Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

tygrous
20. dec 2010

@valentinuska Dik😉 Ale neni to HA dort. Recept je v podstate "co dum da"😀 Jogurt bily Holandia, klasicke piskoty, banan, mandarinka, jedly papir, nahoru minivrstvicka masloveho kremu pod ten jedly papir a okolo dlouhe piskoty. Honzik uz vsechny tyhle jidla vyzkousel a nedelaly mu problem, proto jsem pristoupila k nejjednodussimu reseni😉 V tech dlouhych piskotech je hafo cukru a dokonce i vanilka a citronove aroma, to jsem zjistila az potom, co jich do sebe nasoukal asi 5😅 Svicka ho vubec nezajimala, jen si cpal do pusy piskoty, jako by tyden nejedl😀 Ale po ekzemu ani stopa, takze snad jsme "za vodou"...jen budeme dal opatrnejsi v novych jidlech...

valentinuska
20. dec 2010

@tygrous a já slyšela takovou chválu právě na ty cukrářské piškoty 🙂
no je pravda, že pro nás je to ještě daleko a uvidíme co budeme do té doby jíst či nejíst 🙂

stipa
20. dec 2010

Holky, může se javorový sirup přidávat do pečení či jídla? Myslím, jestli není alergen a co pekanové ořechy? Na ty bacha asi jako na každý jiný ořech, že. @kaja73 tak jsem dnes byla u naší pediatričky, malý má rýmu a hrozný kašel, tak mi napsala nějaká homeo na rýmu, suchý i hlenovitý kašel. A Echinaceu mi doporučila. Tak uvidím co na to v lékárně 😉

kam.zyk
20. dec 2010

@stipa Ahoj, já to ghí kupuju z netu:

http://www.balarama.cz/shop/index.php?act=viewP...

@kaja73 1 lžičku denně před jídlem. Kapra dej ochutnat klidně, ale trochu, kdyby náhodou (jsou vánoce, tak ať nejsou prodrbané 😉 )

Musím letět, na ostatní se dostanu potom.

kam.zyk
20. dec 2010

@margareta76 Takže: zatím: koupat jen v čisté vodě s přídavkem odvaru z dubové kúry. Na tělo Biodermu Atoderm PP a na ložiska Bubchen na opruzeniny. Toto dodržovat týden, nahlaš, jak to pomohlo. Dietní opatření - pořád měj vysazené BKM.

@miskatn je tam mikrob, takže: do záhybů genciánová violeť. A nedělat s tím jinak nic, koupat ob 2 dny a přidat hypermangan (aby voda byla slabě narůžovělá). Koupel -nedávat Oilatum zatím. Natírat Biodermou lze, ale v záhybech ne. Za 3 dny nahlaš stav.

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskatn
20. dec 2010

@kam.zyk srdecna vdaka, mangan mam, gencianovu violet kupim, po slovensky je to dufam rovnako 🙂
inac ma to teraz trochu lepsie, tie fotky su z piatku, ja som mu nato davala ten Change cez vikend este, a je to trosku lepsie.
kupat som ho uz zacala ob dva dni, aj ked lekarka mi hovorila ze kazdy den, ale on to ma po kupeli viac cervene ako inokedy, tak som to nechcela drazdit. este sa spytam, premastovat netreba? ak ano cim? niekedy ma na kolienkach alebo stehnach drsnu pokozku...

stipa
20. dec 2010

@kam.zyk Ahoj, díky moc za odkaz a prosím Tě, když pečeš nebo s ním děláš cokoli tak to se používá stejná gramáž jako u normálního másla, ne? Není v tom žádný rozdíl? Nemusí se přidávat míň či víc másla. Chci pak zkusit na Velikonoce udělat bochánek, na Vánoce už vánočku udělat z toho másla nestihnu 😒 Jsem si vzpomněla brzy!

stipa
20. dec 2010

@tygrous Ahoj, tak to gratuluji, že nemáte žádný AE 🙂 já držím dietu, ale prcek se AE stejně zbavit nemůže - má ho trošku po těle, ale je tam ☹ Tak ať vám to vydrží hóódně dlouho bez AE 🙂

stipa
20. dec 2010

@kam.zyk na tom odkazu mají již máslo vyprodané - našla jsem toto: http://inzerat.i-bazar.cz/1817282-ghi-ayurvedsk... tak uvidím

spagatice
20. dec 2010

@kam.zyk
Ahoj, konečně posílám ty fotky. Fleky jsou hnědé, asi z toho koupání. Tu nožičku, kterou má i červenou si chvilku před tím škrábal, proto je červená.

