Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
24. nov 2010

@tygrous, tk to přesně kam.zyk psl, že no, že ty metbolty neco či co ho čsto ovlivňují 😒

valentinuska
24. nov 2010

@luthien.k takže myslíš, že raději vůbec nezkoušet ... vím že právě na to děti reagují, ale říkala jsem si, jestli to mohu zkusit nebo se na to úplně vykašlat 🙂
zase nerada bych to vůbec nezkusila, když by to mohla být pro nás dobrá náhrada 🙂

luthien.k
24. nov 2010

@valentinuska, je to podle mě zbytečné riziko, že se senzibilizuje i n sóju. Myslím, že kam.zyk bude mít podobný názor 😉

ella26
24. nov 2010

Holky, prosím, jsou rohlíky, popřípadě které, bez mléka a vajec. Nebo jaké pečivo či sušenky bych mohla malému dát, pokud chci zkusit lepek. Myslím kromě ovesné nebo vícezrnné kaše - nechci, aby malý jedl kaši několikrát denně. Děkuju moc.
Jinak v poledne jíme zeleninu s přílohou, a večer rýžovou či jáhlovou kaši s ovocem. Prosím nemáte nějaké tipy na svačinu či snídani. Malý už pomalu odmítá pít mléko třikrát denně místo jídla. Už chce jíst víc.

bianka234
24. nov 2010

@kam.zyk no budem musieť niečo podniknúť, vetrám veľa, veď my ani nemôžme mať teplo, malý by sa stále škriabal, máme krbové kachle, kúrime drevom , lenže zasa mám odparovač v kuchyni, ktorý v podstate ani neodsáva, lebo je len na filter a to je nič, a ke&´dže máme otvorenú kuchyňu, tak keď varím viac, na malom to je hneď poznať. Ďakujem za radu

bianka234
24. nov 2010

@ella26 chlieb býva bez vajec a bez mlieka, ale kúp balený a prečítaj.

valentinuska
24. nov 2010

@luthien.k senzibilizuje znamená že jí tím tu alergii přivodím? 🙂
já mám totiž hroznou chuť na kávu, doma máme novější presovač, několik druhů kafíček bez kofeinu a já to bez mlíka nevypiju - dřív jsem si dávala často do kafe právě sojové mléko a tak jsem po tom začala šíleně toužit 🙂
jestli je to tak, že může mít alergii 50 na 50, tak bych to přes sebe jednou zkusila ...
jestli jí tím ale mohu ublížit, tak se na to samozřejmě vykašlu, protože mi to za to nestojí ☹
třeba jogurt jsme už zvládli ...

modra1
24. nov 2010

@bianka234_ my máme v byte plesne, žiaľ. Dôvod je jasný, no nemenný. Vždy keď niečo objavím, odstránim chemicky, vystriekam. Presne toto počasie je kritické. Vetráme veľa, nestačí to, zvlášť keď je vonku vlhko alebo prší. Máme el. odvlhčovač, skvelá vec. V kuchyni tiež digestor len recyrkulačný, počas varenia často vetrám aj kvôli tomu, že varím na plyne.

kam.zyk
24. nov 2010

@karolina969 Fucidin H je ale také kortikoidní mast. (s antisept.účinky, to je pravda) Nedávala bych ho, zkusila bych z toho vyváznout např.se zinkovou mastí, hledala bych vhodnou mast, ale ne kortikoid. Euthyrox- ne ne, nemusí mít ekzém po celém těle, tvářička je ale nejcitlivější kůže, čili tam se Euthyrox odrazí. Bývá to tak.

@tygrous Bohužel, měla jsem 9 maminek s hypotyreosou, všechny Euthyrox, u 7 z nich při kojení dopad na dítě ve formě zhoršení ekzému, ale vždy jen mírné, stejně jako karolina969. Přesto v žádném př.nestopnout kojení!!! Já mám teorii, že Euthyrox působí zhoršení buď přídav.látkami -nebo je prostě levotyroxinu pro daný organismus občas (i při rozumném dávk.) trochu víc, než může org.potřebovat, a přebyteč.množství uměle zhotoveného hormonu se metabolizuje v játrech a zbytky metabolitů jsou v MM. Co si o tom jako lékárnice myslíš?

