Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lucinenka001
18. aug 2011

@modra1

Ahoj. Este raz dakujem krasne za radu 🙂 . To som naozaj nevedela, ze aj zuby mozu vyvolat ekzem. A je to mozno aj pravdepodobne ako som uz spominala, kedze nam ich dost po dlhej dobe vykuklo. Este raz dakujem.

modra1
18. aug 2011

@lucinenka001 to je všeobecne známe, že zuby robia aj také problémy, treba vždy vziať do úvahy všetky okolnosti. U nás lezú trojky, to je nadelení 😒

lucinenka001
18. aug 2011

@modra1

Vidim aspon ako som malo sčítaná, priznavam sa, fakt som nevedela, ze aj zuby mozu sposobit take nieco. Prve dieta tak to bude asi aj tym 🙂. Tiez sa trapite so zubkami?

ducci
18. aug 2011

nam pomohla na taketo vyrazocky masticka bepanthen, v podstate neobsahuje nic zle 🙂 tak sa oplati len vyskusat...ja ju pouzivam aj na zapareninky... 🙂

blankarybka
20. aug 2011

@luthien.k Ahojky, dlouho jsem tu nebyla - máme za sebou tu operaci!!! Jsem šťastná, že je to za náma a že to malý zvládl 🙂 🙂 🙂 . Musel sice na sále dostat transfuzi a pak taky bojoval s ifekcí, takže ATB, ale už je dobrej 🙂
Stále ale bojujeme s exemem. Ve špitále před špitálem to měl hrozné, dokonce jsem uvažovala, že to před operací zklidním kortikoidy, ale nakonec pomohl krém, co mi dala známá - byl to jen zbytek a jmenoval se tuším Dexeryl. Ve špitále byl ok, protože měl ty ATB, po vysazení opět zhoršení. Dostala jsem tam ale nějakou namíchanou "novorozeneckou mast" - vůbec nevím, co obsahuje, ale pomohla. Do záhybů dávám lehce Sudokrem. Už měsíc jsme bez mlíka, na Nutrilonu AC, bez mléčných kaší, nekojím - malý už nechce, potvora, do vody na koupání mu přidávám A-dermu, 3x denně má Fenistil - škrábe se jak ďas, prášek mám sensitiv, aviváž nepoužívám, koupem obden a jen chvilku, příkrmy má běžné a přesnídávky taky, ale nic, co je neHA. Dermatolog podle testů zjistil alergii jen na bílek.
Doteď jsme zkoušeli bambucké máslo, Excipial, Leniensku, Lipobasi Repair, ale nic moc.
Exem má pořád, fotky doložím, až koupím baterky do foťáku. 😉
Radím se s Věrkou, však víš, jen teď se nějak odmlčela, tak se nezlob, že tě otravuju. Nevím, jestli to může souviset, ale včera vylezl první zoubek a je vidět druhý 🙂
Co si o tom myslíš? Kdyby to byla BKM, tak by se to přece spravilo, ne?
Děkuji, Blanka.

katii
21. aug 2011

Holky, co mažete na ekzém v obličeji? To samé co na celé tělíčko???

apollo11
21. aug 2011

@luthien.k Ahoj, vím, že toho máš asi hodně, ale přesto se zkusím zeptat.. posílala jsem ti fotky ekzému malé, nějak se jí jeden flek pod okem zhoršil, začalo se to loupat a pod tím je to až jakoby zmokvané ☹ vypadá to ošklivě. Ráda bych věděla, co by to mohlo být, asi bude nejlepší zajít za dr., ale zatím zjišťuji, co to vůbec je.. Děkuju, pokud bys měla nějakou radu.

ka_milla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michamicha
25. aug 2011

tak dávám ještě sem... není Šumava jako Šumava (myšleno chléb)... Albert prodává Šumavu, ve které je sojová mouka 😠 takže pozor na zkřížené alergie ...

baptisia
25. aug 2011

@michamicha 😲 tak to je pěkné....děkuji za upozornění....

