Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

certica
21. júl 2011

@martinka1981
@modra1
takze bolo to odtialto, postovne nechceli, ale mozno zavisi od velkosti objednavky
http://www.nutrition-health-supplements.co.uk/l...

martinka1981
21. júl 2011

@certica vdaka,
ja anglicky neviem takže si asi neobjednam 😀
jedine že by objednavala @modra1 a ja sa zvezeniem popri nej 😀

stipa
21. júl 2011

@luthien.k ahoj, moc moc zdravím a chci se zeptat, jaké antibakt. mýdlo či gel na mytí těla bys doporučila pro batole s AE? Něco od Biodermy či A-dermy?
Jo, jinak se omlouvám - ale už hóóódně dlouho jsem zde nebyla 😅 takže vůbec nevím co holky probíráte 😒

martinka1981
21. júl 2011

@stipa stale dokola AE sa tu prebera 😀 😀
Nam doporučila kožna Oilatum mydlo,ale umyvam nim iba riťku a ruky 😉

martinka1981
21. júl 2011

@luthien.k vyzera to u nas že to zhoršenie exemu nema asi na svedomi lepok z pšenice. Večer ked som šla kupať malú tak som videla že sa jej robia nove ložiska a stare su stale červene. Možno to budu dalšie zubky,len sa neviem poriadne pozrieť do pusiny,ale kopčeky tam su 😝 Len sa čudujem že zase dole a nie hore. 2 dolne už mame.
Alebo by to mohlo byť sposobene prachom? plazime sa od začiatku mesiaca a všimla som si aj pokašliavanie cez den. Vysavam každy den,dole mame dlažbu,hore koberce ale väčšinu dna sme dole. Ale neviem či je to prachom lebo to by sa prejavilo asi skor ako po 20.dnoch 😕

pusolamy
21. júl 2011

ahoj muzu se zeptat jak se projevuje ten atopicky ekzem?moje mala je dost vysusena a nekdy to ma i takove cervene tak mam obavu aby to nebylo neco takoveho, koupu teda kazdy den tak si myslim ze je asi vysusena ale kdo vi . diky za odpoved

tunylyk
21. júl 2011

ahojte,tak nas vcera alergologicka pochvalila 🙂 ekzem vo vybornom stave,drzime sa dobre,poctivo premastujeme,davame pozor na stravu,uz mame oskusane aj nove veci a zatial tuk tuk vsetko ok 🙂 kontrolu mame o rok,ak nenastane nic co by sa nedalo zvladnut,lieky nemusime brat denne,jaj sa vytesujem 🙂 no a v troch rockoch nas cakaju kozne testy ale to je este dalekooo,drzim palce vsetkym malym bojovnikom a bojovnickam,urcite sa kazdemu polepsi,chce to ako som sa sama presvedcila obrovsku trpezlivost a ono to pride 🙂

modra1
21. júl 2011

@certica dík
@martinka1981 poštovné naozaj nechcú, ale malý háčik to má, volá sa kreditná karta 🙂

martinka1981
21. júl 2011

@modra1 jaaaj,ja mam tušim len platobnu 😝 a ani neviem aky je medzi tym rozdiel 😀 😖

luthien.k
23. júl 2011

@stipa , ahojky, jakýkoli syndet můžeš vyzkoušet, já tedy používám na ty části těla, co psala @martinka1981 🙂 mýdlo Sonett neutral, podle Věry kvalitní složení i pro atopiky - ale jak víme, vše je indi vindi 😀

luthien.k
23. júl 2011

@martinka1981 , ty jo, tak vše je možné... Ale jestli tak pěkně uklízíš a kvalitním vysavačem, na prach se mi to nezdá, spíš zuby 😉

luthien.k
23. júl 2011

@tunylyk , to je bezvadný 🙂 To jste vy, co byla ta silná reakce po nějakém kousku buchty nebo dortu, jestli se nepletu...?

martinka1981
24. júl 2011

@luthien.k no neviem či mame kvalitny vysavač,len taku klasiku čo dostaneš bežne v obchodoch Elektolux tušim,taky tichy 😀
No neviem,stale to ma červene. Včera sme boli na navšteve kde sa mala plazila na takej deke ale šla aj na koberec kusok,dosť drsny bol aaaaale figel je v tom že mali donedavna mačku a ešte tam maju z nej chlpy a už včera večer som videla že ma Vikuš vysypane ruky na predlakti ako sa tam plazila 😖 ach jaaaaj.
Už 2 noci mame hrozne,som nevyspata,nechce spať v postielke tak sa všetky 3 tlačime na manž.posteli.
Neviem do frasa či to tymi zubami je. Nemožem ani nove potraviny skusať ved ani reakciu neuvidim. Stale do kola je to iste,katastrofa.

