Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

michamicha
24. okt 2011

@luthien.k jo a ještě jsem zapomněla napsat, že o víkendu jsme mu to omývali tím hypermanganem a mazala jsem mu to párkrát imazolem a je to o dost lepší 😉

luthien.k
24. okt 2011

@michamicha , fajn, jen drobnost - nemá se kombinovat (na stejnou plochu) Imazol a Fungicidin...

michamicha
24. okt 2011

@luthien.k aha, no dr. mi řekla, že ty červený flíčky imazolem a fungicinem ten zbytek, takhle se to dá?

luthien.k
24. okt 2011

@michamicha to by jít mělo, ale ne prostě obě masti na jedno místo, klotrimazol v Imazolu snižuje účinek nystatinu ve Fungicidinu (jde o Fungicidin?, ne Fungicin - ten totiž neexistuje 😀)

michamicha
24. okt 2011

@luthien.k jj, jsem to blbě napsala 😀

michaelka83
24. okt 2011

Ahojky holky, tak my měli zase noc☹ Malej si rozvázal rukavičky a rozdrápal si celý ruce!☹ Všude krev, vůbec jsem chvíli nevěděla ani odkud mu teče...Tak jsem ráno volala pediatričce a máme omývat řepíkem a nasadit Bactroban☹ Ach jo.

michamicha
24. okt 2011

@michaelka83 ☹ tak ať je brzy líp 😉

@luthien.k tak jsem se znovu koukla na tu krabičku a je to Fucidin mast 😅 jo a ještě se mě pediatra ptala, jestli jsme nezkoušeli dávat na zklidnění Dithiaden... já ho brala v dětství prý pravidelně, abych se neškrábala... ale vím jaký názor na něj má Věrka 😀 tak jsem doktorce řekla, že my dáváme fenistil, kterej hlavně v noci zabírá 😎

luthien.k
24. okt 2011

@michamicha to jsme to teda domotaly 😀

nikoletka02
24. okt 2011

Ahojte baby, mojmu malemu robi velmi dobre ovseny kupel. V jednej lekarni som sa opytala na možnosť zakupenia niecoho na baze ovsa a pani lekarnicka mi poradila fantasticky ovseny kupel - dostat ho kupit normalne v sackoch (nieco ako caj) a len sa to nasype do kupela a dietatko sa v tom okupe, pokozka sa po kupeli jemne poutiera, je vlacna, nie vysusena a este maleho ponatieram Excipialom. Celkom to pomaha.

martinka1981
24. okt 2011

@michaelka83 ahoj,to mi je luto že zas mate trapenie 😢
My sme na tom celkom dobre,ako prišlo zhoršenie tak teraz zas zlepšenie. A stale robime všetko rovnako takže ani neviem čo nam predtym sposobilo zhoršenie 😝
Nech sa to aj u vas skoro zlepši 🙂

michaelka83
24. okt 2011

@martinka1981
@michamicha No a nejlepší na tom bylo, že já nesnáším krev,takže jsem u toho lehce kolabovala a on se na mě v jednu v noci křenil 🙂 a bylo mu to úplně fuk, že si něco udělal....

michaelka83
24. okt 2011

@nikoletka02 Také doma máme. Ale je to asi lepší spíš na suchý ekzém....

nikoletka02
24. okt 2011

@michaelka83 Ano, on ma take male suche ložiska, veľmi svrbive, cize asi skôr sucha forma ekzému. A samozrejme podavame este aj Fenistil kvapky. Bez nich by sa asi velmi nevyspinkal.:(

luthien.k
24. okt 2011

@nikoletka02 A řešil s vámi někdo stravu?

martinka1981
24. okt 2011

@michaelka83 tak to maš ešte spestrenie 😝

michaelka83
25. okt 2011

Holky ještě mimo diskuzi - ty z Vás , co už přikrmují, odkdy dáváte sůl, pepř, atd? Dala jsem teď malému skleničku od Hippu (pro uk.7m) a byla tam mořská sůl, bílý pepř a kmín 😕 Když mu vařím já, tak zatím bez soli a koření. V dalších skleničkách taky od Hippu od uk. 8m jsem objevila mimo soli, pepře, i majoránku, libeček, atd.

