Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

modra1
25. mar 2011

@berenika39 pozri tú zmes, ktorú o pár riadkov vyššie odporúča blandik, je to vlastne vitamínový krém, kt. predpisujú kožné a pomáha na takéto suché miesta.

berenika39
25. mar 2011

@modra1 dík! a i když je to červené? zarudlé? zkusím, hodná.

modra1
25. mar 2011

@martinka1981 🙂 kľudne by si mohla aj teraz, ale tak ako radí luthien to bude lepšie 😀. Pri zavádzaní príkrmov som sa namiesto tabuliek nechala inšpirovať ročným obdobím, bolo leto a na záhrade krásna úroda, takže malá papala najskôr zeleninu, potom ovocie, potom obilniny a mäso až keď mala 8. mesiacov.

martinka1981
25. mar 2011

@modra1 jasne,ved nič im neutečie 🙂 takže vdaka za rady ,je to celkom veda aby človek tym našim pokladom neuškodil. Tak snad to zvladneme v pohodke 😉
Inak Miške som tiež nedavala mäso každy den a vaječny žltok tiež skor ojedinele. Ved my(dospelí) tiež nejedavame mäso každy den,tak prečo by mali deti,no nie?

modra1
25. mar 2011

@berenika39 neviem si to podľa popisu predstaviť a nerada by som radila zle. Nie je to také ako sa diečatá bavili na predchádzajúcej strane ? Skús pozriem vo fotobloku kamzyk, jednu článok venuje práve kozmetickej starostlivosti, možno to identifikuješ sama.
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/kam.zyk/

blandik
25. mar 2011

@berenika39 - ahoj, zkus to ještě popsat. Máš pocit, že je to jakoby červené, lesklé vespod a nahoře jsou sušší krusty? Takové hrubé, vystouplé, drsné kolečko? Nebo je to spíše hladké s pokožkou, ale suché a červené?

berenika39
25. mar 2011

@modra1 děkuji moc🙂
@blandik: červené, hnusně, vystouplé, drsné. ráno je to lepší, večer horší.
už jsem si vyměnila ip s luthien, čarodějnice je to 😉 (v dobrém), hned mi napsala, z čeho by to mohlo být a měla pravdu.
Dík za rady, půjdu na to jinak než dosud.
Hezký večer!

stipa
26. mar 2011

ahoj holky, pije někdo z vašich AE dětí čaj z ibišku nebo šípku? Nevím, zda šípek není moc agresivní pro takové děti a nejspíš bude i stavět, že?. Pijeme Rooibos a vodu, ale chtěla bych zkusit i něco jiného. Nebo mě raději odradíte? 😉

anduca
26. mar 2011

Ahojte!
Má niekto skúsenosti s Bioderma ABCDerm Péri-oral? Je to krém na podráždenú pokožku okolo úst. Moja dcérka má ekzém práve v okolí úst, stále tam má vlhkú pokožku od slín. Dobré by bolo vyskúšať tento krém, iba ma zaujímajú skúsenosti. Vďaka.
http://www.bioderma.com/sk/nc/produkty/co-je-no...

blandik
26. mar 2011

@berenika39 - a z čeho to je? Doceal mě to zajímá, co ti luthien poradila. Malý míval něco podobného, když se začal plazit, pomohlo mu dávat dlouhý rukáv a mazat ichtyocarem...

blandik
26. mar 2011

@stipa - vše je to o zkoušení. Obecně se bylinnkové čaje nedoporučují, ale jelikož jsem nastavená bylinkově, tak malý cca po tom 1,5 roce začal pít šípkový čaj (ale ne s ibiškem, ten je kyselý). Není to odborná rada, jen zkušenost. Malému šípkový čaj nic nedělá.

luthien.k
26. mar 2011

@blandik, samozřejmě jsem berenice neřekla přesně, z čeho to je 😀 Jen domněnky, že dost možná vadí současná kosmetika. A poradila Ichtyo care nebo zinkovku pro "odbarvení" a pak až promazávat 🙂
@stipa, jojo, vyzkoušej, ibišek bych ale ani nezkoušela, to není kvalitní pití pro děti, šípek ano, ale jen čistý.
@anduca, víš že s tímhle nemám ani zprostředkovanou zkušenost? Jestli to zabere, dej určitě vědět 🙂

berenika39
26. mar 2011

@blandik luthien je zbytečně skromná. prostě napsala, aniž bych cokoliv takového zmínila, že by to mohla být reakce na kosmetiku. a to si piš, že nějaký dobrák (bratr a tatínek) před nedávnem nalili petovi do vany bubliny, nějakou pěnu, a od té doby to má...reakci na sprch.gel už měl i dřív, ale přestali jsme cokoliv používat a bylo to v poho.
No že mě nenapadlo se zeptat vás chytrých dřív🙂))). Moc děkuji!

luthien.k
26. mar 2011

@berenika39, ještě neděkuj, až jestli naše rady budou k něčemu 😉 Jinak to byl výsledek logické úvahy - Petr už je velký, vliv stravy slábne, takže se nepředpokládá, že by byl takhle významný, na stres a hormonální změny je ještě malej 🙂, takže nejpravděpodobnější je nějaký vnější dráždič (kosmetika) nebo že začínají mít vliv nějaké inhalace, jak jsem psala taky v IP... Tak vyzkoušej a podej zprávu, kdyžtak bychom zkusily vymyslet něco jiného 😉

berenika39
26. mar 2011

@luthien.k koupím v pondělí ten Ichtyo care, určitě zkusím. Až se vrátíš a budeš odepisovat s miminkem na klíně, dám vědět. At ti to všechno vyjde, moc na vás budu myslet.

