Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

modra1
20. apr 2011
desmodka
20. apr 2011

@luthien.k prosim ta moze AE reagovat aj na alergiu na pel napriklad??? lebo malemu sa licka zase pohorsili, vcera z nicoho nic.. stale drzim dietu, stale dookola jeme to iste (je kojeny), takze z jedla to nebude, alebo mu mozno pojdu aj zuby, lebo mi kaka take soplikove (len zubky nikde nevidim) moze to byt aj z toho?? dakujem
takto to nejako vyzera a ozaj takto mu to z cervenalo vonku, ked sme prisli dnu som ho umyla a opat sa to ukludnilo (nie uplne)

kazdovci
20. apr 2011

@desmodka my sme zasa uplne opacny pripad, nasej drnde sa licka krasne skludnia prave vonku na vzduchu....ach ten ekzem ekzem...

desmodka
20. apr 2011

@kazdovci tak ma to hneva (ten ekzem) a este ma aj napadlo ci nema alergiu na slnko ☹

kazdovci
20. apr 2011

@desmodka nie si sama, ja som z toho miestami zuriva, miestami zufala....ale myslime pozitivne, tieto nase drobatka z toho URCITE vyrastu a velmi skoro🙂🙂🙂

kazdovci
20. apr 2011

@desmodka este ma napadlo, natierala si ho niecim ked ste sli von?

luthien.k
20. apr 2011

@desmodka, v deseti měsících není pylová alergie moc pravděpodobná, ale teoreticky to možné je. Možná spíš to sluníčko... No zkus to pozorovat, když budete venku, jestli se mu to bude zhoršovat pravidelně...

hancikeli
20. apr 2011

@luthien.k Ridila jsem se tvymi radami ohledně mazani zink.m. a Exomegy a pekne se kocicka zlepsila,moc dekuju.Ted to ma zas trosku zhorsene pod krckem,od vcera po prochazce,to bude mozna z poceni.Ted v pondeli jsme byli na naberech krve a dostali jsme prednasku,ze uz je to pozde.Ze u nich v nemocnici delaji testy z pupecnikove krve a pak do 3mes.nez si mimi vytvori trochu imunitu.A i kdyz podle nas uz byla temer cistoucka proste o 100% lepsi nez predtim,rekl,ze se na tohle aktni stadium nevyvarujeme kortikoidu.Jeste me napadlo,jestli to nema z roztocu,prachu a nebo prac.prasku,takze jsme loznici vymalovali,prevlikat lozni budu kazdy tyden a pradlo macham 2x.Chci se zeptat,psalas vse nove z potravin nejprve pres MM.Dnes mame 5.den mlecne vyrobky a az na to zacervenani pod krckem,to vypada,ze dobry.Kdyby mela reakci,mohla by to mit vic nez na jednom miste?A jeste nevim,jestli ted mam pockat a dalsi tedy vejce testovat az pristi tyden? Vcera mela nase holcinka 6mes.a je moc pekna,vazi asi 8,4kg,bez prikrmu ji to asi vadit nebude.

michaelabj
20. apr 2011

@modra1 Vdaka za tip!!! Uz dlhšie som o nej rozmyšľala a za 7,5 to skúsim 🙂))

luthien.k
20. apr 2011

@hancikeli, ahoj, to jsem ráda, že se malá zlepšila 🙂
Ti lékaři... 😒 Myslím, že bez kortikoidů se obejdete opravdu hravě 🙂 Jinak zapocení ekzém zhoršuje, zvlášť když je malá taková pěkná (náš žížalák Tobík měl v roce 8880g!!! 🙂), tak se to v těch záhybech rádo dělá. Pokračuje ještě aspoň dva dny v těch mléčných výrobcích (aneb nacpávej se mléčným 🙂) a sleduj to ještě. Kdyby se to zhoršovalo, tak dát 14 dní pauzu a otestovat raději znova. Ale věřím, že to bude dobré.
Reakce může být rozličná, klidně na více místech, klidně jen jedno ložisko, to se nedá předem předpovědět.
To vejce - dej mezi testováním tak týden pauzu, první den si dej jen žloutek, druhý den také, třetí den celé vejce a čtvrtý až sedmý den vejce plus vejce v něčem (pečivo atd.).
Jinak opatření v domácnosti super 🙂
Dej pak vědět, jak dopadly testy!
Na zavádění příkrmů malé přímo Ti něco pošlu 🙂

luthien.k
20. apr 2011

@modra1, k nám asi neposílají, co... Taky bych tu kouli vyzkoušela... 😅

michaelabj
20. apr 2011

@luthien.k
Kočky, ako je to s lepkom pri ekzeme? U zdravých detičiek je to od cca ukončeného 7. mesiaca. A čo u ekzematika?
Od kedy môže kôrku, chlebík, piškotku, či iné? Z akej múky kúpiť napr. chlebík (zemiakový, pšenično-ražný, či iný?) či je to jedno? Ďakujem!

