Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
13. máj 2011

@zuzin78, a co jste vše zkoušeli kromě mastí?

zuzin78
13. máj 2011

@luthien.k sofi ma aj kvapky aerius ale ten sme nedavali, aj afloderm mast ale tu sme davali len ked to mala uplne zle ,natierali sme jej to aj lipobase kremom, poslali nas aj na alergologiu. zakazali vela jedal jest. ale skusame pomaly ci to jedlo sposobuje a zistujeme ze nie.
tento rok ideme k moru ,uvidime.
najlepsie to ma v lete ,ked sa moc neoblieka a najhorsie ,ked sa zacina alebo konci vykurovacie obdobie
a u nas su to aj geny, manzel mal ekzem ☹

lojzina
13. máj 2011

@luthien.k ahoj,ctu si ty zasady ockovani atopiku a alergiku,nas ceka za mesic a neco ocko prave proti tem zardenkam...jenze ten mladsi jeste nema testy z alergo...mam radeji pockat az budou,abych vedela jak to mam e s temi vejci?a co by to pripadne mohlo udelat?

michaelabj
13. máj 2011

@zuzin78 ja sa pridávam k luthien.k --- mne chcela kožná predpísať Protopic pre 4m dieťa!!! A pritom deťom do 2 rokov (to je minimálny vek v príbalovom letáku ak sa nemýlim) sa nesmie dávať, pretože bolo testami dokázané, že spôsoboval u malých detí náklonnosť k rakovine. V tej sekunde som od nej odišla...
Som predsvedčená, že je marketingovo tlačený a že za neho majú tí kožiari nejaké pekné odmeny, výlety a bohvie čo. Tá kožná mala ten leták priamo na svojom stole - moja predstavivosť skončila pri tom ako to pchá do každého pacienta. Fuuj. Tak ja by som ho nedala ani 5 ročnému dieťaťu. Toľko moj názor.

ludmilabb
13. máj 2011

@michaelabj ked toto citam co robia ti doktori tak mi je nagrc, hrozne vcera som akurat odisla od mojej obvodacky po troch hodinach lebo som uz z toho bola na nervy poslednu hodinu tam presedel pri nej nejaky dealer 😠

michaelabj
13. máj 2011

@ludmilabb a... predsa len jeden svetlý bod. Napíšem ti opačnú skúsnosť, práve s novou kožnou.🙂
Prišla dealerka z Pfizeru, práve ked sme čakali a boli na rade. Sestrička bola celá bez seba, akoby prišiel sám PánBoh, len čo vyšiel pacient, vošla k lekárke a vychrlila, že na ňu čaká pani z Pfizeru. Doktorka prišla k dverám pozdravila dealerku a povedala: "No hádam nenecháme bábätko čakať. Vyšetrím ho a potom to preberieme, dobre?"
No poviem Vám nič podobné som v živote nezažila ani nikoho nepočula, že to začil 😀

ludmilabb
13. máj 2011

@luthien.k uz som skusila aj kravske mlieko do kase a bez reakcie zato minule sa jej lica zapalili ked jedla rezancovu polievku s masom od svokry neviem ci ju dako nedochucovala 😝

luthien.k
13. máj 2011

@zuzin78, a přišli jste z alergologie s nějakými pozitivními výsledky co se týče alergenů nebo ne? Ono to teda není ta nejpodstatnější věc, protože u potravinových alergií se u cca 50% dětí z testů nezjistí nic a přesto reagují... Vysazovali jste přísně bílkovinu kravského mléka? Ona je častý důvod, zvlášť ekzému, který vzniknul tak brzy jako u Sofi, k jeho spuštění během kojení (opět cca 50% atopiků do jednoho roku reaguje právě na BKM).
Píšeš o tom období - jaro/podzim - to je období častého výskytu plísní, pokud reaguje na ty venkovní, tak s tím se dá špatně něco dělat, pokud na ty vnitřní (máte domek? kytičky? nebo přímo problémy s plísněmi...?), tak se udělat dá 😉 A co nějaké zvířátko v bytě?
Aerius - já doporučuju dávat, tlumí alergickou reakci a může zmírňovat svědění. Není to návykové, nezpůsobuje to ospalost.
Ještě zkus napsat, jak přesně ekzém vypadá, kde ho má...? Je to mokvavý, pupínkovatý, jsou červené flek nebo suché hrubé plochy...? Ideální by bylo poslat fota, v IP Ti dám svůj mail, jestli budeš chtít. Ta současná kosmetika - to je Bebe Klorane?

