Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

blankarybka
27. feb 2012

@xmalij Ahoj Jani, už jsem fit a malý taky, ten starší to má taky za sebou 😉 , ale teď zas tohle 😒
Dokud nebyl Přema nemocný a nerostly zoubky a neměl očkování, tak jsem věděla, že zhoršení exemu můžu přičítat stravě nebo kosmetice, ale teď se v tom ztrácím... snědl něco, co vadí? ... přestala vyhovovat kosmetika? ... jsou to zoubky? ... reakce po viroze? ... nebo snad to poslední očkování?
Je to složité, ale ke kožní nejdu... zjistila jsem , že je to naprosto zbytečné ☹ dá mi kortikoidy a nic 😒 dokonce mi odmítá napsat na recept Nutrilon AC a to už je 2. kožní... musí mi ho psát alergolog a ten už nás jakoby nemá v péči nebo spíš už nám nemá jak pomoct, protože alergii malému prokázal jen na bílek 😖
Tak aspoň se nenudíme, že ?? 😀

martinka1981
27. feb 2012

@zuzuzuzu7 vyskušam asi aj ja,už mame doma všetko možne 😝 našťastie to nema teraz take zle ale tak ešte stale su ložiska ktorych sa nevieme zbaviť 😝

kaja73
27. feb 2012

@kam.zyk aj ja poprosim-tiež beriem euthyrox-nemam sice hypothyreozu v pravom slova zmysle,ale len tzv-subklinicku.
diky.

lojzina
27. feb 2012

@kam.zyk ahoj,me by to zajimalo,ja teda atopik nejsem,ale oba kluci jo.Zlazu mam vyoper.,ale i tak-myslias ze je souvislost s tim a s ekzemem kluku?Poprosim te tedy o IP 🙂 .Dekuji 🙂

xmalij
27. feb 2012

@blankarybka AHoj, to je dobre, ze jste relativne v klidu..konecne vid.
Co se tyce pupinku, ktery nevypadaly jako ekzem, tak neporeferuju, pac do dnesniho rana zmizely! Celkove se mala zkidnila, takze klasicky k dr. jsme jely v uspokojivem stavu. Ukazala jsem ji ale fotku na tlf. jak vypadala o vikendu a zhrozila se. Doma zase hicovaly tvaricky, takze je to fakt zahada..jak pises, neni uz co hlidat, nemame BKM, vejce, psenici, zato zuby, rymu a tak..takze si vyber. Uvazuju jeste o zmene, a to ze prejdu na mydlove orechy...a pak uz snad jedine se prestehovat nekam kde AE nefrci 😀. To me tak napada, videla jsi nekdy na koznim romsky deti?? 😝

vendulkapalkova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blankarybka
27. feb 2012

@xmalij 😀 Viděla jsem minule na kožním rómské puberťáky... tipla bych to spíš na záškoláctví 😀
Závidím, že vám to zmizlo... u nás bohužel žádná změna 😒 Asi je to exem, jen mě zaskočilo, že se udělal na místech, kde ho ještě nikdy neměl a taky to, že vypadá úplně jinak. Ale takhle to asi funguje, že? 😕
Jednu dobu byl už úúúúúplně čistý !!! A dneska se drbal zas jak šílený ☹ Už to má i vzadu na krku.
Jdu na kutě... ráno moudřejší večera 🙂 Na tohle ale abys vystudovala dvě medicíny 😉

luthien.k
27. feb 2012

@blankarybka Blani, s těmi vlivy viróza, zuby atd., s tím mnoho nenaděláme, to se musí vydržet. Jak přesně ta ložiska vypadají? Kdyžtak mi pošli fotky.

xmalij
27. feb 2012

@blankarybka jj, zmizla ale jen ta drobna divne jina vyrazka, jinak vypada nejhur jak kdy vypadala a taky se tak citi 😢 😢 ...dobrou

danucika
28. feb 2012

@kam.zyk Dobry den, sledujem pozorne tuto diskusiu k AE asi rok kvoli dcerke a jej ekzem sa nam dari drzat pod kontrolou vdaka vasim postupom a odporucaniam a radam tiez od luthien.k 🙂 Zaujima ma tema stitnej zlazy, tiez by som poprosila info do IP, dakujem.

