Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lojzina
1. jún 2011

@lendaxy to jsem jednou taky zkusila a rval jak tur ze to stipe 😒

lojzina
1. jún 2011

@alami to je super ze je ekzem lepsi 🙂 .Kdyz s etak divam na slozeni vyrobku tak hodne casto narazim na stopy orechu vajec a kdovi ceho jeste 😒

luthien.k
1. jún 2011

@alami, sója je chorvatsky soja (na google je překladač do spouuusty jazyků 😉)
@lendaxy, sůl do koupela může být fajn, ale u moře léčí i to klima, i to zklidnění od stresu, relaxace hraje roli 😉
@lojzina, stopy nevadí, oni to tam musí psát, protože třeba na stejné výrobní lince jeli předtím výrobek obsahující vejce, ořechy atd. Toho se neboj, to byste nemohli fakt nic, to je napsáno téměř na každém výrobku, i na reis drinku z DMka jsem už viděla, že může obsahovat stopy mléka.

lojzina
1. jún 2011

@luthien.k fakt,jo? 😕 😕 .To je pravda,nemohla bych koupit vubec nic 😒 .

luthien.k
1. jún 2011

@lojzina, přesně tak, leda domě pěstovat sama 😀

lojzina
1. jún 2011

@luthien.k takze kdyz terba vemu nejaky susenky a ve slozeni neni nic co tam byt nesmi,ale je poznamka ze muze obsahovat stopy atd,tak to muzu koupit?

lojzina
1. jún 2011

@luthien.k tak doma vypestuju max zeleninu,nebo ono jde i neco jineho?

luthien.k
1. jún 2011

@lojzina, jojo, jeslti tam je jen poznámka někde pod složením, že může obsahovat stopy něčeho, tak je to (relativně) bezpečné. Ale stejně běžné sušenky až na výjimky k dostání obvykle ve zdravých výživých obsahují všechny vejce nebo mléko.

luthien.k
1. jún 2011

@lojzina, jasně, můžeš pěstovat třeba obilí, aby mouka nebyla kontaminovaná stopami sóji třebas 😀

lojzina
1. jún 2011

@luthien.k 😀 😀 .Jdu na to 😀

lucy56
1. jún 2011

ahojte, mna by zaujimalo ci ste tu maminy co maju atopicky ekzem dedicny po niektorom z rodicou alebo nie, lebo ja cakam chlapca a manzel je silny atopik od mala, ja som zdrava tak ze aka je pravdepodobnost zdedenia

lendaxy
1. jún 2011

@lucy56 u nás v rodině není nikdo atopik ani astmatik a stejně to malá má.Starší syn je v pořádku.Val to měla hned po narození cca 8 hodin viz. fotečka v albu.Byla šíleně osypaná léčili jí kortikoidama a stereoidama, poté se dost zlepšila, pak ji začli léčit na herpetickou infekci, která se dle testů vůbec neprokázala , že ji malá měla.Nakonec ji zjistili potravinovou alergii.

lojzina
1. jún 2011

@lucy56 ahoj,u nas se to dedi pres sourozence ,zvlaste pres manzelovy sourozence-ti maji astma a alergie na kde co 😒

luthien.k
1. jún 2011

@lucy56, pro prevenci rozvoje atopie studuj: http://www.proalergiky.cz/aktuality/123.html 😉 Když je atopik jeden z rodičů, tak je tuším ta pravděpodobnost asi 40%...

michamicha
1. jún 2011

@lucy56 ahoj, já jsem alergik a atopik od narození, manžel je v pořádku a syn to po mně podědil, ale podle mě to je hodně individuální... určitě bych se tím dopředu nestresovala 😉

jinak já objevila sušenky bez mléka a vajec, je tam pouze špaldová mouka, cukr, voda a nějaký kypřidlo - to musim ještě prozkoumat 🙂 jsou to špaldové bio sušenky z alberta 😉 mají buď přírodní nebo kakaové 🙂 zkoušela jsem dát synovi tu přírodní a v pohodě, neosypal se, i mu to chutnalo 🙂 akorát jsou teda dost sladký, tak je zkusím upéct doma bez cukru, nebo ho tam dát hodně maličko 😉

michamicha
1. jún 2011

a teď jsem hledala na netu a našla ty samý sušenky od stejného dodavatele a ten balíček je o dost levnější 😠 jenom proto, že v albertu to má zelený obal Albert Bio, tak to stojí 69,-Kč 😠
http://biopotraviny.bioweb.cz/cz/e-shop/35706/c...

