• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

27. novembra 2016 
kam.zyk a luth jsou super, a poradí mají s tím zkušenosti.
15. okt 2010 o 19:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
doktoři jsou s prominutím paka. mě dětská tvrdila do poslední chvíle že to AE není. A když byla malá komplet slitá,t ak nám napsala do zprávy "mírné projevy AE" by mě zajímalo co by byl silný projev, páč to už nešlo :rolling_eyes:
15. okt 2010 o 20:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mauska, přesně tak, raději probiotika, hlavně teda pro maminku, co sní mamina a přejde do MM, to ovlivní střeva zásadněji než to, co sní navíc prcek. Takže probiotika mamince hlavně (Probiosan nebo Infant Dophilus :slight_smile:) Ty sabsimplexy nevím, já tomu prostě moc nevěřím... Probiotika plus ta další proti prdíková opatření jako je nošení v klubíčku, cvičení nožkama, polštářek s peckama na bříško...
15. okt 2010 o 20:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@karolina969, ta Maizena je OK :slight_smile:
15. okt 2010 o 20:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@stipa špalda má mnohem víc lepku než klasická pšenice, ale je to úplně jiná bílkovina, mnohem zdravější lepek, než klas.pšenice. (Triticum aestivum = klas.pšenice=bílá mouka = důsledek hybridizace v 50.letech v rámci vyšších výnosů pšenice)
@tygrous Hlen -když je rýma, dítě polyká soplíky. Dala bych test jogurtu po rýmě, BKM zahleňují.
@valentinuska Vysaď na 14 dní BKM (jogurty, máslo, soja, hovězí, sýry, gravimilk, pečivo s BKM, uzeniny) a vejce (vč.kuřecího) - jinak, co se týče potravních změn, víc nic. A @luthien.k ti napíše podrobnosti, co a jak čím nahradíš a jak to uděláš konkrétně. Nasadíš probiotika (Probiosan, Infants Dophillus nebo jiná). Budeš brát každé ráno nalačno Caltrate Plus (hodinu na to nejíst) a cenným zdrojem Ca bude pro tebe Reis drink extra Ca (víc jak 4 dcl toho denně ale nepij). Zatím netřeba dělat víc opatření. Pošli mi fotky kůže na Vera.Kam@email.cz a podle stádia ekzému nasadíme kosmetiku. Baby calm lze dávat dál, po správné úpravě stravy (=vychytání alergenů, které vedou k vzniku AE dcery) nebudou potřeba (nebudou koliky, atd.) Ve věku 0-3 roky mohou za AE dítěte zásadně potravní vlivy, více viz můj článek

http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=7034

A neboj, brzy bude po ekzému.
15. okt 2010 o 20:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@valentinuska, zdavím tady :slight_smile: Víš co by bylo nejlepší? Poslat foto ekzému, buď sem do diskuze nebo Ti v IP pošlu mail. Na rozpoznání stavu kůže je tu odborník @kam.zyk, já jí to předám a pak se poradíme, co a jak dál. Mléko ale klidně už vysaď rovnou, to je alergen číslo jedna u dětí, náhrady se dočteš na strákách zpětně a kdybys to nemohla najít, dej vědět. Ale je to tu pořád dokola. Začni hlavně užívat probiotika, jak jsem psala mausce, to platí i pro Tebe (správně osídlená střeva jsou u atopika moooc důležitá). No a je třeba doplnit vápník, když kojíš, takže kup si Biomin H a dávej si nalačno a na to dvě hodiny nejíst, nepít. Co vysadit dál a jak s kosmetickou péčí, to ještě dáme vědět na základě popisu ekzému a fotek, tak to trošku rozveď, ju? :wink:
No a tipy na péči o malého atopika najdeš tady (je to článek kam.zyk):
http://www.potravinova-alergie.info/clanek/atopicky-ekzem-lecba.php
15. okt 2010 o 20:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kam.zyk, psaly jsme současně skoro :slight_smile: Tak z preparátů obsahující vápník si může valentinuska vybrat :slight_smile:
15. okt 2010 o 20:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kam.zyk
@luthien.k díky moc, já přes víkend ten exém vyfotím a pošlu ...
mezitím se teda už pokusím vysadit mléko apod. jak píše kam.zyk a jdu prostudovat co mám vlastně jíst, protože tohle bylo doposud moje hlavní jídlo :frowning2:
15. okt 2010 o 20:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@valentinuska, je možné, že když vysadíš BKM, zlepší se ekzém i Tobě (jestli aktuálně máš) :slight_smile:
15. okt 2010 o 20:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kam.zyk, tak myslíš, že ty silice v Baby calmu tolik nevadí?
15. okt 2010 o 20:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
kam.zyk chtela jsem se zeptat, když malému na ručičkách zmizel ten ekzém mám to mazat teda jen obyč krémem (tou biodermou) nebo mám pokračovat v tom zinku???
jinak se mu objevují jinde suchý místečka ale ne červený jen suchý
15. okt 2010 o 20:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@valentinuska, kopíruju to nahrazování:
máslo: na vaření kvalitní olej (olivový atd.) nebo sádlo (dobré i třeba na drobenku na koláč), ve studené kuchyni Perla light, Flora vitamíny, Bio Vive nebo Alfa Vital
mléko: obilné nápoje ze zdravé výživy (sušené): Oves milk, Kokos milk, Kukuřičný nápoj; pak přímo obilná mléka, Reis drink Calcium nebo Natur nebo Hafer drink (ovesný) z DM drogerie
smetana: já sypu do jídel Oves milk
jogurty: zkus pudink z některého z obilných mlíček
vejce: do těsta vždy jednu lžíci kukuřičného škrobu jako náhrada za jedno vejce
kuřecí a hovězí maso: krůtí maso, králičí, jehněcí, umírněně i vepřové (@kam.zyk???)