luthien.k
13. máj 2011

@lojzina, než to vyzkoumáte s těmi vejci (nejlépe je zkusit zavést, jestli bude reakce nebo ne), tak doporučuju odložit očkování, jestli je rozumný pediatr, tak na to přistoupí. Jak přesně by mohl alergik reagovat, Ti teď nepovím, ale zkusím to zjistit 😉 Co ale vím 100%, že rizikové to je.

luthien.k
13. máj 2011

@ludmilabb, ahojky! Tak to je dobře, že mléko je OK, protože ohlídat ho není jednoduché, jak víš 😉 Z tchýně vytáhni, co do té polévky dala!

lojzina
13. máj 2011

@luthien.k vejce teda vyzkousim,sem tam h davam asi od 8.mesice,myslim teda...prosimte a jak to mam provest,dat 1,dalsi den zas,nebo jak presne?
Uz peru v mydle,jen si nejsem jista davkovanim,prala sem 1/2 pracku bileho,toho mydla sem na struhadle strouhla tak nejka,normalne,no 😅 ,mozna pol.lzici bych rekla,a trochu sody.2krat sem vymachala v octu,pradlo uz mam suchy a trosku voni po tom mydle,tak ciste jakoby 😀 ,a hezky vyprany taky je,jen nechcu toho mydla davat trena zbytecne moc...?

llejdy
13. máj 2011

@michaelabj Suhlasím s Tebou.. moja malá má 2,5 a doktorka dokonca papierovo zhoršila jej stav... prišli sme k nej na kontrolu, bola v poriadku, akurát ju trošku svrbelo v lakťovej jamke. Ona jej na DOLIEČENIE predpísala protopic. Doma som si prečítala príb. leták, správu od nej ( v ktorej malú opísala,že má chrasty po hlave a celom tele) a pochodovali sme naspäť k nej.. Povedala, že to je vynikajúca masť. Tak sme jej tú masť nechali na stole a odišli sme.No zaujímave je, že sa najprv pýtala, kde robím a kde bývam 😖 Odpoveď, že som z dediny a som predavačka v potravinách jej asi vyhovovala 😠 . No zabudla som jej povedať, že čítať ešte viem 😖

luthien.k
14. máj 2011

@lojzina, tak nějak z toho nevím, jestli jste zaváděli dle pravidel (těch 5 - 7 dní po sobě) alespoň žloutek...? Jestli ne (takhle systematicky), tak se s ním začíná: první den čtvrt žloutku, druhý den půl, třetí den třičtvrtě, čtvrtý den celý a pátý den totéž, klidně až do sedmého dne, jestli to prcek snese. Když je vše OK, tak to samé s bílkem, resp od pátého do sedmého dne celé vejce.
Toho mýdla tam já taky dávám tak od oka, zhruba tak, jak popisuješ, na plnou pračku asi tři lžíce a tolik i té sody (krystalické). Pere to fakt dobře, já kdysi používala Persil a myslím, že ten to hravě v účinnosti překoná. Na bílé prádlo si ještě kup ekologicko sůl - Puer například (na netu...), protože pouze po mýdle je to prádlo sice čisté, ale bělost není "zářivá" (což není ani s tím Puerem, ale je to lepší, i na víc znečištěné věci je to účinnější, zářivou bělost u komerčních prášku stejně dělají optické zjasňovače, je to vlastně "optický klam", to prádlo čistější není...).

luthien.k
14. máj 2011

@llejdy, z toho mi je zle, z takového přístupu - Protopic na doléčení? Zfalšování zprávy??? Přístup té lékařky je do nebe volající a její otázky na vaši sociální situaci jsou nemístné, hanba by ji měla fackovat 😝 😠

valentynkaa07
14. máj 2011

@luthien.k prosím, můžeš mi sem ještě jednou napsat jak se pere v to mýdle? nemůžu to tu najít, jaké mýdlo? a kolik přidat té sody, já se omlouvám, že se ptám furt dokola 😅

lojzina
14. máj 2011

@luthien.k ahoj,no nezkousela jsem u SEbika(14mes.,) jeste nic,ekzem s e mu rozjel zhruba v roce,kdy uz jedl skoro vsechno 😖 😖 😖 ...takze od zacatku,me hrabne uz 😔 .Jsi hodna,dekuju 🙂

luthien.k
14. máj 2011

@valentynkaa07, je to popsáno o jeden můj příspěvek výš 😉 Mýdlo je to obyčejné jádrové mýdlo na praní (nebo mýdlo s jelenem), je bez parfému atd., čisté mýdlo.

