Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

jahodka11
4. mar 2008

ale to moze rastom uplne prejst.... ja by som asi aj bola rada, nech viem jasnu pricinu....papame nutrilon pepti a negrcka...zacali sice hnacky, ale to moze byt prechodom na inu stravu alebo zubky🙂 zatial neriesim, inac, sak to je stale cosi...:(

jabber
4. mar 2008

jahodka11 - jestli budete zkoušet homeopatii, tak ty kortikoidy nepoužívej - to tě homeopat totiž moc nepochválí a léčba bude po jejich používání delší a složitější 😒 zatlačí ekzém do kůže a pak to poleze stejně všechno zase ven

jahodka11
4. mar 2008

aha, dakujem, tak homeopaticke volam uz zajtra 🙂

jabber
4. mar 2008

wali - díky za vysvětlení otrub 😉

katkaburgerka - to mi přijde divný, takhle v zimě alergickou rýmu, když nic nekvete 😖 . Já jsem u dcery měla taky podezření, že má pořád jakoby zadní rýmu, zkoušela jsem odsávat a nic - a dr mi řekla, že to je reflux, který miminka někdy mívají, že se jí prostě nějak vrací mlíko a že to časem zmizí. A je pravda, že už to nemá. S těmi ATB je to celkem blbý, protože vám pokaždý zničí střevní mikroflóru, takže na vás zase něco snáž skočí - je to takový začarovaný kruh. Hlavně léčit rýmu ATB - to mi přijde nějaký zběsilý 😖 . Není nic horšího než ATB dávaná zbytečně ☹ 😒 - možná bych změnila doktorku 😖 .

adka25
4. mar 2008

Jahodka11, vyskusaj probiotika, ja davam malemu infant dophilus, ma ekzem, ale trosku sa to zlepsilo, inac mu okrem zyrtecu a masticky, ktora je vylucne na premastenie nedavam nic. Asi je to vec nazoru,ale kortikoidom by som sa vyhla. Kupeme sa v balneum hermal,ale neviem, ci to pomaha, vraj odvar z ovsenych vlociek je dobry. Nedavam mu nic mliecne, mlieko len hypoalergenne. Ked sme davali mliecne kase, casto sa nam budil s hrozitanskym placom, mal krce a potom sa pridal ten ekzem..... 🙄 Teraz je to lepsie, nemava krce, len toho ekzemu sa zbavit.... Ja som mavala to iste, naposledy v lete, od hlavy az po paty, hroza, nevedela som sa toho zbavit, ...

jahodka11
4. mar 2008

adka, aj ja mam podozrenie, ze to zacalo pri prikrmovani nutrilonom...no co, asi by sme sa tomu aj tak nevyhli.... skusim tie kortikoidy 7 dni a potom uz len homeopatika...a dufam, ze nieco nam zaberie 🙂 aj ked o 12 dni zaciname prikrmovat mrkvickou, takze na prikrmy musim davat velky pozor....

lusil2005
4. mar 2008

adka neni zyrtec moc silny na take male babo???? ja som mavala v lete niekedy od slnka reakciu ale ked som bola tehotna, zakazala mi to doktorka kvoli babu uzivat...

adka25
4. mar 2008

Tiez som dobehla za detskou, ze sme ho dostali od alergologicky, ale na pribalovom letaku pisu, ze je vhodny od 2 rokov. Povedala mi, ze ziaden vyrobca nenapise, ze je to vhodne pre babatka, ale davaju sa aj babatkam, mame brat 2*3 kvapky denne,ale davam mu len vecer, aj to mi polovicu vypluje, lebo mu to nechuti. Ja som rada, ze sa to nezhorsuje, som tiez alergik a aj ako babo som mala ekzem.
Ked mi maly nachladne a zavolam kamaratovi, ktory pracuje na detskom ARE, prve, co mi povie, ze mu mam dat antihistaminikum, tusim aby mu odpuchla sliznica.
Jahodka11, skuste HA mlieko, je nechutne, ale neviem akym zazrakom, maly ho zacal pit, aj ked na zaciatku odmietal a ak je rodic alergik, do jedneho roka dietata ho ho moze predpisat detska, potom vraj musi schvalit revizny lekar,...

jahodka11
4. mar 2008

adka, mame nutrilon pepti, to je bez bielkoviny a mame ho na predpis, takze aspon nieco 🙂

adka25
4. mar 2008

o tom som nepocula, aky je rozdiel medzi pepti a HA my mame Nutrilon HA

denisocka
5. mar 2008

JABBER - môžem sa ťa opýtať, tá nádcha vzadu v nose - teda do chuchňanie a tak môže byť reflux? Lebo mi malý tačal aj trošku odgrcovať mliečko a doteraz NIKDY ,až odkedy má tu akoby nádchu.Vysávačom nič nevysajem,sem tam biele alebo trošku zelené .

