Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lojzina
25. júl 2011

@ametob ahoj...ted ctu po sobe znova-ja napsala olej,to ne,taky mame ten gel 🙂 .U nas ma kazda zmena pocasi vliv,ted teda k lepsimu,vedra taky hruza 😖 .A vy drzite taky tu dietu:?Ja dnes opet koupila Amunacky,sice moc kladnej ohlas u nas na ne neni,ale daji si sem tam 😉

ametob
25. júl 2011

@lojzina 🙂 Ne, zatím nic nedržíme, pokud se to nezlepší, tak asi malého objednám na testy, ale spíš si myslím, že je prostě atopik po mně. Začlo mu to teď v těch vedrech, tak pořád trošku doufám, že se to s koncem veder zase hodí do normálu. Když ne, tak testy atd. Ještě pořád přemýšlím o té homeopatii, co so o tom myslíš?

ametob
25. júl 2011

Holky, používala jste některá něco z kosmetiky Altermed LECIDERM, teď jsem na ni narazila.... Není tak drahá jako jiné značky, máte některá zkušenost?

lojzina
25. júl 2011

@ametob k homeo sem se jeste nedostala...ale nezavrhuji to,mozna ma neco do sebe.A s lecidermem zkusenost nemam,uz mame delsi dobu tu a-dermu,zink.mast a gencianu-tot nase zbrane,a posl.dobou i dieta.Mame jeste excipial krem,taky neni spatny.

kazdovci
25. júl 2011

kocky, dlho som tu nebola lebo som uz bola z ekzemu unavena, vycerpana a nevladala som, pravdu povediac uz o nom ani hovorit. a zrazu...cuduj sa svete ekzem zacal ustupovat a uz boli tyzdne ked sme boli uuuuuuplne cistuckeeee. a pred tyzdnom sa to zacalo zasa mierne zhorsovat ale to bude tym, ze sme na stravu prestali davat taky ukrutny pozor, mala je velky papkac a chce ochutnavat vsetko co jeme my. minuly tyzden som otestovala klasicke dojcenske mlieko Babylove a tu reakciu ste mali vidiet, cervene flaky v priebehu 15 min a okolo oci a na zapastiach pupienky ako po zihlave ☹ takze u nas takto potvrdena alergia na bielkovinu kravskeho mlieka ako hrom. dokonca mala reaguje aj na vonkajsi stret s kravskym mliekom. ked ju chytime rukou zaspinenou od mlieka, tvrdeho syra a pod na tom mieste sa jej robia pupenceky ako ked sa dotknete zihlavy....ale ako rychlo vystupi reakcia, tak rychlo odide. ekzem to nehorsi, ten si zije svojim zivotom🙂 ale uz aspon mozme nosit kratke tricka, suknicky a spavat bez rukavic!!! pridavam sa tymto oficialne do skupiny mamiciek s radami...vydrzte maminky musia len z toho vyrast a najviac zo vsetkoho potrebuju nasu lasku a nehu!!!! drzte sa!!!

ametob
26. júl 2011

@lojzina No musím říct, že teda nám taky zatím ta zinková mast + A derma hodně zabírá, dneska ráno krása, ale ráno to je vždycky lepší 🙂 Dokonce krásně celou noc spinkal 🙂

xkacatkox
26. júl 2011

@ametob Homeopatii využívá na syna kamoška, oni vyzkoušeli opravdu ledacos, dkonce i nějaké bylinné sirupy od Marie Podhorné z Prostějova, má www stránky, no a jak bych to shrnula hošík má 6 let a ekzém se mu postupně vytratil, na kožním řekli, že to je spíše věkem něž homeopatikama, ale jak se říká, věř a víra tvá tě uzdraví 😀 je to každého věc zda to vyzkouší, ale všeobecně, pokud by byli tak zázračné a pomáhali tak je budou asi dost propagovat, což stímto jsem se zatím nesetkla, tak ekzému zdar snad se ho brzy zbavíme, nám momentálně uplně suprově pomohlo moře

