Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

marda
4. máj 2011

@luthien.k tak ty testoviny mela 3 dny po sobe...no a vcera ty vlocky a vecer ekzem

luthien.k
4. máj 2011

@marda, u atopiků opravdu raději těch 5 dní a pro 100% jistotu ověřovat ještě jedním testem, pokud to je jako s těma vločkama - že je těch možností víc 🙂

denduska
4. máj 2011

@luthien.k no fotila som ju dnes ale vonku bol strasny vietor tak sme boli kratucko, zasa jej to vybehlo ale na fotke nic nevidno..a skusala som s bleskom bez...musim ju viac "oziarit" 😅 . Hm a ked to bude alergia na slnko v kombinacii s AE - tak mozeme ist k moru ci radsej nie? no ja uz som jelen z toho teda.. 😕 .

michaelabj
4. máj 2011

@luthien.k a dievčatá, hľadám nejaké recepty a niečo zdravé a našla som pre našich malých drobcov takú zmes - ktorou sa nahradzuje vajce v receptoch - pri obaľovaní, pri palacinkách, ale aj do kysnutých ciest ... a pod...
volá sa to Hraška http://www.mojavitalita.sk/obchod/mucne-zmesy/h...
máte niekto skúsenosť, resp. luthien.k aký máš na to názor?
Ď.

modra1
4. máj 2011

Tip na prílohu pre deti, alebo ako sa vymýšľa nový recept deň pre veľkým nákupom keď je prázdna komora 😀 :
na olivovom oleji jemne opražiť cibuľu, zaliať zeleninovým vývarom, do vriaceho pridať ryžu basmati, pšeno (najskôr ho dobre precediť pod tečúcou vodou) a lúpanú pohánku. AK bol vývar prisolený, netreba nič ďalšie pridávať, iba chvíľu povariť, podľa potreby podliať vývarom a nechať dôjsť.

luthien.k
4. máj 2011

@michaleabj, pokud budou odzkoušené jednotlivé složky té hrašky, tak ano, ale vanilka je častý alergen u dětí a co si myslet o "směsi koření", kde nejsou ani ta koření uvedená, to opravdu nevím, já bych byla věrná kukuřičnému škrobu alias 1 vejce = 1 lžíce kukuřičného škrobu a dle typu těsta plus jedna lžíce vody (například do bramborových knedlíků to tak dělám). Pro žlutou barvu těsta jako po vejcích přidat řepkový olej (mně vadí jeho chuť 😅) nebo dát část kukuřičné mouky (tak to dělám já).

luthien.k
4. máj 2011

@modra1, super, ale proč jako příloha pro děti? Já si to s chutí dám taky 😀

jijitka1
4. máj 2011

@jijitka1 Prosím pošli mi to o té štítce, díky, budu čekat, chci s tím něco dělat. moc děkuju!!!!!!

lojzina
4. máj 2011

@luthien.k no,tak rozhodim site,a zvazim zda koupit ,,nejakou matraci" plus ten spec.potah,a nebo uz rovnou poradnou se vsim vsudy.Zas myslim ze ten potah tu funkci taky splni,na jakelkoliv matraci,ne?

jijitka1
4. máj 2011

@luthien.k prosímtě: teď jsme se bavily s holkama na diskuzi v rodině, a ta paní Věra (kam.zyk) prý má nějaký roční plán pro otěhotnění a už je docela dost mamin, co to podle toho dělaly a povedlo se to, i když prý předtím neúspěšně dělaly IVF a tak. Chtěla jsem to poslat od jedné z těch mamin, ale té to přišlo trapné, že prý to jsou cizí materiály a ne její a tak. Já bych ty materiály docela potřebovala pro svojí sousedku, která se už 5 let trápí tím, že nemůže přijít do jiného stavu. Nemáš je náhodou?

kazdovci
4. máj 2011

@lojzina svrbenie a skrabanie je fakt najhorsi jav na celom ekzeme. nam najviac zo vsetkeho pomohol tekuty puder s taninom. ten sme dostali na poslednej navsteve u koznej a fakt krasne pomohol. malinka sa nam ukludnovala pred ocami ako jej to zacalo posobit...

