Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

modra1
6. apr 2011

@luthien.k prepáč, nejak mi nedošlo, že už prešlo toľko dní. Dobre robíš, že spinkáš s chlapcami, ja doteraz ráno pospím s malou, ale ja som jednoznačný typ sova. A že vyžehlila, šikovnica 😀.

lelask
6. apr 2011

@modra1 ahoj,mala je na BKM take 3 tyzdne,ja sa do toho pomaly dostavam . Dojcim ju. No a ten syr sme dnes jedli ☹ . Odporucili mi ho v zdravej vyzive 😠

luthien.k
7. apr 2011

@lelask, já už slyšela tolik nesmyslů, co radily maminkám ve zdravých výživách... 😒 Bezlaktózový znamená, že neobsahuje laktózu, tj, mléčný cukr (dá se koupit i jako sladidlo) - to je něco zcela jiného, než bílkovina kravského mléka, na laktózu neexistuje alergie, ale jsou lidé, kteří jí neumí strávit, chybí jim k tomu příslušný enzym, který ji štěpí. Takže pro ně je to dobrá volba, ale při alergii na BKM nikoli, protože BKM je v takovém výrobku nezměněná (naštěpená je pouze ve speciálních UM, jiné mléčné výrobky se se štěpenou BKM nedělají).

luthien.k
7. apr 2011

@modra1, vždyť se nic neděje, ono to fakt strašně letí 🙂

jijitka1
7. apr 2011

@luthien.k mam stejny problem jako lelask u svého prcka. CO JE TO? CO S TIM???

luthien.k
7. apr 2011

@jijitka1, šupej na kožní, je to infikovaný ekzém, na to tady nestačíme!

hnedoocka23
7. apr 2011

ahoj holky,radím se s Věrou přes IP,dnes jsem ji posílala fotky,tak jsem zvědavá,co mi na to řekne ☹ některé místa,ketré mokvaly,jsem natřela fial.vodičkou,strupy se oddělávají,no spíše,malý v nnoci,jak se tře,tak mu to odpadává...dne je to 3 den...dietu dodržuji,ale mi to teda přijde,že se to vůbec nelepší,levá ruka je nejhorší a rozlézá se...jak jsem tady psala,v době hojení,jsem mud dala ten locoid(25.3.) a očkování hexa+prevenar bylo 21.3.od té doby zhoršení jak prase!!Ale vůbec se to nelepší a je to už 14dní..používám tu biodermu pp+bubchen krém na opruzeniny na ty ložiška červené...
všichni mi říkájí,at se vyprdnu na to kojení,že když přestanu bude čistý..jinač 19.4.jdeme na alergo testy a za 14dni potom na odběry krve..

hnedoocka23
7. apr 2011

fotky z 24.3 exém na ústupu

hnedoocka23
7. apr 2011

exém po namazání locoidem a očkování..

hnedoocka23
7. apr 2011

fotky z 3.4. neděle

hnedoocka23
7. apr 2011

fotky dnes..všimněte si jak je levá ruka horší a horší ☹

modra1
7. apr 2011

@hnedoocka23 ach jaj. Ad kojenie: ak dôsledne dodržiavaš diétu, tak je dobre, že ho kojíš, skús vydržať aspoň do jeho pol roka, naša alergo odporúča kojiť čo najdlhšie, najmenej rok. Akú máš diétu, len BKM alebo aj vajcia a niečo iné? Ak sa to zhoršuje, tak buď ešte niečo vadí, alebo je to tou kvasinkou, tá sa veľmi rada rozťahuje a trvá dlhšie kým sa jej telo zbaví. Pri kvasinkách je dobré vypustiť cukor a vôbec sladké.
AK ťa vedie Viera, tak si v najlepších rukách. Zdá sa mi, že na lícach na tváričke sa to už lepší. Ja by som ešte raz potrela genciánou a pridala by som omytie (alebo rýchly kúpeľ) v slaboružovaom roztoku hypermangánu, možno aj potieranie antimykotickoumasťou Imazol krémpasta. Možno by som šla aj na kožné na stery či tam nie je aj stafylokok, ale to je priodvážne tvrdiť, len hádam, všetko čo som napísala si najskôr odkonzultuj s Věrou. Probiotiká, Fenistil, čaj rooibos (pre teba) a trpezlivosť. Bude lepšie, určite.

hnedoocka23
7. apr 2011

@modra1 jdeme na kožní Věra mi napsala že to je zlatý stafylokok ☹ nejím sladké,vejce,mléčné výrobky,hov.kuřecí maso,ryby,nepiji kafe..nic

modra1
7. apr 2011

@hnedoocka23 Tvoja diéta a starostlivosť je super, na kožnom vám dajú lieky, prajem nech sa to rýchlo upraví do normálu. Určite odlož očkovanie kým sa úplne vylieči, toto by ti mal povedať pediater, žiaľ prax iná.