spagatice
20. dec 2010
kam.zyk
20. dec 2010

@stipa jo jo, stejná gramáž. Jen pěkně peč 🙂 A pak se poděl o recept, taky je schraňuju. A předávám dál 🙂

@spagatice hnědé zaschlé fleky by byly v pohodě - já mám ale pocit, že tam vidím taky čerstvé mokvavé flíčky? Je to tak?

kam.zyk
20. dec 2010

@spagatice každopádně uděláme inovaci: koupíš Bubchen na opruzeniny - ten malý vzoreček - a potřeš pár flíčků s ním a porovnáš rozdíl (Bepanth.versus Bubchen)

spagatice
20. dec 2010

@kam.zyk ano udělali se mu i další fleky, zítra ten bubchen koupíme, manžel stejně jede do lékárny, máme tam objednaná ta probiotika, děkuju

kam.zyk
21. dec 2010

Drahé maminky, nerada, ale musím se s Vámi na nějaký čas rozloučit- jak asi víte, máme trable s bytem, který musíme ze zdrav.důvodů celý opět rekonstruovat (vytrhat fungl nové podlahy, přebetonovat, přestěrkovat, atd.) a jsme s rodinou v exilu u rodičů. Jenže teď na vánoce k našim přijel i brácha s rodinou a ubytovali se v počítačovně, takže nebudu teď mít nějaký čas přístup na PC.

Neboli se s Vámi všemi loučím a přeji krásný rok 2011 🙂

nesetrilek
21. dec 2010

Ahojte baby, ozyvam se po hodne dlouhe dobe, nejak me docasne premohl predvanocni shon a navic jeste priprava Jenikovych narozenin. Ekzem se nam snad stabilizoval, takze kdyz vynechavame celer apod., jenze nekdy je to opravdu problem, zvlast na navsteve (i moji rodice jsou n tohle desni, mamka mi lze do oci, ze v te polevce opravdu zadny celer nebyl... 😠 ), takze radsi nikde nic nejist , mit vsude svoje vlastni jidlo, coz je fakt desny, uz me to zmaha...ale stoji to za to!

@tygrous, udelala jsi moc hezky dort! 🙂 Tak koukni taky na muj, taky jsem se snazila 😉 , ale ten muj je na rozdil od Tveho hypoalegenni, i kdyz tak vubec nevypada 😅, marcipan jsem malymu samozrejme nedavala... A dost jsem se divila, jak mu dort chutnal, cekala jsem, ze na nej kmoc tvarit nebude, ale ldoval se, az se mu delaly boule za usima 😅

@stipa my mame domaci pekarnu ETA a tez spokojenost, dostali jsme ji svatebnim darem a je slusne vyuzivana .-)

anduca
21. dec 2010

@kam.zyk
Krásne sviatky!

margareta76
21. dec 2010

Pekne vianocne sviatky a v Novom roku vsetko naj, naj, naj... 🙂

amunet
22. dec 2010

ahojte potrebujem poradit, moja 2r dcerka ma uz par dni nieco vyhodene na spodnom viecku, myslim ze je to nieco exemove, dr nam dala len ocnu mast optalmo-septonex , ale nejak to nezabera. Mozem skusit aj holtov krem aj ked je to blizko oka?! Malemu tato masticka zazracne pomohla, ked mal vyhadzane licka a krk.

stipa
22. dec 2010

@nesetrilek Ahoj, na pekárně se bude po Vánocích pracovat - námět k mým narozeninám 😉 jinak dort je nádherný!!! Jsi šikulka, takové fáro 🙂 a jaký recept si tedy použila? @tygrous holky jste fakt šikulky, obě dvě!! 🙂 🙂

Jinak všem přeji krásné prožití vánočních svátků a hlavně dětičkám chvíli klidu a pohody bez AE, aby si mohly užít dárečky a pohádky a také bobování atd 😉 Mějte se krásně a holky, relaxujte 😀

stipa
22. dec 2010

Holky tady jsem našla pro ty naše prcky na příští rok nějaké cukroví, až budou třeba starší : http://www.zdravevanoce.cz/ @kam.zyk koukněte na to, třeba si něco vyberete. Normální máslo lze nahradit máslem Ghí, pokud má někdo ABKM. Jukněte na to, třeba si ještě příští rok poupravíte podle sebe a upečete. Náš syn kouká co táta tlačí 😒 tak musí ujídat cukroví aby ho neviděl ☹ tak příští rok mu něco upeču, aby nebyl tak ☹ 😉 🙂 prďola. Jestli máte již nějaké HA cukroví vyzkoušené, pošlete mi jej prosím třeba i do Interní pošty. Díky moc

