Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
19. feb 2012

@xmalij kvásek si dělám sama ze sušeného kvásku, také podle návodu na těch stránkách.

didulka85
19. feb 2012

Vidim, ze tu pisete o kvaskovom chlebe. Moja dcera papa len taky. Pri Bratislave je jedna pekaren co pecie bio pecivo a dodava do bio-obchodov.
Po obycajnom pecive mala hroznu stolicu, ale kvaskovy jej nic nerobi.

http://www.biopekaren.sk/produkty.php?date=2012...

xmalij
19. feb 2012

@romcovaklarka diky..taky pridam jeden (az moc sofistikovany 😉 )..http://www.ireceptar.cz/vareni-a-recepty/chleb-...

blankarybka
19. feb 2012

@luthien.k Ahoj Kači, dlouho jsem tu nebyla... nevím, jestli si vzpomínáš... Přemeček AE a zároveň remodelace lebky, konzultovala jsem s Věrkou i s tebou, pak jsi mi dělala indi plán 🙂
Bojujeme, jak se dá... v poslední době hlavně s očkováním, zoubky a virozami 😒
Ale dneska píšu, protože se nám stalo něco, s čím si sama neporadím ☹
Malý je po viroze, vyzvracel večerní kaši (vlastně ho v poslední době natahuje na zvracení často), ale pozvracel si paži a má teď na tom místě spálenou kůži !!! Normálně horkou, červenou, jako bych ho spálila žehličkou... nerozumím tomu. To má jako tu kůži tak citlivou, že mu ji spálí jeho vlastní žaludeční kyseliny???
Co si o tom myslíš a co teď s tím?
Moc děkuji, Blanka.
Jinak mažem Biodermou PP, Sudokrémem a stravu máme více méně dle HA tabulky.

luthien.k
19. feb 2012

@blankarybka ahoj, no to víš, že si pamatuju 🙂

Ale na tu spálenou kůži, to teda odpovědět neumím, to jsem sama blázen, ačkoli - žaludeční výstelka je na tu kyselinu stavěná, kůže není, citlivá kůže zřejmě může takhle reagovat. No je to teda něco... 😕

xmalij
19. feb 2012

Trochu z jineho soudku, ale zase kolem jidla a AE..jedu zitra do Country life (mimochodem ta jejich podnikovka u Berouna je o 30% levnejsi nez ost. obchody) a chci pokoupit oleje..Kaci, kokosovy olej si chvalis, ale radsi se zeptam..nevadi orechy jako alergen a kdyz je jeste mala ani nezkusila? A je dobry vybrat jeden druh oleje nebo to klidne stridat? Tocim olivovy, dynovy a chci koupit pupalkovy a ten kokosak..taky vypada dobre Omega 3 smes, ale to mi vyresi i lneny olej. Diky

blankarybka
19. feb 2012

@luthien.k Díky, žes hned reagovala 🙂 Jsem zaskočená, že jsi zaskočená 😒
Jsem zvědavá, jak to bude vypadat ráno... zatím se dost budí a pláče, takže ho to asi hodně bolí ☹
Krucipísek, když se s..e, tak se s..e 😒

luthien.k
19. feb 2012

@xmalij já bych se musela podívat do chytré knihy, jak je to s tím kokosem (už na to tady sotva vidím, takže asi nekouknu ani do knihy, odházela jsem dneska asi tunu sněhu 😀), nicméně obvykle kokos nevadí, natož olej, jsou s ním dobré zkušenosti.

luthien.k
19. feb 2012
xmalij
19. feb 2012

@luthien.k tak uz zavri oci, nehledej to, zkusim ho...to budou ale bolet ruce zitra vid, nebo uz jsi namakana a zvykla 😖? Tady uz ani pamatky, jsem moc rada, ALes odjizdi trenovat na Malorku a ja nase hrablo jeste letos nedrzela, tak uz asi ani nebudu... 😀 😀 .

blankarybka
20. feb 2012

@luthien.k Tak ruka už dobrý... zmizlo to. Teď zas pro změnu červené fleky po celém těle a řve jak tur, takže jedem k pediatrovi ☹
Nějak se v tom plácám... exem, zuby, viroza, spálenina, fleky... na to aby měl člověk vystudované 2 medicíny 😒

katrenka111
20. feb 2012

@luthien.k ahooj, no už som vyskusala aj Adermu Exomega krem ale musim povedat že si mala pravdu, nic moc... esteže mam len male balenie....ekzem je v horsom stave než bol....
Este chcem skusit ten Dermalex....

