Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
2. jún 2011

@martinka1981, antihistaminika by se před testy měla vysadit cca na týden.
S tím HA mlékem - přesně tak, s příkrmy ztrácí smysl, takže můžeš zkusit normální mléko.

luthien.k
2. jún 2011

@alami, určitě může reagovat po prvním podání a nedá se nikdy předem na 100% říct, jestli reakce bude taková nebo maková (čili v trávení, dýchání, na kůži...). Takže bohužel - je to možné. Vysadila bych na 14 dní a poté OPATRNĚ, čili po malých dávkách otestovala znovu, abys měla jistotu. Raději bych ale dala kozí jogurt, když už, je to hodnotnější a stravitelnější varianta.

luthien.k
2. jún 2011

@bubinko83, tak jí zkus smíchat napůl se zinkovou mastí, zinková mast působí proti svědění, dobré je mazat to studené z lednice 🙂 Toť tipy od Věrky alias kam.zyk 🙂

kazdovci
2. jún 2011

@luthien.k HA mlieko nema vyznam spolu s prikrmami????? nerozumiem. nasa drnda ma 11 mesiacov, papa prikrmy ale namiesto mlieka jej stale davam NEOCATE. nerozumiem, preco to straca zmysel....

luthien.k
2. jún 2011

@kazdovci, Neocate není HA mléko, Neocate je plně štěpené mléko (tvořené volnými amynokyselinami, tj. nealergizuje) a podává se při alergii na BKM (nebo při podezření), kdežto HA mléko (správně se na nazývá hypantigenní) je mléko určené k prevenci rozvoje alergického onemocnění u nekojených (nebo částečně kojených) dětí a je jenom částečně štěpené. Když dítě dostane první příkrmy, je to natolik významný přísun potenciálních alergenů, že HA mléko už prostě nemá smysl, už to ten rozvoj alergie neovlivní.

luthien.k
2. jún 2011

P.S.: Když zjistíte expozičním testem, že vám normální UM nic nedělá a ani IgE protiláky proti KM nebudou zvýšené, nemá Neocate smysl - já u vás měla za to, že jste reakci na BKM neprokázali... Nebo ano?

kaja73
2. jún 2011

@luthien.k Začinam skusat BKM-maly mal predvcerom lyžicku jogurtu,vcera dve,dnes 4,ked sa nevyhadze,kedy može zjst cely?tiež už papal trochu taveneho syru.Ako mam postupovat dalej? ked do cca tyždna nebude mat reakciu,tak možem postupne zaradovat normalne UM?

renatka100
2. jún 2011

ahojte, mala bude mat 5 mesiacov a stale je v noci hore kazde 2 hodiny a chce papat. Mam stale MM. Chcela by som jej dat na vecer nejaky prikrm k MM - co doporucujete ked ma atopicky ekzem?

luthien.k
2. jún 2011

@kaja73, tak zítra dej půl jogurtu, pozítří také a pak celý a k němu sýr 🙂 Tavený sýr bych nedávala, tavící soli brání vstřebávání vápníku, raději kvalitní tvrdý sýr, třeba eidam 30%. No a když nebude reakce, určitě můžeš zavádět normální UM (taky postupně, je to i kvůli trávení, přece jen, obsahuje laktózu na kterou není zvyklý, jogurt i tvrdý sýr jí obsahují málo) - držím palce!

luthien.k
2. jún 2011

@renatka100, klasika je vyzkoušet rýžovou nemléčnou kaši (Hipp nebo Nestlé dělají dobrou) rozdělanou do vody nebo do odstříkaného MM. Ale vyzkoušela bych ji nejprve ráno, kdyby měla být nějaká reakce, jako bolení bříška apod., tak se to řeší lépe ve dne než v noci 😉 Postupovat pomalu, od jedné lžičky postupně přidávat každý den, a to alespoň po pět dní za sebou, abys poznala případnou reakci.

kaja73
2. jún 2011

@luthien.k Laktozu papal-teraz už 3m pije alergy care,ale nie digestiv-iba ten obycajny s laktozou.Len kym pil neocate nemal laktozu.

luthien.k
2. jún 2011

@kaja73, aha, tak to by mělo být v pohodě 🙂

kaja73
2. jún 2011

@luthien.k Takže ak nebude reagovat na jogurt,tak možem pomerne rychlo zavadzat aj UM? CCa jednu odmerku normalneho UM do alergy caru a každy den o jednu dat viac,alebo radsej pomalsie?Za den pije 2 krat alergy care-rano a vecer spolu cca 550ml.

luthien.k
2. jún 2011

@kaja73, udělej, jak píšeš 🙂

kazdovci
2. jún 2011

@luthien.k ahaaaa uz rozumiem. no casom sa aj my hadam dostaneme k testovaniu mlieka, teraz skusame nanovo kazdu jednu potravinu a poctivo. dnes som vyradila mrkvu, ekzem sa zhorsil, neurobili sa nove loziska, len viac scervenali. tak to nejdem drazdit. zajtra na rade brokolica.

