Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

junovciatko
18. jan 2012

ahojte...chcela by som sa vas opytat, ci mi neviete povedat nieco o Holtovej masti, pretoze nasmu syncekovi ako jedina nehormonalna masticka zabera na ekzemiky, ale neviem ako dlho sa nou moze potierat ...

stavba
18. jan 2012

@luthien.k dramaticky ne,ale horší to bylo.No uvidíme,jak se to vyvine dál.Fotoblog prostuduju,díky.

luthien.k
18. jan 2012

@junovciatko za mě dlouhodobě určitě ne, obsahuje potenciálně dráždivé silice (geraniová atd.) a navíc tinkturu z kamenouhelného dehtu - působí fototoxicky, takže se s ní nesmí na slunce.

michaelka83
18. jan 2012

@luthien.k Hm, pěkný☹ Rotarix nám zamítla úplně, to ještě ani neměl ekzém🙂🙂

stavba
18. jan 2012

ještě se chci zeptat,malý má na pažích a stehnech takovou na omak drsnou kůži,normální barvy,ale jako by měl husinu.Je to taky možný počátek ekzému? Nebo je to jen tím,že je zima a kůže víc vysychá?

luthien.k
18. jan 2012

@stavba může to být projev atopie, ale taky nemusí, podobně vypadá třeba lichen pilaris, ale při nejistotě, o co jde, bych zašla na kožní.

adka7755
18. jan 2012

@stavba aj nám sa to robí..nemáme priamo exzém, ale veľmi suchú pokožku.. najnovšie mi poradili v lekárni vazelinu s aloe vera alebo s jojobovým olejom, a každý deň premasťovať pokožku.. my máme konkrétne s tým olejom,a poklopkám si, vyzerá, že sa to lepší.+ mu do kúpela pridávam olej balneum...ke´d som bola s tým u lekára detského, povedal mi, že pokiaľ to nemá zapálené( čiže červené fľaky), máme to len premasťovať poriadne..kožný lekár až potom, ke´d to nezaberia..v lete keď sa koža vetrá,máme pokoj,..a v zime, keď nedýcha pod oblečením, máme problém..

mudrpolaskova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
junovciatko
18. jan 2012

@luthien.k dakujem za odpoved...na slniecku teraz v zime nie je, tak by mu to nemalo uskodit...

stavba
18. jan 2012

a co to vlastně je ta "lichen pilaris"?Přiznávám,že tento pojem slyším (čtu) poprvé....

stavba
18. jan 2012

@adka7755 děkuji za reakci a rady.Poradíme se o tom dnes s naší dětskou dr.

kaja73
18. jan 2012

@mudrpolaskova Cerstvo sa tu objavit a hned takto utočit 😕
To nie je od teba pekne-luthein tu pomaha v ramci svojho volneho casu a zadarmo,ked si nie je ista tak vzdy dopruci kožne -aj v tom pripade s tym lichen....-ved jasne pise ,ze pri neistote ma zajst mamicka na kožne-to su predsa tebou spominany odbornici-nie?
A kamzyk je strasne mila baba,tiež velmi ochotna a nikdy tu ani jedna takto na nikoho neutocila 😉 -ani jedna a nikdy.
Luthein by nikdy nic bez suhlasi kamzyk nesirila-ako sorry, ze sa sem pletiem,ale nedalo mi.
Osobne mi obe veeeelmi pomohli a stvu ma taketo rychlokvasene zavery. 😒
PS-tu si tykame.

luthien.k
18. jan 2012

@mudrpolaskova máte pravdu, s diagnózami se rozhodně budu držet zpátky a pokud jste si všimla, tak maminky vždy pro diagnózu k dermatologovi posílám.

Jinak souhlas k šíření myšlenek paní Zíkové od ní mám.

stavba
18. jan 2012

@luthien.k na tvojí obhajobu musím říct,že i když se tu na něco ptám,tak je mi jasné,že na dálku a bez vyšetření nic diagnostikovat nejde.Ale jsem ráda,že alespoň vím,na co se mám u dr. ptát,případně jak to řešit dál.Jak se říká - "štěstí přeje připraveným".Já jsem ráda,že tu někdo takový jako jsi ty,je. 😉

valentynkaa07
18. jan 2012

Já myslím, že mudrpolaskova to špatně pochopila, Luthien vždy!! posílá ke kožnímu, žádné diagnozy nedělá a od Věry to zde tak nějak převzala, s čím si neví rady s ní konzultuje, no prostě souhlas má, ostatně na webu proatopiky.cz lze hodně postupů najít.

stavba
18. jan 2012

aha,tak už asi vím,co je ta "lichen pilaris".Je to taková krupička na pažích nebo stehnech "rohovatění kůže".Ať žijí informace na netu 🙂.Mám tohle na pažích taky,snad celý život,ale nikdy jsem to nijak neřešila.Kromě toho,že to nevypadá moc hezky,tak mě to neobtěžuje.Takže je možné,že to má malý po mě.No bylo by to pořád lepší než AE nebo ne?