luthien.k
20. apr 2011

@michalebj, dnes se i u atopiků doporučuje zavádět pomalu lepek dokonce mezi 4. - 6. měsícem věku, tj. v době, kdy je dítě kojeno (co nejvíc). Nejlepší pro začátek je ovesný lepek (ovesné vločky, přidané třeba do zeleninového/masozeleninového příkrmu), pak ječmen (dají se seznat vločky), pšenice špalda (například špaldová kaše Nomina), pak klasická pšenice (klidně rohlík nebo krupicová kaše) a žito (žitno-pšeničný chléb). Piškoty bych jako testovací potravinu nedávala, cukr není pro děti dobrý minimálně do toho roku (já nedávám bílý cukr ani dnes, jen výjimečně) a obsahují celá vejce. Bílek se také může zkoušet takhle brzy, ale zase - samostatně.

michaelabj
20. apr 2011

@luthien.k Ďakujem! Ty si jednoducho úžasná! So všetkým poradíš 🙂))

luthien.k
20. apr 2011

@michalebj, 🙂 Tak směle do testování lepku 🙂

luthien.k
20. apr 2011

Když už jsme u těch akcí... : http://www.lekarna.cz/bioderma-photoderm-max-bi...

modra1
20. apr 2011

@luthien.k to netuším, ale asi by to bolo drahél. No možno sa tu nájde niekto od hraníc, kto by ti ju objednal a poslal z vašej pošty.
Kočky hláste sa 😉

luthien.k
20. apr 2011

@modra1, Ty jsi geniální 🙂

michaelabj
20. apr 2011

@luthien.k nedočítala som to prvýkrát do konca :D
Ako to myslíš s tým vaječným bielkom - vyskúšať už teraz samostane? nie je to potenciálne vysoký alergen?? 😲

rolandik
20. apr 2011

Holky, tak s tými testami neviem. My máme ekzém od troch mesiacov. Krvné testy na alergiológii sa u nás robia zvyčajne v dvoch rokoch. Aj my sme ich takto absolvovali. Vyšli nám roztoče a mlieko a vajcia vôbec. Ale v skutočnosti mala po vajíčkach, alebo stačil len žĺtok, reakciu - červené fľaky na ústach. A to, že dieťa má kožu čistú na 100% neznamená, že sa ekzém vytratil. My sme boli v takomto super stave viac krát a nakoniec sa to aj tak vrátilo. Emka má napríklad aj precitlivenosť na parafín, ktorý sa testuje iba dospelým. Ešte sa vás spýtam, či poznáte biorezonančnú metódu liečenia ekzému.

luthien.k
20. apr 2011

@michalebj, bílek je méně častý alergen než BKM a přesto se (pro mě nelogicky) doporučoval až po roce věku, narozdíl od BKM, kdy děti na UM se s ním setkají hned po narozeníl.. Takže neboj, je to s ním stejné, jako s lepkem a BKM - obojí se u kojených dětí má zavádět takhle brzy. Samozřejmostí je, že pak není podáván denně 😉

luthien.k
20. apr 2011

@rolandik, s těmi testy máš pravdu v tom, že nemusí nic ukázat, je tu možnost falešné pozitivity i negativity, navíc, skoro polovina dětí s potravinovými alergiemi má tzv. nonoIgE reakci, která se testy nezjistí vůbec, jen eliminačně expozičním testem (čili pozorovací metodou - vynechání - zavádění alergenu). Ale má smysl je absolvovat, protože něco ukázat mohou a navíc se dělají testy i na další ukazatele imunity, krevní obraz atd.
Například ten parafín se myslím rutinně netestuje ani dospělým, ale to je zrovna věc, která se dá vypozorovat.
Biorezonance - pro mě jsou tyto léčitelské metody otázkou víry - a já tomu nevěřím. Věřím víc těm osvědčeným postupům na vědeckém základě, viz. tyto články:
http://www.proalergiky.cz/deti-do-tri-let/

