Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

martinka1981
30. apr 2011

@kaja73
@stipa
@domorodka Skusim tie Alany,som zvedava ake budu. Mne nevyhovovali ani Hugies ani tie babylove,staršej z nich nič nebolo ale neboli take pružne ,tak som zostala verna len Pamperskam .Teraz mladšej davam len pampersky.
Ale teda moje dve deturence su zatial uplne odlišne 😝 takže vyskušame alany a uvidime. Už som rozmyšlala aj nad latkovkami ale teraz kupovať vybavu pri druhom baby,neviem.Dalšie už neplanujeme. Dokonca som uvažovala aj pre seba latkove vložky,kvoli zdrav.problemom ale neviem sa odhodlať 😀 😝

domorodka
30. apr 2011

prosímvás ještě o radu co na AE abychom se vyhli kortikoidům? Rozhodla jsem se pro Homeo léčbu, ale můj homeopat mi řekl, že jak jsme začly s kortikoidy, tak s tím třičtvrtě roku nic neudělá - tak bychom potřebovali "něco" aby si to při zarudnutí neškrábal na toho třičtvrtě roku?? Dáváme ráno a večer kapky Fenistil, jinak promašťujem tou mastí, co se míchá v lékárně (neznám název) celé tělíčko i tam, kde AE nemá. A prosím ještě o radu co namazat pod oči a na oční víčka? Má to velké asi jako kruhy pod očima, mažu mu tam jednou denně mateřské mléko a tu mast z lékárny. Ale často si to žmoulá 😖 I když jsme dnes byli na sluníčku a pod očkama to vypadá o maličko lépe 😉 Děkuji 😵

domorodka
30. apr 2011

@martinka1981 hi 😀 látkové vložky - ty materiály - ty s tím sametovým bambusem mě teda ale lááákaj 😀 😀 ale také jsem ještě nesebrala odvahu 😅 moč je moč, ale menstruace je něco jiného... každopádně vím, že si je ženy dost chválí, kamarádka je používá a říká, že je to super, používá dokonce i plíny po své tříleté dcerce 😀 a ty jsou prej nej 😀 a pak si také dost chválej od MAM, ale jsou ještě dražší...
http://www.sijemdetem.cz/katalog/hotove-vyrobky... tady jsou ty semišáci - jsou to ty první, nejsem si zrovna jistá materiálem těch ostatních 😉 Určo si myslím, že musí být příjemné a co se týče "zapaření" z papírovejch, tak si myslím, že tyhle budou mnohem lepší 😉
no... taky sbírám odvahu 😉 😅

domorodka
30. apr 2011

@martinka1981 někde jsem četla že prý některé papírové vložky obsahují karcinogenní látky... takže o látkovejch uvažuji vzhledem k tolik zmiňované rakovině děložního čípku v médiích 😕

domorodka
30. apr 2011

@martinka1981 jinak s pružností Hugies versus Pampers souhlasím 😉 PAmpers jsou snad nejměkčí 🙂 každopádně zkusíme nějaký čas jen Alany 😉

kaja73
30. apr 2011

@domorodka ja som v chorvatsku kupovala libero-zle som si to doma vyratala s alanami- a na tie teda nama žiadna plienka v jemnosti-boli ako najjemnejsia bavlnka a užasne pružili.Aj som si nakupila domov do zasoby-ale za mesiac som ich aj minula. ☹

macicka84
30. apr 2011

Zdravim,

prosim o radu, mam temer trimesicniho synka a myslim, ze ma ekzem - zaclo to v 5 tydnu drsnou kuzi, ktera postupne cervenala, az se udelaly flicky, ktere si snazi drbat, pak se mu to rozsirilo na brisko, rucky a malinko i na stehynka. Ted to ma dost, je mi uplne do place, kydz ho vidim, ma i takove jakoby natekle ocicka. Ja, kdyz byla mala byly leda kortikoidni masti... Tak jsem bezradna nevim cim pomoct takto malemu babetku ☹ ... Kdyz jsme byli pred cca 10dni u destkeho tak mi rekl, ze je to pry jen sucha kuze, no asi to nebude ´´jen´´ sucha kuze 😖 Dekuji!