@valentinuska Soja, to je takřka totéž, co BKM. Jestli je jogurt OK, soju zkus. Můžeš tu soju zkusit přes sebe, jaké bude mít účinky, udělej test 🙂 jednorázově nesenzibilizuješ (=nenavodíš alergii), ta by vznikla pravidelnějším užíváním čehokoli, většinou to tak je.

nesetrilek
25. nov 2010

Dobré ráno všem 🙂. Jelikož už to pro mě začíná být pomalu aktuální téma, tak bych se ráda zeptala vás, které už tohle máte za sebou: Jak jste řešili dort k prvním narozeninám? Mám takové obavy, že když ho udélám nezávadný pro J., tak nebude jedlý pro ostatní 😅. Manžel už takhle remcá, že ty buchty co dělám poslední dobou se nedají jíst 😝. A vzhledem k tomu, že narozeniny bude mít J., tak ho z pojídání dortu vyřadit nechci, jak to někdo dělá, že se dítko s dortem vyfot, ale nic nedostane. Já bych mu chtěla udělat radost, ať si do dortu klidně hrábne😉.

@kam.zyk, prokousávám se diskuzí zpátky, doháním to, co jsem vůbec nestihla přečíst a musím reagovat na Tvou snahu, kopíruji všechny rady a recepty! 🙂 Díky moc, myslím že nám všem tady to moc pomůže 😉

Mám na Tebe ještě jeden dotaz, od paní, co od ní mám čínské bylinky jsem dostala tip na bylinkovou koupel (meduňka, měsíček, řepík, dubová kůra), tak jsem se chtěla zeptat, jak na to nahlížíš Ty? A ještě síran sodný (20g na 5l vody) tampnem denně omývat, po zklidnění pak 1x týdně. Ten síran se mi teda moc nezdá, bylinky mi přijdou o.k, co Ty na to? Jinak ještě podle data narození cosi počítala a podle toho prý na Jeníka budou zabírat více bylinky než úprava stravy. je to možné podle numerologie takto zjistit?

nesetrilek
25. nov 2010

@valentinuska, a co ryzove mleko? Mne prijde chutne 😉

luthien.k
25. nov 2010

@valentinuska, @kam.zyk, to jsem nevěděl, že je u vás jogurt OK 😅 Tk to potom jo, brl jsem to tk, že když vdí BKM, jednorázově sój vdt nemusí, le díky podobnost lergenů může zčít vdt z nějký čs.

Už jsem tu psl, že my dělli test n BKM s jogurtem? Dopdl šptně ☹ První den si tři lžčky, druhý den kolem osmi - to bylo OK. Třetí den si půl jogurtu - čtvrtý den ráno zádíčk opupínkovná (drobné červenorůžové tečky bez podkldu), ve spodní části zd pupínky jko n kopřivku... Tk jsme jogurt už nedli, druhý den mlé pupínky zmizely, ty větší blednou, ztrácejí se postupně...
@kam.zyk, myslíš, že má smysl to zkusit třeb z týden znovu pro 100% jistotu?

kam.zyk
25. nov 2010

@nesetrilek já mám recept na HA dort, je to vynikající věc (s domácím karamelem) a je to ňamka.

Potřebujeme:

Těsto: 220 g změklého másla ghí nebo margarínu Alsan, 200 g glukosy, 1/2 bal. kypřícího prášku, 140 g Gustinu, 150 g mouky (např.půl napůl Schar Mix B a kukuřičná, pokud můžeme lepek, dát třeba špaldovou napůl s "obyčejnou"), trochu rumu (dle stáří dítěte – když je malé, dáme domácí karamel, recept bude uveden). Případně, když se nám zdá těsto moc tuhé, přidáme vodu. Když naopak moc řídké, přidáme ještě mouku.

