusit ted ten AC) - ryzova, jahlova, pohankova, kukuricna, ovesna. Lepek jsme uz taky zavedli (oves.vlocky, testoviny, obcas doma peceny chlebik- jen kousek). Dale ji krupky ryzove, kukuricne a pohankove.
Tekutiny: vodu moc nechce, rooibos obcas si lokne, ale jsou dny, kdy ho odmita. Obcas mu hodne zredim bud koupenou stavu (Hipp, Hami) nebo stavu z ovoce, kdyz mu delam presnidavku (krome bananu a hroznoveho vina vsechno ovoce aspon trochu podusim). No a k tomu tak 4-5x denne kojim a v noci tak 3-4x.

Leky: ja v tehu brala v 5.mesici horcik kvuli tvrdnuti delohy, pak sjem si ho dala jen obcas - spotrebovala jsem celkem 1 baleni Magnosolvu, 9.mesic zelezo - Tardyferon, jinak obcas vitaminy pro tehotne (Femibion, Calibrum) a ke konci (8.-9.mesic) probiotika - po porodu jsem v tom pokracovala, dnes beru Biomin H, Rybi tuk (Omega od firmy Hema) a Mamavit (i kdyz asi s tim prestanu, jak jsi psala...). V jeho 2 mesicich jsem brala tyden penicilin.
HOnzik dva mesice (jeho 2.a3. mesic) bral ty Probioticke kapky, ted davam Lactobacilky Baby od Swissu 1 kapsli denne. Poslednich 14 dni bere Zodac gtt, protoze kaslal a nic nezabiralo, a ted je to dobry.
+ se teda lecime i homeopatiky (dostal nejake leky na podporu bunecne imunity-to bere uz 4 mesice) a neco na vycisteni od toho horciku, co jsem brala v tehu ja a neco na akutni ekzem, ale tyhle dva leky uz nedavame.
Ockovani: mame za sebou 2 davky hexy, po nich nemel zadne reakce (jen po 2.davce ten prvni vecer ho bolela nozicka). 2-3tydny po te 2.davce mel vic zapachajici stolici a tak 2-3x denne, obcas i ridsi. Ted ma stolici tuhou a 1x denne. 3.davku dostane asi na konci rijna.

Ekzem: pouze na tvarich (cerveny, mokvajici, svedici, pak na zacatku diety dlouho suchy) + mel praskle zahyby pod ousky a par suchych mist na kolenech a loktech. Ted je uplne vse ok, az na ten novy flicek pravdepodobne po tom caji. Obcas se mu vyhodily na tvarich sem tam pupinky (jeden,dva, nekdy vic), ktere zmizely do hodiny nebo nejdele do druheho dne, ale za posledni mesic je v podstate "cisty". Mazali jsme tvar tim Atodermem, na akutni mokvajici Holtku nebo Sudocrem. Na sucha mista na kolenou a loktech modrou Indulonu. Do koupani jsem mu davala Linolu.

BKM jsem nemela uz 5 mesicu, z pocatku jsem drzela dost prisnou dietu, ted uz nejim v podstate fakt jen BKM a celer, syrovou cibuli a cesnek. BKM bych uz docela rada testla, chtela jsem pockat az po te 3.hexe, ale kdyz mu ted v nedeli bude 9 mesicu, tak bych mozna mohla aspon pres MM??