luthien.k
18. jan 2012

Holky díky, já vím svoje 🙂 Vím, že někdy přestřelím "v zápalu boje", ale pokud vím, nikdy jsem svými radami nikomu neublížila, naopak. A faktem taky je, že Věrka prostě všechy problematické stavy dětiček, nemůže sama zvládnout a ne každá maminka je schopná nebo ochotná si postup nastudovat a řídit se podle něj sama, takže jsem hrdá na to, že jí v tom můžu pomáhat a děkuji jí za to (což dělám soukromě každou chvíli 🙂)

luba41
18. jan 2012

@luthien.k
@stavba dostala som sa k tejto téme náhodou, našťastie moje deti netrpia AE. Aj tak vás tu sledujem a konečne som sa teraz dozvedela po 14 rokoch /hurá, hurá/ čo má moja dcéra za kožný problém-lichen pilaris. A tiež má dedičné predispozície po mne, síce ja mám len na ramenách, ona aj na stehnách a na boku tváre. A teraz len študovať, čo s tým ďalej, lebo doteraz nič nepomáhalo 😒

ivular
18. jan 2012

@luthien.k Ahojky, vím že nejsi kožař (jak tu někteří důrazně připomínají 😉 ), ale stejně jsem se tě chtěla zeptat, jestli by tě třeba nenapadlo, o co by mohlo jít. Malému se zhruba před měsíce vytvořily nad zadečkem takové flíčky jakoby hrubší, suché kůže. Vlastně to ani není moc vidět, jen v teplé vodě to dost zčervená. Není to vyrážka, spíš mně to připadalo jako plísňového původu. Mazala jsem to Imazolem, ale ten nepomáhal. Pak jsem objevila podobný flíček na zádičkách, a na předloktí obou ručiček. Začala jsem to promazávat normálně svým Garnierem, který mi pomáhá na dost věcí a je to jakoby mírnější, ale nemizí to, takže nás to kožní asi přece jen nemine. Nenapadá tě, co by to mohlo být, nebo čím to zkusit ještě máznout? Moc děkuji! 🙂

luthien.k
18. jan 2012

@ivular a vy máte v rodině atopii - potr. alergie, alergickou rýmu, astma, ekzémy...?

stavba
18. jan 2012

@luba41 ahoj,tak když přijdeš na nějaký přípravek,který to zmírnil,tak mi kdyžtak písni do IP,kdybychom to taky museli řešit,tak ať vím,co může pomoci.Díky

ivular
18. jan 2012

@luthien.k Potravinovou alergii mi říkala imunoložka že mám já, ale já na sobě nic nepozoruju - teda vlastně po čokoládě někdy kýchám, ale nic významného, nijak se neomezuju 😉 Alergickou rýmu má můj brácha, ale hoodně silnou - to je kapitola sama pro sebe. Jinak naštěstí nikdo nic. Moc děkuji za snahu!

bleble
18. jan 2012

Maminky detí s atop. ekzemom by mali davat velky pozor s cim sa hraju ich deti, a s cim su casto v kontakte. Okrem organickej bavlny a vhodnej kozmetiky sa odporuca pouzivat cumliky, hryzatka alebo hracky zo 100% prirodnej gumy - kaucuku.
Staci pozriet moj profil.

luthien.k
18. jan 2012

@ivular a na základě čeho to imunoložka říká? Krevních testů, spec. IgE protilátek? Ono je možné je mít zvýšené, ačkoli v reálu reakce není, ale může nastat časem.

No každopádně pro diagnózu bych si někam zašla 😀

luthien.k
18. jan 2012

@bleble bohužel, na výrobky z latexu (kaučukové pryže), jsou alergie relativně časté, za mě dudlíky atd. ze silikonu. Více: http://www.proalergiky.cz/texty/alergie-na-late...

bleble
18. jan 2012

http://www.bleble.sk/hevea/otazky#obsah_top
z Otazkok a odpovedi:
Proteín, na ktorý býva alergia je prirodzene sa vyskytujúca látka v prírodnom latexe a slúži na zachovanie latexu v kvapalnom stave. Pri spracovaní latexu je veľa tohto proteínu stiahnutého a jeho množstvo v Hevea produktoch je veľmi nízke.

Takze urcite su niektori ludia alergicki na latex, ale az tak caste to z mojej skusenosti nie je.
Samozrejme vzdy treba babatko pozorne sledovat ohladne vsetkych alergii.

mudrpolaskova
18. jan 2012

Hm, invektivy.

pro @valentynkaa07 @kaja73 @luthien.k mám jednu otázku. Představte si, že vymyslíte něco zásadního. Přijdete na inovativní a účinnou léčbu rakoviny. Budete rády, když uvidíte cizího člověka, jak vaše know how radí na netu? Budete si říkat "ten je ale hodný, ten tak pomáhá"? Budete rády, když na něm bude vydělávat cizí osoba? (nemohu to najít, ale byl tu na diskuzi odkaz, pomocí kterého se dalo dostat na - velmi dobře placenou - poradnu luthien).

Nevěřím, že kamzik dala souhlas. Položila jsem jí tu ráno tuto otázku a těším se na její odpověď .

kaja73
18. jan 2012

@mudrpolaskova Potom sem prosim ta hod jej odpoved 😉 tesim sa na nu aj ja.
Hlavne ked sem kamzik stale este chodi -rada mi vzdy odpovie aj na IP a vnima co sa tu pise.
Inak aj na nu sa tu dost utocilo od urcitych bab,ktore nevedli prekusnut ze tu odpoveda a pomaha.

mudrpolaskova
18. jan 2012

@kaja73 Neodpověděla jste na mou otázku, jsem zvědavá i na vaší odpověď.

kaja73
18. jan 2012

@mudrpolaskova Tesi ma ze niekto konecne docenil kamzyk a nazval jej styl liecby niecim inovativnym ,niecim co ona objavila 🙂 To nemyslim ironicky-ta baba je maly zazrak.
A ja osobne neviem ako by som sa zachovala a prave preto obdivujem kamzyk za jej pristup-viem ze jej odpoved bude totiž ANO. 😉