A musím povedať,že som mu vysadila masť a dala 2x INDULONU a hned su líčka svieže a nie suché 😵

jabber
5. mar 2008

denisocka - podle naší dr to je reflux. Že když se nic neodsaje, tak to rýma není, že prý by odsávačka na vysavač jí vytáhla. Nepozoruješ to hlavně nějakou dobu po tom co se nají? Taky mi řekla, že mám trošku přizvednout v postýlce buď matraci pod hlavou anebo celou jednu stranu postýlky, aby měla hlavu výš než tělo, stačí o malinko, dala jsem pod nožičky postele tlusté knížky 🙂

jabber
5. mar 2008

lusil - s tím létem to snad nebude tak zlý, ekzém by měl přes léto zmizet, aspoň v to doufám. U většiny případů to tak je, ale teď mi naposled právě homeopatka říkala (když jsem jí řekla, že už jsme zaplatili zájezd k moři), že u některých lidí se to sluncem a teplem ještě zhorší 😒 - tak snad nebudeme patřit mezi ty výjimky, no ne? 😉 🙂 . Jak píšeš o té tvé alergii na slunce - to má náš kamarád, je to hrůza, jakmile je chvíli na slunci - v létě nebo zimě na horách, to je fuk - tak mu opuchne obličej takovým způsobem, že jsem to ještě neviděla. Bavili jsme se o tom taky s tou homeopatkou a ona říkala, že její manžel měl alergii na slunce taky a že jí trvalo 3 roky než to homeopaticky zvládla

junovka
5. mar 2008

denisocka, pokial su sopliky zelene, tak by si mala zajst k lekarovi, nakolko to signalizuje neaky zapal 😉

denisocka
5. mar 2008

jaber v- jemu sa to robí najme z noci na ráno a potom ešte chrchle doobedu, a postielku má zvýšenu,asi týžden,ale nejaka zmena neni vidieť . akurát ked kojím tak dýcha čisto,ale vzadu v nose mu to chuchne .

junovka - mno,ked už dačo horko ťažko odsajem,je to biele - a sem tam je kusok zeleneho soplíka. Berieme Pamycon od soboty,teda 5ty den, ale dokyna nám dala antibiotiká na tie sople MEGAMOX a ja som mu ich nedala,prišlo mi to drastické,ked su to len sople a nesteká mu to na priedušky

junovka
5. mar 2008

deni, tak asi lekarka len tak pre nic za nic ATB by ti nedala.Ak sa to neprelieci teraz, tak moze prejst na uska a neskor stiest az na priedusky.Takto dopadol moj synovec ☹

jahodka11
5. mar 2008

denisocka, my sme preto dali zaockovat proti pneumokokom..stoji to teda dost, ale hadam nebude mat maly problemy so soplikmi...atd....:(

jabber
5. mar 2008

denisocka - tak mu zkus do nosu stříkat Vincentku - ta je naprosto bezpečná, je to jen slaná voda a je fakt super. No a nedělala vám nějaký výtěr? Tak ať vás někam pošle na ORL. U toho kojení - to měla přesně malá - dýchala normálně, ale bublalo jí to někde vzadu v krku - a to byl právě ten reflux. Najednou to zmizelo a ani nevím přesně kdy.
junovka - co se týká ATB a doktorů, tak bych si moc iluze nedělala, jsou schopný je dát i na chřipku 😖 😠

denisocka
5. mar 2008

junovka-vieš,malô nadchu a ona dala silne antibiotiká,má len 2 a pol mesiaca. a&ked som sa pýtala aku má diagnozu tak sa zasmiala že nijaku,len hlieny a sople.ani teplotu nemal.tiež som dlho uvažovala či mu ich dať a &preto som kupila lokál.antibiotika pamycon

jabber-práveže na vincentke fičíme už mesiac,teraz aj na morskej soli a nič.možno to bje ten reflux,tiež som si všimla že začal pri odgrcnutí aj kusok mliečka vygrcnuť a to mi prvý mesiac a pol nerobil.....

