Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

marketa97
21. feb 2012

@luthien.k ahoj nemyslela paní Nestlé Al 110? to je myslím bez laktózy, ale nejsem si jistá...

honzulka
21. feb 2012

@luthien.k Já jsem vysadila mléko a postupným zaváděním jsem právě zjistila,že jí ty tvaroháčky fakt nedělají dobře-je po nich zahleněná a po tom banánu se to zdálo taky a teď když měla stř.chřipku a měla banánu víc,tak se hlavně osypala... ☹ No a dnes to víno baštila celé-čili se šlupkou,pecky tam nebyli...Tak jí s odstupem zkusím bez šlupky,protože ho dnes neměla poprvé,ale dřív jsem jí šlupku loupala.. 😉 Každopádně děkuji za odpověď 😵

luthien.k
21. feb 2012

@marketa97 to bych právě o ní ráda slyšela, ale AL110 neřeší ekzém....

marketa97
21. feb 2012

@luthien.k to máš pravdu, před rokem jsme ho taky zkoušeli.

jinak my jsme byli minulý týden už skoro čistí, ale teď se ekzem vrací na ručkách, malej byl u babičky a měl tam klasické pečivo a i snad banánovou přesnídávku, tak zas bojujeme.. zítra přijde z vlastní iniciativy kožař tak jsem zvědavá co z něj vypadne

luthien.k
21. feb 2012

@marketa97 no jo, babičky... Nejste první, komu babičky dělají paseku, však těm "chudáčkům" chtějí dopřát, že 😖

erikovamamka
22. feb 2012

Dobre rano a pekny den vsetkym. Takze to mliecko bez laktozy je anglicke, jeho nazov je SMA-lactose free formula. Maly ho pije treti tyzden, jeho stolica je uz normalna, predtym bola tmavo zelenej farby a maslovej konzistencie. Je pravdou, ze lekarka ho zacala liecit na mykozu, potom ale zmenila diagnozu na AE. Tiez tomu nerozumiem, ma to len na celej tvaricke a na lavej ruke vo velkosti mince. Pekne sa mu to teraz cisti, mazem ho kremom Lipobase, predtym Aveeno, to uz samozrejme len na premastenie. Len to svrbenie pretrvava. Teraz citam vo vasich prispevkoch ...bananova kasa sa NESMIE ? Ziadne skusenosti s ekzemami akehokolvek druhu nemam, nikdy nikto v rodine tym netrpel. A teda rada by som si od vas precitala, kazda, ktora mate deti/dieta s AE, ma ho niekto z vas ? Z rodicov, alebo niekto iny v rodine ? Dakujem Vam.

luthien.k
22. feb 2012

@erikovamamka tak samořejmě průjem se může upravit, pokud dítě má intoleranci laktózy, ale pokud má alergii na bílkovinu kravského mléka, což je nejčastější spuštěč atopického ekzému u malých dětí, tak mléko bez laktózy není řešení, řešení je mléko bez bílkoviny kravského mléka (nebo tedy kombinované, bez obojího).

knedluska
22. feb 2012

@michaelka83 - můžu se zeptat, jaká homeopatika jste dávali před očkováním? Včera jsme zvládli Synflorix v pohodě, ale za měsíc jdeme na Priorix a z toho mám teda strach. 😒

luthien.k
22. feb 2012

@knedluska za měsíc? To není možné, očkuje se od uk. 15 měsíce (teda jestli máš správně údaje v pasu, tak to není možné). Určitě bych ji odložila a nedávala tuto živou vakcínu před 2. rokem života. Jak jste na tom s reakcí na vejce? Ona obsahuje vaječné proteiny, u silných alergiků se nedoporučuje vůbec, u těch slabších určitě až později. Jinak se dávají homeopatika Thuya Occidentalis, dávkování dle vakcíny, u těch živých se dává delší dobu... O dávkování bych se nejlíp poradila s homeopatem.

knedluska
22. feb 2012

@luthien.k - no, nejsi první, kdo se nad tím pozastavuje. 😒 Včera mi dr. řekla, že se očkuje ve 14 měsících, což malé bude. 😒 Reakce na vejce nevím. Zatím se v tom trochu plácám a nevím, jestli máme reakci na vejce a nebo máslo ( ale spíš to máslo ) , ale po jedné z těchhle věcí se vždy osype. 😒 To jsem dr. taky řekla, že se osypává nejspíš po másle a nebo vejcích a ona na mě koukala jak na blbce, že si asi vymýšlím. 😒

luthien.k
22. feb 2012

@knedluska nenechala bych se do toho tlačit, rozhodně obzvlášť u této vakcíny je dobré, u atopika, aby se nechal imunitě větší prostor vyzrát, rozhodně bych neočkovala takto brzo.

jabambi
22. feb 2012

ahoj nam velmi pomohol krem a telove mliecko na predpis Excipial u lipolotio.pouzivame pravidelne na cele telo po kupani uz 5 rok a je to super.este do kupela sme pridavali Oilatum.skus mozno pomoze.

bigfree
22. feb 2012

Ahoj všetky mamičky, ktoré u svojich ratolestí riešite atopický ekzém.