lucinenka001
2. jún 2011

Kočky ahojte. Citam par stran dozadu kedze som tu par dni nebola, konkretne Luthien 🙂 spomina potraviny, ktore niesu vhodne pre atopikov. A je tam spomenuta sója a som dnes dala drobcovi prvykrat sojovy dezert s prichutou marhule. Takze uz nikdy viac prosim? Ja len verim, ze sa chuda z toho teraz nevyhadze. Inak kočky ake mate skusenosti s opalovacim kremom BIODERMA? Ja natieram drobca ale niesom velmi spokojna, je strasne husty, tazko sa rozotiera a drobec je po nom cely biely , vadi mi to, ze sa to pekne nevsaje do pokozky. S ktorym kremom ste spokojne prosim Vas aby sme vyskusali iny?

lelask
2. jún 2011

@luthien.k ano mas pravdu,je to strasne slane a sladke. Ten kiri som nam vymiesala s florou a pribinacka s jogurtom.Ale ozaj hroza,ze take nieco robia pre deticky 😠 .
Pridavam foto toho vysypu co sa jej urobil,neodchadza,dufam,ze to nieje nejaka forma exemu 😖 . Aj ten chrbatik si tak doskriabe kym sedi na serbliku az je cely cerveny. Neviem co do tych zahybov davat- dala som aj sudokrem a dnes aj bepanthen. Aj plienky som dala eko a ziadne zlepsenie.

luthien.k
3. jún 2011

@lucinenka001, ahoj, u nové potraviny je vždy důležité, jaká konkrétně u vás je na ni reakce, když už jsi začala sóju dávat, tak ji pěkně otestuj pět dní po sobě, ať se to pozná a když to bude OK, klidně ji pro zpestření jídelníčku dávej (ale ne každý den). U sóji jde o to, že by ji neměli pokoušet ti, kdo mají prokázanou alergii na BKM nebo kdo alergii na BKM testuje (eliminačně expozičním testem), protože je velké riziko souběhu těchto dvou alergií. Vám mléčné nevadí, takže to je něco jiného. A tak to platí pro všechny potenciální alergeny, třeba ryby, prostě je dobré to zkusit zavést a když není reakce, tak rozumně podávat (například ryby jako zdroj omega nenasycených kyselin jsou v jídelníčku důležité, nicméně dá se to dohnat i rostlinnými oleji, třeba lněným...).
Ten krém na opalování - já leto koupila Eucerin a spokojenost, roztírá se krásně a bíle mapy po něm nejsou... Přesto je čistě s minerálními filtry 🙂

luthien.k
3. jún 2011

@lelask, no nevím nevím, viděl to lékař? Chtělo by to zhodnotit, zda tam není infekce, v těchto místech zapářky si ráda hoví kvasinka... Doporučuju zajít za dobrým (!!!!) kožním, aby zhodnotil, o co jde, to opravdu nedokážu říct a řešit to pouze experimentováním s mazáním v případě infekce stejně nepovede k úspěchu...

monika2101
3. jún 2011

Zdravím, chcela by som sa opýtať, či môžem isť s dcérkou na kupaliská sa kúpať kedže mám na nôžke (stehienku) hemangiom ktorý sa lieči 🙂 mám to niečim prelepiť? Bojím sa že jej tá chlórovaná voda môže uškodiť. Monika

luthien.k
3. jún 2011

@monika2101, s hemangiomem nemám bohužel zkušenosti, takže to fakt netuším. Určitě je tu někde téma věnované přímo tomuto problému, zkus pohledat.

valentinuska
3. jún 2011

@lucinenka001 četla jsem tady tvůj příspěvek s krémem bioderma ... dlouho jsem dělala pro jednu kosmetickou společnost a pro děti se často dělají krémy takové, aby to namazání bylo vidět, je to z toho důvodu, že až to vidět nebude, připomene ti to, že máš dítko opět namazat ...
jsou takový experti, kteří třeba u moře namažou malé dítě ráno třicítkou a myslí si, že je chráněné celý den ... samozřejmě to tak není a je potřeba přimazávat 🙂
já osobně zrovna biodermu mám, ale rozstřikovací mléko pro děti s minerálními filtry a jsem spokojená ... myslím, že v téhle cenové relaci jsou ty krémy všechny stejné 😉

lucinenka001
3. jún 2011

@valentinuska

no dost ma to zlostilo preto, lebo sme boli s drobcom pri mori a preto s tym kremom nemam dobru skusenost, ale kedze to tak ma byt tak potom v poriadku. Ale hrozne sa mi to za kazdym natieranim rozmazavalo, taky husty je ten krem, ja som kupila v takej tube cca 20 Eur to bolo a zobrala som dva, ale niesom spokojna a hrozne, hrozne biely bol maly po tom kreme aj ked som to riadne rozotierala. Mne poradili v lekarni kupit ten pre najmladsie deticky, tak neviem skusim sa pozriet po kreme ktory spominas Ty teda to mlieko, hadam to bude lepsie.
tento som kupila: http://www.zdravotnickepomocky.sk/sk/kozmetika/...
a niesom spokojna. Ty mas ktory prosim Ta? Vies poslat link? a dakujem za reakciu ku kremu 🙂

lucinenka001
3. jún 2011

@luthien.k

Ahoj Luthien, krasne dakujem za odpoved. Rozhodla som sa, ze tu soju nejdem testovat kedze bol ten sojovy dezert neskutocne sladky, takze uz mu ho davat nebudem. Spominas stale v pripsevkoch, ze Pribinaciky, ani tavene syry pre deti niesu dobre? Co teda dat aky syr napriklad k cestovinam pre tych nasich drobcov, aby sme ich nezatazovali prosim Ta?

lucinenka001
3. jún 2011

Kočky BIO GAIU mam davat prosim Vas kočky stale? Mame 1 rok a dva mesiace 🙂
Dakujem.

