Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
14. okt 2011

@lojzina stojí to peníze, takže někdy je to dost o přemlouvání....

martinka1981
14. okt 2011

@lojzina nie,lekarka sama povedala že pre istotu zoberie.
Predtym sme mali kortik+ATB na no miesto,ale potom to aj tak nebolo dobre tak chcela mať istotu že tam neni neaka potvora.
Ale skus si sama vyžiadať,ved dosť platime zdravotnictvu penazi a ked treba tak ani poondeny ster nechcu spraviť 😖

martinka1981
14. okt 2011

@luthien.k ahooj 😉

lojzina
14. okt 2011

@luthien.k ahoj...hm,to je me jasny,jak si reknu tak zas budou udiveny pohledy,a vyraz ve tvari:kde ste na tom zase byla? 😀 😀 😀 😠
@martinka1981 tak to je fajn ze sama rekla,my jedeme pristi tyden na kozni,tak si reknu ja 😕

martinka1981
14. okt 2011

@lojzina jasne a ked treba dupni aj nohou 😀
nech si pozeraju,ide o tvoje dieťa nie o ich.A ešte len budu vyvalovať oči ked tam niečo bude,čo vam teda neprajem 😉
ale aspon budeš mať dobry pocit že si si to vyžiadala a nič tam nebolo(dufam 😉

luthien.k
14. okt 2011

@martinka1981 nazdárek 🙂

martinka1981
14. okt 2011

@luthien.k konečne doma klud tak šmejdime čooo?? 😀
moje potvorky už spia a mne sa nechce isť žehliť,tak tu vypisujem 😀

lojzina
14. okt 2011

@martinka1981 ja se nedam.Taky doufam ze nic,ale ma to zas horsi,mozna i tim pocasim,tak pro jistotu,no.
@luthien.k jak se mas?

martinka1981
14. okt 2011

@lojzina ved to,nech je človek pokojnejši 🙂
Inak my mame tiež zhoršenie 😖 😖 asi to bude aj počkom,u nas asi aj zubami,och.

@luthien.k inak dala som tu hubu poobede malej a si predstav že to mala o kusok lepšie 😉

blankarybka
14. okt 2011

@michaelka83 Tak to je přesné. Ikdyž je malý čistý, tak se při každém přebalování a koupání drápe. Nechápu to. 😒

lojzina
14. okt 2011

@martinka1981 taky vam ekzem reaguje na vsechno? ☹

monikag46
14. okt 2011

ahojte..chcela by som sa opytat,ci musi atopicky ekzem svrbiet? dcerka ma 19 mesiacov a asi cca 3 mesiace ma na chrbatiku hlavne okolo plienky a aj pod nou a pod kolienkami,take flaky,vyrazky ktore vyschnu,niekedy su tie miesta cervene ,ale vobec u to nesvrbi,natierala som to exicipial,tak nejako sa to vola...obcas to zmizne ale nie celkom...teraz jej to potieram modrou indulonou...viete mi niekto poradit..dakujem

martinka1981
14. okt 2011

@lojzina niekedy mam pocit že fakt reaguje na všetko 😝
skušali sme teraz žltko,pred tym to mala dosť dobre,jasne že reakcia a aj po vysadeni stale zhoršenie 😖 dokonca nove ložiska,takže možno to ani nebolo žltkom ale ????
My mame poradnu u detskej lek.19.10. a na kožne ideme 3.11. po 3 mesiacoch tak snad sa to dovtedy aspon trošku polepši 😝

lojzina
14. okt 2011

@martinka1981 tak to nevim,mozna trva nez se telo zase vycisti?
My taky nebyli uz 3 mesice,...zas dostaneme,,ze mame jezdit casteji 🙄

martinka1981
14. okt 2011

@lojzina hmm,neviem. Ved sa radi s našou Luth 😉
Noo,nam tak dala kožna termin,že ved to mame celkom ok tak načo tak chodiť stale. Ono aj tak nam napiše len kys.mliečnu,ichtyol a popripade povie kupte si toto alebo toto. kortik.nasadzuje len v pripade krajnosti a to bolo u nas len raz,ked už bolo velmi zle a kam.zyk nas vyslala pre istotu ku kožnej. A mala som šťastie že som na nete našla sukr.ambulanciu pre deti a aj lekarka je super,tak sa tešim 😉

lojzina
14. okt 2011

@martinka1981 nam termin nedava,neobjednava pacienty,z duvodu ze mame prijit dle potreby a stavu ekzemu.Atvoje deti maji obe ekzem?