ametob
26. júl 2011

@xkacatkox jj, moře, my letos bohužel ☹

katii
27. júl 2011

Dobré ránko 🙂 psala jsem sem asi před třemi týdny, viz. https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/babske-r...
Tak se jenom chci podělit o to, jak jsme pokračovali dál, dřív jsem to nestihla 🙂 Byli jsme na dětském kožním ve FN v Hradci Králové, doktorka nám napsala nějakou míchanou mast s Locoidem, tak jsme mazali a mazali, držela jsem dietu a teď jsme mazat přestali a čárymáryfuk, ekzém je zpátky ☹ Zatím hlavně ve formě pupínků, začala jsem tedy malou mazat A-Dermou Exomega, trošku to asi pomáhá, hlavně na to zarudnutí... Ale teď co dál? Dieta je tedy bez účinku, tak nevím ☹ A myslíte, že mám malé dávat Fenistil kapky, když jí nepomáhají? Drbe se stejně, s nima nebo bez nich...

luthien.k
27. júl 2011

@katii , jak jsem psala v IP, i kdyby nakrásně dieta bez BKM pomáhala, kortikoidy ten efekt zamaskují, po nich se tělo vždy "čistí". Takže s dietou bych určitě vydržela a ještě bych ji zpřísnila, určitě je dobré vysadit vejce a další potenciální alergeny, viz. tato tabulka: http://www.proalergiky.cz/download/prehled_(ne)...
A vydržet to alespoň dva až tři týdny a po tu dobu nepoužívat kortikoidy (!), pak se teprve dá hovořit o tom, zda má dieta nějaký efekt nebo ne. Fenistil dávej dál, on tlumí alergickou reakci jako takovou, efekt proti svědění je individuální, bohužel existuje celá řada dalších látek, které se účastní toho zánětlivého procesu na kůži a kvůli kterým to svědí, proto na něj pomáhají jen někomu, bohužel (tomu, kde je dominantní právě histamin).

katii
27. júl 2011

@luthien.k já tu dietu stále dodržuju, právě podle téhle tabulky, takže ještě uvidíme no... 😒 Už jsem si zvykla skoro nic nejíst 😅 S tím Fenistilem to je fakt na prd, když jí to na to svědění nepomůže, neexistuje něco jinýho? Asi ne co...

valentynkaa07
27. júl 2011

@ametob k tomu Lecidermu, mám tělový krém. Moc mi nevyhovuje, má zvláštní konzistenci a mě osobně smrdí, jinak to říct nemůžu 😉 Když to srovnám s Exomegou tak ta je lepší a efekt u mě stejný, každopádně promaštuje dobře a nedráždí, takže tuhle funkci splňuje, mě prostě vadí ten odér 🙂

luthien.k
27. júl 2011

@katii , z orálně podávaných léků bohužel ne, ale může pomoct kosmetika, rozepíšu v mailu, až bude chvilka 🙂

ametob
27. júl 2011

@valentynkaa07 Děkuju 🙂

valentynkaa07
27. júl 2011

@ametob není zač, určitě tě nechci odrazovat, já jsem s tim mazala ruce a po namazání pocit trochu ulepenosti, ale jinak pokud to chceš na to promašťování pro malého tak si myslím, že to funkci splní. Promaštuje to velmi dobře a snášenlivost taky velmi dobrá 😉

luthien.k
27. júl 2011

@ametob
@valentynkaa07
Koukám na složení a jsou tam minimálně dvě potenciálně alergizující složky (u tělového krému) - lanolín a včelí vosk. Osobní zkušenost nemám, ale podle složení je to skutečně promašťující krém, nehodící se na akutní stádium ekzém.

ametob
27. júl 2011

@luthien.k
@valentynkaa07 Holky díky za rady, takže určitě zkoušet nebudu, lepivost po mazání nemám ráda a pokud se to nehodí na léčení tak je to jasné 🙂

luthien.k
27. júl 2011

@ametob , na akutní fázi by se možná dalo vyzkoušet tělové mléko, ale opravdu nemám zkušenost.

motylik136
27. júl 2011

baby, neviete mi poradiť, ked používam mlieko Bioderma Atoderm, s tým môžem malinkej natierať tváričku každý deň aj len tak preventívne?

