Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
10. apr 2011

@martinka1981, ostatní alergeny přecházejí do MM stejně dlouho, jako BKM 😉 Nicméně souhrn, co tam jde a co ne, o tom bohužel nevím, jen co vím od kam.zyk.
No a čokoládu nebrat 😉 Kakao je taky značný alergen. To určitě vydržíš 😉

luthien.k
10. apr 2011

@samsa, váš vápník: 360 mg z Reis drinku, z kojení cca 200 mg, takže naprosto v pohodě, DDD je cca 550 - 600 mg, takže se není čeho obávat, navíc dostane ještě něco ze stravy 😉

Ty testy - záleží na Tobě, jestli dokážeš sama vypozorovat, co vadí, tak nejsou podle mě nutné, zvlášť když je to pro prcka tak stresující záležitost. Na HA dietu Ti stejně nikdo nepřispěje, leda na AC mlíko, ale to stejně nepijete.

Jinak @modra1 radí dobře, pokud nereaguje přes MM, tak sláva, šup šup nastolovat rozumným způsobem toleranci, je to na dobré cestě 🙂

luthien.k
10. apr 2011

@niina, pokud to mokvá, tak genciánu na to, cca dvě hodiny před koupánín natřít vatovou tyčinkou a nechat pořádně zaschnout (to je v těch záhybech důležité). Nebo pokud máš a nechceš, aby před návštěvou dr. bylo ložisko fialové, tak potřít Jahrischovým roztokem nebo 3% borovou vodou. Víc s tím zatím nedělat, do mokvání nedávat ani Sudocrem.

luthien.k
10. apr 2011

@desmodka, tři dny diety je hodně krátká doba, aby se něco projevilo, chce to 14 dní i více, dr. Fuchs (špičkový český alergolog) doporučuje minimálně měsíc...

martinka1981
10. apr 2011

@luthien.k dakujem . No teda to bude absťak 😝 To sa možu všetci tešiť aka budem nervna. No nič dnes si upečiem kolač,HA bublaninu čo si mi poslala recept,fakt vyborna 😉
A ako je to s kokosom? Mysliš že ten je v pohode? Kupila som si včera Kokos milk ale ešte som ho nepila a aj Zajic Pohankovy ,ten je celkom fajn. Aj staršia Miška mi ho pila 😉

luthien.k
10. apr 2011

@martinka1981, koukni se raději na složení toho Zajíce! Pokud vím, tak je v něm tepelně upravená sója a tu rozhodně nebrat! 100% bezpečné jsou tyto nápoje od firmy ASP: Oves milk, Kukuřičný nápoj a ten Kokos milk. Kokos milk bych zkusila otestovat jako novou "potravinu", tj. až nebude ekzém v akutním stádiu...

luthien.k
10. apr 2011

@martinka1981, ještě k tomu mlsání - mě honí mlsná pořád 😀, kvůli Matýskovi a jeho náběhům na koliku taky teď držím přísnou HA dietu a mlsám u toho hrozinky, kukuřičné lupínky, hroznové víno, různé obilninové kaše (pohankovou, rýžovou, kukuřičnou, jáhlovou, ovesnou) oslazené glukopurem nebo melasou nebo rýžovým sirupem 😉 Včera jsme už i byli na nákupech, mm si dal ke kávě muffina a já k melounovému freshi směs kukuřičných lupínků a hrozinek a pěkně mi to starší ujídal 😀

lelask
10. apr 2011

Prosim vas a ked nechce pit Reis drink? Skusila som jej ho dat zatial iba raz a mali ste vidiet ten vyraz na tvari 😅 Mam je to skusit nariedit?

luthien.k
10. apr 2011

@lelask, spíš z něj udělat kaši (nějakou nemléčnou instantní) nebo pudink nejdřív, aby si na tu chuť zvykla. Možné taky je míchat se známým mlékem a postupně ubírat toho známého a přidávat reis drinku (i za cenu toho, že bude ještě chvíli dostávat BKM). Naředit (jestli myslíš vodou) to samozřejmě taky můžeš zkusit.

martinka1981
10. apr 2011

@luthien.k na tom Zajici je napisene že alergeny: kasein a može obsahovať soju. Na a to sme tam kde sme boli 😝 . Ovseny napoj som si nekupila že ked mam tieto dva že to stači.
No tak počkam par dni a zkusim ten kokos milk. Celkom som sa na neho tešila.

