Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

arianka
10. feb 2012

@luthien.k : před pár dny jsem tu řešila ekzém u syna, teď se mu to všemu udělalo i na tvářičce... , tenkrát jsem se zmínila o zkoušce homeopatik a ty jsi psala, že jsou k ničemu, můžu vědět proč ? resp zkušenost ? samozřejmě jsem pročetla stohy debat, jako obvykle půl napůl, někdy pomůže, někdy ne, ale přijde mi to jako nejméně "bolestné" zkoušení, když mastičky neléčí, jen udržují v nějaké formě a jídelníček po úpravě nemá vůbec žádný efekt.

zuzuzuzu7
10. feb 2012

Baby, a ake mate skusenosti s uzivanim olejov?ak teda mate nejake?tekvicovy alebo rybi olej?

arianka
10. feb 2012

Holky máte někdo zkušenost ? ...... Máme sice AE pod kolínky, ale nikde jinde. Teď 3 dny má červené tváře, ALE, rostou mu zoubky (na jedné straně určitě) na té druhé nwm, ale je možné, že také.

Může toto být následek růstu zubů ? Nebo se utěšuji zbytečně a je to další AE ? ... Fakt nwm, pořád ho zkoumám, mažu Bepanthenem, nedělá to nic, jen to prostě 3 dny je, ani horší, ani lepší, ani výrazně suché.

zuzuzuzu7
10. feb 2012

@arianka a ma to aj suche, ci len cervene?tazko povedat ci ide o ekzemik...ale zubky urcite patria k faktorom zhorsenia;)

arianka
10. feb 2012

@zuzuzuzu7 : má to je červené, on má celkově pokožku trochu sušší, takže tady změna není, jen to zčervenalo. Prostě mě zaskočilo, že to nikde jinde než pod kolínky neměl, tak se snažím se přesvědčit, že je to o zoubků, ale....

luthien.k
10. feb 2012

@arianka a jaké úpravy stravy jsi udělala? Co přesně jí, jaký je typický jídelníček?

Zuby umí zatočit s ekzémem hodně.

Homeopatika - je to ze zkušeností, vždy to musí být komplex - strava, kosmetik, další opatření (praní, oblékání...) a k tomu klidně homeopatika 😉

arianka
10. feb 2012

@luthien.k : jj, já vím, že pak musí být vše v jednom,ale mám pocit, že většinu toho snad splňuji už nyní .. No, vynechávám mléčné výrobky, maso telecí/krůtí/králičí/, vaj. žloutek, zelenina, všechno z 90% v BIO kvalitě, doma vařené, hodně pohanky a háhel kukuřice, brambory a další zel. vhodná pro ekzematiky, z ovoce nic citrusového, prostě taková a zákl. pravidla dodržuji.
Jedno jediné ne, a to je UM, jedeme od narození na Sunar Nutra Defense a nelze jinak, vím, že to není OK, ale zkusila jsem všechna ostatní UM a měl buď velmi těžkou zácpu nebo průjmy, takže jedině Sunar paradoxně snese,ale nemám pocit, že by to po něm měl horší nebo lepší, pořád stejné ..

Ještě dotaz, lámu si hlavu, co na svačinu pro 10ti měsíční dítko, když dopo by měl být jogurt nebo něco takového a ovoce má odpol ? .. A musí mít lehkou sváču, jinak nejí oběd,

luthien.k
10. feb 2012

@arianka jednoznačně špatně je ten Sunar, pokud nevyzkoušíš dietu skutečně bez BKM, tak se asi bohužel nepohnete (čili test Nutrilonem alergy care nebo Nestlé althera). Pokud se dává alergen každý den, nemáš šanci vypozorovat, jestli vadí, musí tam být pauza alespoň 14 dní. Může vadit i telecí maso a žloutek, z těch typických alergenů. Jestli je vše bio nebo není, je vcelku jedno, může sem tam vadit nějaký postřik atd., ale není to tak časté.

zuzuzuzu7
10. feb 2012

@luthien.k preco vajecny zltok?nie je alergen iba vajecny bielok?

luthien.k
10. feb 2012

@arianka P.S.: dobrý homeopat nasadí i dobrou dietu... 😉

luthien.k
10. feb 2012

@zuzuzuzu7 bohužel není.

