Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lojzina
18. okt 2011

@luthien.k tak to ani omylem, 😀 .pry vidi ze si poradim a mame zabehnutou lecbu,tak nashle 😀 .

korcek
19. okt 2011

@luthien prosim ta co by som mohla dat drobcovi na ekzem na viecku ma to cervene a suche dakujem;

luthien.k
19. okt 2011

@korcek , z volně prodejných se může zkusit Opthalmo Septonex mast, ale raději bych toto přenechala kožnímu lékaři, pokud se jedná o oblast očí...

korcek
19. okt 2011

Dakujem aj tak, ale moc sa mi na to kozne nechce ist tak uvidim ako to bude pokracovat.

michaelka83
19. okt 2011

Holky, tak včera jsem s jednou lékarnicí konzultovala "kauzu" SkinCap a řekla mi,to samé co Luthien - tzn. že lék byl stažen minulý rok s ním byly velké problémy, stahovali ho z trhu a že by ho NIKDY svému dítěti nedala.....tak jen, aby jste věděli názor další osoby🙂

martinka1981
19. okt 2011

tak sme dnes boli u detskej v poradni a teda nebola nadšena z Vikuškinho exemu a už nam nukala Locoid 😝
a klasika strašenie že cez poškodenu kožu jej unikaju tekutiny(malá nechce skoro nič piť okrem mlieka) a tak isto sa stracaju bielkoviny a že potom deti skončia v nemocnici na infuzkach 😖

michaelka83
19. okt 2011

koukám na mé chybky v interpunkci🙂 njn, malý občas píše "se mnou"🙂 Jo a taky mi říkala, že by dětem nedoporučovala kosmetiku Vichy...není závadná, ale prý ikdyž píší, že je bez parfemace, tak jsou na ní časté reakce.

michaelka83
19. okt 2011

@martinka1981 To je mi líto Martí☹ Ch jo, to je pořás trápení☹ Ať se brzo zlepšíte. Nám zase začínají mokvat nohy. Zítra jdeme k dětské dr. tak jsem zvědavá....Výsledky z imuna furt nikde☹

martinka1981
19. okt 2011

@michaelka83 no u vas tiež žiadna slava ☹ u nas to nevyzera dobre ale zas to neni aj najhoršie.Ale zas ma cele nohy skoro take draplave a to sa mi nepači.
Na kožnom by nam asi dali tiež Locoid,to viem isto.Aj ked ta moja kožna je ok ale ichtyolom to už asi nespravime,ale tak skusim 😝

luthien.k
19. okt 2011

@michaelka83 , to s Vichy je pravda, není to prvně, co to slyším. Ono co je drahé ještě automaticky neznamená, že je dobré.

@martinka1981 , tak k takovému stavu má alespoň podle posledních fotek Viki daleko 😉

martinka1981
19. okt 2011

@luthien.k ved jasne,ona rada straši to už o nej viem 😝 ale inak je mila a vie že si spravim po svojom 😉
zajtra ti asi pošlem foto rano,ked nafotim krpatu.škriabe sa stale aj sa jej podarilo tie stehna podriapať,nuž su šikovnejši ako my 😖

michamicha
20. okt 2011

@luthien.k ahoj, tak do IP nejdou posílat fotky 😠 vložím to teda sem, snad se to nezmenší a bude něco vidět...
čím namazat tohle? měl v tom místě gumičku od pleny, včera večer ještě dobrý, byla tam jen suchá kůžička, ale dneska ráno to měl takhle červený... ale je to suchý,. stejně tak jako ten zbytek stehna... jinak lýtka a zbytek tělíčka má hladký bez ložisek ekzému, myslím taková ta ohraničená a vyvýšená (nebo zduřelá?). Na to tu genciánu? Oni jí v těch menších lékárnách u nás na sídlišti nemají 😠 tak zkusim zavolat někam do centra, že bych si pro ní přijela... nebo mám zkusit máznout bactrobanem a normálně dál promazávat a-dermou? manžel to chtěl namazat bepanthenem, ale já měla strach, abysme to víc nepokazili ☹ ještě sem lípnu upozornění i pro @kam.zyk, už jsem jí dlouho nehlásila jaký je stav 😅

luthien.k
20. okt 2011

@michamicha Bepanthen určitě ne! Vypadá to na infekci, jakou, to si netroufám odhadovat. Genciánou nic nepokazíš a také okoupáním v slabě růžové hypermanganové vodě a pokud by se to zhoršovalo, tak jedině na kožní, ono infikovaný ekzém patří prostě do ruky zkušeného dermatologa.

michamicha
20. okt 2011

@luthien.k tak to budem muset na kožní kdyžtak tady v Plzni, k naší doktorce do Prahy se teď nedostaneme, máme nabouraný auto a v servisu řekli, že to bude opravený až za měsíc ☹ a ten bactroban taky ne? doktorka nám ho právě napsala, kdyby měl někde něco infikovanýho... já vim, je to antibiotikum, nemělo by se to mazat často, ale naposledy jsme s ním mazali tuším v létě 😒

michaelka83
20. okt 2011

Holky oni podle všeho už přestávají bril.zeleň a genciálku prodávat. DR. mi říkala, že ať si ještě udělám zásoby, že to EU zakázala☹ Tak nevím, co je na tom pravdy.