Ozaj Luth chcem sa spytať ked mame vyskušanu oranžovu tekvicu Hokaido treba skušať aj ine druhy tekvice ale možem rovno dať?
Včera som bola u babky a tety a jasne že som zabudla tašku s jedlom doma tak som tam varila malej cukinu,zemiak a tekvicu ale taku klasicku bledunko zelenu. Tak neviem či som urobila dobre,ach jaaaaj. Hotova vysoka škola na exem 😝

tunylyk
24. júl 2011

@luthien.k presne tak 😉

modra1
24. júl 2011

@martinka1981 ja som skúšala aj rozličné odrody osobitne. Ale konkrétne obyč tekvica je považovaná za HA potravinu. U nás to bol prvý príkrm 😉.

martinka1981
24. júl 2011

@modra1 no tak fajn 😉 niekedy mam z toho ešte aj ja hlavu že či ano alebo nie.

aidule
24. júl 2011

@martinka1981 Hezké odpoledne! Já jsem měla s dcerkou taky zkušenost s atop.ekzémem. Poprvé se jí hojně objevil v necelém půl roce. Dostala jsem od kámošky kontakt na nějakého magistra v lékárně ve Velkých Pavlovicích, který se tomu dost věnoval. Dal nám pro malou nějakou speciální mastičku, a hlavně říkal, že pro děti je nejhorší vlastní pot. A je pravda, že malé se ekzém objevoval výhradně přes teplejší měsíce. Tak nám poradil, ať si uděláme do misky slabší roztok vody a octu a několikrát denně v tom namočíme žínku a malou s tím utřeme. Spolu s tou mastičkou můžu říct, že za měsíc bylo po problému, a že na některých místech toho bylo opravdu dost. Pak jsme si ještě tak do 1,5 roku dávali pozor na jídlo, vyloučili jsme rajčata, koření, čokoládu apod. a můžu říct, že byl klid. Teď má dcerka 6 let, jí všechno a jen občas přes léto se jí nškde objeví malinkatý flíček, ale ani ten není pravidlem. Tak tolik naše zkušenosti s atop. ekzémem. Je pravda, že to chce dostatek času, trpělivosti a pravidelnost, ale vyplatí se to 🙂 . Držíme palce, ať se toho nezmaru taky co nejdříve zbavíte 😉 !

luthien.k
24. júl 2011

@martinka1981 , 😀 Kvalitní vysavač = filtr hepa 12 nebo 13 🙂

No jo, alergeny z kočky se prý v bytě, kde kočka žila, drží ještě dva roky poté... 😝 S tou dýní - nad tím jsem se nezamýšlela, ale myslím, že je lepší vsadit na jistotu a testovat zvlášť... Ale zrovna u tykve bych klidně dala jen 3 dny, zatím, co si pamatuju, tak tu na ni žádné z dětí nereagovalo.

To spaní je hrozné, mažeš ji vychlazeným krémem z lednice? To by mělo trochu ulevit...

martinka1981
24. júl 2011

@luthien.k jooooj tak to mame doma kvalitny vysavač 😀 mame tušim 13 hepa filter.
Večer som šla malu kupať a robia sa jej nove ložiska 😖 šlak ma trafi z toho a pred par dnami to vyzeralo že ex.zmizne.
Luth ja mam pocit že ona nechce spať v postielke. Staršia sa tiež v noci budila s revom a už nechcela byť v postielke tak som ju vždy vytiahla ,dala k sebe a spala super. A ked mala rok postielku odmietla uplne. Len ju videla a už revala. Takže toto vyzera tak isto 😝 Dnes som robila v spalni upravy 😀 pridala som dalšiu postel k manželskej a uložila tam staršiu 😀 aj sa jej to pačilo,tak super. Vikuš spi zatial v postielke a ked nahodou tak ju dam k sebe,už mame dosť miesta 😀 drahy sice frflal že sa tam ani nepohneme,ale tak čo ,ja sa tiež potrebujem vyspať.On je sam v druhej izbe a ja si to musim všetko vyžrať sama 😝