blankarybka
28. feb 2012

@luthien.k Vyfotila jsem toho šuldu. Na tom zátylku to není tak hrozné a taky je to podstatně řidší. Taky se mu sem tam vyháže drobounká krupička na čele a spáncích 😒
Dneska mě napadlo... vadí, když dostane ochutnat drobek, ale doslova drobek, buchty s vajíčkem, když má prokázaný bílek?
A setkala ses někdy s tím, že by někomu neseděla Bioderma PP?
Jinak už mě nic nenapadá, jedině teda ten prášek.
Ta další fotka jsou Přemečkovi podkolenní jamky, resp. jedna jamka, ta druhá je čistá 😉

lyongirl
28. feb 2012

@luthien.k ahoj, neviem na koho sa obrátiť, tak skúšam tu, ty si taký malý - veľký "odborník" na AE 🙂
Nikdy som túto tému extra nečítala, chalanov mám atopikov, ale nikdy neboli na tom tak zle, aby som to musela nejak riešiť, ale teraz je najmenší komplet vyhádzaný a exémový a ja neviem, čo mu na to dať...mrkla som do tvojho blogu a začínam si dávať všetko dokopy...
Po narodení sa mu objavila seborea, samozrejme sme dostali Locoid, ako ináč 😠 , ale použila som ho minimálne a neviem akou náhodou sa nám seborei podarilo zbaviť. Používame Linolu, aj sprchový, aj telové mlieko. Umývam a natieram tým všetkých chalanov a aj najmladšieho...a ako som písala, po prezretí tvojho blogu mi svitlo...malému nič nebolo, odkedy sme sa zbavili seborei a cca 2 týždne dozadu ho zaočkovali a on sa komplet vyhádzal a objavil sa mu exém. Má po celom tele malé pupáčiky a exémy, ktoré sú suché, červené a chrastové. Dokonca ich má aj v hlave. Linola sa mi zdá akoby nezaberala, tak som pár dní nepoužila vôbec nič. Dnes som pozerala a zdá sa mi, že sa mu to samé hojí, ale nie som si tým istá, chrastičky sa olupujú, koža sa mi nezdá vôbec presušená. Dnes sme boli u kožnej, ale nakoľko to je kožná, kde sa len objednáva, tak nám dala termín až na apríl. Povedala, že podľa príznakov má malý akútny stav AE a potreboval by zarábané maste, je to mudr., ktorá sa snaží liečiť prírodným vecami, ale nič nám nedala, iba termín, ani ho nevidela...no a ja vlastne neviem, akú kozmetiku použiť...prečítala som si článok, čo si dala naň link - http://www.proalergiky.cz/aktuality/129.html ,ale aj tak som neni o moc múdrejšia. Dnes som bola aj v lekárni a objednala som malému Aderma exomega balzam a mydlo, neviem ale, či som objednala správnu kozmetiku...
Veľmi by som ťa chcela poprosiť o radu, zajtra môžem malého aj nafotiť a hodiť fotky, ako to vyzerá, pupáčiky dosť ustúpili, ale ekzémy má a ešte má aj stále červené líčka, také ekzémové, niekedy vyzerá, akoby mu úplne horeli, dnes ich mal zas celkom pekné, stále sa to strieda, chvíľku pekné a potom červené...je čisto kojený, nevšimla som si, že by na nejakú stravu reagoval, ale možno je to len môj pocit, mliečne som vysadila skoro všetko, občas zjem nejaký koláč, kde je mlieko, alebo polievku, ale snažím sa čo najmenej...
Vedela by si mi prosím poradiť čo a ako ďalej postupovať a či som dobrú kozmetiku vybrala, alebo treba nejakú inú? Ďakujem 🙂

luthien.k
29. feb 2012

@lyongirl a jaké dostal vakcíny, Infarix a Prevenar? Jestli ano, tak se nedivím, že vypadá jak vypadá... Určitě striktně mléko vysadit a chtělo by to fotky na mail...

martinka1981
29. feb 2012

@lyongirl akože super,lekarka zhodnoti že maly ma akutny stav AE a necha ťa tak?? Aj ked vie že potrebuješ zarabane maste??!! Fakt skvely pristup 🙄 🙄 🙄 termin o mesiac...super.

Ale @luthien.k vam pomože 😉 držte sa...

pozdravujem Kati 😉

germaine
29. feb 2012

@luthien.k Ahoj Kati, hlásím, že ekzem stále trochu má ale ani jednou jsme Belodermem nemazali...stále jsem čekala, zda se to zhorší a ono to nějak setrvává, naštěstí...dneska zkusím nafotit a poslat ti fotky atd...

lyongirl
29. feb 2012

@luthien.k áno, dostal Infanrix a Prevenar 13 a ešte som mu dala Rotarix... foto pošlem na ten mail, čo si mi dala do IP 🙂

luthien.k
29. feb 2012

@lyongirl no nazdar ☹ Holky, NIKDY dvě vakcíny najednou, natož tři!!!