Kočky este prosba. Viem, ze to nepatri do tejto temy, ale chcem sa Vas spytat su skodlive pre atopikov bujony do polievok alebo vegety pre dochutenie? Dakujem 😉

valentinuska
3. jún 2011

@lucinenka001 tak u tohohle je napsané, že je tonovaný a že se má opakovat vrstva, když se setře, takže podle mě ta vrstva zůstává opravdu schválně ... ale chápu, že je ti to proti srsti a že se blbě roztírá ...
já mám tento
http://www.bioderma.cz/bioderma-photoderm-pokoz...

nevím, jestli je to v pořádku, ale já používám občas laktobacílky baby od swissu ... vyhovují mi a bio gaia už byla pro nás moc drahá 🙂

lucinenka001
4. jún 2011

@valentinuska

ahoj, dakujem za link ku kremu, ak si dobre pametam tak som registrovala v tej lekarmi aj tej co mate Vy 🙂. Skusim zmenit, ale uz musim pouzit tie co som nakupila a este dva k tomu ja kozička 🙂. Nic, nejak to prezijem, ved leto este len zacina 🙂. Co sa tyka tych probiotik ja som si tiez nie ista ci to treba davat pravidelne, ale priznam sa teraz nedavam ziadne ☹, kedze neviem ci ano kazdy den alebo po nejakych intervaloch .

nikoletka01
4. jún 2011

Ahoj baby, nas maly ma 4 roky, a od malicka ma ekzem. Sice nie vela, ale malicke svrbive loziska. Co nam najviac pomohlo bol OVSENY KUPEL. Dostat ho v niektorych lekarnach, je baleny ako caj, len to nasypete do vodicky a dietatko nechate riadne vyclapkat. Naozaj velmi dobre, pokozka je premastenejsia a ovos je naozaj osvedceny liek(dokonca aj v ludovom liecitelstve) Na svrbenie nam pomahaju Fenistil kvapky a samozrejme aj premastujeme Excipialom.

domorodka
5. jún 2011

@stipa moc ti děkuji za rady co kupovat, musím ale zklamat ☹ lodičky Alimu nechutnaj kvůli marmeládě - tu mu z toho musím vydloubat 😅 takže to nemá význam utrácet penízky a koupila jsme nejdřív Perlu s vitamíny, tu jsme sbaštili a pak Floru Light - už také celá snědená... a bohužel ☹ ☹ reaguje na oboje ☹ nechápu 😖
Po Perle mi asi třetí den jednorázově poblinkal - jen malinko, když se ohnul tak to z něj trošku vyskočilo - asi jak si zmáčknul žaludek... a také jsem objevila poblinkaný polštář... a po Floře měl řekla bych opět pupínky... a také mu to vyskakuje nahoru... tudíž v obou případech asi nějaké to množství bude a typla bych, že ve Floře víc než v Perle... A vzpoměla jsem si, proč Floru Light nekupuji - právě proto, že na ní reagoval už kdysi v MM a Perlu jsem dříve nekoupila proto, že mi prostě nejede a běžně nekupuji nic co je obohaceno vitamíny... ale tentokrát jsem si na ní pochutnala 😅
Zrovna tak mi reagoval a to pupínky a dušností na sójový puding Alpro, který jsem kdysi zpočátku jedla já sama a měl ho tedy v MM... vyloženě v něm mléko cítím, tudíž v něm nebudou zřejmně jen stopy 😖
Chjoo... budeme muset kupovat ta drahá BIO másla... ale jsou stejně chuťově nejlepší tedy...
Alik si dokonce máslo zamiloval a denně na mě křičí "macho macho" 😅 broučínek 😅 takže v příštím týdnu dorazí nové zásoby do BIO obchodu a jdu tam opět utrácet... bohužel nejsme milionáři...hmm... ☹ MAjí tam vynikající sušenky s kokosem a karobem - nemaj chybu, ale Alikovi nejedou, je zvyklý na ty Bebe 😅
Koupila jsem i ty kačenky z DM a ty mu taky nechutnají... zmetek jeden mrňavá 😅 mě teda jo..ale ty předchozí kokosové jsou fakt k sežránkování 😉

domorodka
5. jún 2011

několik receptů bez mléka, dokonce i sušenky bez mléka a vajec a asi milion receptů se vším 😉
http://www.varime-detem.cz/recepty?ctg=58&evt=c...