zuzuzuzu7
10. feb 2012

@luthien.k aha, to som nevedela...ja ze len bielok;)

arianka
10. feb 2012

@luthien.k : krom Nestle jsem prave ze zkousela UM jina a bez uspechu, obavam se, ze ani u Nestel to nebude jine ☹ Urcite dobry homeopat nasadi nejakou dietu, samozrejme, nejdriv ale musim zajit ja k psychologovi, abych se s tim srovnala..., nejak si to stale nechci pripoustet a diky tomu jsem to zbytecne nechala bez reseni tak dlouho ☹

xmalij
10. feb 2012

@zuzuzuzu7 ahoj, predstav si, ze v Institutu prirodni mediciny v Pze nam doktorka rekla, ze mala muze zloutek, bilek ne..stejne tak kysane mlecne vyrobky ano, ost. ne...drzime ale komplet bezmlecnou a bezvajecnou dietu na radu Luthien, kor kdyz zrovna u ekzemu strava hraje hlavni roli. Kdyz uz to mame podnikat, tak komplet se vsim vsudy 😉. Jenze stejne je kazdy den jiny, uz je to 5. tyden a uplne cista neni, ba dokonce posledni dny pribyly 4 staronovy loziska. A jak pises, zuby a zima delaji sve...mesic ji daly stolicky pokoj, tak cekam, ze se na nas zase neco povali...

zuzuzuzu7
10. feb 2012

@xmalij no nikdy nebudeme vediet presnu pricinu asi ☹
a u nas hlavne zmena pocasia robi svoje ....dokonca vieme kedy bude prsat,alebo nastane nejaky vykyv teplot-mala vtedy ked bola uplne cista -tych 3/4 roka vypila denne 500ml mlieka-ona je celkovo mliecna;)
teraz uz trsoku menej-staci jej pol pohara rano a ekzem ma-sice nie strasny...ale ako hovorim u nas robi svoje pocasie asi....
no mam kamosku, ktrora bola mesiac na ryzi a strasne sa jej zhprsil ekzem-vylucila uplne vsetko chuda a asi z toho mala strasy,alebo co...ja fakt neviem...
ono aj ohladom toho lepku je to stale ine...teraz kazu detom-nie alergikom-zavadzat lepok maximalne do 7 mesiaca a predtym to bolo naopak az po 7 mesiaci...a takisto sa roznia nazory ohaldom chovu domacich zvierat-jedny vravia, ze bude dieta potom alergicke a ini zase ze je to dobre-ze slaba hyposenzibilizacia uz od ranneho detstva skor prospieva...ja fakt neviem, co si z toho vybrat......
my sme vzdy dordzivali co sa dalo...no aj tak si myslim, ze vo vsetko treba hladat mieru;))))

danabel
10. feb 2012

Ahojte, chcela by som sa spýtať, aké máte skúsenosti so 100% bambuckým maslom alebo s balzamom Atopikderm od Saloos?

luthien.k
10. feb 2012

@arianka ale plně štěpené mléko jsi nedávala, že?

S tím vejcem - může být, že nevadí žloutek a vadí jenom bílek, ale pokud se jako test nevysadí obojí, tak se na to nemůže přijít 😉

luthien.k
10. feb 2012

@danabel bambucké máslo ano, na chronické fáze ekzému (příliš se nehodí na červené plochy, pupínky), ale jako prevence na běžné promazávání sušší kůže ano, pěkně uzamyká vlhkost v ní.
Atopikderm spíš nedoporučuji, kvůli esenciálním olejům, mají celkem značný potenciál na citlivé kůži působit alergickou reakci.

germaine
10. feb 2012

@luthien.k Ahoj Kati, tak zádíčka máme pořád opupínkovaná (dělají se pořád nové) ale možná, že se trošku lepší infikované plošky(nechci zakřiknout) volala jsem na kožní kliniku, abych zjistila, jakou mají dobu a zda je potřeba objednat ale neobjednala jsem nás 😉 zatím počkáme a příští týden uvidíme....dneska jsem natřela nově gen, tak zítra pozítří pošlu fotky, jak vypadáme 😉