@germaine , OK, pošli 🙂

@martinka1981, ahoj ahoj 🙂

kaja73
29. feb 2012

@lyongirl A hlavne nemiesat zivu vakcinu s nezivymi-na to tu na MK už babo aj zomrelo-katrenkin Marosko. 😔
Rotarix je ziva vakcina. Telo inak reaguje na zivu a inak nezivu vakcinu a ten chaost co to moze v telicku narobit......
Inak nam stacil spolu prevenar a hexa a mali sme na 7 den po ockovani cele telo ako v ohni,do cca 5 tyzdnov sa to upravilo,po 2 ockovani vsak už v ten den nastalo totalne zhorsenie a na druhy den už aj krvacal v podkoleni a na krku-už trvalo 3m,kym sa to upravilo,tretiu už nedostal,ale kocka co po takychto reakciach dala aj tretiu sa trapi s malym už vyse 2 roky a ziadne zlepsenie ani napriek diatam už nanastalo.

lyongirl
29. feb 2012

@kaja73 ja sa v tom nevyznám, viem, že je tu téma o očkovaní, viem, že veľa mamičiek je proti očkovaniu, je toho hrozne veľa a človek nevie, čo je správne a čo nie. Ja som o tom nikdy neštudovala, ja som ani nevedela, že sú živé a neživé vakcíny, to počujem 1x. Asi hanba, ale ku všetkým infoškám sa nedostanem, to by som musela každý problém konkrétne študovať asi...a vlastne ani som nevedela, že malý je atopik. Mala som tušenie, že keď sú starší dvaja, tak bude aj on, ale ani ma nenapadlo, čo by očkovanie mohlo spôsobiť. Nechcem sa teraz vyhovárať, ale veď nemám ani čas toľko sedieť pri PC a všetko študovať ☹ a chalanom z očkovania našťastie nikdy nič nebolo, nemali to v nejakom hroznom stave a teraz sa nám to premasťovaním darí udržiavať natoľko, že ekzémy vôbec nemajú, stredný ani nikdy nemal, len majú presušenú kožu a to neustále...

kaja73
29. feb 2012

@lyongirl Ani ja som sa vobec nevyznala 😲 ,dokonca som bola velky vyznavac očkovania 😒 ,ale to co sme prezili-neboli to len tieto reakcie,ale aj ine,nas-mna aj mm,donutilo zacat si hladat info a velmi radikalne zmenit nazor.

ivage
29. feb 2012

@luthien.k My sme podobny pripad ako @lyongirl , tiez najprv seborea, potom zaockovanie naraz 3 ockovacimi vakcinami a do dvoch tyzdnov prudke zhorsenie ekzemu!!! Po premastovani Biodermou ma rucicky a nozicky krasne, bez naznaku ekzemu, ale na tvaricke sa nevieme zbavit jedneho loziska. Uz som na to vyskusala Holtov krem, Zinkovu mast, na vyse dva tyzdne som striktne vysadila mlieko a vsetky mliecne vyrobky z mojej stravy a snazim sa teraz ani nejest potraviny, ktore by mohli malej sposobovat alergiu. Ekzem je stale bez zmeny, ani sa nelepsi, ani neustupuje. Naopak, aj druhe licko ma uz obcas cervene, suche, asi to bude tiez ekzem. Co este skusit?
Mozem zacat opat jest mliecne vyrobky, kedze sa ekzem vobec nezlepsil, ked som ich nejedla? Mam uplne vysadit zo stravy este nieco (napr. niektore obilniny, soja, vajcia...), na co by reagovala? Mam pocit, ze ekzem nesuvisi s tym, co jem, nevidim totiz ziadnu zmenu.
O 3 tyzdne sme objednani na druhu davku ockovania - opat 3 vakciny naraz, ale idem volat doktorke, ci jej to moze rozdelit do viacerych terminov, aj ked mi doktorka predtym tvrdila, ze je lepsie zaockovat vsetky vakciny naraz, alebo musi byt medzi jednotlivymi ockovaniami minimalne 1-mesacny odstup. Som z toho jelen ☹
A este otazka, ktoru mast este mozem skusit na to cervene lozisko na tvaricke (zinkova ani Holtova nezabrali - obidve som natierala 2x denne, kazdu minimalne 1 tyzden a ziadna zmena)?
Dakujem za kazdu radu.

ivage
29. feb 2012

Este, co sa tyka ockovania, obidve moje starsie deti absolvovali vsetky povinne (aj vacsinu nepovinnych) ockovani a nemali najmensi problem, ani ked boli zaockovane viacerymi vakcinami naraz, takze ma ani nenapadlo, ze by najmladsia dcera mohla reagovat inak.
Mimochodom, najstarsia dcera teraz studuje na strednej skole v USA a nemohla nastupit do skoly bez toho, aby neabsolvovala na Slovensku vsetky povinne ockovania (dokonca sa vyzadovali aj niektore nepovinne)...