lelask
7. apr 2011

@luthien.k dala som jej na to gencianovu vodu, v pondelok pojdeme na kozne .Zmizne jej to do pondelka aby to dr. videla , co tam vlastne ma ?

luthien.k
7. apr 2011

@lelask, pokud je to zlatý stafylokok (jako že ano, kam.zyk se v tomto obvykle nemýlí), tak si myslím, že nezmizne. Ještě můžeš vykoupat v roztoku hypermanganu, jestli ho máš (naředit tak, aby byla voda slabě růžová), ale jinak to bude chtít antibiotickou mast a tu bez receptu nedostaneš.

lelask
7. apr 2011

@luthien.k dakujem 🙂 ale myslela som ci zmizne ta fialova farba z koze.

desmodka
7. apr 2011

@luthien.k maly dostaval prikrmy pekne postupne od ukonceneho 6. mesiaca, lenze on mi ich odmietal jest... trosku zacal jest az v 8 mesiaci, ale to len 2 tyzdne, potom zase prestal a v 9 mesiaci zase zacal trosku tak max. 5 lyziciek zjedol, na ranajky sme mali biohogurt, pribinacika na obed to co ja (to jeho mi odmietol jest, tak som skusila aspon to co my sme jedli) olovrant nejaka vyziva, ale tu mi skor odmietol na veceru chlebik s maslom (ale fakt len trosku)... on nie je velky jedak, radsej ma moje mliecko 🙂 ... a maso mi uplne odmieta...
maly nemal nikdy ziadny problem o ekzemoch v rodine neviem, nemali sme nic take, ja mam alergiu na jablko (to som mu nedavala pre istotu) a vselijake travy
ja jem mliecne vyrobky kazdy den a aj maly uz dostal mliecne vyrobky, ale ako som pisala len v mini mnozstvach
a momentalne mi zase odmieta jest akykolvek prikrm a dnes som ja vysadili vsetky mliecne vyrobky, snad na nieco prideme
inak dnes to ma cely den pekne, vobec mu to nezacervenalo sa tak ako vcera a ani si to zatial neskrabe

boka08
7. apr 2011

@hnedoocka23 ahoj mamina, je mi strasne luto, ze taky krasny chlapcek ma take problemy. my mame lokalny ekzemik a uz ani to nie je nic prijemne, skusili sme vsetko od bohuskovych 4 mesiacov a teraz uz 3 tyzdne uzivame prirodne vyzivove doplnky na zaklade starej cinskej mediciny a uz nam to skoro cele zmizlo a vobec sa Bohusko neskriabe...ak by si chcela vyskusat nieco ine ako klasicke lieky a indulony a spol. rada ti poviem co to mame, nie som predajca ani distributer len obycajna mamina....skusili sme aj specialnu kuru u homeopatky s takym pristrojom za 350€ a nic a toto je cenovo velmi prijatelne a zatial klo klop zabera...

boka08
7. apr 2011

@modra1 Nie imazol urcite nie!!! ani hypermangan...nechcem mudrovat mam vsetko mozne odskusane ale cinska medicina nam jedina zabrala...

modra1
7. apr 2011

@boka08 našťastie je @hnedoocka23 v kontakte s niekým, kto AE naozaj rozumie a možno si si všimla, že som ju odkázala na konzultáciu o mojich návrhoch 😉.
Je super, že si našla čo malému pomáha, ak čítaš diskusiu pravidelne, určite vieš, že každé dieťa toho množstva mamín, ktoré sa diskusie zapojili, každé je špecifické a u každého treba hľadať tú ozajstnú príčinu AE a spôsob liečenia. Preto je naozaj dobré, že vy ste to našli. O čínskej medicíne nič neviem, len to, že nepijú mlieko, sú mi sympatickí 🙂

boka08
7. apr 2011

@modra1 dakujem, za poucenie,nechapem ale o co ti presne ide, kazde dieta je ine a podla mna kazda mama ktora trochu cita viac ako len novy cas tak jej je to jasne... o ekzeme viem toho urcite dost vela, pretoze som si nim presla aj ja a riesim ho 2 roky s malym, ale nie som lekar, mozem len povedat co sme si presli, co nam fungovalo viac alebo menej alebo najviac, posunut info a nech si to ten kto chce, precita o tom nejake info a sam sa rozhodne ci mu to dava nejaky zmysel alebo nie...a ci to ide skusit, lebo ten kto nic nerobi sice nic nepokazi, ale ani nic nema...

