Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

michamicha
5. feb 2012

@luthien.k tak na wikipedii se píše toto:
Moderní medicína špaldě připisuje pozitivní účinky na stimulaci imunitního systému. Zároveň je špalda lehce stravitelná a má mnohem nižší toxicitu pro alergické jedince. Proto ji mohou lidé s alergií na pšenici použít jako náhradu pšenice. Nesmíme ovšem zaměnit alergii na pšenici s celiakií. Špalda není bezlepková, není tedy vhodná pro bezlepkovou dietu.

luthien.k
5. feb 2012

@michamicha jo, to tam píšou (a přejaté je to do všech možných článků o špaldě), ale už ta formulace "toxicita" je totální nesmysl, to se v souvislosti s alergiemi vůbec nepoužívá a hlavně - Věra tvrdí něco jiného 😉

luthien.k
5. feb 2012

@lojzina fakt? 😀 No ale on je Fuchs a ne Fuchsa 😀

luthien.k
5. feb 2012

@janka9898 nezměnilo se něco, nebyl nemocný, nerostou mu zuby, neměnili jste prášek na praní, nějaká nová potravina...?

martinka1981
5. feb 2012

@luthien.k mail 😉

michamicha
5. feb 2012

@luthien.k tak to nechápu, proč se mi odpověď vložila do druhý diskuze? 😕

xmalij
5. feb 2012

@michamicha ahoj, daji se koupit kukuricny testoviny (vrtule se radi rozvarujou, ale spagety jsou super, skoro jako klasiky..), pak mame cizrnove rezance (hnus, pritom cizrnu muzeme), jecne kolinka, zitne i ryzove rezance. Takze vyber relativne je, ale chut uz pokulhava.. a to nemluvim o pecivu, kde je psenice skoro vsude. Zitny chleba jsem si male netroufla dat, ten zamotava streva i me 🙂. Hodne zdaru!

michamicha
5. feb 2012

@xmalij díky 😉 zrovna se mi zadělává a tenhle chlebík http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=4101
tož jsem zvědavá jakej bude 😀

xmalij
5. feb 2012

@michamicha hmm, vypada i pozivatelne na obrazku 😀 ! Ulozim pro pripadnou potrebu. Pekla jsem buchtu onehda a nevedela jsem, jestli ma tak srazene a syrove jen vypadat nebo i chutnat, takze letela radsi z domu 😝 . Jsem zvedava, jestli napises, jak chutnal.

akcull
5. feb 2012

@janka9898 od třech měsíců do dvou roků jsme s malou také řešili AE, vyzkoušela jsem všechno možné i tu konopnou mastičku (to nám taky vůbec nezabíralo), jediné co tehdy zabralo byla mastička s kortikoidy od dr☹, ale to jen už když se nedalo jinak a s těžkým srdcem...
pak jsem objevila bambucké máslo a pomohlo nám úplně úžasně🙂 (namazala jsem vždy silně na noc a pak kdykoli v průběhu dne a ten ekzém mizel ze dne na den, za týden už byla skoro čistá - na to nedám dopustit a pak hlídat jídelníček (u nás reagovala špatně na ryby, ořechy, rajčata, moc čokolády - to se pak hodně zhoršilo a trvalo dlouho než se to zase zlepšilo)
Teď je malé tři a půl a už ty potraviny zvládá (tak od těch třech se to začalo lepšit)...
Tak zkuste ještě bambucké máslo, třeba vám to taky pomůže...

zuzuzuzu7
6. feb 2012

ahojte, ja som nedavno pisala, ze skusam pre malu ten INFADOLAN na tavricku kvoli zime....no malej to moc nepomahalo....mraz jej dost ublizuje a vnutri sa jej dalej robili cervene flaiciky....a tak som jej posledne dva dni davala na tu tavrciku Bepanthenol....a mozem pvedat, ze genialna masticka...hned do hodinku po ntreti jej flaiciky zmizli...a takl som jej aj vcera netrela ked sme sli vonku a super ...na tvaricke odvtedy nic nema aj napriek mrazu...no a na rucciky na velmi dobre robi zinkova masticka a predtym premastim konopnym balzamom...tiez celkom fajn kombinacie;)))

eda28
6. feb 2012

@kam.zyk ahoj, tak vas tu zbezne citam a tiez by som ta chcela poprosit o radu. 9 mesacna dcerka ma na licku take cervene pupaciky a pri uchu taky suchy fliacik a to iste ma aj na oboch rucickach, ma to uz dlhsie a zatial je to stale rovnake, ani horsie eni lepsie. Dnes nam pediatricka povedala, ze to vyzera na AE, dala nam zarabanu mast s obsahom lipobase na premastovania a Fenistil kvapky 7 kvp denne. Neviem ci jej to davat alebo nie, nejak tej nasej lekarke nedoverujem. Mam kupit nieco ine, alebo co by som este mohla. Nema to az take hrozne, ale v rodine mame AE a v hroznom stave. Inak mala je na um.mlieku, prikrmy papa, ale davam si pozor co je dam jest. Dakujem

luthien.k
6. feb 2012

@eda28 a jak to má dlouho?

