Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

desmodka
29. apr 2011

dievcata takze je tyzden a pol od skoncenia diety BKM a????
malemu (je kojeny) exem uplne zmizol, uplne hladka pokozka, bez flakov - uplne cistucka a ja jem vsetko na nic nemal ziadnu reakciu (chvalabohu)... taaaaak sa tesim a dakujem vam za rady 😵

kaja73
29. apr 2011

@domorodka ja použivam od alnatury tu instantnu bio ovsenu kasu bez pridaneho cukru,alebo aj psenovu-len das do zohriateho napr. ryžoveho mlieka.Par krat som mu aj varila-to dam do dvoch deci zohriateho ryž.mlieka vločky a povarim,kym nezmaknu .Ale malemu viac chutia tie instantne,alebo zo zdravej vyživy take malinke ovsene vločky,tie tiež netreba varit,len nechat napučat v teplom mlieku.On ked nema kasu,ale len chlebik tak je už o pol noci hladny-je to strasny hlados.Niekedy zje kasu,potom chlebik s vetom a este aj dake ovocie. No a pred spanim vypije dva deci mlieka-alergy care.

domorodka
29. apr 2011

@kaja73 😀 my máme taky otesánka 😀 sice hubeňoura 😅 všechno vyběhá - během dne bez zastávky 😀 nám právě instantní bez kousků už papat nechce... miluje rýži, sní ji i jako kaši - rozvařenou ale s kousky... tak mě napadly ty vločky 😉 musíme to zkusit, takže zas po 3, 6 a 9 lžičkách - už mě to tak nebaví 😅 bohužel... ☹ nebo když jsou ovesné vločky v Bebe sušenkách, tak to nemusíme zkoušet po lžičkách?? Nevíš? Mám mu dát robnou celou dávku? Papá je už od jednoho roka..

kaja73
29. apr 2011

@domorodka V tomto skor poradi luthein,ale moj nazor je,že ked ich papa v sušienkach,tak by už problem nemal byt.Ja by som dala polovičnu davku prvy den a druhy už plnu.Ale to je moj nazor a neviem,či je spravny.

domorodka
29. apr 2011

@kaja73 dala jsem mu jen trochu - nechutná mu tolik.. takže budu postupně přidávat do rýžové 😉 děkuji 🙂

stipa
29. apr 2011

ahoj @lelask vyzkoušej to co psala @luthien.k Bepanthen také hodně pomáhá. To samé měl Filip na stehnech a pomohla nám na to Zinková mast nebo můžeš zkusit i Bübchen - krém na opruzeniny, ale mě se spíš na to osvědčila Zinkovka, i když to nemokvalo 😉 ale každému může vyhovovat něco jiného.

stipa
29. apr 2011

@domorodka ahoj, četla jsem, že hledáš sušenky bez BKM - kdekoli se dají určitě koupit Brumíci lodička (meruňková nebo jahodová - jsou bez mléka, ale já je nekupuji, jsou v nich i vejce a ty nemůžeme. Ale jukni v obchodě na složení a pozor na jahody 😉) www.brumik.cz/clanek/zobrazit-clanek/7-​lodicky/

Jinak já kupuji pro Filipa v DM drogerii ty Špaldové kačenky www.biopekarnazemanka.cz/ (vůbec nevadí, že ještě nedávno neměl zuby jak píšeš - takhle velké dítě 18.měs. už umí jídlo rozdrtit dásní)

Minule jsem našla v DM takové: bezlepkové (rýžovo-kukuřičné) bez vejec a mléka http://eshop.provita.cz/milly-friends-125g-scha... ale ztkuste ty sušenky viz. recept níže - jsou výborné a vyjdou mnohem levněji.

RECEPT:
Špaldovo-kukuřičné linecké sušenky – (vhodné na všestranné využití, koláčové korpusy nebo vánoční cukroví..) bez BKM a vajec

1.varianta - základní
150g špaldové mouky hladké (nebo normální klasická bílá mouka)
150g celozrnné mouky špaldové
200g rostlinného margarínu (já dala Perlu s vitamíny, ale může být cokoli na pečení co neobsahuje BKM a je vhodné na pečení...)
100g třtinového cukru (můžete použít i rýžová sirup nebo slad...)