Nedoporučuje se ani sója, protože je v ní podobná bílkovina jako v mléce a ani žádné výrobky z ovčího či kozího mléka.
15. okt 2010 o 20:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ještě pečivo: kupuj raději balené, kde je složení (bez vajec a třeba syrovátky), obvykle bývá OK chléb Šumava a obyčejný tukový rohlík. Možno ověřit i přímo v pekárně.
15. okt 2010 o 20:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@luthien.k díky za ty náhražky ...
když bych neměla jíst uzeniny, tak třeba ráno můžu plátek šunky na chleba? když to bude krůtí šunka?
15. okt 2010 o 20:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Dětská šunka by měla být OK :slight_smile:
15. okt 2010 o 21:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kam.zyk Hm, ja si to s tim jogurtem a rymou myslela:frowning2: Tak zas jeste pockame... a az se z ní dostane, tak jeste 3.hexa...Achjo, uz bych chtela mit jistotu, ze je to ok:wink:
Ale chci se zeptat jeste na jednu vec - do roka by dite nemelo dostat tvaroh, to je jasne, ale co lucina, zerve, apod...to je prece vlastne tvarohovy syr...a detem se bezne davaji uz pred 1.rokem...
A jeste jedna otazka tak trochu napred - kdyz by teda malymu uz BKM nevadily, tak jake UM pak muze dostat? Radsi asi HA jako potencialni alergik nebo klidne obyc.Nutrilon, Bebu, inst. mlecne kase?
15. okt 2010 o 21:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj...
podla toho aky ekzem to je. :unamused: ja ked som mala ekzem (taky suchy,popraskany a velmi sa lupal) na rukach,mne pomohla vzdy indulona(kamilkova).a musim priznat, ze som ekzem uz asi 4 roky nemala.mozno mi to ta indulona aj vyliecila :dizzy_face:
15. okt 2010 o 21:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@stipa , moj recept na palacinky:
2 hrnčeky ovsenneho, alebo ryžového mlieka, 2 hrnčeky spaldovej múky, 1 lyžičku kypriaceho prášku, alebo sódy bikarbóny, 2 lyžice pudingového prášku - maizeny, 2 lyžice trstinoveho cukru...