Dnes som pozrela Viki poriadne do pusy a tak vyzera to ne tie zuby. Horne sa nalievaju a spodne ma zdurene dasna takže je to tam celkom vesele. Ešte sa neprerezava žiadny ale tak zmeny sa asi deju.
Dala som jej na noc aj Fenistil,neviem či jej pomože,snad to nebude ešte horšie 😝
Aj hlava ma dnes prišerne boli,najvyšši čas isť spať 😝

luthien.k
25. júl 2011

@martinka1981 , tak jaká byla noc? Ty zuby, to jsou ale potvory... U nás je taky zrovna zhoršení ekzému u Tobíka, měli jsme vlastně úplný klid do doby, než se narodil Matýsek - vypadá to na stres, do toho zuby, taky bojujeme s plísní v koupelně (jako každé léto, když se netopí...)...
A to společné spaní teda obdivuju, já bych se vůbec nevyspala, u nás spí Tobík už ve svém pokoji (od ledna) a je to ideální - on se v noci vůbec od té doby nebudí (fakt výjimečně, stalo se to snad třikrát, že jsme k němu šli). No a Matýsek skončí u nás v posteli až nad ránem, kdy už jsem líná k němu vstávat 🙂
Fenistil určitě dávej.

martinka1981
25. júl 2011

@luthien.k dobre ranko,no zase sme mali rušno,išla spať o 20 a o 22:30 už bola hore a prišerne revala,vobec sa nedala utišiť,musela som ju zobrať z izby preč a stihla aj staršiu zobudiť 😖 no a potom sme zaspali až o 00:30 😝 a o pol 7 už boli hore. A miesto na posteli my bolo na nič pretože sa krpata aj tak nalepila na mna 😝
Takže super noc zase za nami. Ale už sa smejem že preto vyvadza aby sme s drahym nahodou nezarobili dalšieho surodenca 😀 😀 a Vikuš sa nam prave v takomto obdobi zadarila že sme ani nevedeli ako 😀 😀 takže prevencia 😀
No izbičku nemame zatial kde spraviť lebo ešte som chodi mužom mladši syn a ten tu ma detsku takže tu mu zrušiť nemožem.

No je to sila ako deti všetko vnimaju,dokonca sa im zhorši stav ex. Niekedy neuveritelne.
Snad vam to more a dovolenka pomože a Tobik nebude mať stresy zo surodenca 😉

luthien.k
25. júl 2011

@martinka1981 , vše se na zuby svádět nedá, ale dost možná jí to bolí, jak se zoubky tlačí ven, chuděru, k tomu svědí ekzém - no někdy je toho na ty prcky naloženo dost 😒

martinka1981
25. júl 2011

@luthien.k jasne že všetko niesu zuby,len ked nevieme čo im je tak hladame vinnika 😖

luthien.k
25. júl 2011

@martinka1981 , ne nejsou, ale u vás to momentálně s největší pravděpodobností budou (až na ty ručičky, co se s nimi plazila po koberci po kočce 🙂)

lojzina
25. júl 2011

Ahoj,zdravim bojovniky s ekzemem a rada se podelim o zkusenost s a-dermou sprchovym olejem-supr vec,maly ho dostal narozeninam a je fakt bezva-staci jen desetnicek na dlan,natru ho s tim celyho,krasne napenim a osprchnu-hezky voni ale co je hlavni-nemusim po utreni ani uz nicim mazat,kuze je hezky jemna,coz sem jeste nezazila 🙂 .My mame 0,5l baleni a myslim ze to bude na dlouho....
@luthien.k ahoj....docela se ted drzime,kluci byli temer cisti,jen sussi,Marosovi se teda znovu objelvily ta loziska v podkoleni ale zadna hruza,ja mam takovou radost,snad to vydrzi 😔

luthien.k
25. júl 2011

@lojzina , to Ti moc přeju, vidím před očima, jaké měli oba fáze před dietou a úpravou kosmetiky... Jsem moc ráda, že lepší 🙂
Ten sprcháč mám taky doma - na mě je trochu moc navoněný, raději se s ním myju sama 😀

lojzina
25. júl 2011

@luthien.k priznam se ze me ta parfemace taky nejak nepozdavala,zatim jsem to pouzila 2krat na kazdeho a dobry.stejne to asi budem stridat.A co u vas,prckove rostou a nezlobi? 🙂

luthien.k
25. júl 2011

@lojzina , to bude nejlepší, pokud to nevadí, tak to dávat občas 🙂 U nás kluci nezlobí, jenom trochu (velkej teda hodně - je hodně živý - ale co už, asi ho kvůli tomu pryč nedáme 😀 😀)

lojzina
25. júl 2011

@luthien.k u nas nastejno...prijeli sme z Brna a ma moc energie 😠 😀

ametob
25. júl 2011

Ahojky 🙂
@lojzina My máme na sprchování A dermu sprchový gel... 😉 Jinak u nás se změnou počasí se i trochu zlepšil ekzém, vedra Tobíkovi fakt nedělají vůbec dobře ☹
@luthien.k Jedete k moři? To bude pro prcky super 🙂
A moc děkuji všem za rady, určitě se to trochu zlepšilo 😉