xmalij
29. feb 2012

@lyongirl ahoj, velka podobnost u nas..po dobrani 3 davek Hexy+Prevenaru (prvni zvlast, pak dr. bodla najednou, ze malou aspon usetri..haha) presne po mesici ekzem, po vyleceni a dohrabani se ke krasny pokozce, podzim dalsi 3 davky a zase po mesici ekzem, ale v mnohem horsim stavu. Trapi nas to doted. Nemusi to byt ockovanim, hraje tu roli spousta jinych pricin, ke kterym se musime dopatrat, ale jsem si jista, ze to jen podkoplo dceri imunitu. O dalsim byt nepovinnym ockovani budu dlouho premyslet 😠 .

lyongirl
29. feb 2012

@kaja73 INáč ZAUJíMAVé U TEJ KOžNEJ BOLO to, že povedala, že to je akútný stav a ja, že a čo teraz a ona, že choďte na kožné a ja, že šak som na kožnom...povedala som jej, že kožná, ktorej chodím s deťmi im dáva vždy len kortikoidy, ale že s najmladším som k nej radšej ani nešla a ona, že keď to bude mať hrozné, mám tam ísť...to je prístup, pol ročné dieťa v akútnom stave a ona nemá ani termín, ani 10 min. času, aby sa pozrela, smutné...a ešte nás pošle kožnej o ktorej jej hovorím, aký humus káže patlať deťom na kožu...

lyongirl
29. feb 2012

@xmalij no u nás asi vakcíny naštartovali ten "skrytý" AE, dúfala som, že malý ho mať nebude, aj keď obvodná už pri seborei hovorila, že bude asi atopik...no ja teraz fakt neviem, čo bude pri ďalšom očkovaní, asi mu ich dám teda postupne...

didulka85
29. feb 2012

Ked uz pisete o ockovani... Nam sa po tretej hexe s prevenarom dcerke vyhodili hnisave vredy po tele. Bolo to peklo...

@lyongirl my sme chodili na kozne na Kramare, tam sme boli aj hospitalizovane. Potom som chcela prejst do Dermasonu, to je sukromna klinika a nechceli ma zobrat. Ze oni neberu take pripady ako sme my, beru len tie lahsie pripady.
Na Kramaroch ti kortikoid daju hned a na vsetko. Ked som vyslovila pochybnost, ze moju dceru mazem mesiac z 3 co je na svete hormonalnymi mastami, tak ma este zdrbali, ze som najmudrejsia a nech si idem do Rakuska, tam mazu vacsie svinstva.

elly111
29. feb 2012

@lyongirl ahoj skúšala si http://pomark.conductor.sk/4/produkty/p9 vhodné aj pre detičky neobsahuje žiadnu hormonálnu zložku, je aj sprej, šampón, sprchový gél, výborné výsledky sú okolo mňa u detičiek aj dospelých

xmalij
29. feb 2012

@lyongirl to je smutny, me dr. varovala od malinka, ze je sussi, pak se udelala mala krusticka na ousku a to mi potvrdila, ze AE jednou dorazi. Blby na tom je, ze druhym dechem ti nabidne vsechnu skalu ockovani. A vyber si. Kdyz jsme tam prisli pri druhym nastupu AE a videla to, tak mi pro zmenu podsouvala at si dame Tetra vakcinu. Az diky Luthien.k mam uz ve vsem jasno a zadny podobny svinstva neprelezou prah domu 😉.
Zavenuj se tomu, Kata ti da jasne isntrukce a kdyz se jich budes drzet, urcite to bude poznat. Tak at se zadari.

zajaciq
29. feb 2012

ked vas tak citam, tak som stastna prestastna,ze nasa posledna vakcina bola len ta prva hexa s prevenarom. samozrejme uplne na zaciatku som aj ja zasla ku koznej, kedze pediatricka s tym nic nechcela mat. a isteze nam na to dala tekuty puder a robeny kortikoid.. dovtedy som sa s tym ani nestretla, aj ked na mne ako decku sa robilo tiez nie malo pokusov. ked som si ale zratala dve a dve, ze to je len symptomaticka liecba, ze po pricinach nikto nehlada.. neda sa predsa natierat donekonecna kortikoidmi ?!?!

luthien.k
29. feb 2012

@lyongirl myslím, že tady není volba, jestli postupně nebo ne - tady je volba, jestli postupně nebo vůbec (z mého pohledu) 😉