nechaj to napucat cca 20 minut... ja davam asi 3 salky mlieka, pretoze inak to je velmi huste.. zarob podla orginalu a potom zried :slight_smile:.. ale super sa pecu a chutia vyborne :wink:
15. okt 2010 o 23:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@luthien.k já jsem koukala na ten biomin a prý se v průběhu těhotenství a kojení doporučuje ho užívat jenom pod dohledem lékaře vzhledem ke spoustě nežádoucích účinků :frowning2:
15. okt 2010 o 23:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@valentinuska _určite si pozerala "Biomin H" ? Je to prírodný preparát, nemám už príbalový leták, ale bol v pohode. Akurát je tam jedna vec, že sa majú robiť po užívaní dlhšom ako 60 dní testy moču, tak sa aj ja pýtam @kam.zyk či je to naozaj potrebné dodržiavať.
15. okt 2010 o 23:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jj, biomin h:
U těhotných a kojících, vzhledem k délce těhotenství je nutné užívat přípravek pouze pod dohledem lékaře, který v případe výskytu nežádoucích účinků dávkování přípravku Biomin H upraví a rovněž určí četnost potřebných kontrol.
tak já raději půjdu do těch tablet, jak psala kam.zyk - ty vypadají v pohodě :slight_smile:
15. okt 2010 o 23:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@valentinuska _brala som oba preparáty, u mňa žiadny rozdiel, akurát ten biomin je taký, hm, nechutný :slight_smile:.
15. okt 2010 o 23:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@valentinuska, mně tenkrát, když jsem držela dietu já, právě kam,zyk doporučila Bimin H :slight_smile: Ale tohle jsem neřešila, to se přiznám. Já jsem ho nebrala většinou každý den...
16. okt 2010 o 08:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@uankab - ta slovenština je krásná reč :slight_smile: :wink:
16. okt 2010 o 09:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ja jsem se ptala na ten Biomin svoji Dr.na endokrinologii, ktera zaroven dela...no a ted si nemuzu vybavit spravny nazev...:sweat_smile:, no proste stav kostni hmoty atd...:wink: A rikala, ze Biomin muzu brat neomezene, v tehu i pri kojeni... A nic mi nekontroluje, i kdyz to vi, ze ho beru porad...
16. okt 2010 o 10:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Holky, prosím Vás, vím, že s to tu už řešilo, ale nevím, jestli dořešilo. Čím mazat dětem v zime obličejíky, ruce, apod.?
16. okt 2010 o 14:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@stipa , normalne si ma vyviedla z rovnovahy, ci som tam nejaku hrubku spravila alebo ci uz hovorim ako tatar :grinning: .. lebo obcas sa mi podari taka zhlaska ze az :grinning:
16. okt 2010 o 15:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mauska, padlo tu pár tipů na mazání, kam.zyk psala, že není nutné mít krémy bez vody, že to je už mockrát překonaný názor, že dobrá je například kombinace žluté vazelíny a oblíbeného krému (Atoderm PP nebo Exomega napříkla) 1 : 1 a vznikne prý tak výborný krém na zimu. Další zkusím dohledat, až bude čas.
16. okt 2010 o 15:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ha, tady to psala kam.zyk:

Co je docela dobré mazání, je od Bubchenu krém do chladného počasí. Jmenuje se to oficiálně "Bübchen ochranný krém do každého počasí " - ale není to jediná volba, klidně natírejte třeba Bepanthenem, taky výborný do zimy, nebo Leciderm, těch krémů je řada. Sádlo není moc vhodné, protože v zimě je hodně nízká hodnota vzdušné vlhkosti a dát na kůži čistý tuk znamená zas tu hodnotu vlhkosti kůže snížit (olej nebo tuk ucpe póry a neumožní kůži poutat vzd.vlhk.) - což u ekzematiků (ti mají od přírody nižší vlhkost kůže) vede k ekzému jak Brno (nejhorší je dát do zimního počasí na obličej olejíček, to je koledování si o těžké dermatitidy). Už byl mnohokrát vyvrácen názor, že hydratační krémy v zimě škodí- není to tak, ale optimální se mi jeví spojení tuku + vody v krému cca 1:1, takže- další tip: Aderma Exomega nebo Bioderma Atoderm PP - smíchat se žlutou vazelínou (naváží vám ji v lékárně) v poměru cca 1:1 a máte moc prima krém na zimu (nejen na zimu, když jsou suché plochy, perfektní mast)
16. okt 2010 o 15:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@uankab díky @tygrous za recept holky :slight_smile: vyzkouším, honí mě totiž mlsna. Každý říká, že jsem jako za groš kudla, tak teď ze mne bude krásná koule :grinning:
16. okt 2010 o 18:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok