Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

hancikeli
11. máj 2011

Prosim o rychlou radu. dnes chci zacit prikrm ryzovou kasi, ale nevim, jestli ji mam rozdelat do vody nebo do mleka. Jsme po EET. Verka ma od st do ne dovcu.Diky moc.

zuzin78
11. máj 2011

ahojte holky, chcem sa vas spytat, odkial ste si objednavali sol z podhajskej? mozete mi tu dat link? dakujem 🙂

modra1
11. máj 2011

@hancikeli ryžovú kašu robím do vody. Z tvojej správy nie je jasné, či dieťa mlieko môže alebo nie. Ak áno, môžeš aj do mlieka.

matkaasebko
11. máj 2011

baby vy mi budete vediet poradit, malemu sa spravili take cervene fliaciky, su ohranicene ako take loziska abo ako to nazvat...je to exem alebo to môze byt reakcia na jedlo...teraz to mame uz ale 3 tyzdne ale uz je to iba take zbytkove moc to nevidno ale je to tak...

michaelabj
11. máj 2011

@zuzin78 ja som objednála odtiaľto: http://www.energy.sk/sk/menu_x1160x.asp
A dá sa jednoducho a veľmi rýchlo s nimi aj cez Skype - majú kontakt energy on_line --- napísala som pani a adresu a na druhý deň mi to kurier doniesol na dobierku ;)

zuzin78
11. máj 2011

@michaelabj mozem sa este spytat,kolko to stoji?

hancikeli
11. máj 2011

@modra1 Jasne, jsem to trouba. No vypadalo to, ze byla bez reakce, ale nefutrovala jsem se mozna dostatecne, bala jsem se a to byla chyba. A kdyz do mleka, tak opravdu do plnotucneho,jak se pise na krabici?Moc dekuju.

michaelabj
11. máj 2011

@hancikeli záleží aj akú máš tú ryžovú kašu - ak kupovanú, tak na obale je napísané, či je mliečna (v tom prípade iba do vody) alebo "pridaj mlieko" (v tom pripade pridáš mlieko, ktore drobec papa)

michaelabj
11. máj 2011

@zuzin78 10,9 samotná cena, sa mi zdá že 12,8 som platila aj s dobierkou

luthien.k
11. máj 2011

@hancikeli, nenene, rýžová kaše pro šestiměsíčního prcka jedině do nějakého UM!

hancikeli
11. máj 2011

@luthien.k a nebo do kojenecke vody?

hancikeli
11. máj 2011

@michaelabj nemlecna HIPP. Papa zatim jen MM

michaelabj
11. máj 2011

@hancikeli @luthien.k no ak je nemliečna a dáš ju vody, tak dieťa nezasýti.
Jja osobne odporúčam "ryžovú krupičku" od Nestle, je veľmi jemná a čo je hlavné obsahuje 99% ryže (na rozdiel od tých iných marketingovo pretlačaných), je balená iba v takom sáčku, dostať ju v DM, Hypernove, Bille... ak lutien.k súhlasí 🙂

luthien.k
11. máj 2011

@matkaasebko, ekzém může být jak reakce na jídlo, tak na další vlivy (očkování, růst zubů, nemoc, kosmetika, prací prášek...). Takže to sleduj, nové potraviny zaváděj vždy jen jednu novou po dobu pěti dní a zkus se zamyslet, co mohlo být před těmi třemi týdny jinak než obvykle.

luthien.k
11. máj 2011

@hancikeli, tak v tom případě jen do vody, ta Nestlé je opravdu dobrá, obsahuje i probiotika, ale ani Hipp není špatná, vyhazovat ji nemusíš 😉 Kojenecká voda je OK.
Ty chceš zavést kaši jako první příkrm? Jestli ano, raději bych dala zeleninu, obecně se doporučuje zavádět ji jako první, kaše jsou "jen prázdné kalorie", v případě rýže něco složitých cukrů, ale vitamínů a minerálů moc ne, narozdíl od zeleniny. A představy, že po kaši na noc děti líp spí, jsou spíš mýtem, ony můžou na noc spíš způsobit zažívací těžkosti. Když už kaši, tak rozhodně zkoušet ráno, kdyby nějaký problém byl, aby nebyl v noci, to se vše hůř řeší...

martinka1981
11. máj 2011

@luthien.k poslala som ti mail. Dufam že pride su tam aj fotky 😒

modra1
11. máj 2011

@hancikeli ešte že to luthien dala na pravú mieru, som sa zľakla, že jej dáš plnotučné mlieko. AK si mlieko skúšala len cez MM, tak nemôžeš len tak zobrať 2 deci UM a zamiešať doňho kašu, to sú 2 nové potraviny naraz a mlieko by si mala skúšať dieťatku veľmi opatrne. Najmä má luthien pravdu v tom, že ako prvý príkrm je lepšie dávať zeleninu.
Ak si vieš mlieko odstriekať, môžeš neskôr pripraviť kašu do MM, ale zbytočne si zvykne na sladkú chuť kaše. AK dáš nemliečnu kašu s vodou a pridáš do nej mixnuté ovocie, bude to mňam.

hancikeli
11. máj 2011

@modra1 @luthien.k Dekuju, taky jsem si myslela, ze to je nejake divne. Kasi dostala dopoledne.

luthien.k
11. máj 2011

Stran kaší - dostala jsem do IP upozornění 😀 - samozřejmě to nejsou prádné kalorie jako má třeba bílý cukr, tak to berte s rezervou, chtěla jsem říct, že zeleninu pro začátek považuju za výživově hodnotnější než kaši 😉 Ale výživové poradenství nedělám 😉

lojzina
11. máj 2011

ahoj...
@luthien.k premyslim na d tim prac.praskem-je mozne ze nejakou dobu nedela nic a pak najednou vyskace ekzem?maly ho ma totiz presne po celych zadech....

lucinenka001
11. máj 2011

Kočky ahojte 🙂

prosim Vas, kolko krat je potrebne otestovat opalovaci krem na drobcovi? Kupili sme spominanu Biodermu 50+´. Dnes sme ju prvykrat natreli na ruky zhora 🙂.
Dakujem

luthien.k
11. máj 2011

@lojzina, podle mě ano, může se stát citlivým postupně (proto i kosmetiku je dobré střídat jednou za čas, aby se tomuto riziku člověk vyhnul) nebo můzeš mít teoreticky něco s pračkou a tím pádem se z ní nevymáchá dostatečně... Zkus mýdlové ořechy nebo mýdlový sliz a dvakrát máchat, jednou s dvěma lžícemi octa.

luthien.k
11. máj 2011

@lucinenka001, klasicky se testuje tři dny - každý den namazat na stejné místo... 🙂

michaelabj
11. máj 2011

@lojzina alebo skus nejaky eco prášok, teda ak nepoužívaš...

lojzina
11. máj 2011

@luthien.k
@michaelabj peru v persilu sensitive,meli sme uz i lovelu ale mela sem pocit ze nevypere dobre,a v octu macham,ale teda jednou...takze 2krat?jako 2 machaci programy?

michaelabj
11. máj 2011

@lojzina ja periem v Eco-ver som absolútne spokojná - už v tom periem aj všetko svoje prádlo. Lovelu ani Persil nemusím, môj názor je, že sú to len reklamné ťaháky...ale každému môže vyhovovať iné, samozrejme... 🙂
A žiadna aviváž, a dvojité pláchanie (býva na práčkach ako voliteľný program). To ti pravdepodobne odporuči aj lutien.k (ináč má to aj kam.zyk v svojom blogu)

lojzina
11. máj 2011

@michaelabj tak avivaz davam jen nam,a klukum peru zvlast.no ja ty clanky od kamzyk nemam poradne proctene vsechny 😒 ,nejak neni cas,ted sme resili protirozt.povlaky tak sems ezamerila jen na to...Takze eco-ver rikas?kde ho koupim?to je primo pro alergiky?

michaelabj
11. máj 2011

@lojzina nemyslím, že Eco-ver je čisto pre alergikov, ale je aj pre nich. Je tekutý, a na báze tenzidov, nemá žiadne parfumy, ani iné "zbytočnosti"... 🙂 Ja neznášam ked prášok príliš vonia, mne to potom až vadí a doslova smrdí. Eco-ver je v tomto jemný (proste žiadny parfum - preto vonia len sám za sebou:D) a preto ho používam aj na naše prádlo - vyhovuje mi to. Mám aj aviváž Ecover (pre dospelácke, naše prádlo), a najnovšie mám aj odstráňovač škvrn, ako doplnok k prášku, ale ten ešte nemám odskúšaný. ... a používam aj prostriedok na riad Eco-ver - nemám od neho podráždenú pokožku, a umývam s ním tak spokojne aj malému fľaše
Kupujem v DM drogerie, alebo na nete... napr. na www.mojavitalita.sk (tam je celkom dobrá cena), ale majú aj inde. 🙂 Manžel sa smeje, že čoskoro bude u nás aj prášok do pečiva Eco-ver 😀

luthien.k
11. máj 2011

@lojzina, já taky občas použiju Ecover, mají ho v DM drogerii nebo u nás i v Bille, speciálně pro alergiky není, ale nemá špatné složení, mně ale po něm prádlo "smrdí", já nejradši nastrouhám tři lžíce mýdla s jelenem (nebo obyčejné jádrové mýslo za 9 Kč) přímo do bubnu pračky, k tomu tři lžíce prací sody, nechám dojít program a pak dám ještě jednou jenom máchání s octem. Nemusíš prát zvlášť dětem, pere to super 🙂

lojzina
11. máj 2011

@michaelabj
@luthien.k mocinky dekuju za rady a tipy,vyzkousim oboji....postupne,su vdecna za kazdou radu ohledne ekzemu 🙂 🙂