Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

karamel
2. feb 2012

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2563086&tab=9
maminky toto ste neskusali niektora?

karamel
2. feb 2012

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=1202267&tab=8
rada by som vediet, ci to ozaj je take dobre. Nemali ste to niektora?

zuzuzuzu7
2. feb 2012

@karamel neviem , my sme neskusali, ale citala som skor o tom, ze to vobec nezabralo a dokonca jedna mamina napisala, ze neradi nikomu, ze aby sme si usetrili na nieco nove.....ja len tolko co som citala....ale vies ako sto ludi, sto chuti;)))

karamel
2. feb 2012

Ehm, chcela som to kupit synovcovi, no moc si ma nepotesila 😒

luthien.k
2. feb 2012

@karamel nešla bych do toho v žádném případě, byliny jsou pro atopiky potenciální alergeny, s těmi se musí opatrně, a obzvlášť, když je jich tam tolik najednou. A to nemluvím o té šílené ceně.

luthien.k
2. feb 2012

@karamel a co synovce trápí, jak je starý?

karamel
2. feb 2012

@luthien.k sak to.....keby to stalo menej, objednam a nevaham......no ma 2 roky a tri mesiace, tiez ma atopicky ekzem a skusame vsetko mozne aj nemozne 😉 Teraz svagrina dala zhanat kozie mydlo, zohnali sme to az v Bratislave v lekarni, dalej odporucali aj kupel z otrúb, to este musime vsetko poskusat 😒

luthien.k
2. feb 2012

@karamel a řešíte i stravu?

karamel
2. feb 2012

Jasne.....nesmie hlavne petrzlen a kakao 😖

karamel
2. feb 2012

@luthien.k a tradicne citrusy ☹

karamel
2. feb 2012

Ja som ale niekde citala, ze 90% atopickych ekzemov vznika zo skorych prikrmov 😒 Treba zacat dieta prikrmovat az od 6.mesiaca, dovtedy len mlieko.....nedavat prokrmy uz v 3-4. mesiacoch 😖 Mozno je nieco na tom pravdy 😉

karamel
2. feb 2012

Bolo to vysvetlene tak, ze ten traviaci trakt toho dietata nie je este na taku stravu pripraveny.....no a samozrejme tam potom hra velku ulohu dedicnost ☹

luthien.k
2. feb 2012

@karamel, a řešily jste to systematicky? Tj. že jste vysadily hlavní alergeny a pak je postupně zaváděly? Citrusy a kakao mezi ně ale nepatří 😉 Hlavní alergeny jsou kravské mléko, vejce, ryby, ořechy, sója, pšenice...

karamel
2. feb 2012

To musi riesit ale svagrina 🙂 Inak som citala asi pred rokom v casopise Zdravie, ze najlepsie na topicky ekzem je Stredozemne more 🙂 Ze ludia si casto myslia, ze cim slansie, tym lepsie, ale nie je to pravda. Prave zlozenie morskej vody, salinita a pomer stopovych prvkov je najvhodnejsia na liecbu AE 😉

xmalij
2. feb 2012

@zuzuzuzu7 to je u vsech atopiku, zima je na to spatna..nam leto nevadilo a AE se objevil az po 7 mes. ted v zime. Ale tukam tukam, po 3 tydnech diety na BKM a vejce a konzulataci s Luthien je mala uz 4 dny bez loziska a neskutecne zklidnena!

modra1
2. feb 2012

@luthien.k Ahoj, prosím ťa, vieš receptúru na vitamínový krém? Viackrát ju sem písala Věrka, ale neviem to nájsť a vo vyhľadávači som našla len seba 😀, pričom som zakaždým napísala nesprávny názov 3. zložky. Má tam byť Infadolan, Bepanthen a ja som písala "Revigtal" s vit. E, ten je zle, ale neviem prísť na to ako je to správne. Vopred vďaka 😉. Potrebujem si ho namiešať pre seba, veľmi mi v tejto zime praská pokožka na rukách.

luthien.k
2. feb 2012

@modra1 ahoj 🙂 Vůbec sem za námi nechodíš 😉

Je to Revitgal s vit. E 🙂

luthien.k
2. feb 2012

@karamel no ono hlavně u dětí je třeba najít příčinu potíží, moře už je spíš jen takový bonus 😉

zuzuzuzu7
2. feb 2012

...a co hovorite na tu zinkovu mast? a vittelu?

zuzuzuzu7
2. feb 2012

Inak ja sa v tej nasej malej nevyznam...rada by som sa podelila i o nasu historiu;)
Nasej malienkej som nasla prvy krat ekzemik, ked mala 8 mesiacov a prerezaval sa jej zubok-to bolo na pravom zpaetsicku-nieco ako popaleninka-takzo by som to tipovala hned na ekzem...no okolo toho 10 mesiaca sa nam to vzcsovalo a mokvalo, neskor pstihnute aj druhe zapastie......vytrvalo sme sa kojili do 15mesiaca,vtedy sa mi sama odstavila(inak ja som moc mliecne nemusela aj ked som kojila) a mala ta od toho 15 mesiaca pila a jedla skor kyslomliecne pozivatiny, no ekzemik nezmeneny...u kozenj sme neboli-pediatricka nam hovorila iba ak sa to zhorsi-malinka inak celkom dobre spava v noci a cez den byvala spokojna....neskor asi ked mala 18 mesiacov sme presli aj na normalne kravske mlieko...vtedy som pouzivala aj pripravky aloe vera , no tie nam nachvilku ekzem zhosili a potom ustupilo to perfketne a mala bola 3/4 roka cista...podotykam pila mlieko rano vecer, ona ho proste miluje a nic....az minulu jar sa jej to zase vratilo a to v laktovych zhyboch a pod kolienkami.....cez leto sme skusili aj konopnu ozmetiku...celkom fajn,ale ekzem nezmizol...ale nastastie stabilizovany no a tuto zimu-vacsia katasrofa...teraz sa jej to rozsirilo aj na predlaktie....tak fakt netusim, ze co ju drazi-som prisna v stravovani...papka malo sladkosti a minimlane o polovicu menje mliecka ako predtym, ked bola cistucka, takl fakt neviem...skusam teraz tu zinkovu mast druhy den...trosku jej to vysysuje ,ale aspon bledne...asi jej aj ta zima nerobi dobr...inak pod kolienkami nic nema ujz dlhsi cas...poradte, dajte tipy, navrhy....;)