martinka1981
14. okt 2011

@lojzina našťastie nie,ma ho iba mladšia Viki.
ked som mala Mišku vyhodila sa jej na ličkach a ramenach(pažiach ) biela krupička,Lička červene stale ako ruža,strašne som sa bala že bude mať AE ☹ nevedela som si to predstaviť.Nezhoršovalo sa to,ani detska lek.to neriešila tak som to nechala tak(neskor mi kam.zyk pisala že to je tiež prejav atopie 😖 )
Na a ked sa narodila Viki a začali sa skoro hned problemy s kožou,zavitala som sem do diskusie a potom teda aj k lekarke a mame potvrdeny AE ☹ . Ale snad z toho vyrastu drobci a budu ok 😉

beapn333
14. okt 2011

ahojcek no ja mam na to .z justu pripravoky je to lamellodermove pripravky -kremy mliecka super veci a vnutorne pit aloe ...vyskusane ..da sa to umna objednavat ..kukni si pozret produkti www.just.sk ...moje cislo je 0905223482 bea

lojzina
14. okt 2011

@martinka1981 mladsimu synovi se vyrazil po ockovani 🙄 ,ted mame teda klid,ani znamka ekzemu.starsimu snad 2.den po narozeni,a bojujem dodnes ☹ .Nastesti,diky Katce,je to celkove lepsi a vubec snadnejsi 🙂

luthien.k
14. okt 2011

@monikag46 , svědět ekzém nutně nemusí, třeba měsíce nesvědí a pak začne, je to individuální. Červená místa určitě nenatírat indulonou, ani Excipial u Lipolotio není ideální (raději U Hydrolotio), chce to něco nemastného (Bioderma Atoderm PP, A-Derma Exomega). Ale idální vidět fotky a podle toho 😉

michaelka83
14. okt 2011

@blankarybka Přesně tak, malýho musíme koupat dva, na přebalováku mu manža drží ruce a já mažu. Protože když mu mažu genciálku nebo imazol sama, tak si mezitím rozdrápe nohy, nebo všude rozpatlá tu genciálu či mastičku a když mu dám rukavičky, tak to má pak zase na nich a na těle nic 😒 Naštěstí teď mažu "jen" imazol a ten jde vyprat🙂
Jinak dneska jsem mu koupila Eucerin Q12 (dle doporučení Luth.) a jsem zvědavá. Bioderma nám totiž přestala nějak stačit, pomáhat. Píší tam, že je i proti svědění, tak třeba to pomůže i na to. A to malý bere dvoje antihystaminika ☹ Říkala jsem to i kožní a ta mi řekla, že atopici to prý takhle mají, že je to svědí ikdyž AE zrovna není vidět☹

michaelka83
14. okt 2011

@monikag46 No já nevím, ale moje kamarádka má malou holčičkou a ta také měla AE a kámoška říkala, že si to malá vůbec nedrbe a že jí to nijak nevadí ... Tak já nevím. Náš malý se ale drbe furt.

luthien.k
14. okt 2011

@michaelka83 ano, mají to tak, atopici mají snížený práh svědivosti (někteří), bohužel...

korcek
15. okt 2011

Ahoj.Prosim vas o radu .Mam dvojrocneho syna ktory ma ekzemik od narodenia .Ako tak sa nam darilo roznymi kremami ho udrziavat ako tak v dobrom stave .Lenze tuto noc si ekzemik pod kolienkom rozskrabal do krvi a vyteka mu z neho vodicka dost vela.viete mi niekto poradit co je dobre na rozskriabany a mokvajuci ekzem ???celkovo ho mame zhorseny a rozsireny po tele viac ako zvycajne -strasne ho aj svrbi .Dakujem Vam za rady.

pingu1
15. okt 2011

ahojte, ja som si sama sebe znicila atopicky ekzem tym, ze som si sa natierala dlhodobo nechtikovou indulonou...

pingu1
15. okt 2011

@korcek daj mu fenistilove kvapky a indulonu. najprv modru, lebo je mastna a potom nechtikovu. ver mi, moja mala bola v hroznom stave a po indulone je pokozka uplne krasna

martinka1981
15. okt 2011

@korcek absolutne nevhodna je na mokvajuci exem indulona!!!!
Ja by som asi dala Sudocreme,tej je aj antisepticky . Ale snad poradi @luthien.k 😉

korcek
15. okt 2011

Ahojte .Teraz mu davam na to imazol krem to je na mokvajuce miesta vhodne aspon mi to povedalli v lekarni tak zatial davam to.Fenistil kvapky uzivame od pol roka.Dakujem vam za rady ak by ste este niekto vedel z vlastnej skusenosti co je na mokvajuci ekzemik vhodne dajte prosim vediet .

pandula
15. okt 2011

ANO ANO

ano najucinnejsia rada mojho doktora.vylucit vsetku bielkovinu kravskeho povodu aj masko a uvidite velky velky rozdiel. my sme sa trapili dlho asi 1 rok a teraz nevieme co slovo ekzem znamena. maly je vegetarianko s obcasnym kuratkom rybou sem tam. vela zeleninky a obilnin je hlavne. tie tvoria 70% stravy.
vela stastia mamicky !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

luthien.k
15. okt 2011

@korcek , mokvání vysušovat, a to nejlépe potřít genciánovou violetí nebo dávat obklady z Jarischovy vody (z lékárny). V žádném případě mastné krémy na mokvající ekzém! Imazol bych též neviděla jako nejvhodnější, na tuto fázi, jsou lepší postupy (na mokré patří mokré). No a důležité je zapátrat po příčině, ale to už by bylo na delší povídání.