kkupka
6. feb 2012

moja 2,5 ročná má tiež suché miesta na zápästí, zadočku, medzi lýtkom a stehnom. neviem či je to AE, ale už to má dlhšie.dosť ju to svrbí a v rodine to tiež máme. známi dr. nám dal masť advantan, zaberie ale po čase to má zase. poradte mi nejakú dobrú masť alebo niečo iné. dik

luthien.k
6. feb 2012

@kkupka no to se nedivím, že se to zase objeví, Advantan neřeší příčinu potíží... Bylo by dobré mít správnou diagnózu od dobrého kožního, to je základ.
Ta místa jsou i červená nebo jen suchá, hrubá...?

kkupka
6. feb 2012

červené, keď to vybledne tak suché a hrubšie

zuzuzuzu7
6. feb 2012

@eda28 vyskusaj ten Bepanthen mast-ja az zasnem ze ako sa nam to pekne zahojilo po nom

luthien.k
6. feb 2012

@kkupka na suché hrubé je Bepanthen dobrý, jak píše @zuzuzuzu7 , na červené ale ne, tam to chce hydratovat (Bioderma Atoderm, A-Derma Exomega...) a léčebnou pastu (zinková mast, ichtyo care pasta, sudocrem...) až po tom vyblednutí promastit a doléčit něčím mastnějším.

kkupka
6. feb 2012

luthien.k je pravda, že treba správnu diagnózu. pôjdeme a potom vám napíšem. 😉

zuzuzuzu7
6. feb 2012

@luthien.k nam Bepanthen pomohol na cervene flaiciky na tvaricke uplne ...no cely rok ona s tavrickou problem nema...iba takto po mrazoch....este by som sa ta luthien chcela opytat na Vittelu...chcela by som ju davat malej na rucicky...objednala som taku so zinkom a druhu s ictamolom...vies o nic nieco?dakujem;)

kkupka
6. feb 2012

luthien.k dik moc za pomoc, len neviem či je to AE. nemáte nejaké foto začinajúceho ekzému, alebo stránku?ak to malá bude mať, tak sa obrátim na vás - určite 😉

luthien.k
6. feb 2012

@zuzuzuzu7 na ven je Bepanthen dobrý jistě i na červené fleky 🙂 Obecně se ale hodí víc na to doléčování, ale může být, jak píšeš 🙂
Vittela je dobrá, Ichtamo má podobné použití jako zinková mast a spol., Vitella vitamínová se Zn podobně jako Bepanthen.

luthien.k
6. feb 2012

@kkupka podle popisu by se o atopický ekzém jednat mohlo, jak jsem pochopila, máte ho i v rodině, což tomu také nahrává, ale na diagnózu je skutečně lepší dobrý dermatolog 🙂

zuzuzuzu7
6. feb 2012

@luthien.k dakujem moc...tak dufam, ze nam pomoze...mala ma ten ekzemik suchy a aj cerveny...,ale v noci aj napreik tomu, ze nedavame antihistaminika spime dobre..sem -tam sa poskarbaka, niekedy ma aj chrasticku, ale inak dorana akoby zazrakom ta chrasticka zmizla....inak je celkom spokojna az ju niekedy obdivujem...tak hadam nam ta Vittela pomoze;)dike este raz....je super sa takto s niekym poradot a zdielat svoje problemy;)

zuzuzuzu7
6. feb 2012

a este nieco....ake mate skusenosti, ak teda mate- s uzivanim rybieho oleja-ide o vysokocisteny rybi olej ?

kjajule
6. feb 2012

@luthien.k Můžeš prosím doporučit nějaké mýdlo nebo sprchový gel vhodný na ekzem...nedávala bych vůbec žádný , ale malý se dožaduje,aby byl jako tatínek.... 😒 Tak aspon že by jsme dávali kapičku...jen nevím co vybrat...:-/
Koupele neděláme spíš rychle sprchujeme, takže žádný přísady do koupele jinak nedávám...

eda28
6. feb 2012

@luthien.k ma to zhruba necely mesiac na tvari a na ruke take dva tyzdne, tam to ma cervensie a suche tiez.

eda28
6. feb 2012

@zuzuzuzu7 dakujem, ten aj mam doma, tak ho skusime, ako castojej to mam natierat? A iba to suche miesto, alebo celu tvaricku? vdaka

zuzuzuzu7
6. feb 2012

@eda28 no ja jej to natriem na celu tavricku...no ako hovorim uz som skusala ten Infadolan a nemala to pekne po tom mraze a toto pouzivam od soboty a hned nam to zabralo a davam jej to tak dva krat za den...dnes rano do skolky som ju natrela a ked som pre nu prisla som bola zvedava, ci sa jej zase flaiciky nevyhodili a nic...tvaricku ma krasnu hebucku....ani stopa po tych flacikoch a to bola zima riadna...uvidime teda ci aj nadalej bude pomahat;)