Všechny suroviny zpracujeme v těsto a necháme v chladničce cca 1 hod. Po vychladnutí vyválíme a vykrajujeme různé tvary pomocí vánočních tvořítek či malé skleničky na frťana, komu jak je libo

Pečeme v troubě při mírné teplotě 150 st. Cca 15 min. Pokud děláte korpus tak pečeme o něco déle. Sušenky nemusíte obalovat v cukru, jsou sladké a jsou křehké a velmi chutné i druhý den.

2 varianta: 1/3 špaldové mouky nahraďte moukou kukuřičnou nebo pohankovou – (tuto variantu špalda s kukuřicí jsem pekla já a sušenky jsou výborné

3.varianta: pokud chcete doplnit zdravý tuk (a není žádná reakce na ořechy) odeberte ze základního receptu 100g mouky a přidejte 150g namletých lískových či vlašských ořechů. Je to výborný korpus třeba pod jablečný mřížkový koláč.

4. varianta: hotové sušenky můžete namazat kvalitním džemem a spojit jako linecké cukroví nebo můžete použít oříškový krém (pokud není reakce) například „Karob a Ořechy“ ze Zdravé výživy.

5. varianta: na rozválené těsto nasypte kandovanou citronovou nebo pomerančovou kůru, lehce posypte skořicí (opět, pokud nevadí) a vykrajujte sušenky. Můžete přidat i sušený nebo kandovaný zázvor – Zázvorové sušenky.

6. varianta: odeberte lžíci mouky ze základního těsta a přidejte lžíci kakaa (nebo karobu) a tři lžíce mletých oříšků a plňte do formiček, můžete přidat i skořici a hřebíček. (opět pokud je na něco reakce, tak vynechte či přizpůsobte podle sebe)

7. varianta: do základního těsta přidejte 3 lžíce strouhané mrkve a 2 lžíce strouhaného kokosu (opět pokud je na něco reakce, tak vynechte či přizpůsobte podle sebe)

martinka1981
29. apr 2011

@domorodka prosim ťa kde si to čitala o tych pamperskach? Dosť ma to zaujima alebo ich použivame aj my,dakujem.

kaselka
29. apr 2011

Ahojte, vzhľadom k problémom s AE dávam do pozornosti túto stránku http://www.chemievjidle.cz/ a ešte túto bio kozmetiku s konopným olejom http://www.cannaderm.cz/cs/. Možno niekomu z vás tie informácie z nich tiež pomôžu.

lelask
29. apr 2011

@luthien.k namazala som atodermom a bepanthenom tak uvidime rano.
Aj jogurt som dala na pery a ja som si dala lyzicku. Takze ja som nemusela drzat dietu? No ale aj tak mi to dava vacsi zmysel ak ju aj ja drzim.

lelask
29. apr 2011

@stipa zinkovku uz mam tiez v pohotovosti ale este sme neskusali, Uvidim ako to pojde s tym bepanthenom. 😉
dakujem za radu.

luthien.k
30. apr 2011

@domorodka, vidím, že rad na sušenky se Ti tu dostalo spousta 🙂 S tím ovsem - když už ho konzumuje v jiné potravině, tak ho považuju za zavedený, ale když ho budeš přidávat postupně, nic se tím nezkazí (teď odpovídám jako správný Japonec, ti také vždy říkají najednou ano i ne 😀)

AE po Pamperskách? Vidím z toho, co píšeš, že malý jí i třeba ty oříšky z Bebe sušenek - to máte otestované? Rajčata taky?

luthien.k
30. apr 2011

Děvčata, co se týče plenek, doporučuju pro atopiky eko pleny zn. Alana z DM drogerie nebo Öko Premium Windeln (Babydream) z drogerie Rossmann - neobsahují tu "chemii", jako klasické Pampers, Huggies nebo podobné, jsou navíc z velké části biologicky odbouratelné, takže narozdíl od klasických jednorázovek nebudou na skládkách ležet stovky let 😖

luthien.k
30. apr 2011

@lelask, tak jak to vypadá?