michamicha
25. okt 2011

@michaelka83 skleničky jsem neřešila, jediný po čem se mi osypal, když tam byl napsanej česnek, oregáno nebo rajčata, jinak jsem dávala všechny sklínky, který Vojta mohl... do roka jsem mu doma vařené jídlo nesolila a nekořenila, od roka už vařím normální jídla co jíme my (solím a kořením málo), mléko a jiné ingredience co Vojta nemůže, tak ty nahrazuji těmi co může 😉 bavila jsem se o tom i s naší doktorkou a řekla mi, že to nemám řešit, že vzhledem k tomu co všechno nesmí jíst, protože je na to alergický, tak trocha soli nebo ždibíček koření neuškodí 😉

jo a o víkendu jsme zkusili maličký kousek lososa, neosypal se, tak budem zkoušet rybky dál 😉 alergoložka nebyla proti, tak uvidím jak se to bude vyvíjet dál 🙂

michaelka83
25. okt 2011

@michamicha No já se taky snažím vařit, ale malej to co uvařím já moc nechce🙂 syčák🙂 Ale s tou solí jsem právě myslela, že se má zavádět až později, hlavně kvůli ledvinám atd.

michamicha
25. okt 2011

@michaelka83 tak Adámek má ještě čas 😉

andrealisy
25. okt 2011

Ahojte kocky!
Tuto temu casto citam, neprispievam ale, ked bolo treba komunikovala som priamo cez mail s @luthien.k aj Verkou. Momentalne mame ekzem pod kontrolou, asi sme z tych stastnych co s toho vyrastu......len som nahodou narazila na prispevok ok @michaelka83, ako sa jej malicky doskriabal do krvi. Mali sme s tymto obrovske problemy, mala si skriabala tvaricku do krvi, tiez sa par krat stalo ze mala krv vsade. Potom sme objavili toto:http://www.scratchsleeves.co.uk/
je to uplne jednoducha ale genialna vecicka!!! Malej sme kupili 2, potom nam mamina usila dalsie aj vacsie a pouzivame doteraz na noc aj na prebalovanie, to je tiez u nas hroza, doskiabe sa v minute ak ma moznost! Tak popozerajte aj vy ostatne kocky, hadam pomoze, ako hovorim uplne jednoducha vecicka, sikovne maminky aj babinky urcite dokazu aj same doma vyrobit 🙂
Drzkajte sa a velmi na vas vsetky myslim vzdy ked to tu citam xxx

luthien.k
25. okt 2011

@andrealisy ahoj Andrejko, perfektní odkaz a rada 🙂

luthien.k
25. okt 2011

@michaelka83 pepř, sůl - nedávala bych a hledala dál jiné varianty 😉

wewerka000
25. okt 2011

baby moja ma 6tyzden a uz 5den cervene vyrazky a plet na dotyk ako smyrgel zajtra idem na kozne,myslite ze to ekzem?taha sa od od tvari na hrud a ramena 😢

luthien.k
25. okt 2011

@wewerka000 , v tomto věku se ani dobrý kožař neodvažuje dělat diagnózu - může to být ekzém (máte v rodině nějaké alergie, astma, ekzémy?), může to být seborrhoická dermatitida, může to být "čištění" od Tvých hormonů po porodu a další věci, u novorozenců jsou různé kožní projevy velmi časté a někdy vypadají hrozivě, ale při správné terapii často odezní bez dalších pozůstatků...

andrealisy
25. okt 2011

@luthien.k
Ahoj mojko! Dufam ze niekomu pomoze 🙂

luthien.k
25. okt 2011

@andrealisy určitě ano 🙂 Nebo inspiruje k ušití od babičky.
Jinak holky, Andrejka je jedna z mála maminek, která se poprala i s úplně striktní dietou (rýže, maso, brokolice, oliv. olej, sůl) a fakt jí obdivuju a jsem moc ráda, že je líp 🙂

michamicha
25. okt 2011

@andrealisy super, koukala jsem na to a zkusím to ušít 😉 rozhodně by to bylo lepší než ta drahá bodýčka a pyžámka co kupuju teď 😝

michaelka83
25. okt 2011

@andrealisy Díky🙂 já malému pořídila právě takový bodýčko s přehrnovacíma rukávama (to je ok, ale dražší) a rukavičky ze stejného materiálu a ty jsou naprd, rozvazují se☹

cvikota
25. okt 2011

ahojte. Mala zacala mat najprv suchu pokozku na nozickach, stale sa to zhorsovalo az si to raz v noci rozskrabala do krvy ☹ Dr. nam predpisala ichtamolovu pastu a zatial celkom dobre zabera. Mate s tym skusenosti? Co je to za pastu? Moze sa davat dlhodobo? Vdaka.

andrealisy
25. okt 2011

@michamicha
@michaelka83
Ano to sme aj my mali pyzamka s tymi rukavikmi, ale to fungovalo len tak do 4 mesiacov, potom Saska prisla na to ako rucky dostat von 😝
Skusali sme ponozky vytiahnut hore az po lakte, to mozno dalsi mesiac kym prisla na to ako ich do 2 sekund odhodit na dva metre 😀 😀 😀
Toto je jedina vec z ktorej sa sama nedokaze vyzliect doteraz, moc odporucam