Krém:
1 litr rýžového mléka (Reis drink DM, rýžový nápoj Isola BIO)
3 vanilkové pudinky
150g moučky cukru

Vše smíchat a uvařit puding.Po uvaření pudingu hned vmíchat 1/2 kostky ztuž. tuku bez BKM (Alsan, máslo ghí, lze ale dát od Naturalu kokosovo-palmový tuk), vše dobře vymíchat a nechat zchladnout.

Pokud hned děláme krém, necháme si ve stejné teplotě i tuk, aby se nám krém nesrazil.

Utřeme 750g másla ghí (popř.Alsan, atd.), 200g třtinového cukru (podle chuti) a poté po částech vmícháme do této směsi vychladlý puding. Ochutíme dle alergie a chuti - kakaem, rumem (nevhodné pro malé děti), džemem, karamelem (lze si vyrobit karamel bez BKM)...

Karamel:

http://knedlik.pise.cz/2009-jak-na-karamel-z-cu...

jako tuk zas dáme nějaký bez BKM, třeba Alsan, atd.

Jak na to:
Těsto: Troubu předehřejeme na 175 °C. Tuk , cukr , popř.rum ušleháme v míse do polohusté pěny. Smícháme mouku s kypřícím práškem a škrobem a po částech vmícháme do pěny. Dno rozkládací farmy (prům. 26 cm) vyložíme papírem na pečení, nalijeme těsto a povrch uhladíme cukrářskou špachtlí dohladka. Pečeme na střední příčce trouby asi 40 minut dozlatova. Po vyjmutí necháme krátce vychladnout, dort i s formou položíme dnem vzhůru na kuchyňskou mřížku, rozevřeme formu a necháme ho zcela vychladnout.

Zdobíme a promazáváme džemem a krémem!

Taky jukni na inspiraci, co taky lze upéct z HA surovin:

http://www.cukrarna-johana.cz/adorty.htm

Další dotaz:bylinky výborné, síran- pro tak malé dítě dle mého názoru nevhodný. Numerologie- tu neumím, astrologie je můj koníček, dle mého pohledu jde o mnohonásobně lépe propracovanou disciplínu (a proto i lépe odpovídající skut.stavu), než numerologie. Určitě bych ale nikdy neřekla větu, že na Jeníka budou více zabírat byliny než úprava stravy- úprava stravy je zásadní věc, bylinky jsou doprovodná léčba. Řekla jsem, že na Jeníka bude dobře zabírat alternativní léčba, tj.úprava stravy plus bylinky, akupunktura, atd. Úprava stravy je ale vždy u dětí 0-3 roky, ale mnohdy nejen tam, věc oprimární, ostatní úpravy jsou doprovodná opatření (která na někoho zabírají lépe, na jiného hůře)

@luthien.k Jistota je k nezaplacení, určitě zkusit znovu.

nesetrilek
25. nov 2010

@kam.zyk , to jsi mi sptne rozumnela! 🙂 S temi bylinkami mi to radila ta pani na tu cinsk. medicinu 😉

nesetrilek
25. nov 2010

@kam.zyk , a za ten recept moc dekuji! Ale asi si ho budu muset zkusit nejdriv nanecisto 😀

kam.zyk
25. nov 2010

@nesetrilek aha, tak ta pani měla pravdu, že bylinky pomohou, ale pamatuj- jídlo je hlavní 🙂

tygrous
25. nov 2010

@kam.zyk Hm, jestli to máš s tím Euthyroxem takhle vypozorované, tak to určitě tak bude...😉 V klinických testech se vliv na ekzém určitě nezjišťoval... a vidíš, mně ani nenapadlo tohle dávat do souvislosti, protože už beru Euthyrox u sebe jako přirozenou věc😅 Asi nezjistíme, co přesně z té tablety to může zhoršovat, ale obě tvé teorie jsou rozhodně pravděpodobné😉 A za sebe můžu říct, že právě první tři měsice po porodu jsem pokračovala v dávkování jen o maličko nižším než jsem měla na konci těhu a až pak jsem měla znovu přijít na kontrolu a tam mi to snížila na 50 1x denně. No, příště (u 2.prcka) určitě zajdu na kontrolu mnohem dřív a nechám si to dávkování po porodu upravit co nejdříve... Hormony štítné žlázy jsou důležité a kojení taky!!
Jinak všichni okolo mně vůbec nechápou, že stále kojím, když moje mlíko Honzíkovi "vadilo" a já se musela takhle omezovat... Ale já jsem rozhodnutá pořád pokračovat a i pak druhé mimi kojit co nejdéle, zvlášť teď, když už vím, co a jak😉