domorodka
30. apr 2011

@martinka1981 dočetla jsem se to zde:
http://www.emimino.cz/diskuse/plenky-pampers-al...
Právě se nám rozjel exém někdy kolem Vánoc na stehýnkách - zprvu to vypadalo jako pupínky po Hugies - nekupuji je celou dobu, jelikož mu od začátku nevyhovovaly - zapoměla jsem a někdy v listopadu koupila v akci s bobama... 😖 no a pak jsem koupila nové balení Pampers ty světlé - byly to ty nové tenké - a následně ty modré Active a ony pupínky se pozvolna přeměnily na ložisko na stehýnku... které se pomalu zvětšovalo... Divila jsem se, že pupínky po Hugies nezmizely... 😕 a vůbec mě hned nenapadlo, že by to byl atopák... no... a když jsem se pak dočetla toto v diskuzi, je mi to trošku jasnější a věřím tomu, že se výrobci nějaká várka nepovedla..hm..my totiž používáme jedině Pampers a nebo Alana... a látkovky... Ale nemůžu samozřejmně tvrdit, že to tak zaručeně je, každopádně se nám to tak stalo 😖

domorodka
30. apr 2011

@stipa jujky, děkuji za vyčerpávající odpověď 😵 sušenky určo zkusím 😉 utíkám zrovinka do obchodu 😀 super varianty 😵 alespoň nás chuťově neomrzí 😉 Mám tu celozrnou mouku žitnou a klasiku bílou... Kde jsi prosímtě narazila na ten receptík?
Na Brumíka jsem koukala na toho medvěda a tam jsou syrovátka.. ale tyhle lodičky ani nevím, tak to tam hned okouknu 😉 Kdysi jsme je párkrát koupili, ale byli taky dost sladké... No... jdu je koupit pokud budou úplně bez 🙂 Jinak Perla, Rama, Flora... obsahují právě syrovátka... nevím jak ta Perla s vitamíny... takže peču spíš věci jako bábovku a perník kam se dává olej... Objevila jsem bez mléka a syrovátek atd... nějaký tuk v Tesco ve vaničce na pečení, vaření... ale už to není na chleba, nevím jak se jmenuje... pak ještě jeden, nějaká Waja?? Jen za 9 Kč, což mě celkově pro změnu odrazuje, jak designem tak penězmi - četla jsem o tucích, zjm. o másle proč jsou v některých případech ceny podezřele nízké... 😨 ...tak raději ne... V bio prodejně jsem koupila margarín, olivový a také slunečnicový, jsou moc dobré na chlebík, ale ta cena je děs! 250g kolem 60 - 76 Kč... 😖

kaja73
30. apr 2011

@domorodka ja použivam toto http://www.palmagroup.eu/?zdravy-zivotny-styl&s... je to dost tukove-ako deti aj potrebuju a da sa z toho aj piect.

stipa
30. apr 2011

@domorodka jsem ráda, že jsi ráda 😀 😀 Já peču bábovku také s olejem - slunečnicovým a místo mléka dávám Oves milk ale ty sušenky jsem dělala z Perly s vitamíny a jsou super 😉 Tuto Perlu používám i na chleba je bez BKM, syrovátky ad... Na chleba nám moc chutná i Flora light - mě možná víc než Perla s vit., ale je dražší. 😉 😉 Dnes jsem dětem dělala sušenky "kukuřičné" a taky baští 😉 já tedy také 😀

