Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
14. feb 2012

@ucitelka70 jíst se smí vše, co nezhoršuje situaci, jisté věci, tzv. histaminoliberační (kakao, hodně zralé ovoce, citrusy, rajčata...), pouze v omezeném množství. Něco jiného je to při eliminační dietě, při které se eliminují veškeré dráždivé vlivy, a později se postupně ty "problematické potraviny" zavádějí zpět aby se zjistilo, co vadí.

luthien.k
14. feb 2012

@skolara opuchlé oči = působí nějaký alergen...

lojzina
14. feb 2012

@skolara ahoj,ano muj kluk to miva,ne trvale ale miva

lojzina
14. feb 2012

@luthien.k ahoj,a jaky alergen,treba i potravina nebo jen inhal.???

luthien.k
14. feb 2012

@lojzina můžou to dělat oba.

skolara
14. feb 2012

@luthien.k a kukurica? je alergizujuca, cuketa, spenat, kukuricove polystyrenove chleby.

roo
14. feb 2012

@luthien.k Este nas lekarka nevolala, ale ocakavam telefonat ☹ Budem to oddalovat ako najviac sa bude dat. Pozerala som prave pribalovu informaciu k Priorixu, tak jeden virus sa pestuje na kuracich embryach a upozornuju tam na riziko anafylaktického soku pri osobach alergickych na vajicka.
S tymi strukovinami je to dost blbe. Ked nepapame mliecne vyrobky, strukoviny su rizikove, kde "zohnat" vapnik? Moze brokolicu?

Ozi - este k tomu kupelu - stacia aj ovsene vlocky, alebo su lepsie otruby z ovsa?

luthien.k
14. feb 2012

@skolara obvykle ani jedno.

@roo to riziko je u těch, co již v minulosti anafylakt. šok prodělali, čili u dětí silně alergických na vejce, běžná alergie na vejce se za kontraindikaci nepovažuje, ale já stejně doporčuju raději Trivivac.

Jinak luštěniny se mohou za předpokladu, že reálně nevadí, pří eliminačním testu raději ne.

lojzina
14. feb 2012

@luthien.k trivivac se uz nedela,ne?aspon pred asi 3 mesici me to tvrdila dr

skolara
14. feb 2012

@roo ja som dnes kupala vo vyvare z ovsenych vlociek lebo som nemala otruby.Ja tiez neviem 😒
A kocky po tych kupeloch na druhy den rano sa to ma niecim premastit alebo len nemastit a kupat v kupeloch nech to vysusi.?

luthien.k
14. feb 2012

@lojzina to by zodpovědně odpověděli v očkovacím centru Motol nebo na www.vakciny.net, já jsem přesvědčená, že dostupná je, jen se už nepoužívá plošně: http://www.lekarna.cz/trivivac-1x2dav-1x1-4ml-r...

lojzina
14. feb 2012

@luthien.k podivam s epak na to,ja to po ni chtela a ona ze sice by to byla moznost,ale bohuzel uz neni...diky 😉

roo
14. feb 2012

@luthien.k V SR nema platnu registraciu, len v CR zrejme.

kristyk
14. feb 2012

@anysek85 nam celkom pomaha modra indulona tak skus ...

modra1
14. feb 2012

@anysek85 Ako to vyzerá? Ja mám veľmi citlivú suchú kožu, pocit, že je koža menšia ako ruka, že praskne (a niekedy aj naozaj praskne) ak ju nenamažem. Alebo sa ti robia vyrážky, červené miesta, ...?
Na moje ruky zaberá jedine glycerínový krém od avonu. Vyskúšala som toho dosť, aj špeciálne miešané maste z lekárne, ale všetko márne. Excipial s ureou ma v tých prasklinách štípal, Bioderma je celkom fajn, ale málo, dobrá je kyselina mliečna, len je dlho mastná a nevstrebe sa tak ako ten krém.

mima300
15. feb 2012

Ahojte, dcerka ma tiez ekzem, nie vela len v zahyboch nozociek a ruk. Ale je tam ☹ Niekedy to ma riadne cervene chudiatko. Chceli by sme ist k moru len neviem ake plavky kupit. Je lepsi plavkovy overal, alebo polovicne plavky ? Vy ste ake davali svojim detickam ? Dcerka ma 2 roky aj mesiac. Overal sa mi pozdava aj ako ochrana proti slniecku. Dakujem za odpovede 🙂

luthien.k
15. feb 2012

@mima300 ahoj, já jsem to u svých dětí u moře střídala, přímo na slunci a do vody overal, ve stínu nebo v podvečer nahatí 🙂

sofhia
15. feb 2012

Mamicky a oteckovia prosim poradte, tie co mate kvoli ekzemu nemliecnu dietu, co davate papat teraz v zime svojim dietkom? dakujem krasne.

mima300
15. feb 2012

@luthien.k dakujem za odpoved. Pozriem niekde ten overal. Aku znacku ste mali vy ? Mne sa pozdava z nextu.

errh
15. feb 2012

Baby, necitala som celu diskusiu 😒 uz ste toho vela popisali. Len chcem napisat vlastnu skusenost. Mne osobne pomohla kozmetika Bioderma, krem atoderm POzinc. Ten som minala na kila a zabralo. Umyvala som sa mydlom tiez atoderm od Biodermy. Neviem ci ste skusali, za pokus to stoji.

kaselka
15. feb 2012
zuzuzuzu7
16. feb 2012

@luthien.k malej sa po tom vitella ictamo, kozicka tak olupuej...pekne zbledlo a mam pocit, zepod tym co sa odlupilo, je kozicka uplne jemnucka-moze to tak byt?ona ju mala taku cervensu a hrubsiu v poslednom case...najksor je premastima potom dam v tenuckoje vrstev ten vitella ictamo

zuzuzuzu7
16. feb 2012

@luthien.k pisem ako hotentot s malym ana kolenach-hadam sa to dalo citat;)

luthien.k
16. feb 2012

@zuzuzuzu7 děláš to dobře, promastit ale jen něčím jemně hydratačním (emolientem), ne mastným krémem, ale to zřejmě děláš 😉

luthien.k
16. feb 2012

@mima300 značku neporadím, já kupovala na netu nějaké ne přímo značkové...

zuzuzuzu7
16. feb 2012

@luthien.k a to ze sa to olupuje je dobre?malu to dost znepokojuje,ale ja ma pocit ze sa to tak lieci

luthien.k
16. feb 2012

@zuzuzuzu7 já mám ten stejný pocit 🙂

xmalij
16. feb 2012

@zuzuzuzu7 ahoj, dela nam to taky tak..kuzicka se uplne oloupe. Jen mi prijde, ze ted to mene funguje, driv stacilo natrit 1x a lozisko hned zbledlo, pak jsem domastila..ted je blede jen chvili a zase cervena ☹ .

katka37
16. feb 2012

ahoj holky ,prosím o radu ,malý má 3 měsíce a na loktech a ted už i na kolínkách se mu dělají suché skvrnky ,mám tušení ,že je to atopický exém,myslíte ,že je? ☹

luthien.k
16. feb 2012

@katka37 ahoj, a máte v rodině nějaké alergie (jakékoli, na potraviny, alergickou rýmu, na léky, včelí bodnutí atd.), astma nebo ekzémy? Starší sourozenci neměli s kůží potíže? Kdy se mu to objevilo? Je na UM nebo kojený?

Jinak správnou diagnózu udělá samozřejmě kožní lékař 😉