Rada sa s vami podelím o svoju skúsenosť, čo mojej 4 ročnej dcére pomohlo na atopický ekzém.
Napíšem ale celý príbeh.
Mám kamarátku, ktorá má 34 rokov a od svojich 3 rokov trpela ekzémom na rukách. V poslednom období skúsila chudnutie s Herbalive a v rámci kúry mala každé ráno piť 20 minút pred raňajkami ALOE VERA (1 kávovú lyžičku do 1 dcl vody), po 2 mesiacoch mi povedala, že jej ekzém z rúk zmizol a že si myslí, že z toho Aloe vera, vraj to mám vyskúšať. Nevenovala som tomu pozornosť až dovtedy, kým sa malej ekzém tak nezhoršil, že som bola zúfalá. Povedala som si, že to vyskúšam. Malej som ho "naordinovala" a ....?
Už 6 týždňov má úplne čistú pleť, čo za posledný rok mala len po kortikoidných mastiach a keďže som jej ich nedávala, max. 3x za rok, tak z toho vyplýva, že za posledný rok mala stále zapálené miesta, ktoré sa stále rozširovali na ďalšie a ďalšie miesta na tele.
Dcéra chodí v poslednom období plávať a pokožku má čistú (určite viete ako bazén ekzém zhoršuje, aspoň u nás to tak bývalo).
V posledných 2 týždňoch prekonala infekty dýchacích ciest a brala rôzne sirupy, dokonca antibiotiká a pokožku má čistú (predtým pri nasadení sirupov typu Trifet, Solmucol a pod. sa ekzém zhoršil na zaplakanie), príp. sa vždy zhoršil aj ako predzvesť choroby ...
Takže môžem potvrdiť, že Aloe vera v našom prípade pomohlo. Ja len verím a dúfam, že to tak aj zostane.
Pretože viem, aké zúfalstvo dokáže u matky dieťaťa s ekzémom vyvolať, píšem to do tejto témy, aby ste to prípadne vyskúšali. Ak nezaberie, určite neuškodí. Výsledok už bol vidieť po cca 2 týždňoch pravidelného užívanie.
Kamarátka už cca 9 mesiacov Aloe vera nepije a ekzém sa nevrátil a to ním trpela 30 rokov !!! Ona užívala Aloe aj 20 minút pred večerou, ja malej dávam len ráno.

Každý ekzém je asi iný, nám to začalo cca v 9 mesiacoch nevinnými suchými fliačikmi. Pred nasadením Aloe to však boli obrovské červené mapy nielen v záhyboch, ale aj na predkolení, predlaktí, riťke ....
Za tie roky som nezistila, že by bola alergická na nejaké potraviny, u alergologa je evidovaná s alergiou na histamín, spory (plesne) a mierne mačky.

Je jedno aké Aloe vera si kúpite, resp. od akej firmy. Ale mám osvedčenú vodu, nie gel ... 99% roztok od firmy Barnys. Aj lekárnička mi povedala, že ekzém treba liečiť zvnútra, ošetrovanie pokožky nie je liečenie a že Aloe je taký všeliek.

Dobrú skúsenosť mám aj s kozmetikou SKIN CUP CREAM, večer natrené červené miesta boli ráno zahojené. Začala som ju používať síce v tom istom čase ako Aloe, ale nemyslím si, že zabrala mastička, pretože ju nepoužívam pravidelne a pokožka je stále čistá ...

Držím palce a verím, že pomôže Aloe i iným deťom. Budem rada, ak potom dáte spätnú väzbu, či to niekomu zabralo.

michaelka83
22. feb 2012

@knedluska Přesně jak psala Luthie.n. Je to zn. Boiron, Thuya occ. Jednou jsem mu je před očkováním nedala a měl reakci☹ Ale samozřejmě nevím, jestli to bylo těmi homeopatiky, ale věřím tomu. Pokaždé když je před očkem.měl to bylo v pohodě. Priorix bych taky tak brzo nedávala....Synflorix bych nedávala vůbec....

lojzina
22. feb 2012

holky a kde ta homeo koupite?a cena asi tak?