Uff, snad je to vse😉

bianka234
17. sep 2010

@stipa ty si neskutočne šťastná žena

@kam.zyk keď budeš mať čas mrkni do svojich zápiskov a pripomeň si priebeh AE u môjho malého. Keď si odišla do nemocnice som ukončila el.dietu, ale k výraznej zmene nedošlo, avšak už sa nikdy ten ekzem nevrátil v tak strašnom stave ako bol predtým, ale čistý ešte nebol. Napíšem Ti čo jeme a čo nie:
ANO:
-domáci chlieb z kvásku pšeničného - mám dojem že kvasnice mu vadia a to by vysvetlovalo prečo sa aj počas diety moc nezlepšil, v chlebe pre celiatikov sú aj kvasnice
-dalej múku špaldovú , ryžovú, pšeničnú ale len niektoré druhy, niektoré vadia
-z ovocia len melon a hruška, ale na hrušku bola aj reakcia, asi postrek
-zo zeleniny zemiak, brokoklicka, hrach už aj reagoval, podľa toho kde ho kúpim, zel.fazuľku, por, ostatné reaguje
-jogurt len zvolenský smotanový iné mliečne výr.ani mlieka nie, vadí mu dokonca aj pohánkové sušené, teda maslo to ano obyčajné
-max.rozkoš čučoriedkový džem
-burizony neochutené,ryžové a pohánkové chrumky
-ryža obyč, natural
-maso morčacie, králik, párkrát mal bravčové, hovadzinu pred pár dnami mal silnú reakciu o tom vieš, od vtedy som nedala
-cestoviny špalda, pohánka, pšen.
- pije roibos čistý alebo vodu
- zemiakový škrob
Tak a teraz mi povedz prosím ťa čo z tohto by ešte mohol byť alergén.
Momentálne používame sprch šampon z la roche na citlivú detskú kožu, moc nekúpem, ak ano tak oilatum, natieram excip.lipolotio, ale niekedy sa mi zdá či mu to nemôže z toho očervenieť, nivea SOS na tvár, niekedy skôr uškodí, teraz je tá tvár dosť dlho v stave že neviem nájsť čo by mu ju ukludnilo, ked neviem čo mu mám dať tak dám borovú vodu a často striekam miner.v spreji

Ale aby som nekrivdila, začali sme 6 mesiac na bio a pokrok je už veľmi viditeľný, ale to škriabanie je stále, či ekzem je veľa alebo málo. A čo sa týka testovanie potravín na bio dosť toho mi nesedí, čo by nemal nedávam, ale to čo vyšlo že môže veľa z toho zareagoval. Teraz neviem či ked dám po dlhej dobe nejakú potravinu či zareaguje preto že ju dlho nejedol a potom sa zlaknem a nedávam ju, a vlastne preto máme aj takýto úbohý jedálniček, lebo neviem či mám skúšať znova dávať tie potraviny.

-ov.vločky, pohánkové vločky

bianka234
17. sep 2010

@kam.zyk aha a toto nejeme:
-mrkva, petržlen, cesnak, jablko, karfiol, kvasnice, kuracie, mlieko, syry, raž,banány,cukor,kakao,ryby, orechy, soja,a v podstate nič čo je alergén, šunky žiadne,

V poslednej dobe sa mi ale zdá že si šúcha ušká a je podráždenejší po jogurte, ale keby som mala toto vyradiť, ja už neviem čo mu dám, rozmýšlam či skúsim sojové namiesto zvolenských, čo povieš? Nie je to ale vždy u nás je toto obrovský probém rozoznať, lebo raz ano raz nie

lojzina
17. sep 2010

ahoj,chci se zeptat,mate tu nektera vyzkouseny Protopic 0,1% ?My ho dnes dostali na koznim...

gilli
17. sep 2010

jé, @stipa, Ty jsi to ale hezky napsala - pravda, já už se sem chodím ptát jen občas, protože nám (doufejme) už alergie zřejmě vyhasla, ale čtu to tu pravidelně a pořád se dozvídám něco zajímavého a nového 🙂 co kdyby náhodou znovu, nebo u dalšího dítěte... je to zvláštní, jakým způsobem dokážeme takhle virtuálně svým dětem pomoct, ale taky za to díky! A všem držím palce, ať jsou vaše děti v pořádku 🙂

luthien.k
17. sep 2010

@stipa, ještě jednou moc děkuju, dojala jsi mě 😅, ale hlavní dík v této diskuzi patří samozřejmě @kam.zyk 😉 Je to jeden z nejobětavějších lidí, co znám 😉