domorodka
30. apr 2011

@luthien.k alergoložka mu dělala asi před 2 měsíci testy na ručičku a všechny negativní... až teprve pak na záda jen mléko a kdybych reakci nevyfotila, neuznala by to - objevilo se mu to až několik hodin po sundání... takže jsme šli znova a zas po sundání nic až po hodině jsem jí to vyblejkla a poslala meilem... Co si nevydupem, to vážně nemáme, nebavěj mě už vychytralé řeči doktorů o tom, že alergický není a bůhvíco všechno... Naštěstí nám to uznala...(až teprve teď a to se dusil již v 7.mém týdnu) ale ostatní testy na záda neudělala... Na BKM má opožděnou reakci, snědla jsem během prvního testu jeden den kousek eidamu, druhý a třetí den půl a půl jogurtu... ten třetí den začal kašlat, čtvrtý den mu to skákalo nahoru jako kdyby si krknul a vylítne (- tak nějak se dusil od 7.mého týdne že mu to lítalo až nosem ven... a následně to vdechoval..) a až teprve pátý den se opupínkoval... Jestli je alergický na něco dalšího nevíme stopro, ale po zeleninových skleničkách Hami, těch pár co vyráběj bez mléka, je opupínkovanej v obličeji během pár minut... exém se mu vždy zhorší, ale někdy když cestujem není jiná možnost... Byl dlouho opupínkovaný po čerstvém ovoci a ovocných Hami a Hipp... dlouho jsem mu dělala jen převařené jablíčko či hrušku, teď už zvládá trochu i Hamánky, ale maximálně 1,5 - 2 za den... Přesto nám dr. řekla, že to klidně může... Ale už jí nevěřím.. Celé první dva měsíce byl Ali opupínkovanej, hleny ve stolici, byl celej nažloutlej, asi 2-3 týdny před dušností se trochu dusil, vypadalo to jako když vdechne sliny... a ona nám tvrdila, že je to NORMÁLNÍ !! Až se začal dusit a my se hospitalizovaní několik dní na gastru dozvěděli, že to "normální" NENÍ... Reflux mu v té době nenašli... a jak jsem přestala jíst mléčné výrobky, začal krásně přibírat na váze a během dvou týdnů dušnost i pupínky s hleny vymizeli, přestal tak moc blinkat... A teď před 2 měsíci mi dr. tvrdila, že si myslí, že má stejně reflux, když mu to vyskakovalo nahoru po jogurtu, co jsem snědla já!! To už je vážně poněkud mimo 🙄 Nechápu jak to může říct o tak starém dítěti, které s tím běžně problém nemá??
Jestli má alergii na rajčata prostě nevím, má je rád a jedl je dlouho předtím než se AE objevil, rozhodla jsem se zavolat alergoložce a požádat jí o další testy na záda, ať už to konečně víme!
Jinak v Bebe jsou lískové oříšky, myslím že na ty alergie většinou nebývají, ale nevylučuji je, každopádně je papká od 1 roka, exém se mu udělal asi po 2-3 měsích od 1 roka.. Vážně nevím, musíme to vyzjistit... 😉

domorodka
30. apr 2011

@kaja73 jé, to jsem vůbec neviděla?? Mají to i v ČR?? Ali má tak silnou alergii, že se raději vyhýbáme i syrovátkům, laktóze, máslu atd...

domorodka
30. apr 2011

@stipa kdysi jsem koukala na Floru a myslím, že tam syrovátka byla... nebo laktóza? Už nevím? O.K. mrknu ještě dnes na Flóru Light 😉 děkuji 🙂

kaja73
30. apr 2011

@domorodka toto neobsahuje ani syrovatku,proste nič s kravskou bielkovinou, ani laktozu nema a je to ozaj chutne-na pomery rastlinneho masla.

lelask
30. apr 2011

@luthien.k ahoj,zda sa mi to trosku zhorsene. Ale asi som spravila chybu a teraz sa to zle identifikuje.Dala som jej vcera jogurt na pusu a vecer natrela atoderm + bepathen. Asi som nemala zacat naraz. Aaaale,ked som jej to vcera vecer natrela tak mala potrebu skrabat sa v podkoleni a stale mi hovorila toto toto a ukazovala na nohy- tak asi nam ten krem nesadol???? Dnes sme na chvilku isli aj na slnko a akoby to este viac vytiahlo. Ale to asi tak bolo aj predtym ked sme isli na slnko a do druheho dna to bolo fajn. Mam jej to vecer natriet zase kys. mliecnou? Chcem ju aj teraz okupat,tak som zvedava co vykukne. Na hrudnicku, na krku a trosku aj na tvari,moc to nevidno,iba na svetle- ma trosku vysyp. V noci spi odkopana,takze spotenim to nebude. Help 😅

lelask
30. apr 2011

len este doda,ze po chvili jej ten krem uz asi nevadil a do rana sa neskrabala. A dnes som jej dala lyzicku jogurtu.