Tak si ma navnadila s tymi hrozienkami že hned som si dala 😀 mnam. Minule som si kupila krasne bio aj staršia ich ma rada. Aj sušene marhule mam tak budeme zdravo mlsať.Ale chuť čokolady mi nič nenahradi ☹

tak ma teraz napada v suvislosti s tym kokosom že som si objednala penensky kokos.olej a aj som si z neho davala aj varila tak či mala nereagovala na to a nie na BKM.
No nič budeme zase sietovať a testovať,inak sa neda.

luthien.k
10. apr 2011

@martinka1981, no jo, člověk má vždycky chuť na to, co nemůže, to známe... Ale co bychom pro naše mrňata neudělaly, což? Já například nemůžu ani ty meruňky, páč mám sama na ně alergii 😒

Kokosový olej - měl by být v pohodě, olej = tuk, alergie = na bílkoviny. Takže pokud byl kvalitní, čistý, tak by rozhodně neměl vadit, naopak, kokosák je skvělá prevence proti kvasinkám (pokud vím, tak zevně i vnitřně 🙂)

lelask
10. apr 2011

@martinka1981 ani ja bez sladkeho neviem byt. Vcera som aj skusila urobit dva kolace ale z tej mojej teplovzdusnej rury z toho boli len take vo vnutri nedopecene placky.Manzel sa smial ,ze ci som upiekla dosticky 😀
Raz v nej neviem nic upiect 😠

A tiez som sa vzdala kavy a uz citim bolest hlavy 😲
@luthien.k dakujem poskusame . V jedle mi to zje ale pit to nechce. Ked ju dojcim ( beriem aj vitaminy) a mame brokolicu,karfiol.....skoro kazdy den kolko vapniku nam este chyba aby to bolo ok ak sa ti to da aj z tohoto odhadnut? Dojcim 5x.

luthien.k
10. apr 2011

@lelask, když každý den propašuješ do jídla 2 dcl Reis drinku, budeš 5x kojit a dávat potraviny bohaté na vápník (viz. články na proalergikách od kam.zyk), tak by to mělo být OK 😉
Jaké vitamíny bere? Na to taky pozor, bývají plné barviv a aromat, což taky může na ekzém vadit...

lelask
10. apr 2011

@luthien.k len calibrum mami,tie by mali byt ok nie?

luthien.k
10. apr 2011

@lelask, já jsem přehlédla, že je bereš Ty, já myslela, že malá... 😅 Já tedy nejsem příznivcem multivitamínových přípravků obecně... Ale tyto by snad měly být OK.

martinka1981
10. apr 2011

@luthien.k ved prave pre to som si ho objednala. je kvalitny bio a drahy 😀 kvasinky ma trapia už peknych par rokov 😔 a nie a nie sa z toho dostať.

@lelask no to mi je luto že maš na nič ruru. Ja pojdem urobiť ten kolač lebo ako sa poznam za chvilu začnem snoriť že čo si dam 😝 No bude to boj 😝 ale ako piše Luth čo by sme pre tych našich drobcov neurobili.
Ja som chcela do kolača dať trochu struh.kokosu na zmenu ale nič z toho teda .
A ešte aj bez kavy byť to je jak ta trest ☹ ale asi to tak ma byť. Ked som neplanovane otehotnela s Viki tak som to dlho nevedela straviť,dokonca som vela krat myslela na to že nechcem dalšie dieťa,Miška mala vtedy dosť bujne obdobie a ja som bola na prašky tak sa mi to teraz vracia ☹ . Ale ju teraz milujem nadovšetko a vzdam sa kvoli nej všetkeho 😔
No vyliala som si srdce pojdem na ten kolač....

lucinenka001
10. apr 2011

Kočky ahojte 🙂

Viete mi prosim Vas poradit mate niektora skusenost s bielymi fľiačkami pod nechtami u maleho atopika? Viem, ze to tu nepatri do tejto temy, ale ak mate niektora skusenost aky vitamin nam chýba, a ako a co napravit poradte prosim 🙂

tu na modrom konikovi som sa docitala napriklad aj toto :

V TEME PISALI KOČKY AJ TOTO:ak ma niekto, aj dietatko biele flaky na nechtoch nema to nic spolocne s nedostatkom vapnika nechty nie su zasobarnou vapnika...preto jeho nedostatok na nechtoch nevidiet...biele flaky su sposobene narazmi nechtov...cize to co povedala weblucy ked nechty spevneju zmeni sa to..nechtiky vyrastu a u dospeleho je to rovnake......toto su najnovsie informacie ktore mam kedze som nedavno absolvovala prednasku s jednou p. doktorkou

alebo kupit vitaminy, dalej napriklad macat nechty v olivovom oleji a ine rady 🙂.