liluu
15. máj 2011

Ahoj dievčatá, mám 10 mesačného ekzematika, máva ložiská na tváričke a uškách. Nevieme príst na príčinu. Boli sme na krvných testoch, všetko bolo negatívne. Chcem sa opýtať, nieje ešte vôbec očkovaný, iba TBC v porodnici. A doktorka ho chce očkovať, aj ked má vyhodený ekzém, nieje to nič strašné ale aj tak...Má byť nejaká prestávka medzi akútnym ekzémom a očkovaním ??? ) ďakujem za rady... 🙂

kaja73
15. máj 2011

@liluu teoreticky ba prestavka mala byt,ale.......doktori na to zvačša kaslu 😒 A rataj s tym,že sa vam ekzem takmer na 100% vyrazne po očkovani zhorši.nam sa vyhodil generalizovany na 7 den po prvej hexe,nasledne sme patrali co ho zhoršuje-krv.testy mal negativne-len dietou sme prišli na to, že je na vine BKM.V tej dobe mu stačilo mlieko Alergy care,po druhom očkovanu sa už takmer ukludneny ekzem vyrazne do hodiny zhoršil a už ani Alergy care nezaberal,museli sme prejst na Neocate.Dalej už neočkujeme-stale reagoval horšie a horšie-nielen ekzemom.

llejdy
15. máj 2011

@luthien.k Ja som aj maličkej plienky prala v takom mydle.. Jedno mydlo postrúhať, rozmiešať v troške vody, primiešať 250-300 g kryštalickej sódy a doliať do 10 l horúcou vodou. Nechať ten maglajz deň odstať, a normálne používať ako prací gél..

llejdy
15. máj 2011
llejdy
15. máj 2011

@valentynkaa07... kukni link pridaný o 12:45 😉

martinka1981
15. máj 2011

Baby ja už začinam byť zufala. Mala ma exem hrozny,dnes len mrnči nikde nieje spokojna,stale si šucha nohy a je nervozna ☹ Už ani pri mne nieje kludna. Začina jej to liezť už aj na tvar,ma to červene a ja fakt neviem ako dalej. Pije Neocate a aj tak to nieje lepšie.

martinka1981
15. máj 2011

Ešte sa chcem opytať,skušali ste niektora isť k homeopatovi? Ak ano,pomohlo vam to???

luthien.k
15. máj 2011

@llejdy, já jsem líná ten sliz na praní dělat (raději jsem tady na MK 😀) - dřív jsem ho taky tak dělávala - takže já ho používám "instantní", jak jsem psala... 😉

luthien.k
15. máj 2011

@liluu, do akutního a subakutního stavu (mokvání nebo červené plochy, případně plochy s pupínky) neočkovat... Jak ekzém léčíte? Určitě mrkni na tyto články, udělej si čas, možná sama přijdeš na něco, co by se dalo dělat lépe a když nastuduješ, neváhej se taky klidně zeptat 😉

http://www.proalergiky.cz/deti-do-tri-let/

luthien.k
15. máj 2011

martinka1981, a co tu houbu, pořád mažeš nebo jsi vysadila? Dělala jsi před namazáním test snášenlivosti? Já vím, že Věra psala vydržet, ale už mi to připadá dlouhé to nezlepšování se, resp. zhoršování...

liluu
15. máj 2011

@kaja73 ďakujeme
@luthien.k vďaka za dobrý link... prakticky robím všetko tak ako je tam napísané. Okrem diéty BKM, synček pije HA mliečko, kedže sa alergia na KM nepotvrdila. Nevieš, dá sa krvným testom veriť, či bývajú falošné???? 😒

kaja73
15. máj 2011

@liluu nam sa v krvi nič neukazalo-ono na mlieko ,ale asi aj na ine potraviny može byt alergia IgE a non IgE,ta prva sa v krvi ukaže druha nie.Ta sa da odhalit len potravinovym eliminačnym testom-teda vynechanim danej potraviny a naslednym pozorovanim dietata.Potom sa zas potravina nasadi naspat a sleduje sa, co sa deje.My sme takto odhalili alergiu na BKM.

liluu
15. máj 2011

@kaja73 Kaji, Ďakujem za vysvetlenie, takže krv nám bola na prd, tak skúsime BKM, a uvidíme 😉