mia_31
21. apr 2011

ahojte dievčatá, idem si k vám po radu. prečítala som si celú konverzáciu od 1.strany a bola to riadna fuška 🙂 našla som tu vela užitočných informácií,ktorými sa riadiam avšak dostala som sa do slepej uličky. Len tak na úvod mám 10.mesačnú dcérku s AE, ktorý sa rozbehol po očkovaní. Manžel je alergik ,ako dieťa bol astmatik. Viky, už nieje kojená a od 5. mesiaca som jej opatrne zavázdala príkrmy ale ekzém sa tak rozbehol,že na radu Dr. sme všetko vysadili a začali odznova, čiže asi v 8.mesiacoch bola iba na mlieku,pije Alergy care. Ekzém nezmizol ale zlepšil sa ponevač bol už vo velmi v zlom štádiu. Po dvoch mesiaciacoch sme sa dopracovali k tomu,že malá nereaguje iba na zemiak,cukinu, a zemiakový chclieb,na všetko ostatné zatial reagovala dosť desivým spôsobom ikeď na alergo testoch nebola potvrdená žiadna alergia. Viky priberá, prospieva ,v zavádzaní pokračujeme ďalej ale tu prichádza moja otázka, už týždeň papá zase iba zemiak ,cukinu ,chlebík, mliečko, pretože sa čistila z posledne zavedenej potraviny ryže ,na ktorú zle reagovala, ekzém sa krásne začal hojiť ,priam zázračne, bola už skoro úplne čistučká, keď zrazu sa z piatka na sobotu cez noc,hrozne vyhádzala, hoci stále papá to isté a nič sme nemenili. Nevyhodila sa trošku ale tak ,že behom 3 dní boli všetky ložiská naspäť,červené ,mokvavé, bolavé. Ja si márne kladiem otázku čo sa stalo, neviem si rady, neviem čo vylúčiť ako postupovať ale ide to stále k horšiemu.Je pravda,že jej vyšli dva horné zuby ale tie sú už prerezané a stav sa nezlepšuje ☹
Ospravedlňujem sa za dlhý príspevok ale som zúfala. Neviete mi poradiť čo jej stav mohlo tak velmi zhoršiť ? Velmi pekne ďakujem

lelask
21. apr 2011

tak u nas sme sa zase riadne vysypali,je toho menej ako vychodzi stav ale predsa 😖 Jedli sme por - tak ideme testovat toto. Ale vysli nam aj spodne stvorky.

Ak exem zhorsuje rast zubkov zhorsuje sa to kym sa vyklubu von? Neviem ,ci to mate niektora odpozorovane? Mam pocit,ze sa k zavadzaniu mliecnych vyrobkov ani nedostaneme kedze sa nam furt nieco objavuje. ☹

kazdovci
21. apr 2011

@mia_31 ako keby si pisala o nasej Barborke...sme na tom uplne rovnako, akurat my nemame mokvave loziska, ale svrbiet ju to musi poriadne lebo sa skribe az do krvi. pijeme NEOCATE a rovnako papa iba zemiaky, cukinu a kralika, jablko a hrusku. a tiez to nie je ziadna slava...radila som sa tu so vsetkymi dievcatami, dokonca velmi uzko komunikujem aj s kam.zyk, na ktoru sa tu dievky odvolavaju, bohuzial aj ona je bezradna:( ja uz som si povedala, ze pomoze jedine z toho vyrast a nech vyjde co najviac zubov co najrychlejsie...takze neviem ci najdes nejaku radu co si neskusala a pomoze....

luthien.k
21. apr 2011

@kazdovci, já jsem miu už na kam.zyk odkázala, protože na to jsme tu asi krátcí... ☹ Vidíš, to jsem zapomněla, že u nich by Neocate taky přicházel do úvahy jako věc, co se dá ještě změnit...

desmodka
21. apr 2011

@luthien.k @kazdovci baby tak do rana tvaricka ako lusk 😵 sli sme von a chvalabohu nic sa nedialo 🙂, asi to bude tymi zubami, akoze 6 naraz sa ich tlaci 😠 uz aj horuckujeme ☹

kazdovci
21. apr 2011

@desmodka super!!! my mame tvaricku tiez dobru, nam vzduch robi dobre, tak uz sa tesim ked bude pekne ze ju povyzliekam, mozno slniecko urobi svoje🙂🙂🙂

martinka1981
21. apr 2011

Ahojte,
no my sme boli na tom už tiež celkom dobre ako sam vysadila moje mlieko(kvoli Candide) ale v utorok som malej dala 250ml než mi prišla odpoved od kam.zyk a ešte v ten den jej ložiska očerveneli a pokračuje to dalej 😝 .
Ach jaaaaj,snad jej to čoskoro prejde.

No baby ked tu tak pišete o prikrmoch začinam sa toho bať čo bude u nas ☹ .....

jijitka1
21. apr 2011

@luthien.k ahoj, četla jsem informaci, že potravina přechází přes mateřské mléko cca 20 hodin. Jak to? Jak jsi na to přišla?

luthien.k
22. apr 2011

@jijitka1, je to orientační čas, není to u každé maminky stejné. Tuto informaci mám od kam.zyk, která to má díky zkušenostem se stovkami atopických dětí takto vypozorované, nicméně zatím jsem se o tom nedočetla informaci "na vědeckém základě". Ona možná ano, můžeš se jí zeptat zde: http://www.proalergiky.cz/forum/?text=read&id=3...