luthien.k
26. mar 2011

@berenika39, moc děkuju a asi už můžeš začít (myslet na nás), myslím, že dneska už to pomalu na tu porodnici asi bude, leda bych se hodně mýlila 🙂

berenika39
26. mar 2011

jéééé okamžitě jdu do toho, všeho nechám....tak to je přímo on-line zpravodajství!!!!

anduca
26. mar 2011

@luthien.k
už máš bolesti?
aj ja som mala bolesti v sobotu 26-eho 🙂 malá sa mi narodila v nedeľu 27-eho 😉
držím palce!

blandik
26. mar 2011

@berenika39 - ahojky, jen domluvily jste se na tom, jestli mast nebo pastu .- ten ichtyocare? Já bych řekla, že pastu. Byla to naše zázračná mastička, když kožní vyplýtlvala své kalibry a já začala být unavená tím, že jedna mast za druhou z dermatologie jen ekzém horší...Tak jsem zvědavá, jestli zabere.
@luthien.k - jejej, moc na vás myslím 😵

kazdovci
26. mar 2011

aj taketo miesta mame ☹ po dvoch tyzdnoch prisnej EET diety....ale ako napisala luthien, vyderzaj pionier...verime ze treti tyzden bude nasa zachrana...

stipa
26. mar 2011

@blandik ahoj holky @luthien.k díky za odpo 🙂 a koukám, že luthien.k už neodpovídá, tak držím palečky, ať je to rychlé a "bezbolestné" 😉 a moc moc zdraví oběma!!!! 🙂 mamino 🙂

lucinenka001
26. mar 2011

@luthien.k
Ahoj. V prvom rade silno drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo, nech ste v poriadku 🙂.
Ale uz sa to aj rychlo blizi ten termin Luthien 🙂. Takze bude to chlapček. Tak sa aspon vyšalia spolu bračekovia 🙂.
BioGia budeme teda davat denno denne. Skusala som Adamovi ten zltok, pekne papal prvy den s chlebikom, ale druhy den odmietal. Nechcel vobec. Len cisty chlebik s maslom. Teraz pockat prosim Ta kedze odmietal?
Co sa tyka papania bananu v akych mnozstvach mu to davat prosim Ta, aby som to neprehnala?
Chcem sa este poradit ak samozrejme mas casu este kedze je v takom case par dni pred porodom som ledva zila ☹ .Ale Ty mas asi super tehotenstvo kedze nam tu aj stihas velmi pomahat. Dakujem. 🙂.
Chcela som sa poradit kedze sa blizi leto ake kremy sa pouzivaju detickam ako ochranne faktory vo velkych horucavach? Predpokladam ze NIVEA asi nebude vhodna detska s vysokym faktorom? Co v takychto pripadoch? Naozaj neviem kedze to bude nase prve velke leto, lebo minuleho roka sme boli malinky este 🙂. Dakuje krasne. Lucia

kazdovci
26. mar 2011

babule este som sa chcela opytat na kozmetiku Manufactura - detska kozmetika. mate s nou niektora skusenosti? odporucila mi ju homeopaticka u ktorej sme boli s malinkou..

anduca
26. mar 2011

@blandik
Ahoj! Spomínala si tu masť revitgal. Našla som 2. Je to AD alebo s vitamínom E? Vďaka.

hnedoocka23
26. mar 2011

@luthien.k PŘEJI POHODOVÝ RYCHLÝ POROD 🙂

nesetrilek
26. mar 2011

Ahoj holky, mam jednu zajimavost, kterou bych s vami rada prodiskutovala 😉,
syna zchvatila ve stredu strevni chripka ci co 😖 , zvracel obloukem, prujem mel (a jaky! jednorazovka festovne protekala 😕 😅) a horecku, ktera se v noci ze stredy na ct vysplhala pres 40 st C a drzela se tak cely den, dost si uzil, ubozatko ☹ ...ted uz je Jenik temer o.k., jen je jeste trochu unaveny....

...ale proc o tom pisu: ve ctvrtek byl ekzem, ktery nas trapi uz snad 2 mesice v kuse, (nejspis) vlivem horecky zhorsen, ale v patek rano uz po nem nebylo ani pamatky! Ja to popravde vubec nechapu, jsem tomu samozrejme rada 🙂. Jen me zajimaji souvislosti 😉, takove vymizeni ze dne na den mi prijde primo neuveritelne 😕. A ze by to bylo tim, ze nejedl, myslim eliminaci alergenu, ktery dosud nebyl objeven, tak bych stejne necekala az tak rychly efekt?!

Jo a ve stredu ani ve ctvrtek jsem ho nicim nemazala, nejak nebyl cas. Jen ve ct vecer trochu ghickem na noc...

Co vy na to? 😕

@luthien.k myslim na vas, at uz je to za vami a vsechno v poradku! 😉

nesetrilek
26. mar 2011

@anduca neznam souvislosti, nestiham procitat, ale jestli byla rec o vitaminovem kremu, ktery chvalila kam.zyk, tak ma psany revitgal s vit E 😉

anduca
26. mar 2011

@nesetrilek
to je ono, dík! 🙂

modra1
26. mar 2011

@kazdovci na fotke to vyzerá hrozivo, ozvi sa kam.zyk cez IP nech tú fotku pozrie, ja si netrúfam to tvrdiť ale odhadujem, že by tam mohla byť infekcia a to len tak samo od seba neprejde, treba osobitný postup a možno aj návštevu kožnej kvôli preliečeniu.

modra1
26. mar 2011

@nesetrilek Z diskusii o očkovaní viem, že niektoré detské choroby akoby prestavajú (preskladajú ako lego) imunitu, napr. prekonanie osýpok veľmi často spôsobí zánik alergií. Črevná chrípka vyčistila črevá, nejaký súvis tu bude. SOm zvedavá čo bude ďalej, daj vedieť.