Dakujem

desmodka
10. apr 2011

@luthien.k ja som tie tri dni diety spominala kvoli cokolade, ze mam abstak 😀 nie kvoli zlepsie ci zhorseniu ekzemu

baby a nemate nejake chutne recepty na nieco sladke pri diete BKM??? dnes som si spravila puding z reis drinku a teda skoncil v zachodovej mise 😀 hnusne to bolo

kazdovci
10. apr 2011

babenky.....treti tyzden na diete, nezavadzame vobec nove potraviny a stav kolise raz tak raz tak....kozmetiku nemenim...raz neviem, je toto normalne? bude kvetinka nasa niekedy uz aj konecne cista???to skriabanie nas robi v rodine vsetkych velmi nestastnych...ked sa prelieci jedno doskriabane miesto, rozskriabe si do krvi nieco ine....do placu mi je z toho..

niina
11. apr 2011

@modra1 Děkuji moc, že jste paní Věře napsala, ješte ten večer jsem ji psala na proalergik.cz, ale neslo mi to odeslat, ale paní Věrka se mi ozvala sama, chtěla nějaké info, tak netrpělivě čekám na odpověď. Náš stav se zhoršuje, naše kožní dnes neordinuje, musíme počkat do zítřka. To mokvající ložisko pod kolínkem potírám Jarisch.vodou, jak radila Luthien.K, už to tak nemokvá, ale rozlézá se to ☹ čím to mám mazat? Zase ty kortikoidy? Ach jo

ludmilabb
11. apr 2011

@modra1 kolko vlociek Nori davas do polievky, 1PL ci menej?

lelask
11. apr 2011

Ahojte boli sme dnes na koznom a dr. nam dala len nejaku masticku na potieranie ked to bude moc cervene a potom jednu masticku na premastovanie a fenistil. Nic viac, ziadne stery. Aj som ju upozornila na tu vyrazku pod kolienkom . Ono dnes to vyzeralo celkom pekne, fliacky svetle,suche a aj ta vyrazka akoby sa zmensila a hojila. Tak neviem. Vraj len,sledovat si stravu a kupat v balneum a na kontrolu ked sa nam nieco nebude zdat ok.

martinka1981
11. apr 2011

@lelask ako zvladaš dni bez čokolady? Ja sa celkom držim,dnes už 2.den ale čakam kedy ma chyti kriza.
Tak snad sa vam čoskoro stav zlepši. U nas aspon doobeda to vyzeralo fajn tak som zvedava ako k večeru 😕

hnedoocka23
11. apr 2011

ahoj holky,chci se zeptat,můžu polévku pohankovou od firmy bioline?a můžu čajík malému oslazovat fruktozou nebo i třtinovým cukrem??

hnedoocka23
11. apr 2011

můžu poprosit o nějaké recepty na bábovky atd???už držím dietu 3týden a mám teda už mlsnu jak hrom 🙄 😝 děkuji

hnedoocka23
11. apr 2011

jinač ekzém se záčíná pomalu lepšit,kdyby si netřel líčka,tak už je má zahojené krásné..celý den musím dávat rukavičky,hlavně na noc...a měli jsme ze stěrů potvrzen stafylokok,jak psala kamzyk 😒 ale snad to je vše na dobré cestě!!! 🙂

martinka1981
11. apr 2011

@hnedoocka23 ahoj napišem ti recept na fajn bublaninu mam ho od Luth,snad sa nenahneva 😉

300 g muky ( špaldova 150g ,ryžova 150g (ja som dala normalnu bielu lebo z tej ryžovej to bolo take divne pre mna 😀 )
100 g glukopuru ( použila som aj trstinovy cukor,podla chuti)
1/2 prašku do pečiva
1/2 vanilkoveho pudingu
100 ml repkoveho oleja
275 ml ryžoveho mlieka ( ja som davala 300 ml lebo bolo huste) ,teraz som robila z hruškovej šťavy a bol dobry.
na vrch som si dala zavarane marhule,alebo čučoriedky .
Všetko zmiešaš ,naleješ do formy a pečieš 30 min na 170 stupnov 😵

kam.zyk
11. apr 2011

@martinka1981 myslím, že se hněvat nebude, mimochodem je to recept, jehož jsem autorem 🙂

lelask
11. apr 2011

@martinka1981 vcera ma zachranila ta moja dosticka ,co som upiekla. 😀 chutilo to ako brumik 😀 Skusim aj tu bublaninu. Mozno nejake cukriky by sme mohli zut.

lelask
11. apr 2011

pripajam len dnesne fotky s cim sme boli u koznej. Ani tej vyrazke nevenovala pozornost,tak neviem co robit.Potierat to len tou gencianou?????