xmalij
10. feb 2012

@zuzuzuzu7 Teda, to mate zmaknuty 🙂! Ja jen muzu rict jak jsme se bali leta a kupodivu dobry, opalovaci krem Avene malou dost vysusil, coz je logicky, to jsme ale dohnaly promazavanim a byla nekolik mesicu az doted dobra. A to se cachtala v jezirku den co den. Ted v zime ale je to jiny kafe, dokonce mi kamaradky volaji, ze se jim objevuji loziska taky a to mely deti v poho.
Ja jsem hrozne rada za ryzove mleko s vapnikem..po MM jsme presly rovnou na mlecne vyrobky (UM mi rezolutne odmitala, takze jsme meli jeden cas doma snad vsechny znacky na trhu 😀 ..), no a ted v dobe eliminacni diety okusila az teda po nekolika pokusech ryzove mleko a dobry. Dokonce uz si o nej rika i v prubehu dne a ceka pred lednickou s prazdnym hrnkem 😉.

zuzuzuzu7
10. feb 2012

@xmalij no my sme jogurty zacali papat az po roku, a ked mala 15 mesiacov , tak sa mi postupne sama odstavovala-asi tym, ze bracek uz bol v brusku a citila to ;) ...no potom ako som prestala kojit, tak som opatrne zavdzala skor kyslomliecne produkty-ona miluje acidka a probitocke jogurt-tie podavam aj infants dophillus, ako kedy teda;)...no nereagovala na to nejako-stale mala ekzmik len na zapesticku vtedy...ani horsi ani lepsi./..taky stabilizovany...tak sme presli na normlane mlieko kupovane v masiarstve...viem, ze mnohy mali problem s UM a potom aj tak presli na normalne a problem uz nebol
no a chcem vyslusat aj tekvicovy olej a rybi olej...tak uvidime;)
v skokke papka vsetko-bez obmedzenia a myslim, ze to na nu vplyv nema

xmalij
10. feb 2012

@zuzuzuzu7 je to tak, to same u nas..vsechno prirozene, zadny tlaky a driv nebo pozdeji ke vsemu dojdeme (me driv mala jedla jen zelenou zeleninu, mrkev jako prvni prikrm ani nahodou a dneska ji vyzobava spolu s masem z jidla jako prvni 🙂.
Prepac..🙂. Tekvicovy olej je co? Dynovy? Pokud ano, tak Viktorka ho ma neradsi, vlastne cela rodina-ujizdime na nem..je moc dobry, doporucuju!
Skoro abychom si zacly psat bokem, at neodbihame od tematu a nekoho nenastveme hihi.

luthien.k
10. feb 2012

@germaine bezva, šikula 🙂

1983hr
10. feb 2012

Holky zkoušely jste nekdo koupel s ovesnych vloček na atop.ekzém?Slyšela jsem že to pomáhá.A nevíte kde to koupit?

michamicha
10. feb 2012

@1983hr seženeš jí v lékárně nebo mají i v DMku http://www.lekarna.cz/ovesna-koupel-pro-deti-6x...
my jí zkoušeli párkrát, ale posléze jsem vypozorovala, že malýmu vadí ovesný mlíko, který dostával na pití a osypal se pokaždý kolem pusy, takže už v ní nekoupeme ☹

luthien.k
10. feb 2012

@1983hr může pomoct, ale při častém používání vysušuje a opět jsou děti, co na oves reaguji...

@michamicha, no, vida 😒

germaine
10. feb 2012

@xmalij Jsme taky na bezvaječ a bezmléč dietě...dýňovej olej? Já používám zatím jenom panenskej olivovej...dá se s ním normálně i péct atd...?

luthien.k
10. feb 2012

@germaine spíš přidávat do hotového jídla - lžičku apod. - je to drahá sranda 😉 Další výborné alternativy jsou řepkový, slunečnicový, do sladkých jídel kokosový, vše za studena lisované, nerafinované.

michamicha
10. feb 2012

@germaine já dávám panenský olivový do chleba když peču v pekárně, tam jsou to cca 3 PL a flaška oliváče mi vydrží tak 1,5 - 2 měsíce, a pak ho dávám ještě do salátů.. na běžné vaření používám slunečnicový 😎 a na doporučení @luthien.k jsem koupila v DMku i ten kokosový, ale ještě jsem ho nezkoušela 😅

lojzina
10. feb 2012

AHOJ...
@1983hr my varili doma vlocky a v odvaru se kluk koupal,no nemuzu rict ani dobry ale ani spatny,zadnou zmenu sem nepozorovala...