stipa
18. sep 2010

@luthien.k ahoj, to kam.zyk určitě je!!!! 🙂 Starat se o dvě děti a ještě být na netu a stíhat radit ostatním maminám, to je NADLIDSKÝ VÍKON A KLOBOUK DOLŮ!!!! PŘED KAM.ZYK SE DÁ JEN SMEKNOUT A ZÍRAT, PROTOŽE CO DOKÁŽE PŘI TOM VŠEM, TO SNAD DOKÁŽE JEN MÁLOKDO!!!! JE TO ČLOVĚK, TO VLASTNĚ ANI ČLOVĚK NENÍ 😀 NEMÁ TŘEBA UKRYTÁ KŘÍDLA???? 😉 😉 😉 URČITĚ ANO, PROTO RADÍ POUZE PŘES NET 😉 😉 😉

stipa
18. sep 2010

stipa @kam.zyk dobré ráno, tak začínáme 6. den, kdy jím BKM a pozoruji prcka, zda jsou nějaké změny. Takže opět tu máme změnu počasí, udělalo se hezky a náš prcek reaguje na každou změnu počasí zhoršením ekzému. Nic méně, včera jsem tedy jedla pouze 1x jogurt na druhý jsem pak úplně zapomněla, hrnek mléka, 2 rohlíky s máslem a tvrdým sýrem. Dnes ráno má ekzem červenější, tváře měl ráno také červené a začínaly se dělat nové červené pupínky,nalité tekutinou, prostě nový ekzem, dále stará ložiska také zčervenaly a udělaly se nová mini, (jako nehet u malíčku) či se objevila stará, která již nebyla vidět a zmizela. Teď již má ekzem po namazání, světle růžový. Takže nejspíš alergie na BKM. Jo a důležitá věc, včera jsem zkoušela ten jogurt na tvář, takže to měl na bradě a kousek u pusinky cca skoro 1/2 hod. Na bradě vůbec nic, měl to čisté a u pusinky měl již trochu červenou tvářičku, ale neřekla bych, že to měl z jogurtu, červené tváře má teď co je nemocný, pořád. Asi týden rýma, trochu kašel. Takže co radíš? Zatím BKM vynechám, dokud neřekneš dále jíst či nejíst. Děkuji a přeji hezký víkend

zuzuza
18. sep 2010

Holky, vy sjte tady tak sečtělé🙂, můžete mi poradit? Malému po několika měsících vylezl ekzém asi teda ekzém na tvářičkách, má to úplně stejně na každé tváři v místech, kde končí dudlík. Prvně měl ten kaučový celý, tak jsem myslela, že z toho, tak jsem ho vyhodila a dala mu normální, ale nezmuizlo to a spíš se to ještě rozlízá, ale nikde jinde, kde to míval to nemá, jen na ručičce jeden flíček, ale tam mu to vyleze pojaždé, když mu to vyleze. Můžete poradit, čím mu to kolem té pusinky mám natřít? protože on si pořád strká ruce do pusy a jak mu to namažu, tak to má hned pryč a mám právě strach, aby si tam něco nezanesl, jak si na to pořád maká, není třeba možné mu to opláchnout hypermanhanem nebo mám přiložit černý čaj? to už ale vidím, jak bude vyvádět, zatím mu to tak 2x denně namažu zinkovou mastí, ale to má taky hned pryč, tak jsem z toho nešťastná:(, že to má zrovna v těch místech jo a ta kopřivka po jogurtu mu zmizela hned, ale už jsem mu ho nedala, když jste mi poradily, že je to stejně do roka nevhodné🙂, dala jsem místo toho kukuřičnou kašičku🙂

tygrous
18. sep 2010

@kam.zyk Jeste chci dodat, ze kdyz mel tom 3.mesici ve stolici krev, tak mu Dr.delala krevni testy na kdeco a ABKM se "samozrejme" nepotvrdila😉

stipa
18. sep 2010

@tygrous ahoj, už jsme se dlouho "neviděly" co? Chtěla jsem se tě zeptat, proč ti kam.zyk řekla že nemáš jíst vitamíny Mamavit? Já je v těhu jedla a teď taky chvíli, když kojím, ale už asi 1/2 roku vitamíny nejím.