iinuska
30. apr 2011

@macicka84 mozem poradit kupat v Balneum hernal plus. Je to olej do kupela

macicka84
30. apr 2011

@iinuska Dekuji, snad to tu sezenu 😉 ...

iinuska
30. apr 2011

@macicka84 myslim, ze v lekarni by to mali mat aj u vas. 😉

lucikan
30. apr 2011

ahojte zienky, idem sem k vam po radu. Momentalne stojim pred rozhodnutim, ci malemu dat locoid alebo nie. Bola som s nim tento tyzden u koznej a jasne ze nam predpisala kortikosteroidy. Nemame potvrdeny AE, zatial to zhodnotila doktorka ze u takto malych deti sa to este nevie co to je, ale tak zatial sme v skatulke seborea. Momentalne fakt skarede suche zacervenane loziska temer po celom chrbatiku. Trva to uz mesiac (objavilo sa to tri dni po ockovani hexou). Snazila som sa to zvladat takymi mastickami ako bioderma, excipial a teraz vitella. Povedala som si ze ak ani ta vitella uz nezaberie, tak dam ten locoid. No ale mam bobky. Tiez som si nie ista ci som vyskusala dost inych alternativ. Skor si myslim ze nie. Co myslite, ake mate vy skusenosti. Predpokladam ze vlastne vacsina z vas sa od tychto kortiko veci dostala k alternativnym sposobom zvladania AE a tak ma zaujima, ci radsej skusat dalej rozne ine maste, alebo ma byt priorita odstarnit toto aktualne vysypanie sa. A tiez, ake mozu byt dosledky pouzitia kortikosteroidnej maste? Nedari sami najst nejake blizsie info, len teda co su v pribalovom letaciku uvedene neziaduce ucinky. Dakujem.

stipa
30. apr 2011

@domorodka 😀 😀 😀 člověk si musí umět poradit, že? 😀 😀 Když to nejde jinak, musí se vařit i z vody 😉 😀

macicka84
30. apr 2011

@lucikan Nam se to taky zhorsilo po ockovani 😕

Mno ja sama kortikoidni masti pouzivala a dlouho a dnes mam pokozku spatne reagujici na slunicko, teplo, chlad, kdyz se opalim tak to neni rovnomerne, mam bila mista, ja bych se velmi zdrahala to svemu diteti dat 😔 ...

martinka1981
30. apr 2011

@domorodka tie vyzeraju tak dobre,že mam chuť ich hned objednať 😀 😀 😀
Len to skladovanie 😝 😝

lucinenka001
30. apr 2011

@luthien.k

Ahoj,

dakujem. Pozriem vyssie tie informacie co si pisala o cukre.
Ak mozem napisem teda to zlozenie Jablkovej vyzivy od HAMANEK, ale asi je to hroza.
Takze zlozenie: jablkova dren (60% hm), voda, cukor, fruktozovy sirup ( fruktoza, dextroza, maltoza ), zahustovadlo: kukuricny modifikovany skrob, regulator kyslosti: kyselina citronova, antioxidant: kyselina askorbova, vitamin C. Tak to je to zlozenie. Hrozne?
Inak do DM Drogerie samozrejme chodim, dakujem velmi pekne za radu urcite mu pojdem teda kupit tie vyzivky, musia byt BIO ci su aj obycajne v poriadku prosim Ta?

