Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

modra1
24. máj 2011

@alami DM má aj Reis Drink Natur čiže bez rias - calcia. Zloženie: voda, ryža, slnečnicový olej, morská soľ. Dá sa piť, mixnúť s banánom ako kokteil, je z toho chutná krupica. Skús ešte to ovsené mlieko, buď na krupicu alebo namiesto mlieka do nejakého koláča (bublanina, bábovka, kysnuté cesto), ak to znesie v malom množstve aspoň, rozšíri sa mu jedálniček a tebe možnosti čo mu upiecť. On je zvyknutý piť mlieko keď mu skúšaš toľko náhrad mlieka?

modra1
24. máj 2011

@anduca s alami sme sa bavili o sójovom lecitíne, lebo jej syn je alergický na sóju a je to najčastejšie používaný emulgátor. Ak je to iný lecitín, napr. ako uvádzaš repkové semeno, tak sa treba riadiť tým, či je alergia na repku alebo nie, opäť tam asi bude minimálne množstvo bielkovín - to je však len moja dedukcia po prečítaní info o sójovom lecitíne, neviem či je to aj pravda. Ale na otázku či je akýkoľvek emulgátor ok 🙂 sa asi kladne odpovedať nedá, najzdravšie potraviny sú čerstvé bez umelých prídavkov.

anduca
24. máj 2011

ďakujem, baby! ide o to, že manželovi som kázala kúpiť reis drink, on priniesol, ale nepáči sa mi zloženie, je v tom aj spomínaný repkový lecitín a vanilková aroma. neviem, či to môžem dávať malinkej...

kaja73
24. máj 2011

@anduca V reis drinku z DM ka nie je to čo pises 😕 ,ale to co piše madra1-voda,slnecnocovy olej, ryža a morska sol.Moj to pije už od 10m a je to OK.http://www.dm-drogeriemarkt.sk/Master_CMS/in... je to tretie zhora

anduca
24. máj 2011

@kaja73
viem, DM Reis drink je v poriadku, ale manžel kúpil R.D. inde, takže iný výrobca. chcela som z DM-ky, ale akurát nemali.

kaja73
24. máj 2011
anduca
24. máj 2011

@kaja73
vďaka! 🙂 aj 1.link fungoval.

pusa
24. máj 2011

Ahojte,
Používali ste niekto na ekzém masť "Protopic", aké s ňou máte skúsenosti?
Na internete som sa dočítala, že bola aj spolu s "Elidelom" preverovaná, kvôli vedlajším účinkom??
Používať alebo nie??

luthien.k
24. máj 2011

@anduca, vanilka je častý alergen, třeba vyzkoušet, ale ten řepkový lecitin OK 🙂

luthien.k
24. máj 2011

@pusa, imunomodulační masti jsou prověřované kvůli riziku vzniku rakoviny, pokud bych se jim mohla vyhnout, tak bych to udělala. Navíc stejně jako kortikoidy neřeší příčinu problému, ale jen následek.

lojzina
24. máj 2011

@luthien.k jo vidis,ted jsem si vzpomela jak tady ctu o protopicu-M.jej dostal loni tusim na podzim,ale jak kdyby nebyl-vubec nam nepomohl a nevidela jsem ani zadnou zmenu.ja to uplne zapomela zminit......Sem ho vyhodila.

luthien.k
24. máj 2011

@lojzina, to mohlo být i proto, že byla na kůži infekce...