luthien.k
20. feb 2012

@katrenka111 no mrzí mě to, nechtěla jsem být špatným prorokem, ale zázračný krém fakt neexistuje, co je bez hormonů nebo imunomodulancií...

luthien.k
20. feb 2012

@blankarybka no bezva, a jiného jídla si nejsi vědoma, že by někde dostal? Prášek jsi určo neměnila, že? Co nemoci...?

luthien.k
20. feb 2012

@xmalij na Malorcu bych taky vyrazila, ještě líp na Madeiru, tam je nádherně 🙂

lyongirl
20. feb 2012

Ahojte, potrebovala by som "malú radu". Synátor má AE s ktorým našťastie už dlho problém nemáme, ale nosí okuliare a na nose má neustále červené fľaky, keďže ich má neustále/okrem noci/ na očiach. Už mu v optike tie "nosníky"/neviem, ako sa to vlastne volá/ vymenili aj za iné, ale stále exém je...viete mi niekto poradiť, čo na to?

xmalij
20. feb 2012

@katrenka111 ahoj, nevim jak ji dlouho mazete, ale nam neskutecne pomaha. Udelali jsme po 9M pauzu, uz na malou tak dobre neucinkovala, po 2M zase zkusili a AE se z te nejhorsi faze co mela do 3 dnu neskutecne zlepsil. Muze do toho samosebou prijit vic faktoru, ale hned po namazani je zklidnena, loziska mizi.

xmalij
20. feb 2012

@luthien.k Madeira me taky uz dlouho bere, on najizdi prvni jarni kilometry..teda jeste min. tyden tam byl snih na plazich a v horach -5, tak s jarem to moc spolecneho nema 🙂.

lubca11
20. feb 2012

@dadulka19 ahoj dadka,veľmi pekne tá prosím o to číslo na bylinkara,lebo máme veľmi zle noci.môj 3 ročný synčeka sa veľmi skriabe

blankarybka
20. feb 2012

@luthien.k A víš, že prášek mám asi jiný? No vlastně já mám skoro pokaždé jiný, jen aviváž nepoužívám a máchám 🙂 Na jídlo jsme docela opatrní, vím, že drobné hříchy zvládl v poho... teď to fakt vypadá na zhoršení ze zubů a z virozy.
Byla jsem dneska u mudry... říkala "pátá nemoc" nebo co... prostě 2- 3 dny vysoké horečky (měl 39,6) a po klesnutí teploty se objeví červené fleky a ty by měli do tří dnů zmizet 😖 No, tak jsem trochu klidnější.
Biodermu PP střídám s Dexerylem, do záhybů Sudokrém ... jen nevím, co na tváře a na drobná ložiska na stehnech 😒
Jak říkám... zuby, viroza a očkování... Potom se nedá ani vysledovat, co bylo špatně ve stravě. A kdybych s testováním čekala, až odezní ostatní potíže, tak by byl malý doteď snad bez příkrmů 😒 😒 😒
Sorry, Kači, asi mám dneska nějakou depku... neber si to osobně, jen jsem už unavená ☹

erikovamamka
20. feb 2012

Dobry vecer vam vsetkym. Pisem sem prvykrat a prosim o radu. Mam pol rocneho chlapceka s AE. Po zmene mlieka, bez laktozy, sa koza pekne vycistila, ALE ! neskutocne ho svrbi a to skriabanie... . Nepomaha ani specialny krem, ktory by mal pomoct a svrbenie rychlo utisit. Ekzem ma na tvaricke a na zahybe jednej rucicky vo velkosti mince. Inak ma pokozku cistu. Ak by si neskriabal tvar, aj to by, myslim, bolo v poriadku. Dokaze sa doskriabat do krvi. Dakujem vam.

luthien.k
21. feb 2012

@blankarybka to chápu, někdy se toho prostě sejde víc... Pokud má červený ekzém na tvářích a stehnech, tak to samé, jako do záhybů, na ty prášky bych si dávala pozor a používala jasně osvědčenou značku, ve variantě sensitive nebo mýdlový sliz.