Co sa tyka palaciniek, opisala som si receptik, dakujem a pozriem aj ten recepet na keksy aby som to vymenila za piskoty Opavia.

dakujem 🙂

martinka1981
1. máj 2011

@lucinenka001 ak chodiš do DM tak tam maju vyborne sušienky volaju sa Dobre časy špaldove sušienky. Su natural a kakaove. Su jemnučke,uplne sa rozpadaju na jazyku a zloženie uplne genialne : bio špaldova muka celozrnna 55% ,bio tuk palmovy,bio trstinovy cukor surovy,vinny kamen (kypridlo) .Stoja okolo 1,10 eur ale mne chutia nenormalne 😀

tea333
1. máj 2011

Ahojte baby,
pisala som sem pred nejakym casom, moj syn ma atopicky ekzem od novembra.skusali sme vsetko.drzala som hypoalergenu dietu podla kamzyk, kremy vsetkeho druhu, kupele z ovsa, kupele v morskej soli z mrtveho mora, dokonca jazveci loj 😝
moje skusenosti chcem zhrnut, dufam ze to pomoze:
1.hormonalne maste zaberaju len na chvilu
2.dechty zaberaju len na chvilu
3.caste premastovanie samozrejme pomaha
4.holtov krem je najlepsi z kremov, na cervene miesta
5.ovseny kupel alebo dubova kora pomahaju,ja som kupala 2x do tyzdna
6.morska sol je tiez super, moze trosku stipat, ale pouzivame 2x do tyzdna, mam pocit ze precistuje.pouzivame o vanicky slabucku koncentraciu, a nechame dieta dlho vymocit 😀 potom osprchujeme.
7.to co nam naozaj zabralo, je MORE!!

boli sme naozaj zufali, malinky to mal stale horsie..ciastocne sme situaciu stabilizovali holtovym kremom a kupelmi, castym natieranim.Rozhodli sme sa ze skusime more.Docitala som sa, ze morsky a horsky vzduch vela ludom pomohol, ale je dolezite,aby bol pobyt dlhy a koza sa stacila vycistit.
Boli sme na Tenerife 25 dni, vybrali sme si jar, pretoze tam nie je tak horuco, a syn zle znasal zapotenie.
Po 2 tyzdnoch pri mori sa mu koza dokonale vycistila. sme doma asi iba 3 tyzdne, ale vidiet mesiac syna bez ekzemu ma neskutocne tesi.aj ked sa mu par krat ukazala nejaka skvrnka pod kolenom, s holtovkou je to o par hodin prec.jeho kozi zjavne vycistenie velmi prospelo.dufam ze to este chvilu vydrzi.s mm sme sa dohodli, ze budeme chodit 2x rocne.
Viem, ze mnoho ludi si pobyt pri mori dovolit nemoze, alebo sa im to zda s malym dietatom dlho, pripadne si nemoze ocko zobrat v praci tolko volna, ale stoji to za to 🙂 stretla som aj inu mamicku, ktora tiez chodi s oboma ekzematickymi detmi k moru, a dokonale to u nich zabera.Maleho sme v mori nekupali.stacila morska klima.
Planujeme vyskusat aj hory 🙂

tea333
1. máj 2011

este k HA diete - maly podla vsetkeho nie je alergicky.jedine u coho si nie som ista su orechy, ine potraviny znasa dobre.Skoro nic som nejedla, efekt ziadny, samozrejme som tuto dietu drzala asi mesiac a pol, ale nic sa nezmenilo, len ubudalo potravin na mojom jedalnicku.

tea333
1. máj 2011

a este k Balneum hermal plus a inym olejom, ja by som ich uz nepouzivala.Po kupani sa zda ze zjemnuju kozu, dlhodobo ju vsak vysusali ☹ ovseny kupel je na nezaplatenie 😉

macicka84
1. máj 2011

@tea333 Dekuji za poznatky, je pravda, ze more bylo to jedine co mi pomohlo. Nasi s malym brachou jeden rok co to mel fakt strasne byli i trikrat 😉 ... Dnes se mi to zda lepsi nez vcera, ale celicko ma samej stroupek, ach jo... ☹

luthien.k
1. máj 2011

O víkendu nestíhám, mm mě zaměstává víc než děti 😀

@domorodka, mazání pořešíme, viz. IP. A taky případné další alergeny, ten ekzém kolem očí - vypadá to na nějaké další kromě mléka...