jabber
5. mar 2008

denisocka - tohle ta dr řekla? 😕 Já teda nevím, ale neuvažuješ o tom jí změnit? Ono dneska najít dobrýho doktora, který hned necpe na každou hovadinu ATB.......to aby člověk pohledal, přestože se to obecně ví, že se dávají úplně zbytečně. Nejlepší je, aby měli ten přístroj CRP. Naše dr ho teda nemá, ale naštěstí je rozumná a hned tak nějaký lék nedá, snaží se všechno řešit tak nějak přírodně...no ale to už jsme úplně odbočily od tématu 🙂

kachne23
5. mar 2008

tak jsem se zas konečně dostala na net, i dyž asi jen na chvilku, než se M. probudí. Musim se ale podělit o radost - náš ekzém je mnohem lepší - buď tak rychle zafungovala návštěva homeopatky, anebo zabral excipial, ke kerýmu sem se znova vrátila. Každopádně hurá!
jo a jabber, to hoemopatikum, kerýs teď dostala ty, tak o tom ta moje taky mluvila jako o možnym 🙂

jabber
5. mar 2008

kachne - tak to je super 😉 😀

denisocka
5. mar 2008

baby-ja tiež uvažujem o homeopatovi !!! ja som teraz po pôrode bola 2 x operovaná pre abscesy prsníka a hádajte čo ma vyliečilo od tretej operácie a teraz krásne kojím ??? HOMEOPATIKA !

lusil2005
5. mar 2008

ja si myslim ze ked mas dve strany (klasicku medicinu a homeopatiu) a jedna ti tvrdi "bohuzial, nic s tym nenarobime, ma to navzdy ale mozeme davat zatial kortikoidy na potlacanie ktore vam sice znicia nadoblicky a koza bude vyrazne tensia, zilnata ale tak nic ine robit nevieme" a druha "jasne, da sa to, vyliecime a bez akychkolvek vedlajsich ucinkov" tak neni o com...

denisocka
5. mar 2008

teraz som sa spojila s HOMEOPATOm tak ma dosť zarazilo že prvovyšetrenie stojí 1300 😒

junovka
5. mar 2008

vsak, toto, ze to neni zadarmo 😒

gredy
5. mar 2008

baby a poculi ste uz o Bioderme specialne na atop.ekzem? mate niktora s nou skusenosti? My sa tiez trapime uz vyse mesiaca, boli sme aj v nemocnici na Kramaroch a tiez nas liecili Locoidom, kys.mliecnou a ichtyolovou mastou, pokial sme pouzivali Locoid, bolo vsetko super, po jeho vysadeni sa nam zacal znova po 2 dnoch objavovat ekzem. Tak terz mi poradili v lekarni biodermu. idem skusit tu. inac kupeme sa v hypermangane kazdy vecer.

jabber
5. mar 2008

denisocka - to je teda dost, my to měli 'jen' za 900,- a každá kontrola 400,-. A to jsi za ty 2,5 měsíce měla 2 operace? 😕

denisocka
5. mar 2008

junovka-mne skoro oči vypleštilo-totiž,ked som mala problém s prsníkom tak mihomeopat pomohol cez mail a skype,proste celý den zisťoval čo mi je a poradil lieky, a teraz som sa mu ozvala že by som aj došla,či to dačo stojí a vyrazilo mi teda dych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jabber - no, ako mal malý 3 týždne -tak som bola 1x operovaná,mala som v prsníku mnoho niekolko centimetrových abscesov - a zlateho stafylokoka,potom ma po týždni pustili kvoli krstinám domov s jedným 3cm abscesom a antibiotikami,ktoré to utlmili ale po 10 dnoch som bola na operačke zas a vtedy vyšlo 2 deci hnisu a to už chceli zastaviť laktaciu ale som sa nedala,,bojovala som,odsavala,preväzovala.... no makačka a psychyka najhoršie a potom som došla domov a zas sa to zhoršovalo,kedže mi na toho zl.stafylokoka nemohli dať už dalšie antibiotiká a vtedy pomohol ten HOMEOŠ 😀

jahodka11
5. mar 2008

lusil, aj vy platite u homeopatky?