estrellita
25. nov 2010

ahoj, malemu je 6 tydnu a uz par tydnu zpatky ma vyrazku na obliceji. Zdalo se mi to jako koprivka, hodne mu to vyskakalo, pak to zesvetlalo a dneska je to zase vyraznejsi. Ma na tvarich male pupinky a cervene flicky. Budu dneska volat koznimu, ale myslite, ze by to mohl byt AE? ☹ v rodine ho nikdo nema.

estrellita
25. nov 2010

@kam.zyk ja beru euthyrox. myslis, ze by to s tou jeho vyrazkou mohlo mit neco spolecneho? Davam mm z flasky, prso mi odmita. ze by to treba nemusel byt atopak, jen reakce na ten lek?

luthien.k
25. nov 2010

@estrellita, n fotce to není moc vidět, já si myslím, že v tomto věku je předčsné mluvit o topickém ekzému, skoro všechny děti v mém okolí se kolem těch šesti týdnů "čistily", jsem zvědvá, co k tomu npíše @kam.zyk, le je to podle mě do určité míry normální, trvá to pár týdnů, vyrážk, která má čsto formu tkových jko beďárků, se během pár týdnů "vyloupne" i bez velkých kosmetických záshů dom je zse krásné miminko 🙂 Hovořit o topickém ekzému se dá zčít někdy ž kolem třetího měsíce věku, i to je le ještě dost brzy. Uvidíš, co npíše kam.zyk k tomu Tvému léku...

valentinuska
25. nov 2010

@kam.zyk díky moc za radu, pro mě je to pozbuzující že něco zase mohu vyzkoušet ...
jogurt je zkoušený zatím jenom přese mě - jako všchno ostatní, na příkrmy máme času dost - určitě začnu nejdřív v 7. měsíci 🙂

@luthien.k taky moc díky -- jsem tím infem o jogurtu měla začít, že 😀

@nesetrilek rýžové mléko dobré do jídel jako náhražka, ale samotné nebo v kafi ho nedám ☹

estrellita
25. nov 2010

@luthien.k
@kam.zyk byla jsem u kozare a ten rekl, ze je to seboroicka dermatitida a radeji prestanu cist na internetu, protoze jsem nasla, ze 1/3 deti s SD pak ma AE 😢 tak snad se nam to vyhne a fakt je to SD, ktere se snad zbavime ☹ dal mi pro maleho krem Oilatum a i ten samy olej nakoupani.

kam.zyk
25. nov 2010

@estrellita chtěla jsem ti napsat, že je to seboroická derm., ale teď to tady čtu, že už ti to sdělil kožní 🙂 Jestli není atopie v rodině, netřeba uvažovat, že se z toho jednou vyloupne AE. Brzy bude líp, SD má spousta miminek a není vůbec pravidlo, že SD přechází v AE. Malého příliš nenavlékej, šetrně a pravidelně ho koupej - měj na paměti, že SD je zvýšený mazotok a netřeba zvyšovat produkci mazu např.přílišným nabalováním miminka, přílišným topením v spací místnosti, atd. Jen je mi ale divné, že ti dal do koupele olej a na obličej mastný krém- spíš bych koupala v čisté vodě (s nějakým slabým a šetrným detergen.přípravkem, třba Aderma šampon, atd.)a na tělo a obličej něco spíše hydratačního než mastného, Biodermu Atoderm PP, Robátko konopný krém, Adermu Exomegu, atd. Kosmetika je ale vždy věc individuální, takže můžeš ozkoušet radu mojí i radu kožaře. Až bude seborea ve vláskách, napíšeme si o tom něco, o salycil.oleji a o tom, jak často ho používat (vstřebává se částečně kůží), atd.