luthien.k
26. aug 2011

Ahoj holky, byla jsem přes 14 dní mimo a musím říct, že nevím, jak budu stíhat radit. Náš menší začal vyžadovat víc pozorosti, taky málo spí (v noci co hodinu vzhůru, ve dne mu klidně stačí i dvakrát půlhodinka) a o starším ani nemluvím, má sice jít od září do jeslí na dva, tři dny v týdnu, ale mně začíná rodičák na tři roky a s tou almužnou, co dostanu, to vidím spíš na nějaké placené trávení času (pro mého zaměstnavatele nějaká práce na doma) než na psychicky i časově vyčerpávající poradenství, které když už, tak se snažím dělat poctivě a to fakt zabírá hromadu času a výsledkem je sice dobrý pocit, ale bohužel nic víc.
Takže se budu snažit postupně odpovědět na shromážděné dotazy, ale víc zatím nezaručuju, uvidíme časem, jak na tom budu...

luthien.k
26. aug 2011

@apollo11 , ahoj, určitě jdi k lékaři, ono diagnostikovat po netu se moc nedá, navíc nejsem lékař, ale AE by to být mohl nebo i nějaká infekce a tu je třeba vyloučit - takže dobrý kožní je nutností, nejlépe donutit ho udělat i stěry.

luthien.k
26. aug 2011

@blankarybka , moc gratuluju k úspěšné operaci 🙂 Po atb. zlepšení?? To by mohlo být tím, že na kůži je infekce! Chtělo by to udělat na kožním stěry a vědět to jistě a na základě toho případně nasadit adekvátní léčebnou mast (antibiotiky, antimykotika...). Proto se to taky nemusí po vysazení BKM zlepšovat, ale samozřejmě to může i znamenat, že na BKM ekzém nereaguje nebo taky že reaguje i na jiné složky ze stravy, alergizovat může i mrkev atd. Takže navštívila bych kožní kvůli vyloučení infekce, nasadila přísnou HA dietu podle známé tabulky, pokud se zlepší, zavedla jako první BKM. Ale možná bude mít Věra jiný názor a rozhodně bych se držela toho jejího 😉

apollo11
26. aug 2011

@luthien.k Díky za odpověď, už jsem volala dr. Jen jsem se chtěla zeptat, jestli mám vyžadovat nějaké alergologické testy nebo se dělají automaticky nebo je třeba podle úsudku lékaře neudělají vůbec.. nevím co vše je v takovém případě dobré si vyžádat 😉

luthien.k
26. aug 2011

@apollo11 , standardně Tě na alergo asi nepošlou, zatím bych šla přes to kožní a vidělo by se.

apollo11
26. aug 2011

@luthien.k ok, děkuju

radlinka
26. aug 2011

Holky, neviete mi poradit aky typ biodermy pre babatka na 3 mesiace ? vyhodili sa nam vyrazky v okoli krku a usiek a zatial sme davali sudocrem ale uvidime ci to zaberie. Chcela by som nieco z biodermy na premastenie pokozky hlavne po kupeli a pod.

blankarybka
26. aug 2011

@luthien.k Ahoj a díky. Věrka mi pořád neodpověděla, tak jsem ráda, žes reagovala 🙂
Máme trochu změnu, exem se dost zlepšil. Mažu ho teď hodně často - Lenienskou a novorozeneckou mastí, do záhybů Sudokrem a nevím čím to je, ale poslední týden dobrý. Ne úplně, kůži má hodně suchou a drsnou, ale červené už to má jen minimálně. Svědí ho teď spíš genitál, co jsem si tak všimla.,. 😒
Tak teď nevím - je to BKM nebo se to zlepšilo díky častějšímu promazávání... 😕
Malý už má 8 měsíců, chtěla bych mu do stravy zařadit lepek, ale bojím se mu cokoli přidat. 😖 Stejně se tomu ale nevyhnu...
Díky za tvůj čas 🙂

zuzka80
27. aug 2011

Ahojte,
chcela by som sa spýtať, či všetky detičky čo majú atopický ekzém, majú aj alergiu na niektoré potraviny 😕 Mladšie dcérka má ekzém, kožná lekárka povedala, že je to atop. ekzém, alergologička povedala že nie je, lebo nie je alergická na žiadnu potravinu. Dcérka má fľaky po tele, hlavne na rukách, pod kolenami, na líčku. Niekedy to má horšie, niekedy lepšie a neviem zistiť z čoho sa jej to zhoršuje... V jedle ju neobmedzujem, lebo nie je alergička.
@luthien.k Ty si mi už raz poradila 😅