tygrous
18. sep 2010

@stipa Ahojky😉 Kamzyk to nepsala mne, ale nekomu jinemu tady a zminovala Calibrum, ale myslela veskere komplexni vitaminy v tbl (nejaky prispevek vyse nebo mozna to bylo v tematu ABKM) - nejsou vhodne, protoze obsahuji napr.barviva a jine latky (ktere se pouzivaji pri vyrobe), ktere nejsou proste pro atopiky vhodne...

stipa
18. sep 2010

@kam.zyk jo a ještě něco, když tadu čtu článek tygrouse, tak než se mi v porodnici udělalo kolostrum, mléko tak měl prcek hlad a pořád brečel, tak jsem mu musela dávat pomocí stříkačky a prstu glukózu asi 2 dny, sestra mi hrozila, když se nerozkojím, že mu budou dávat UM. Pak už to bylo dobrý, ale první co vlastně pil byla glukóza. Může to mít také vliv na vznik AE?

kam.zyk
18. sep 2010

@tygrous Brácha- chytrej, že nepije mléko, lupénku (jako všechny autoimun.choroby) velmi zhoršuje. Kdyby chtěl, pošlu mu ozdravný plán. Lupénky už jsem hodně lidí zbavila, jen kdyby to u těch dospěláků ale nebylo na tak dlouhý lokte...Manžela- pamatuju se, že to jsme řešily - v jaké místnosti to má nejhorší? (jde mi o ložnici nebo ostatní obyt.část) Jinak, moc díky za pěknou rekapitulaci. Ty BKM určitě testneme. Neboli: Přes MM pěkně dáme BKM. První den jogurt, druhý den jogurt + tvrdý sýr, třetí až 6.den futrovat se BKM (kdyby byla reakce, hned přestat). A hlaš průběžný stav 🙂 Sleduj stolici, kůži, neklid, všechno.

@geegee Sudocrem sice výjimečně nesedí, ale stát se to může, každá kůže je individuální: takže udělat alternativní plán: potřít místo genciánou a jinak postupovat úplně jako obvykle, se vším všudy. A derm je kvalitní věc. To svědění taky poukazuje na kvasinku, jde o to se jí zbavit a bude dobře (genciána pomůže) 🙂

@stipa Pošli to na mojí osobní adresu, všechny fota. Asi namícháme speciální mast - ale to až dle fotek 🙂

@korkusa Genciánová violeť 1%. Lékárna bude umět připravit.

@lojzina Protopic- imunomodulans- něco k tomu napíšu v IP. Jsou to poměrně závažné informace, protože Protopic, Elidel a další imunomodulans jsou ještě více těžkotonážní zbraně než kortikoidy a jejich vedlejší úč.jsou také závažnější.

@stipa červenám se, jak mě tady chválíte 😵 S těmi BKM- doporučila bych to otestovat ještě jednou, za cca 10 dní, ale uděláme zásadnější změnu- BKM budeš jíst jednak ty, ale taky kluk - začne 10ti lžičkami jogurtu a podle případné reakce budeme pokračovat dál. Já si troufám tvrdit, že pokud reakce bude, bude slabší.

@zuzuza Dobrá volba je ten hypermangan (kvůli příp.infekci) a zinková mast. Je to blbé místo, je to hodně namáhaná oblast...spíš bych poradila, že časem to bude lepší a dudlík- nějaký hodně vykrojený (Mam Air se to tuším jmenuje...naše malá taky v bodobí růstu zoubků měla neustále ruce v puse a taky o okraji dudlíku pupínky..) neboj se tolik infekce, imunita dítěte není zas tak slabá, jak my matky si myslíme 🙂 Kdyby případná infekce byla, genciána by si poradila. Nešlo by poslat fotečky?

@bianka234 musím teď letět (na pohotovost s holkou, spolkla kamen..), ale juknu se na to a dopíšu si všechny údaje. A příště napíšu 🙂

kam.zyk
18. sep 2010

@stipa Glukóza neplechu udělat nemohla, norm.UM by byla jiná, takhle OK. Nemůžu se teď rozepsat víc, musím letět, ahoj *V*