lojzina
24. máj 2011

Holky muzu se vas tady zeptat,delala jsem palacinky:ryzove mleko,hl.mouka,polev.lzice kukur.skrobu.Z palacinek byl spis trhanec,kolik toho skrobu davate? 😖

alami
24. máj 2011

@modra1 malý mi nevie byť bez mliečka, keby sa ho tak nedomáhal, tak by som mu nedávala žiadne. iné dietne veci zvláda, ale mlieko na ráno a na večer musí byť.koľkokrát ešte aj cez deň.
Reis Drink z DM mám doma, zloženie píševoda, ryža, slneč.olej, sladkovodné riasy,lithothanium,morská soľ je to reis Drink Calcium
@lojzina skús kvapnúť do cesta trošku oleja, malo by to pomôcť

lojzina
24. máj 2011

@alami diky, 🙂

alami
24. máj 2011

@kazdovci bez pšeničnej ti bude horšie kysnúť, vždy sa dáva pšeničná, aby pekne nakysol, keď teda nemôžete, čakaj, že chlebík bude hutný. myslím si, že lepší bude čisto špaldový ako čisto ražný (=žitný). Tak som ti našla napr tento http://varecha.pravda.sk/recepty/spaldovy-chlie... Ražný býva moc hutný, niektoré pekárne majú špeciálny hák na miesenie ražného chleba. skúsila by som ten špaldový, ak ti lepok môže. Med môžeš nahradiť kr. cukrom, stačí lyžička si myslím. ak máš pekáreň, celé si to upeč v pekárni, nakrájaj za čerstva a po kúskoch pobal do mrazničky a vždy večer si vyber kúsok na druhý deň.

Ak by si potrebovala aj bezlepkový, mám susedu, čo má syna celiatika, tak si pečú, pôjdem ti vypýtať jej osvedčený recept.
prípadne pohľadaj tu http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php recepty s 5 hviezdičkami sú overené, odskúšané mnohými a obľúbené. tie by sa mali vždy vydariť.

modra1
24. máj 2011

@alami mrkni ten link čo sem dala dnes kaja73, je tam ten RD NAtur aj Calcium, kúp mu Natur.

alami
25. máj 2011

@modra1 dík, tak budem vedieť ak bude treba obmeniť

kazdovci
25. máj 2011

@alami super dakujem. mala teraz chytila crevnu virozu od starsieho, tak pije iba neocate a cajiky. som zvedava co to spravi s ekzemom 😒 po ovsenych vlockach sa jej stav nezhorsil a ostatne obilniny nemam este zistene, kedze aj do spaldovych keksikov co som jej piekla som primiesala aj klasiku hladku muku...takze uvidime. kazdopadne dakujem krasne za rady

kazdovci
25. máj 2011

@modra1 ano sme z BB. dakujem za rady ohladne chleba, vyskusam upiect z raznej muky uvidime co to spravi....

stipa
25. máj 2011

@alami ahoj, kdyby jsi od sousedky nějaký recept na bezlepkové věci sehnala, napiš mi ho prosím do IP. Mockrát děkuji 😉 Jinak ten Špaldový chléb vypadá dobře 🙂

stipa
25. máj 2011

Jen jsem koukala na novinky u VZP pojišťovny a koukám, že tady mají finanční příspěvky pro "BEZLEPKOVÉ" lidičky. Třeba již o tom víte, či máte zjištěno. Pokud ne, tak si přečtěte a třeba zažádejte. Každá "kačka" dobrá 😉

http://www.vzp.cz/klienti/vyhody-a-prispevky/fi...

m_e_r_y
26. máj 2011

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s kapkami Fenistil u kojenců? Dr. mi je predepsala pro 2-mesicni dceru na atop. ekzem. Do 14ti dnu priznaky ustoupily (strupy ve vlasech a v oboci, celkově podrážděná kůže). Jak dlouho jej požívat? Kapali jsme 3x3 kapky, ale uz jsem je vysadila po 14ti dnech - snad se problémy nevráti... 😖 Ještě mame 2x tydně koupat v převařené vodě s přípravkem Oilatum. Ovšem teď má malá zase suchá místa po těle, nejvíc na loktech a po ránu na čele. Dr. zakázala promazávat olejíčkama, ale přesto mažu alespoň ty suchá místečka obyčejným Avirilem bez azulenu. Děkuju za rady 🙂