luthien.k
25. nov 2010

@kam.zyk, prosímtě, co to mívjí t mimink kolem toho šestého týdne, kdy se n pár týdnů objeví ty "beďárky" či pupínky, doktoři n to obvykle doporučí jrischův roztok, jink s tím nic nedělt...? To, co psl estrellita, tk podle fotky vypdá hodně podobně tomu, co měl kmrádky holčičk, mzli jrischem, smo to zhrub po třech týdnech zmizelo...?

luthien.k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stipa
25. nov 2010

holky, když jsme u toho pečení dortů @nesetrilek, tak co si myslíte o složení @kam.zyk tohoto receptu a hlavně margarínu Euro Shopper. Znáte ho někdo?

Korpus pro alergika na mléko a vejce.
Ingredience.
Rýžový nápoj (Náhražka za mléko)350 ml teplé vody v ní rozmíchat 3 lžíce tohoto mléka.
100 g margarin Euro Shopper
180 g cukr moučka
3 lžíce gustinu
300 g mouka pol.
1 van.cukr
1 prášek do peč.
Tuk našleháme s cukrem na střídačku přiléváme připravené mléko a mouku smíchanou s práškem do peč.a gustinem.
Vlijeme na vymazaný plech tímto margarinem a vysypaný pol.moukou.
Upečeme do růžova.
Krém.
150 g margarin Euro Shopper
1 a půl vanilkový pudink rozmíchat v 50 ml studené vody.
Podle návodu si uděláme rýžové mléko ze ¼ litru teplé vody.
150 g cukru osladíme si rýžové mléko..Přivedeme k varu  vmícháme pudink..Klasika uvařit pudink a vychladit.
Našleháme margarin a vešleháme vychlazený pudink.
Z korpusu na plechu jsem si vykrojila 3 kola o průměru 16 cm.
Promazat krémem.Po konzultaci s maminkou je dortík proložený meruňkami.
Potažený Wi který neobsahuje ani mléko a ani vejce.Ozdoby a figurky jsou také z Wi.

Nechala jsem ho prckovi upéct - je nádherně nazdobený, tak zítra bude velká oslava 😀 tak jsem zvědavá, jak bude chutnat 😉 Taky jsem nechala péct kvůli prckovi, aby si trošku lízl 😉

luthien.k
25. nov 2010

@stipa, tk ten mrgrín já neznám, le dá se určitě použít jiný, nejlépe alsan, ten má tužší konzistenci jko máslo, jink mám s mrgrínm problém při dělání krému... Tky bych místo rýžového nápoje v prášku, který obshuje sóju, použil rdějí přímo reis drink z DM, le jestli to máš už hotové, tk jko bych nic neřekl 🤐 🙂

stipa
25. nov 2010

@luthien.k ahoj 🙂 já Ti to "A" klidně půjčím, chceš? 😉 Tak jak, už je veš o.k.? Tak se musíš příště naklonovat, abys byla pro všechny, víš 😉 🙂

luthien.k
25. nov 2010

@stipa, hahahaha 😀 😀 😀 Já si ho umím i zkopírovt, le mě to neb 🙂
Veš, to myslíš dítě??? 🙂 Dítě je OK, já už pomlu tky přestávám chrchlt jko tuberák, jen ten můj PC mi chybí a mm se stále na MK tváří mrazivě 😖
Kvůli Tobě snad začnu to áčko kopírovat 😀 Ba ne, to je fkt otrvné... 🙂

stipa
25. nov 2010

@luthien.k no, už je upečený - ale paní jsem odkázala na Reis drink v dm, tak snad mne poslechla 😅 . Je fakt, že se ptala na sojovo-rýžový nápoj a ten jsem ji hned zatrhla 😀 tak snad to bude o.k. a doufám, že prcek taky!!!! 😅 Vysvětlila jsem ji naše alergie na BKM a na vejce..... a ona má prá také astmatiky, alergiky a atopiky v rodině,tak se prý přiučí - trpí tím prý její děti. A na dětech to i odskoušela a o.k. Ale že prý její děti jí vše, tak nevím.... 😕