Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

sunysara
12. okt 2010

@luthien.k kuju, zítra mrknu a koupím, ale jsou i kašičky rozpustné ve vodě nemléčné tak ty může ne?? jako rýžovou a tak?

jj sýry si odpustím a vše co by malému mohlo vadit já to přežiju, probiosan koupím. 🙂 😀

stipa
12. okt 2010

@luthien.k na pečení je lepší třtinový cuktr nebo glykopur? Čtu ty recepty co jsem od vás dostala a může se to nahradit tím i tím, ale který je lepší? 😒 Co myslíš?

stipa
12. okt 2010

@sunysara může i nemléčné do vody, ale to není nic moc ☹ lepší je to do toho Nutrilonu AC není to pak takové jalové 🙂 vím, to protože kolikrát to po malém dojedu 😀 když už nemůže 😉 já mu kupuji nemléčné kaše od Sunaru, Nestlé, Hipp, Hamé. Ale nejvíce mu jedou od Sunaru, Hamé a Nestlé. Kup si čistě rýžovou třeba od Nestlé 😉

sunysara
12. okt 2010

já jsem dostala rýžovou od nestlé od kamarádky ale ta je do vody takže když je do vody může se i do toho mléka??? koupili jsme teda asi 14 dní zpátky HA ale koupíme ten alergy care

stipa
12. okt 2010

@sunysara když je do vody není náhodou ta kaše mléčná??

sunysara
12. okt 2010

obilnomléčná kaše do vody a pak nemléčnou do jééé asi do mlíka ale tu mám v kuchyni to nevím.

luthien.k
12. okt 2010

@stipa, jasně, ovesné mléko se tak dá použít, i rýžové, to je víc chuťově neutrální. Jen u vaření pudinku je třeba dát víc pudinku než obvykle, tak o polovinu asi, protože to v tom obilném mléce tak nehoustne. No chce to prostě vyzkoušet 🙂 Kakao můžeš v klidu nahradit karobem, přímo z něj se třeba vyrábí speciální kaše pro alergiky - Sinlac 😉
Já nejraději sladím tím třtinovým cukrem, glukopur mi přijde tak trochu "chemický" 😅

stipa
12. okt 2010

@sunysara - jestli ta kaše bude mléčná, tak mu ji nedávej, protože tam bude mléko!! Musíš mu dávat pouze nemléčné kaše, ty se pak dělají do umělého mléka a nejlépe do toho Nutrilonu Allergy Care, které má tu bílkovinu kravského mléka naštěpenou více než normální HA mléko. Také jsem dávala prckovi jen HA, ale holky luthien k s kam zyk mi tenkrát řekly, že musí mít Nutrilon AC!! (A hlavně teď když máme alergii na bílk. kravského mléka) Takže vždy kupuj nemléčnou kaši!!! 😉

sunysara
12. okt 2010

třtinový to je ten hnědý? ten se může???

takže nemléčné kaše může jakékoliv když jdou do vody.

luthien.k
12. okt 2010

No vidíš, @sunysara, na to pozor, jak je hlavní recept na kaši, že je do vody, tak je jistě mléčná a to nee. Takže raději nemléčné kaše 🙂 Já kupovala v DMku, kde mají i třeba tu jáhlovou, ta malému taky chutnala, ale začínala jsem rýžovou Hipp do AC mlíka.

sunysara
12. okt 2010

jasné, už chápu. a takový ty džusíky od hippu a štávičky asi nemůžeme že?

jinak mi dr řekla že granulované čajíky třeba od sunaru nebo tgak nemáme dávat vůbec.

stipa
12. okt 2010

@sunysara - obilno mléčnou kaši nedávej a tu druhou pokud bude do mlíka, tak ta je o.k. 😉

sunysara
12. okt 2010

aha takže nemléčná kaše je s mlíkem a mlíčná taky,??? ty kokso to je v háji 😀

stipa
12. okt 2010

@luthien.k - o.k. - díky 🙂 🙂

sunysara
12. okt 2010

dmko mám ráda tak já to tam projedu to je asi v tom regálu pro děti že??? valím se neco najíst.

stipa
12. okt 2010

@sunysara - soustřeď se prostě jen na nemléčné kaše 😉 a udělej je do umělého mléka nebo do té tvé vody, jak chceš 😉 MLÉČNÉ KAŠE PRO TEBE NEEXISTUJÍ 🙂 😉 URČITĚ JE BUDOU MÍT V DM POHROMADĚ V SEKCI MIMI:D a na krabici už to bude napsané, nemléčná. Kdyby sis nebyla jistá, tak se jukni na sloýení. Pokud tam bude napsáno mléko, tak nebrat!!! Jinak od Hipp jsou nemléčné pouze dvě!! A to rýžová a ovesná, jsou v takové zelenkové krabici.

luthien.k
12. okt 2010

@sunysara, nemléčná kaše je bez mléka a proto se tam to mléko musí přidat 😉 V DM ji mají u kojeneckých mlék. Dá se dělat i do vody a pak to dochutit třeba přesnídávkou, ale to předbíhám, to není pro vás ještě vhodné, všechno hezky postupně. Příkrmy se mají zavádět ideálně v pořadí zelenina, maso, kaše a jako poslední ovoce, protože je sladké a když ho děti dostanou moc brzo, tak se může stát, že masozeleninu pak odmítají. Ale to už je mimo alergie..
Jinak vše, co budeš malému nového zavádět, zavádět vždy POSTUPNĚ PO JEDNÉ VĚCI ALESPOŇ PĚT DNÍ, aby bylo patrné, jestli to nemá vliv na ekzém, jestli nedojde ke zhoršení. Dneska jsi psala o brokolici, tak tu ještě čtyři dny a pak další zeleninu atd. U atopiků je velká chyba naplácat toho najednou víc a pak to zase vyřazovat, protože mezitím se dítě víc osype a člověk neví, z čeho (a že se nám to z nerozvážnosti stává, že 😅 ).