ludmilabb
7. apr 2011

@modra1 nam sa ABKM z testov nepotvrdila takze doki nakazala postupne pridavat mliecne vyrobky, bez mlieka sme skoro tri mesiace a ziadna zmena, niekedy sa jej ekzem kvazi stiahne a potom zase vybehne a tak dookola, zrejme tam bude nejaky iny spustac...preto ten navrat k mlieku a testy, teraz to nema az take akutne, cakanie na uplne skludnenie sa neda, uz cakam tri mesiace a nic ak to nie je mlieko naco dlhsie cakat, chcem vyskusat ci po mlieku pride nejaka reakcia alebo nie
@luthien.k som zvedava na tu alergologiu, boze koniec maja je este tak daleko
@hnedoocka23 boze ked vidim tie fotocky...to musite mat tazke, moja dcerka ma ekzem len na licach, tiez to podobne vyzeralo. Kozna mi predpisala na noc Vitellu (ichtyo pastu) striedat s Imazolom...len raz som jej to natrela Imazol a to bol des, nieco strasne ako na to zareagovala, clovek by az neveril ako moze aj kozmetikou co to pokafrat, tiez som davala maste na akutne lozisko a nebolo to spravne, clovek sa uci na vlastnych chybach...drzim palce, treba bojovat dalej 😉

modra1
7. apr 2011

@boka08 oslovila si ma, preto som ti slušne odpovedala, poučovať ťa som naozaj nemala v úmysle. Ak si to tak
pochopila a niečo v mojej odpovedi sa ťa dotklo, ospravedlňujem sa.

hnedoocka23
8. apr 2011

holky děkujeme 🙂 🙂 snad se to zlepší co nevidět,od včera mažu 2x denně fucidin h ložiska + biodermou po zinc..kamzyk mi doporučila citrovital,tak mažeme pusinu+ má 3kapky denně v čajíku...na noc dáváme čtvrtku dithiadenu a ještě 3x denně homeopatika...brali nám stěry a je to zřejmě ten zl.stafylokok,jak mě upozornila kamzyk.... 🙂 nevím,co bych si bez níc počala..ale samo i i Vás 😉 ozvu se po víkendu,jak to vypadá,v pondělí máme kontrolu+výsledky stěrů a pokud léčba nebude zabírat,bude se pokračovat jinač.....................modlím se,at se to jen lepší a lepší a je to už fuč!!!

habibi78
8. apr 2011

ahojte dievcata. Nestiham citat historiu, chcem sa len opytat jednu vecicku.... moja dcera mala ako mala atopicky ekzem....teraz ho uz nema viacmenej... ale tam kde ho mala, t.j. pod kolenami, na laktoch, brusku a nozkach sa jej urobili pigmentove skvrny, vyzera to podla merani na stratu pigmentu, t.j. vitiligo...... nemate niekto s tymto skusenosti? Pretoze mi nikto v nemocnici nevie povedat, ci je to z atopickeho ekzemu, alebo nie.... skvrny sa jej totiz urobili teraz aj tam, kde ekzem nikdy nemala..... dakujem za akukolvek skusenost, odpoved....

martinka1981
8. apr 2011

@hnedoocka23 ja vam zo srdca prajem nech je to čo najskor ok lebo ked som včera videla vaše fotky bolo mi do plaču 😢
Naša Vikuš ma tiež ekzem a lamentujem každy den ked jej to očervenie ale oproti vam je to "nič" .Prajem všetko dobre nech ste zdraví 🙂

Inak ja som zistila že moja mala reaguje na orechy. Skušam už vyše tyždna jesť aj BKM ale hlavne jogurty,parmezan a teraz aj cotage cheesy a začala som si davať do bezkof.kavy Maresi mlieko a niesom si ista ale mam pocit že malá mi na to reaguje. Je možne že by trebars jog. a syr boli ok a to mlieko jej robilo zle?? Kojim takže to dostava cez mm.

anduca
8. apr 2011

Ahojte!
Maličkej som dala ovos, dobre znáša. Vyskúšali sme špaldu, objavili sa vyrážky na tvári a na brušku, skúšali sme aj 2. deň, zas o niečo horšie. Tak jej to nebudem dávať. Potom by sme chceli testovať jačmeň. Máme spraviť pauzu? Kedy sa vrátiť na testovanie špaldy? Vďaka!

modra1
8. apr 2011

@anduca najskôr po 14 dňoch, ak by opäť reagovala, tak nepodávaj špaldu 6 mesiacov, potom sa opäť môže preskúšať.

lelask
8. apr 2011

@desmodka prosim ta , ked mas alergiu na jablko tak nemozes vobec ziadne ani predvarene? Mam podozrenie,ze to moze byt problem aj u nas.