martinka1981
30. apr 2011

@domorodka hmmm,my taku varku nemame ale je možne že sme mali. Lebo ked si tak spominam tak sa nam tiež začal exem objavovať v decemri-januari ☹ A viem že mala Vikuš aj paradne zaparenu riťku,ale myslela som že jej škodi niečo v mojom mlieku.Ach jooo,všetko so všetkym suvisi.
Akurat hovorim mužovi že budem kupovať radšej pampresky a rakusku,mame to blizko a aj tak tam chodime. už davno sa mi nepačilo že sa vyrabaju v Polsku 😒

kaja73
30. apr 2011

@martinka1981 Skus ako odporuča luthein -plienky Alany z DM ka.Su bez chemie.Ja ich kombinujem s latkovkami a na noc s babylove.To nam super sedi-nikdy sme namali problem so zapareninami. 😉

stipa
30. apr 2011

@luthien.k @martinka1981 musím souhasit, že Alany z DM jsou super, kupovala jsem je v Dm, když mi došly Tesco pleny. Někdo na ně nadává, ale já jsem s nima max. spokojená 🙂 Právě teď doma máme také Pampers, ale žádná spokojenost. Hrozně mi smrdí, jak jsou něčím napuštěné 😝 koupila jsem je, protože v DM Alany nebyly a do Tesca jsem cestu neměla, takže z nouze jsem koupila Pampers, ale i Filip se v nich moc necítí..... 😒

domorodka
30. apr 2011

@martinka1981 @kaja73 @stipa Alany jsou příjemé 😵 akorát se mi ráno hodně napil - 300ml vody a 250ml čaje a po dvou hodinách Alana totálně turch prosákla přes body až na kalhoty 😅 😀 a druhý den mi z ní vypadlo e-e - byla rozlepená..!? 😀 delší dobu jsme je neměli, takže si na jejich použití musím zas zvyknout 😀 Alany mi voní podobně jako modré Pampers, jen mírněji 😉 Vždycky nevím jak moc mu to utáhnout - nejsou v pase tolik pružné 😉 ale asi zkusím kupovat nějaký čas jen Alany a uvidíme 🙂
Jinak Tesco ty zelené Esential jsme kdysi koupila č.2 a ani jsme je nespotřebovali, nevyhovovali... a Babylove jsme měli ty natahovací kalhotky s žiravkou a byl také opupínkovaný... jen ty Pampers a Alany nám vyhovovali, takže teď už asi jen ty Alany... jinak jsme používali hodně látkovky, teď moc ne - máme rozbitou pračku, takže jen tak 2-3 za den na střídačku... Jinak se nebojte látkovek, jsou skvělé, měla jsem z nich dobrý pocit i sama ze sebe, že šetřím naši zemičku 😵 zamilovala jsem se do nich 🙂 jsou moc příjemné na dotek - máme Itti Bitti ale víc jsem spokojená s Kikko bambusovkama klasickejma čtvercovkama a dávám je do kalhotek Itti Bitti - skládám je natřikrát a pak ještě kousek na pindíka 😉 Vydrží tak fakt hodně 😀 Látkovky na doma a papíry na ven a na noc 😉 😉
Děkuji moc za rady!!
Koupila jsem Perlu s vitamíny a ta Flora Light je také bez mléka atd. 😵 takže super, zkusím s tím něco upéct, sice píšou pro studenou kuchyni, ale tak co... 😀

domorodka
30. apr 2011

@stipa jo a koupila jsem i ty lodičky - meruňkové 😉 už jsme papkali 🙂 ty jahodové jsou taky bez mléka, ale raději jsem je nebrala 😉

domorodka
30. apr 2011

@stipa kupuji Rýžové mléko z DM a do bábovky i do perníku jsem zkusila dát jen vodu a chutnalo to stejně 😉 akorát s kravským mlékem to je o něco málo vyšší 😀 teda - pokud si dobře pamatuji 😲 😀 dlouho jsem se bála zkusit péct jen z vody, ale když rýžové či ovesné mléko je defakto "ochucená" voda, tak jsem si říkala, že to prostě usí jít... takže když zapomenem koupit, peču z vody 😅