modra1
28. aug 2011

@zuzka80 AE nemusí byť spojený s potravinovou alergiou, potravinová alergia sa nemusí vždy preukázať v testoch, takže výrok lekárky je zvláštny. Mojej dcére už alergia na mlieko a iné potraviny po vyše ročnej diéte vymizla, ale ekzém sa objavuje v horúčavách, pri prerezávaní zubov, pri teplote. KOža atopika je narušená, preto reaguje na podnety, ktoré by zdravé dieťatko zvládlo v pohode. Skús vypozorovať kedy sa dcérke objavujú fľaky. Aj napriek tomu, že v testoch nič nevyšlo, preskúšať poraviny, najmä najväčšie alergény by stálo za to, môže mať nonIgE alergiu.
Prečítaj si tieto články http://www.proalergiky.cz/deti-do-tri-let/

zuzka80
28. aug 2011

@modra1 ďakujem 😉

danules
31. aug 2011

Ahoj. Čím mám namazat prcka po koupání? Díky

luthien.k
31. aug 2011

@radlinka , vidím, že nikdo nenapsal - Bioderma Atoderm PP je pro atopiky dobrá.

@danules , nějak jsi se vytratila z konverzace... Jak jste na tom?
Po koupání myslíš čím mazat preventivně, i zdravou kůži? Nejlepší jsou na to ty zde mnohokrát skloňované emolienty, Bioderma Atoderm PP, A-Derma Exomega, Linola lotion, Excipial U Hydrolotio, Eucerin 12% Omega mléko...

radlinka
31. aug 2011

@luthien.k mozem take male baby mazat po kupani aj Eucerinom alebo Biodermou ? 🙂

martinka1981
31. aug 2011

@luthien.k pisala som ti mail,dostala si??? 😨

danules
1. sep 2011

@luthien.k Ahoj. Neměla jsem vůbec čas, stěhovali jsme se, tak to byli trochu fofry. Ještě, že už je to za mnou 🙂. a teď zase můžeme řešit exém 🙂. No bojujeme 🙂. Tvářičky má už krásné, ale začalo se mu to dělat v záhybech (loketní a podkolení). Během dne mu to promazávám Eucerin krém a ráno i večer A-.derma Exomega krém. Ale zdá se mi, že po namazání eucerinem exém více zčervené. Do koupele mu dávám olej od Exomega, ale vždycky jsem ho potom mazala normálním olejíčkem a tak chci koupit myslím, že jsi zmiňovala Lipikar emolient. Docela je to ale drahá záležitost, tak nejsou i jiné krémy či olejíčky po koupání? Pořád bereme ty homeopatika. A zrovna jsem ji včera psala, že se mi zdá, že už to moc nefunguje, že si malý začal v noci drhnout ručičky a že se mu to rozšiřuje, tak uvidím, co napíše.

luthien.k
1. sep 2011

@radlinka , samozřejmě můžeš, dobré je ale sehnat nejprve vzorek té kosmetiky a udělat test snášenlivosti - namazat víckrát po sobě malé místo kůže cca 3x3 cm (nejlépe 2x denně po dobou tří dnů) a pokud není reakce, lze celé tělo.

@martinka1981 , už jsem Ti napsala 🙂

@danules , po koupání by byla nejlepší A-Derma Exomega lait, když na krém není reakce, a to mazat i do záhybů raději než krém, do záhybů jsou krémy dosti mastné (Eucerin obzvlášť) - tam patří lehká hydratace a na to jemně něco se zinkem - Sudocrem nebo Bubchen krém na opruzeniny nebo zinková mast...

poleva
1. sep 2011

NáM POMOHLA KOZMETIKA BIODERMA

martinka1981
3. sep 2011

@luthien.k prosim ťa,možu kvapky Hylak Forte kojace maminky?? 😕
Odpisala som na mail,tak kuk či niesom v spame 😀 😀

luthien.k
3. sep 2011

@martinka1981, pokud vím, tak můžou, ale vždykcy je lepší se poradit s lékařem 😉