zajaciq
22. feb 2012

ahojte, mate skusenost s hrubym flism nie uplneze flausom ale fisom proste.. svokra usila malej dvojo trakovych teplakov.. a po par hodinach nosenia ma z nich mala cervene ekzemove fleky. (je mierna atopicka). uz jej to nedam asi vobec, na mikroflis kupovanych mikin nereaguje . 🙂

lojzina
22. feb 2012

@zajaciq ja davam vse bavlnene a mam klid

zajaciq
22. feb 2012

@lojzina aj pancusky?? tie obsahuju predsa elastan (teda okrem Slovenkovych ci Tatrasvitovych na traky 😀 )
ja nad tym uvazujem, ze nieco by som kupila aj z biobavlne. a v com peries ?

lojzina
22. feb 2012

@zajaciq puncochy kupuji u nas na dedine 😀 ,takova predrevolucni prodejna 😀 ,uplne obyc a maji tusim 80%bavlny a vyhovuji nam 🙂 .Peru v jadr.mydle

lojzina
22. feb 2012

@zajaciq hlavne nejsou pruzne,tudiz nejsou primo na kuzi....Sice jsem jednou koupila udajne ze 100%bavlny,ale byly obtazeny a to mu nedelalo dobre

luthien.k
22. feb 2012

@zajaciq tatrasvitové punčochy jsou super, já mám pro kluky pouze celobavlněné, prostě stejné jako jsme nosívali my jako děti 😉

luthien.k
22. feb 2012

@lojzina v lékárně, cenu Ti neřeknu přesně, na netu je jistě taky najdeš, ale bylo to myslím do stovky.

luthien.k
22. feb 2012

@zajaciq jinak jak už bylo psáno - na tělo opravdu nejlíp 100% bavlna, pokud vidíš, že se po těch tepláčkách zhoršuje, tak nemilosrdně s nimi pryč.

michaelka83
22. feb 2012

@lojzina V lékárně, u nás na objednání do druhého dne. Cena byla tuším 80 Kč.

xmalij
22. feb 2012

@michaelka83 presne to same u nas, mely jsme jit puvodne na Priorix z kraje brezna (presne v 1,5 roku), ale protoze od novyho roku resime jen ekzem, tak jsem u dr. v predstihu chtela soupnout termin na jindy. Dala mi termin v dubnu, tak nevim, asi ho budu posouvat dal a dal po mesicich. Jedine co mi rekla, ze se boji, aby to mala nechytla. Zacina mi trochu vadit, ze na moje info, ze drzime BKM a bezvajecnou dietu ji ani nenapadlo, ze tam riziko nejake je...to vim pouze odsud. Vlastne mi hodne podbizela myslenku, abychom dali Tetra vakcinu, odmitla jsem. Dekuju za tip na homeopatika, to se hodi. Vypozorovala jsem, ze presne do mesice se u nas objevil AE (mala mela zatim jen 2 faze, obe zacly po dobrani Hexy a Prevenaru).

xmalij
22. feb 2012

@zajaciq ahoj, koupila jsem v detskym kramku 100% bavlnu kolem 100Kc. Jsou to ty co pamatujeme vsechny 😀, ale maji velky vyber barev, takze trochu rozdil prece jenom tam je. Jine obleceni (hlavne spodni vrstvy) najdes na www.proalergiky.cz ..maji tam i ty puncosky, trika a body s preklapovacima tapkama vc. overalku, vybrala jsem i kuklu zevnitr podsitou 100% bavlnou, navrchu flaus...jsem s nima spokojena, jednou jsem dala klasicke bodicko co mela mala driv a hned se skrabala za krkem, lem kolem nej ji evidentne drazdil lozisko. Hlavne jsem vzdycky nadsena, ze prehodim rukavky a mam jistotu, ze ji nenajdu s krvavou rukou..

zajaciq
22. feb 2012

@xmalij robia ich aj vo velkosti 90 ? lebo u nas nas SK som postrehla len 70 a 80. 🙂

zajaciq
22. feb 2012

@xmalij mojej dcere zacali prve prejavy AE v piatom mesiaci, kedy bola zaockovana prvykrat hexa+prevenar (dava sa to na 3. mesiac na SK ale kedze mala na tbc bcg vakcinu super zlu reakciu - niekolkokrat vyberany hnis z ramienka, tak sa ta prva hexa+prevenar posunul az na piaty mesiac). vylucne dojcenie dieta, este nemala v ustach nic ine iba moje mlieko.. a predsa. odvtedy neockujeme 😔

xmalij
22. feb 2012

@zajaciq urcite jo, mala meri 82cm, velikost bezne 86, ja vzala 92 a jsou ji akorat, takze trochu v tom je chaos 😉 , ale mela pani i vetsi rozmery.

xmalij
22. feb 2012

@zajaciq uplne uplne uplne to same u nas..zaniceny vpich, a odsouvali ockovani, takze to vyslo jak vam..po mesici od 3. davky prvni projev AE..do 2 mesicu byl ale pryc, takze jsem se radovali, pak dlouho nic, dalsi ockovani, ja prestala v 15M kojit a bum je to tady.