ludmilabb
1. máj 2011

@domorodka @martinka1981 ja mam doma latkove vlozky, preperiem hned s zlcovym mydlom poriadne cize do pracky davam v podstate len na dopratie, takze by som sa toho nebala a existuju aj kadejake dezinfekcne pripravky pre plienky vsak okrem mocu plienky obsahuje aj stopy stolice aj ked separacky zachytia podstatnu cast.... tie kojenecke stolice boli dost riedke

martinka1981
1. máj 2011

@ludmilabb ja nad nimi važne uvažujem.Len som na SVK nenašla take čo dala odkaz domorodka,aj cenovo su dosť dobre.Takže asi objednam z čiech ,len poštovne bude dosť drahe 😝

Aku značku maš ty?

ludmilabb
1. máj 2011

@martinka1981 ja som si objednala z tejto stranky www.ekoplienky.sk Baby Lucy a su uplne v pohode, cenovo najdostupnejsie a maju aj viacero inych znaciek napr. Imse Vimse
tu je presne link na jedny http://www.ekoplienky.sk/product/babylucy-outhe...

martinka1981
1. máj 2011

@ludmilabb nooo,to vyzera zaujimavo. a farba je tam len jedna?

lucinenka001
1. máj 2011

@martinka1981

ahoj Martinka 🙂,

dakujem , si zlata, ze pises. Ja som naozaj vdacna za kazdu radu 🙂. Ano, chodim nakupovat do DM drogerie. Tak teda prosim Ta moze aj nas drobec tie keksiky Dobre casy? A moze aj tie kakakove? Je to lepsie riesenie nez piskoty tak ano?
Co vsetko papa Vasa starsia kočka ? 🙂

martinka1981
1. máj 2011

@lucinenka001 myslim si že ich može v pohode lebo tam nieje ani vajce ako v piškotach a ani BKM . Kakaove by ti Luthien asi nedoporučila 😉 ale tie natural kludne.
Naša staršia zje všetko čo nezje ju 😀 Ta našťastie nema žiadne problemy ,klop klop na drevo,a to nebola ani kojena. A pre mladšiu som pracne mliečko odsavala a ako sme dopadli,exem ako vyšity ☹ Ale ako som prešla na UM Nutrilon Allergy care tak sa to o dosť zlepšilo. Niekedy jej ložiska jemne zčerveneju a ja neviem prečo. Dnes som jej chcela dať prvy krat prikrm brokolicu ale mala červenšie nožičky tak radšej nie. No to bude show kym začneme niečo papkať.
Je to ťažke ale čo narobime že jo?

kazdovci
1. máj 2011

@tea333 ak more robilo takto dobre, vyskusajte Podhajsku. my sme tam boli len 2krat sa okupat a malej to velmi pomohlo....v lete sa tiez chystame k moru, ,tak uvidime, ale ja verim, ze dovtedy to budeme mat ako tak pod kontrolou a more nam len umocni dobry stav🙂

luthien.k
2. máj 2011

@tea333, díky za zkušenosti, hezké shrnutí, je jasné, že není vše univerzální a ne všem pomáhá dieta, nicméně je to první věc, kterou dopouručuji vyzkoušet, protože větší část malých atopiků reaguje v první řadě na potraviny, vychází to tak ze statistik, nicméně AE není jen výsledek "alergie na něco", jde i o porušení kožní bariéry.

michaelabj
2. máj 2011

@macicka84
ahoj, odporúčam ti prečítať si stranu 259 - tam bola tiež jedna mamička s novym ekzemom (mucka 2505) u mini bejby a usmerňovali sme ju k základným opatreniam - režijnym, diétnym, či lokálnym...
prejdi si aj celý blog kam.zyk a ked si to prejdeš, špecifiká ešte napíš lucien.k, ona ti určite poradí 🙂