lojzina
4. máj 2011

@kazdovci ahoj 🙂 ,ten tanin jsem meli jako miminka.....Vyzkouseli sme kde co,spis to vidim na pricinu vtom spani,jako ze musime poresit matrace a tak 😉 ,jsem cim dal vic presvedcena ze pes je zakopan prave tam 😒 .Ted posl.dny se neskrabe jen vtech jamkach,ale uplne vsude ☹ .Ale mozna by nebylo od veci ten tanin znovu vyzkouset,uvidim co udela ichtyo,co me radila Luthien,a budeme zkouset dal....Co se vam jeste tak osvedcilo?me toto strasne zajima...dr tech informaci moc nedaji,ne ze by nechteli ale spis mnyslim ze z casovych duvodu...tam kam chodime je to jak na bezicim pase 😒

kazdovci
4. máj 2011

@lojzina nasa drnda ma len 10 mesiacova skriabanie v noci riesime 4 mesiace a tanin sa osvedcil najviac a samozrejme nezapotit sa, takze sme na studenom odchove🙂 babky a tetky vzdychaju ze dietatu musi byt zima, ale v chladnejsej izbe spi lepsie a uplne najlepsie na cerstvom vzduchu, boli veru noci kedy som uvazovala ze ju vycapim aj v noci na balkon v zufalstve🙂 ale kedze mala je este somarik, tak som vymyslela pyzamo so zasitymi rukavickami a ponozkami, takze ked sa skriabe aspon sa nerozskriabe do krvi. ale to urcite mate uz davno poriesene...

lojzina
4. máj 2011

@kazdovci s tema babickama to mame nastejno 😉 😀 .No,kdyz byl mensi,tak mival na 2 dny zabaly,ktery pomahaly a byl par dni klid.Dnes,kdyz uz si je necha dat,tak nejp.v noci je strha a skrabe se stejne...mluvim o tom starsim,3a pul letym....a nebo je ma az do rana,ale skrabe se i pres ne,a jak krvaci tak ta krev zaschne a zabaly pak musim setrne strhnout ☹ ,coz je des.Ale od mala sme si uzili fakt dost,zaclo to kydz mel asi 3 tydny...mokvani,strasne.A je pravda,ze on sam uz si rekne,ze radeji snese chlad,takze doma i v zime,kdy my mame delsi rukav,tak on beha v kr.tricku a treba jen ve slipech 😕 .a prichozi pokladaji misto pozdravu otazku:a neni mu zima? 😕 😀 😀

lojzina
4. máj 2011

@kazdovci Co pouzivate na koupani?u nas vede odvar z oves.vlocek a nebo Oilatum...ted se dela i Oilatum plus-vtom je nejaka antibakt.prisada,obe sou vyborny.

kazdovci
4. máj 2011

@lojzina je to fakt hruza. skusali ste aj nejake alternativne liecby? okrem diety myslim. ta je urcite dolezita ale ja mam stale pocit, ze v tele nieco nefunguje tak ako ma a trebu tomu napomoct zvnutra. my sme cez vikend boli s liecitelom a ten povedal, ze problem je v peceni a ze ju nastartuje a mal by sa stav lepsit a opat ma poprosil aby som nenatierala ziadne kortikoidy, ze to nie je riesenie.

kazdovci
4. máj 2011

@lojzina na kupel nam najlepsie robi sol do kupela z Podhajskej

lojzina
4. máj 2011

@kazdovci No uz sem se nastvala 😉 ,protoze oba kluci(mladsimu je 13 mesicu),jsou casto nemocni,imunitu posilujeme a stejne ☹ ☹ ☹ zadna slava,takze bych chtela vyzk.Jonasovu metodu...Ja vim ze kort.nejsou reseni,psala jsem tady uz ze je sice pouzijem,ale vazne zcela malo.....meli jsem locoid 😖 ,ted mame doma asi 2 mesice advantan,a za tu dobu jsem mazala asi 2 krat...Dr me rika at s etoho nebojim,at pouzivam casteji,ze mame ekzem v takovem stadiu ze se bez nich neobejdeme,ale ja nechci....pokud ,,nehori",tak kort.NE.

lojzina
4. máj 2011

@kazdovci a nestipe ta sul?

kazdovci
4. máj 2011

@lojzina nestipe, ale babika nema mokvavy ekzem, ale mala riadne rozskriabane rucicky a ani nemukla. chrasty jej krasne poodpadavali, zahojili sa dva krat rychlejsie ako normalne. a zacervenanie sa tiez ukludnilo. do Podhajskej sa chodi s AE na liecenie , teda presnejsie do Travnice, ale pracuju tam s vodou z Podhajskej. my sme tam boli cez Velku noc a malej to pomohlo tak som potom nasla ze sa aj sol da kupit a aspon takto si trochu pomahame aj doma. zazraky to samozrejme nie su ale robi jej dobre

lojzina
4. máj 2011

@kazdovci zajimave...My mame ekzem strasne suchy,ale tak hrozne,mazeme nekolikrat za den i v noci,ten zvuk ,kdyz se malej skrabe,nikdy nezapomenu,je to jako bys lamala polystyren 🙄 🙄 🙄

modra1
4. máj 2011

@kazdovci na pečeň mi kam.zyk poradila Ostropestrecový olej. Môjmu ockovi veľmi pomohli stvoly mladých púpav (je to horké, ale v šaláte sa tá chuť stratí), tiež to bola rada od liečiteľa, iba ho videl, "nevyšetroval" a trafil presne. Mal tiež kožné problémy lokalizované vo vlasoch, dlhé roky a toto mu pomohlo o dňa na deň.
.

michaelabj
4. máj 2011

@kazdovci Ahoj, my ideme do Trávnice v júni.
Kde si kupovala tú soľ do kúpeľa z Podhájskej? Tam v Trávnici, alebo niekde cez net? Ď.

lelask
4. máj 2011

Clanocek pre zaujimavost.