martinka1981
27. júl 2011

@motylik136 ja som moju strašiu tym tiež natierala,preventivne 😀 aj na tvar,natieram ju vlastne doteraz tym. Strašne som sa bala aby nemala AE 😔 A pozrime sa čo ma druha dcerka??? AE 😝

luthien.k
28. júl 2011

@motylik136 určitě můžeš, pokud nejsou problémy, jedou denně stačí 🙂 Co ta vyrážka co jste měli po narození, už je to lepší?

motylik136
28. júl 2011

@luthien.k ahoj, to s tebou som si písala cez mail?no ja som jej to najskôr natierala tou horm. masťou, asi tak dva tyzdne a potom som to riešila ako si mi poradila ty a môžem povedať že super, zatial mame pokoj.

motylik136
28. júl 2011

@martinka1981 aj jej niečo pomáha na ten AE?

martinka1981
28. júl 2011

@motylik136 riadim sa radami Luthien.k a kam.zyk alias Věry a dali sme to do celkom dobreho stavu 😉
Takže ak budeš počuvať čo ti radia baby @luthien.k a @modra1 tak to bude dobre 😉

luthien.k
28. júl 2011

@motylik136 , jojo, se mnou sis psala, mám uložené foto, tak jsem si to tím připomněla. Zeptám se - zlepšilo se to po těch hormonech nebo po té hydrataci (Bioderma, A-Derma) plus Sudocrem či zinkovka - nevím, co jsi nakonec přesně použila...?

luthien.k
28. júl 2011

@martinka1981 , jo kéž by to bylo tak jednoduché 😀 Ono někdy se příčině AE na kloub nepřijde, ale vyřeší to imunita sama tím, že vyzraje, což se nejspíš stalo u @kazdovci 🙂 Ahoj a mám radost 🙂

martinka1981
28. júl 2011

@luthien.k ahoj,ja viem že je to zložite ale samy by sme si neporadili. Akurat by sme mazali donekonečna hormony čo by nam predpisavali lekari ☹ a ktovie čo všetko by z toho ešte bolo.
Takto sme mudrejšie a vieme že sa to da aj inak. Aj ked nepopieram že sme raz kortik.použili ale schvalila to aj Věrka a spolu sme to mazanie upravili aby to bolo čo najkratšie 😉

Držte sa 🙂

motylik136
28. júl 2011

@luthien.k no ono sa to zlepšilo po tej horm.masti ale potom ako som ju vysadila, sa mi zdalo, že sa to vracia zase, no nebolo také strašné, tak som už nechcela použiť tú horm.masť, tak som vyskúšala repík,Bioderma Atoderm a Sudocrem...

luthien.k
28. júl 2011

@motylik136 , jasný, tak nějak jsem si myslela, že to bylo 🙂

blankarybka
28. júl 2011

Ahoj holky. Dneska jsme přijeli domů ze špitálu, protože operaci nám odložili na pondělí ☹ (Pro ty, kdo neví, tak nás čeká plastika lebky) 😔
Ale k exemu- zítra to bude 6. den, kdy má malý z jídelníčku byřazenou BKM (Věrka si myslí, že tohle je náš problém), ale poslední 2,3 dny se to dost zhoršilo. Nejdřív to měl jen v záhybech, teď už má pokrytou celou zadní stranu stehen, záhyby pod koleny, kotníky, krk a lokty. Taky pusenu mívá teď častěji sucho a zarudlou. ☹
Mažu ho bambuckým máslem a do záhybů Sudokrem, koupu ho v čisté vodě, místo Sunaru má Nutrilon AC, večer má nemléčnou kaši, nedávám mu žádné tropické ovoce - ani banány- nemá vejce a pochopitelně ani hovězí. Vlastně jídlo, které mu zůstalo je HA. Jen u mě to není tak jednoznačné - já jsem párkrát mlíko nebo mléčný výrobek měla 😕 , myslíte, že to hodně vadí? Kojím už jen v noci....
Možná brzy stresuju, možná je 6 dní málo, ale mám nervy, chápete 😒