sunysara
12. okt 2010

jj jasné to jsem četla jedeme zatím jen zeleninku a dala jsem mu kousek banánku ale miluje cuketu a brambory. a moje mlíko.

no já mám ozkoušenou bramboru a cuketu a to je v pohodě si myslím tak jsem mu dneska dala brokolici s cuketou ale víc cuket a mín brokolice.

takže nemléčné rýže, ty jo já třeba začnu žít zdravě holky. 🙂

stipa
12. okt 2010

@luthien.k o té narozvážnosti víme své, že 😉 🙂 😀

luthien.k
12. okt 2010

@sunysara, ono to s kojením atopika ani jinak nejde než žít zdravě 🙂

@stipa, jj 😀

stipa
12. okt 2010

@sunysara - dám Ti jednu radu, dej na rady a pokyny luthien.k a kam.zyk - fakt jsou skvělé!!! Moc mě i prckovi pomáhají!!! 🙂

stipa
12. okt 2010

holky, chytla mě žravá 😀 😀 jdu na ten můj Sedlácký chleba, Perlu s vitam. a meruňkovou marmošku 😝 😝 Tak papa 🙂

tygrous
12. okt 2010

Teda holky, ja musim rict, ze mne pudink v ovesmilku ani v kokosmilku nechutnal😅 Asi jsem teda zmlsana😀 Ale jinak ovesmilk pouzivam rada do vseho...i ted, kdyz uz muzu trochu BKM, tak si tu ranni kasi stejne delam v Ovesmilku nebo ted mam kukuricny napoj. A ovocne kolace uz delam taky jen s ovesmilkem a skrobem misto vajicka a manza rekl, ze je to lepsi nez co dela tchyne z jogurtu😀 Takze myslim, ze ta nase ABKM nakonec byla i k necemu dobra, ze jsem objevila spoustu novych moznosti, jak "zdrave" varit😉😉😉
A malymu delam vsechny nemlecne kase ve vode a basti v pohode... Ted teda mu ji uz udelam obcas i v AC nutrilonu, ale to mi pak moc nevoni...ale jemu to nevadi...

stipa
12. okt 2010

@tygrous - jéé tak to jsi mi s tou buchtou udělala radost 🙂 , s pudinkem moc tedy ne 😉 Mě už totiž nebaví jíst pořád chleba s marmeládou, když mám na něco sladkého rychle chuť, takže začnu péct z receptů co mám od holek nebo si přizpůsobím své recepty 🙂

tygrous
12. okt 2010

@stipa Treba ti ten pudink bude chutnat😉 Ja jsemt aky desne na sladke... Jestli mas recept na hrnkovou buchtu od kamzyk, tak tuhle ja delam na 1000 zpusobu - s ovocem, s kokosem, s jabkama, s karobem do babovkove formy... Jo a terpve minuly tyden jsem objevila v Albertu Farmarske susenky (radily to holky v receptech tady na MK) - jsou bez mlika a fakt dobre😉 A palacinky uz delam taky jen z ovesmilku a spaldove mouky a taky dobry😉
Jo a taky se mi povedl dobry zakusek - neco ala piskotovy zaklad prizbusobeny nasi diete😉, na to vanilkovy pudink z ovesmilku (tady mi kupodivu chutnal ve spojeni s korpusem a ovocem), na to ovoce a zelatina... (ale teda nevim, jestli se muze klasicka zelatina, kdyztak se da nahradit agarem😉

bianka234
12. okt 2010

@tygrous počkaj počkaj ten zákusok ma zaujíma, malý bude mať o pár dní narodky, čo to je namiesto želatíny? kde to kúpim v živote som to nepočula a normálny vanilkový puding? veď malý by bol ako muchotrávka, napíš presne čo dávaš prosím

bianka234
12. okt 2010

@kam.zyk takže malý zrejme zareagoval na eidam, myslím si že to bolo ono, na rańajky som mu dala tenký jplátok asi 3x5 cm a ked sa poobede zobudil, mal na krku fliačky, ktoré si škriabal a teraz pri kúpaní má aj na chrbátiku nové. Nejde mi to do hlavy, lebo vždy mi na syr zareagoval to je jedno aký som mu dala, ale tie jogurty boli v pohode, neviem čo by mu mohlo vadiť, soľ je tam 22% neviem koľko je prípustné, alebo na čo mám pozerať keď kupujem syr.

luthien.k
12. okt 2010

@tygrous, zajímavá otázka ohledně želatiny, trochu o její výrobě něco vím a je to čistý kolagen získaný z hovězích nebo vepřových kůží celkem složitým technologickým procesem. Nicméně kolagen je bílkovina, tak čert ví, jestli by mohla třeba alergizovat, když je to bílkovina i z hovězího dobytka... To je otázka pro @kam.zyk 🙂

tygrous
12. okt 2010

@bianka234 agar vlocky koupis ve zdrave vyzive, ja ho mam doma, ale jeste jsem ho nevyzkousela😅 Na pytliku je tento navod: 2 lzicky vlocek se namoci do 0,54l vody nebo dzusu na 2 hod a pak se vari, dokud nerozpusti. No a mas "zelatinu" na kolac... pudink jsem dala vanilkovy oetker, co bezne pouzivam. Ovoce broskve, hroznove vino a boruvky.

luthien.k
12. okt 2010

@bianka234, vanilín bych asi nepokoušela, dá se použít čistý kukuřičný škrob a ochutit tím, co můžete z ovoce (šťávou nebo přesnídávkou...).