nesetrilek
22. dec 2010

@stipa , použil jsem stejný recept jako Ty 🙂 Diky za pochvalu, ja jsem ale s vytvotem moc spkojena nebyla, nkladak byl dost kostrbaty, manzel prohlasil, ze potrebuje do servisu 😅 , ale co by clovek na poprve chtel 😉
diky za tip na peceni, ja jsem letos nezvladla napect ani pro nas, ale pristi rok to hodlám napravit 😉

bubinko83
27. dec 2010

kočky viete mi poradit nejaky praci prostriedok ktory použivate a osvedčil sa vam pri atopickom ekzeme?
čim nahradzate mlieko? Mne maly vypije dost mlieka a myslim že sa mu to tedy viac zhorši?A všimla som si aj to že mu to po kupani vyspi najviac tie fliačky? Je to tak aj u vašich deti? ☹ Diky

anduca
28. dec 2010

@bubinko83
ahoj,
aj moja malinká má fľakatejšie telíčko po kúpaní, aj tesne po krémovaní - vtedy má aj záhyby červené.
Moja má iba 6 mesiacov, pije Nutrilon Allergy Care a má rozhodne krajšiu pokožku.
@kam.zyk
@luthien.k
Leila má krajšiu pokožku, podľa mňa od AC mlieka. Natieram ju s Atodermom a niekedy s kyselinou mliečnou, kedˇ má suchšiu kožu. Nemuseli sme používať kortikoidy, ani po očkovaní! Dˇakujeme Vám za pomoc!
Teraz ma jedna vec znervozňuje, malinká má úplne hnačkovitú svetložltú stolicu so zrazeninami mlieka, už asi 11. deň (odo dňa očkovania) - môže to mať od AC mlieka alebo od očkovania, popr. od zúbkov (v novembri jej vyšli 2 zúbky, odvtedy žiadna zmena na dˇasnách)? Predtým mala stolicu raz denne. Posledný čas asi dvakrát, niekedy trikrát denne. Prepáčte, že som túto tému takto detailne rozpísala.
Včera sme začali s prikrmovaním, testujeme brokolicu.
Dúfam, že ste si užili Vianoce a ste zdraví!

anduca
28. dec 2010

Má niekto skúsenosti s pracou guľou eco-ball?

bubinko83
28. dec 2010

@anduca ,dik za odpoved. 🙂 Ja som tiež dnes kupila mlieko HA aj ked už mam staršie dietatko neda mi ten ekzem spat a stale skušam kde je problem ,lebo ked začneme behat po lekaroch je to beh na dlhu trat a ešte aj vo vačšine pripadov nepomožu. ☹ Ja som tiež premyšlala nad tou guličkou na pranie.Skus pozriet aj tieto vyrobky,dnes som ich bola omrknut naživo a asi nejaky kupim,len som nemala auto a nechcelo sa mi to vliect.
http://www.sonett-info.sk/index.php?ln=uvod

kaja73
28. dec 2010

@bubinko83 neviem či ta dobre chapem,ale ak mas podozrenie na alergiu na mlieko,tak ti HA mlieko nestači.To je len na prevenciu.Ak už je problem ,tak treba Alergy care mlieko, Alfare mlieko-tie maju silne naštiepenu bielkovinu,alebo Neocate-ten ju ani nema-len aminokyseliny.proste nazov HA znamena len ciastočne naštiepenu bielkovinu-ak mate problem toto nie je riešenie.Ale vzhladom k veku maleho ti to asi nepredpišu.Možno to len na vlastne naklady odskušaj na 3-4 tyždne a uvidiš či je problem tu.

bubinko83
28. dec 2010

@kaja73 ,dakujem za odpoved.Ved uvidim.A kolko stoja tie mlieka o ktorych pišeš? Moj maly ma rad mliečko a neviem čim mu ho nahradit ☹ už som rozmyšlala aj nad pohankovym alebo ovsenym.

kaja73
28. dec 2010

@bubinko83 Su to palky-hlavne neocate-78 euro 1 plechovka a asi by malemu moc nechutili.Podla mna by bola fakt dobra volba tie mlieka čo pišeš.Mojmu chuti napr.ryžove,maju aj s calciom.proste na 3-4 tyždne uplne vysad mliečne vyrobky,nedaj ani to HA mlieko,kup tieto rastlinne-ale nie sojove a uvidiš,či ekzem bude miznut.