luthien.k
21. feb 2012

@erikovamamka ahoj, skutečně mléko bez laktózy? Není to náhodou spíš mléko bez bílkoviny kravského mléka aneb plně štěpené mléko (Nutrilon alergy care, Nestle althera)? Jaké přesně je to mléko?
Pokud stále ekzém má, bude něco pořád vadit... Na svědění zkus homeopatika, Poumon histamine.

katka37
21. feb 2012

@luthien.k ahojky ,prosím tě,psala jsi mi ,že se může u rexluxu zahuštovat rýžovou kaší ,koupila jsem nemléčnou od Hami,jen se chci zeptat kolik jí mám dát na 130ml mlíčka at ho nepřecpávám kaší,chci to jen opravdu trochu zahustit.....at neblinká a jak jsi psala o těch mlíčkách po kterých se může zlepšit exém to existují jen ty dvě ,ja dávám sunar nutradefense a moc se mi to teda nechce zase měnit,děkuji

erikovamamka
21. feb 2012

@luthien.k Ahoj, dakujem, ze si sa mi ozvala. Tak urcite je to mlieko bez laktozy. Ekzem sa mu vyhodil vo veku necelych 2 mesiacov, vtedy som ho prestala dojcit zo zdravotnych dovodov. Znepokojovala ma jeho stolica, ktora bola tmavozelenej farby, kremovej konzistencie. Napriek roznym mastickam, sa mu to vôbec neukludnovalo, skor naopak. Tvar mal akoby zapalenu, dokonca sa mu na licku urobil fliacik, ktory zacal mokvat a dva mesiace sa to vôbec nehojilo. Dr. mu predpisala ATB. Az potom ma napadlo, ci to nemôze byt mliekom...a cuduj sa svete, po zmene mlieka sa to pekne ukludnilo. Len svrbenie pretrvava. Vcera som uz bola bezradna, pred spanim som mu dala 5 kvapiek Fenistilu, prespal celu noc a rano sa zobudil s krasne cistym lavym lickom, to prave je este trocha cervene, hlavne doskriabane miesta. Aj uska sa mu ukludnili, mal ich cele supinate, koza dopraskana, az krvava.

honzulka
21. feb 2012

Ahoj holky..mohu poprosit o radu?Je možné,že by se malá osypala z hroznového vína?Máme dg.atopik alergie na byliny a směs trav,ale jen z kožních testů,krev vyšla neg.,ale každopádně se třeba po banánech ekzem zhorší,když je jí častěji a nedělají jí dobře smetanové jogurty jako termix,tvaroháček a lipnánek atd.Dnes jí babička dala bez mého vědomí snad 8 malých kuliček vína a nejen že měla stolici snad 6x,ale teď před koupáním byla flekatá snad po celým tělíčku krom obličeje a zad...tak nevím z čeho jiného by to mohlo být.. ☹ Děkuji

luthien.k
21. feb 2012

@erikovamamka opravdu prazvláštní, pokud se situace uklidnila po bezlaktózovém mléku - jaká je to přesně značka? Alergie na laktózu totiž neexistuje, intolerance lakt. je problém, kdy tělo nemá dost enzymu k jejímu štěpení (čistě trávicí problém) a laktóza pak kvasí ve střevech a způsobuje plynatost, bolesti, průjmy... Nikdy ekzém.

luthien.k
21. feb 2012

@katka37 existuje ještě jedno speciální mléko štěpené na aminokyseliny - Neocate - které je ale dostupné (z fin. důvodů - stojí přes 1600,- Kč pixla) jen na předpis, bez BKM jsou ještě Nutrilol alergy digestive care a Nestlé alfare, ty jsou i bez laktózy. Sunar Nutradefense je normální běžné UM, které možný problém s BKM neřeší.
Kolik přesně té kaše Ti neřeknu, to musíš vyzkoušet, aby to mělo dostatečný efekt.

luthien.k
21. feb 2012

@honzulka diagnostika potr. alergií z testů je velice nespolehlivá, jediné, co dává jednoznačné výsledky, je eliminačně expoziční test... Víno může vadit, hlavně slupka a jadérka, například hroznová šťáva alergizuje minimálně.