luthien.k
26. máj 2011

@m_e_r_y, Aviril není na promazávání zrovna ideální, vyzkoušej na běžné promazávání některý z osvědčených přípravků pro atopiky, Bioderma Atoderm PP, A-Derma Exomega, Excipial U Hydrolotio, Eucerin 12% Omega... Z přírodních přípravků čisté Bambucké máslo. Nejlépe si sehnat vzorky a vyzkoušet, co nejlépe sedne a co bude bez reakce (test snášenlivosti - po tři dny nanášet na malý kousek kůže 3x3 cm, třeba na předloktí). Na více suchá místa kombinovat ty hydratační emolieční přípravky a žlutou vazelínu z lékárny (půl napůl si namíchat) nebo zkusit třeba Bepanthen.
Ostatní viz. IP.

elina313
26. máj 2011

@m_e_r_y ahojky, ja by som Ti naozaj odporúčala kozmetiku A-derma Exomega... je síce drahšia, ale nám ako aj kamarátke a jej synčekovi pomohla, je to beh na dlhé trate ten atop. ekzém
Ale A- derma je vyrábaná z ovsa a neskutočne hydratuje a zvláčňuje... pošlem Ti leták do IP ak sa bude dať... dobre ? Odporučila by som tú poslednú radu, na veľmi vysušenú pokožku
http://www.docsimon.sk/tovar/a-derma-exomega-hu...
http://www.docsimon.sk/tovar/a-derma-exomega-ba... - tu je dôležité, že to nie je mlieko ale balzam ! mlieka nie sú tak premasťujúce...
Presne tieto dva sú najpremasťujúcejšie a pozor na slniečko, môže pomôcť, ale aj zhoršiť...

adka8225
26. máj 2011

@dadulka19 prosim vas ci by ste mi nepovedali meno a tel.cislo toho liecitela.mam 11mesacneho chlapceka ktory ma od 2mes. AE.zatial mi ziadna kozna nepomohla len hormonalne maste ktore nechcem davat.dakujem velmi pekne za odpoved

adka8225
26. máj 2011

ahojte mate niektora skusenosti s liecebnou v Podhajskej-Travnica? Mam 11mes.syna s AE a chcela by som tam s nim ist zatial mu nic nepomaha kupem v ovsennych vlockach a potieram lipobase krem a kozna mi dala Imacort krem.ma tu niektora skusenosti s Protopikom alebo Edelom u tak maleho dietata?dakujem za rady.

adka8225
26. máj 2011

prosim vas ak mate niektora kontakt na dobreho homeopata ktory ma overene skusenosti s AE dakujem za kontakt.

luthien.k
26. máj 2011

@adka8225, kontakt na dobrého homeopata nemám (a homeopatie v tomto případě může fungovat hlavně jako podpůrná léčba, ne jako hlavní opatření), ale mám pro Tebe odkaz na články, které Ti vřele doporučuju prostudovat, jestli chceš synovi opravdu pomoct: http://www.proalergiky.cz/deti-do-tri-let/

Nechceš dávat kortikoidy (a pokud to není nevyhnutelně nutné, tak i já bych se jim bránila), ale ptáš se na daleko horší variantu mazání - tyto imunomodulační masti jsou určené až od věku dvou let a není 100% vyvráceno, že způsobují rakovinu jako vedlejší účinek, takže těm bych se vyhnula velikým obloukem.

Jestli chceš něco bližšího poradit, tak napiš, odkdy ekzém je a jak se to vyvíjí s časem, jestli byl (je) syn kojen, případně jaké UM pije, jaké má zavedeny příkrmy a jak byly zaváděny, jestli máte v rodině alergie/astma/ekzémy a hlavně jak přesně ekzém vypadá, kde ho má...

lojzina
26. máj 2011

Ahoj,tak dnes jsem slysela nazor,ze klasicky detsky zasyp zklidni ekzem,ja osobne si myslim ze je to blbost,je to hodne navoneny a vubec me to nejde s atopakem dohromady 🙄