Jedna porcia zemiakov uvarených v šupke /bez vyrastených klíčkov/ - asi 150 g – obsahuje 3 g vlákniny, čo je viac ako v celozrnnom pečive či v cestovinách, 620 mg draslíka – o tretinu viac, ako majú banány, a 3 g ľahko stráviteľných bielkovín – takmer ako polovica pohára mlieka. A to zďaleka nie je všetko. Rovnaké množstvo vám dodá 45 percent odporúčanej dennej dávky vitamínu C, jabĺk by ste museli zjesť dvakrát toľko.
Zemiaky sú bohaté aj na vitamíny skupiny B, ktoré zlepšujú výkonnosť a podporujú mozgovú činnosť. Z minerálov sú najviac zastúpené draslík, horčík, fosfor, železo, meď, vápnik a zinok. Draslík potrebuje váš srdcovo-cievny a nervový systém. Stará sa o prenos živín k bunkám a uvoľňovanie svalovej energie. Odvádza prebytočné tekutiny a zabraňuje ich hromadeniu v tele. Zmierňuje bolesti hlavy, migrény a kŕče.
Odborníci varujú pred smaženými a fritovanými zemiakmi, ktoré nasávajú veľa tuku. Najlepšie sú varené. Lahôdok zo zemiakov sa však nemusíte vzdať, keď budete dodržiavať pravidlo – pečte a smažte v rúre dozlatista, nie dohneda. A platí to nielen pre zemiaky.

lelask
4. máj 2011

@luthien.k s jogurtom ju krmila moja mama a myslim ,ze jej dala viac nez by som dala ja - vraj si ho strasne pytala 😅
Znamena to,za ak sa pridava po malickych davkach,tak koza nemusi zareagovat?
Postup som mala - prvy den na pery, druhy lyzicka,potom dva dni pauza (kvoli tej reakcii na nozickach-atoderma???) a potom to odhadujem ,ze zjedla viac ako pol jogurtu. Dnes ziadny jogurt.

lucinenka001
4. máj 2011

Kočky ahojte,

prosim Vas, dnes drobec spapal celu jogurtZVOLENSKY MARHULOVY aj vcera, zda sa mi ze ma z toho reakciu na brade troska zacervenanie aj trosku nejake dva az tri fliacky na jednom líčku. Co v takom pripade prosim Vas? Vynechat ten jogurt uplne? Alebo co je najlepsie prosim? Dakujem.

luthien.k
5. máj 2011

@lelask, no jo, babičky... 🙂 S tím množstvím postupně jde o to, aby případná reakce nebyla velká, ale dala se ukočírovat.

@lucinenka001, opravdu? Pokud vím, tak pije mléko s BKM (normální Hami..? A co ty meruňky, ty už měl dřív? Zkus na 14 dní vynechat (nebo do ústupu ekzému) a určitě ověřit - zkusit znovu.

kazdovci
5. máj 2011

@modra1 len ci taketo pripravky mozu brat aj 10 mesacne babatka....zatial budem doverovat nasmu liecitelovi a jeho postupu, ale je dobre vediet, ze existuju aj ine riesenia

modra1
5. máj 2011

@kazdovci neviem a nenávadzam ťa na nič, len som to napísala ako info a tak to aj berieš 😉.
Nepovažujem to za prípravky, to prvé je za studena lisovaný olej, kúpiť sa dá v lekárni, takže či sa dá do príkrmu lyžička olivového alebo repkového alebo tohto je myslím jedno. No a to druhé sú stvoly, teda tie zelené stonky pod kvetom, normálne sa to odtrhne, umyje a zje. Práve pre tú dostupnosť a jednoduchosť je to také neuveriteľné, ale ockovi sa zmenili aj pečeňové testy po tom ako jedol púpavy a vlastne nemusel bral lieky.
KAždopádne, púpava je kvitnúca rastlina, môže byť na ňu alergia, viem o deťoch, ktoré ju majú, takže na všetko treba dávať pozor.

luthien.k
5. máj 2011

@modra1, co je to púpava? Jo už to vidím, pampeliška, tak na ty je u nás právě sezóna, u nás kvete všechno trochu později... Nicméně já tuším, že mám zrovna na ně alergii, protože ač z testů vychází bříza, největší potíže mám, když kvetou pampelišky...
@kazdovci, toho oleje bych se také nebála 😉