lucy56
1. jún 2011

@luthien.k uz som si precitala, jasne ze sa tym nebudem stresovat teraz, mam ine starosti lebo som na rizikovom,ale ma to zaujalo, a rada som informovana, s mm som si za ten cas co sme spolu uzila jednu dost nepeknu fazu atopie a kedze on je strasne tvrdohlavy nechce sa nijako liecit, ale zistili sme obaja ze je to o psychike velmi, napr. manzel ked nemal pracu, mali sme vybavovacky ohladom svadby, financny stres tak mal strasne prejavy atopie, teraz ked je kludny je to ok

luthien.k
1. jún 2011

@lucy56 , jojo, stres hraje u dospělých velkou roli, u dětí jsou to ale spíš jiné vlivy, hodně ta strava, takže už v těhu se dá ledacos ovlivnit 😉

lucy56
1. jún 2011

inak ta stranka je super, kopec uzitocnych info, skoda ze som o nej nevedela predtym ked mam mm tu zlu fazu, ale uz je to za nami tak dufam ze dlho sa neobjavi zas ekzem hnusny

valentynkaa07
1. jún 2011

@lucy56 ahoj, chodím se na tuhle diskusi koukat, protože tu občas najdu dobrou radu, kterou aplikuju na sobě 😉 já mám ekzém od pěti let a nikdy jsem se ho úplně nezbavila starší dcera ho nemá a mladší ještě nemá tři měsíce, takže uvidíme, má tedy suchou kůžičku, tak určitě bude citlivá. Moje sestřenice má dvě holky a exém se objevil u obou, přitom nikdo, ani ona s manželem, ani jejich rodiče nic nemají. Moji rodiče taky nebyli přímo ekzematici, ale oba meli kuzi citlivou a na mě se to holt vyřádilo. Myslím, že je to opravdu individualni a nevyzpytatelny a ani dva ekzematici nemuzou s jistotou říct že dítě bude mít exem, i když pravděpodobnost je veliká.

lucy56
1. jún 2011

@valentynkaa07 dakujem za odpoved, viem ze genetika je dost loteria, nikto presne nemoze urcit ako sa tie geny namiesaju pri splodeni, uvidime, ja osobne sa stravujem cely zivot zdravo, dokonca aj z testou z nemocnice mi vysli dobre hodnoty vsetkych vit a mineralov tak dufam ze mojmu babatku poskytujem vsetko co treba aby si budoval dobry zaklad do buducnosti

alami
1. jún 2011

@luthien.k no super, že sója je soja 😀 až na tie lecitíny a guaranové gumy, tie sa budú v zložení ťažko hľadať, ale možno aspoň v zmrzke sa opýtať... 🙂

mia_31
1. jún 2011

baby, určite ste to už spomínali ale chcem sa opýtať aké jogurty dávate? mne mudr. poradila activiu ale čítala som,že není zrovna najvhodnejšia. vďaka
a máte niekto skúsenosť s krémom cutis help mimi konopný?

luthien.k
1. jún 2011

@lucy56, hlavní je nepřehánět to s těmi alergeny, aby se prcek zbytečně nesenzibilizuje už u Tebe v bříšku, ony i zdravé věci jsou bohužel alergeny, jako třeba ořechy, ryby... Nejčastější alergeny u dětí do jednoho, resp. tří let věku jsou: kravské mléko (a veškeré výrobky z něj), vejce, sója, ryby, ořechy.
Ten ekzém u manžela - ano, vrací se to, když zapůsobí nějaký spouštěč. U dospělých je ale často lepší sem tam máznout kortikoid (tělo dospělého si s ním líp poradí než dítě) a nenechat to rozjet tak, že se tam podaří dostat třeba infekci.

luthien.k
1. jún 2011

@mia_31, pokud vím, tak na Slovensku má dobré složení (tj. mléko a bakterie mléčného kvašení) jogurt Zvolenský, dobrá je také Hollandia, jogurt Naše bio z Billy...

lelask
1. jún 2011

@luthien.k jogurt a syr,dokonca aj kiri syrokrem a vanilkovy pribinacim sme uz mali a exem stale krasne ustupuje.Dufam,ze to teraz nezakriknem 😖 .
Natieram kys.mliecnou, nasvecujem biolampou 3 x denne,odniesla som orchidee a vysavam vodnym vysavacom. Tak zeby to boli tie kvety a prach??? No a tie banany a marhule.
Mozem zacat zavadzat nove ovocie? Jeme len hrozno a slivkovu presnidavku. Ci radsej este pockat? Jogur jeme uz 9 dni a syr sme zacali pred 6 dnami.
Len ta reakcia v zahyboch na bokoch nemizne,uz aj bio plienky ma.Ale exem to nieje.

luthien.k
1. jún 2011

@lelask, bezva 🙂 Jen - tavené sýry nebo probiňáky nejsou pro děti ideální - první obsahuje tavící soli, je to dost slané a navíc tyto soli brání vstřebávání vápníku z toho sýru, pribiňák je zase samý cukr a proč není cukr pro děti dobrý, na to je pěkný článek tady (zvlášť u atopika bych se mu vyhýbala, působí špatně na střevní mikroflóru, která je u atopika obvzlášť důležitá): http://www.celostnimedicina.cz/deti-a-cukr.htm
Ovoce určitě zkoušej, myslím, že test BKM se dá považovat za úspěšný 🙂 Začíná být sezóna melounů, tak bych zkusila meloun 🙂 Ale klidně jablko, hrušku (nejprve raději vařené).

lola31774
1. jún 2011

@luthien.k ahoj no dnes som bola u kožnej,vraj plesen to nieje,takže nam predpisala kortikoida na 10dni a potom mam použit mast protopic 0,003% 2krat tyždenne,,a nepostihnute miesta mi poradila kupit exomega,,čo si o tom mysliš?dakujem

bubinko83
1. jún 2011

baby neviete ake su už zle hodnoty potravinovych alergii z krvi?

luthien.k
1. jún 2011

@lola31774, viz. IP 😉