luthien.k
20. okt 2011

@michamicha záleží na tom, co je to za infekci, mazat kvasinky Bactrobanem by byl nesmysl. V Plzni Ti můžu sehnat kontakt na slušné kožní, kam chodí kamarádka s dcerou.

luthien.k
20. okt 2011

@michaelka83 tak to jsem neslyšela 😲 Tak pak leda žádat od pediatra předepsat, kdyby byla jen na předpis v budoucnu.

michamicha
20. okt 2011

@michaelka83 tak ale ta genciána má taky nějakou trvanlivost, takže to budeš mít doma jen na nějaký čas a do budoucna to stejně nic neřeší ☹

my za chvíli vyrážíme k dětské pro recept na antihistaminika a UM, tak se na to zeptám 😉

michaelka83
20. okt 2011

@luthien.k No já to právě pochopila tak, že nebude už vůbec. Říkala mi to ta imunoložka....

michaelka83
20. okt 2011

@michamicha zeptej,já fakt nevím, co je na tom pravdy.🙂 Ale říkala to.

michamicha
20. okt 2011

@luthien.k budu ráda za kontakt 😉 když by to bylo akutní, tak abychom měli za kým jít 🙂 já mám sice svojí kožařku v Plzni, ale to je taková ta, co za ní přijdeš a musíš si nadiktovat co ti má předepsat 😅 proto jsme s Vojtou začali jezdit do Prahy, tam ta doktorka je už osvědčená, jezdila k ní i moje sestra s malym 🙂

korcek
20. okt 2011

Dneska som natrela maleho s Biodermou PP a zacal plakat ze ho to stipe ☹ ?je to mozne ?ved to je na ekzem tak ja som z toho jelen .Kedysi som ju pouzivala a nikdy ho nestipala.Mate niekto aj vy taku skusenost s Biodermou?

martinka1981
20. okt 2011

@korcek mojej malej tiež zrazu pretala vyhovovať a je hned červena po nej.A sama za seba možem povedať že ked som mala napr.porezany prst a mazala ju Biodermou tak to štipalo jak fras 🙄 takže je to možne.
kdežto Eucerin omega je uplne dobry,vobec ma neštipal ked som bolo porezana alebo tak niečo.
A ked ma po sprchovani strašne svrbela tvar a krk tak Eucerin mi to hned super skludnil 😉

ozaj a robila si mu test pred tym než si ho namazala?

martinka1981
20. okt 2011

@luthien.k poslala som ti mail 😉

korcek
20. okt 2011

@martinka to som teda prekvapena ze je to na atopicku kozu a je taka zla znasanlivost .Zrovna teraz som si kupila to 500 ml balenie lebo mu dobre robila ta bioderma .No uvidim mozno ked bude mat trosku lepsi ten ekzemik tak mu vadit nebude.Skusim niekedy aj ten Eucerin omega . 🙂

michamicha
20. okt 2011

@michaelka83 tak naše dr. o ničem takovém neví 😉

mudrpolaskova
20. okt 2011

@michamicha Dobrý den, jsem kožní lékařka a náhodně jsem narazila na vaši fotku zde. Jedná se o tzv.sekundární impetiginizaci, která velice často komplikuje atop.eczem pacienta. Kůže atopiků je běžně osídlena vysokým počtem zlatých nebo pyogenních stafylokoků. Při škrábání se dostávájí do kůže, pomnožují se a zhoršují zánětlivé ekzémové projevy. Kromě těchto viditelných projevů se uplatňují stafylokoky v etiopatogenezi AE jako „superantigeny” – umožňují přímé uvolňování cytokinů, a tím zhoršují a udržují zánětlivé kožní projevy a významnou měrou příspívají ke kruhu svědění – zánět – svědění. Obávám se, že budete muset navštívit odborníka, tedy kožního lékaře. Genciánová violeť je používaná na léčbu kvasinkových onemocnění kůže, avšak zde již nastala sekundární infekce. Čím, to ukáže stěr. Nechci podceňovat zde radivší maminky, ale zde je skutečně nutný zásah odborníka, antibiotikum je navíc beztak na recept.

Stran genciánové violeti- skutečně se momentálně projednává její stažení z prodeje, dočetla jsem se něco v tomhle duchu v Lék.listech.

luthien.k
20. okt 2011

@michamicha kamarádka s tipem na lékaře se neozývá, ale určitě poslechni @mudrpolaskova a zajdi ke kožní, co máš 😉

michamicha
20. okt 2011

@luthien.k no jestli je @mudrpolaskova "ta" MUDr. Polášková, tak k ní s Vojtou chodíme 😀 ještě mě napadlo, muž jede v pondělí do Prahy (autobusem, když máme auto v servisu), tak jedině jet s ním, ale Vojta mi v autobusu hodinu na klíně nevydrží 😔 plus ještě pak cesta MHD do centra, to asi neklapne ☹

luthien.k
20. okt 2011

@michamicha impetigizaci díky st. aureus nebo jinou mrchou by měl poznat kterýkoli kožní a dát adekvátní léčbu, na to nemusíš jezdit do Prahy, zkus si obvolat nějaké v okolí, no, ta moje kámoška má roční dítě, chodí do práce atd., takže asi nestíhá.