modra1
2. feb 2012

@luthien.k aké jednoduché, prešmyčka. Akurát nechápem, že v lekárni sa tvárili, že netušia čo pýtam 😝.
Nepíšem, čítam a riešim ekzém u malej. Aktuálne je to celkom fajn, ale už sa predčasne neteším a spolieham sa na leto.

lojzina
2. feb 2012

ahojte....
@modra1
@luthien.k muzu s ezeptat,nac je ten vit.krem dobry? 🙂

michamicha
2. feb 2012

@karamel teda já nevim, ale dívala jsem se na jedněch stránkách na složení toho gelu a rozhodně bych s ním svoje dítě nemazala 😝 😝 😝
OK Gel

OK Gel (60 ml) - unikátní přípravek k péči o pokožku se zklidňujícími a regeneračními účinky vhodný pro celou rodinu, vyrobený podle léty ověřené receptury ze 17. století s využitím poznatků nejnovějších vědeckých výzkumů
A v čem může být pro Vás tento výrobek užitečný?

ZKLIDNĚNÍ A REVITALIZACE:
OK Gel dezinfikuje a zklidní podrážděnou pokožku (při svědění, po štípnutí hmyzu, po holení apod.) a výrazně v ní stimuluje revitalizační procesy (např. při odřeninách či popáleninách).

ÚLEVA A ODSTRANĚNÍ:
OK Gel Vám uleví při unavených a namožených svalech, podpoří funkci kloubů. Urychlí vstřebávání modřin, osvědčuje se i při zhmožděninách. Napomůže k odstraňování bradavic, kuřích ok, mozolů a proleženin, jizev, ... Je Vaší osobní lékárničkou!

SLOŽENÍ:
extrakty z - aloe barbadoská, skořicovník kafrovník (kafr), pupava bezlodyžná, šafrán setý, kurkumovník zedoárový, kurkuma dlouhá (citvar), hořec žlutý, heřmánek římský, jalovec obecný, jasan zimnář (mana), máta peprná, myrhovník pravý, reveň dlanitá (rebarbora), kasie italská (sena), šalvěj lékařská, kozlík lékařský, Carbomer - zahušťovadlo, alkohol 30 %, voda

modra1
2. feb 2012

@lojzina Ahoj, je na regeneráciu pokožky, čiže napr. pri ekzéme na suchú drsnú pokožku, ktorá má normálnu farbu, nesmie tam byť akútne červené štádium, nemalo by to svrbieť, proste len suchá koža. Věrka ho odporúča aj lokálne pre ženy na jemné vrásky napr. okolo očí 😉. Ja si ho idem namiešať, pretože vždy v zime mi koža na rukách najmä medzi prstami a na prstoch veľmi zjemnie, je citlivá, suchá, praská, po namazaní štípe. Mám to po ockovi, moje deti po mne, žiaľ. Už mi nestačí glycerínový krém ani kyselina mliečna, preto idem miešať 😉 Dáva sa to v pomere 1:1:1.

lojzina
2. feb 2012

@modra1 dekuju...takze to pro nas asi neni,cervene stadium mame temer porad a navic to kluka asi dost svedi,skrabe se porad ☹ ,ale i tak diky za info 🙂

marcela72
2. feb 2012

Ahoj, také bojujeme s exémem a byly nám doporučeny lázně. Byl někdo? Pomohly vám? Jinak pokud mohu dát tip na krém, co mě pomáhá na atopák tak je to tohle: http://www.rostlinybudoucnosti.cz/rakytnikova-m... Pomáhá mi to hlavně na přesušenou praskající a podrážděnou kůži. Jediné, co mě nesvědí, nedráždí.

modra1
2. feb 2012

@lojzina nemá to infikované?, vtedy to svrbí omnoho viac. Ja som proti svrbeniu nasadila Fenistil, dávam jej aj homeo (síce tomu neverím veľmi, ale skúšam), snažím sa, aby mala postihnuté miesta prekryté oblečením, vtedy si to menej všíma, pri každom náznaku škrabania natieram zinkovú masť. Teraz sa už škriabe len ojedinele a tým pádom to má oveľa lepšie, ale stále to nie je doliečené.
Červené miesta treba hydratovať (napr. Bioderma atoderm PP) a následne zasušiť zinkom. Ale to určite vieš. Držím palce 😉

lojzina
2. feb 2012

@modra1 ma,a jen se z toho dostaneme,je to otazka par dnu a je to zpet 😖 .na svedeni mame ketof a xyzal,uz sme toho vyzkouseli dost.Zinek je nas kamarad...
Jj,to vsechno vim,dekuju 🙂

modra1
2. feb 2012

@lojzina u nás to isté, infekcia sa asi 3 či 4x vrátila, čiže som opakovane po týždni až dvoch používala genciánu na radu Věrky. Naposledy som ju použila presne pred mesiacom, čo mi dáva nádej, že infekcia sa už nevráti.

lojzina
2. feb 2012

@modra1 genc.taky pouzivame...no je to beh na dlouhou trat