Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lyongirl
29. feb 2012

@elly111 neskúšala som túto značku, ešte som o tom nepočula, čakám či mi
@luthien.k odobrí kozmetiku, čo som o nej písala, alebo či mi poradí niečo iné...dnes majú u nás v lekárni kozmetiku Aderma exomega za akciové ceny..., ale možno malý potrebuje niečo iné...

zuzuzuzu7
29. feb 2012

my sme dnes takmer cisty-nadalej potierame pupalkovym olejom a rucucky mame hebunke , vyhladene...chcela by som jej do buducna pupalkovy zmiesat bud s vazalinou,alebo bepanthenom..tak vudime,ale som milo prekvapena 🙂

xmalij
29. feb 2012

@lyongirl jeste jsem ti chtela napsat, ze nam A-derma exomega moc pomohla, od prvnich projevu cca do 2M bylo temer po ekzemu. Po dlouhe dobe ale prestala fungovat /mela jsem ji blbec na tu dobu vysadit, ale ja mazala preventivne dal/, hraje tu mozna i roli fakt, ze mala nesnese oves. Posl. dva dny mame Eucerin 12% omega, prave na doporuceni Kati.
Je to ale vsechno individualni, nekomu nemusi sednout, jiny z ni bude odvareny. Idealne popros jen o vzorek, at nekupujes neco co neuzijete a zjistis to uz po par dnech.

xmalij
29. feb 2012

@zuzuzuzu7 to je bomba, jste sikulky !! 😉

luthien.k
29. feb 2012

@zuzuzuzu7 určitě bych ho smíchala s něčím, čistý olej na kůži není to pravé, dělá nepropustný film a že to není OK se může projevit za delší dobu. Pokud bys chtěla být echt přírodní, smíchej si ho s bambuckým máslem 😉

Pro všechny - něco takového jedině na chronický ekzém, nikdy na akutní a subakutní (mokvání, červené fleky, pupínky).

xmalij
29. feb 2012

@ luthien.k ta bezlepkova smes Schar B mi pripomina chlebiky co delaji v pizerkach, proste italsky chleba. Moc mi chutnal, jeste si troufnout na rohliky a mala me stestim sezere..🙂. Odd. peciva obchazime obloukem, nechci zazit histerickou scenu 😀 .

zuzuzuzu7
29. feb 2012

@luthien.k dobre vediet-dakujem za radu a mozem s tym Bepanthenom🙂-ten nam robi dobre...na tvaricke uz dlhsi uplne nic a na rucickach hruba kozicka je prec , uz len trosku suchsie, trsoku cervene,ale to nie cely den.....a este k tomu sme chori-soplime , kasleme..tak som rada, ze aspon ekzem na ustupe-hadam upne a a dlhoooooooooooo 🙂

luthien.k
29. feb 2012

@xmalij jo, tak my se taky držíme od pečiva dál 🙂

@zuzuzuzu7 , myslím, že i s Bepanthenem by to šlo 🙂

lyongirl
29. feb 2012

@xmalij ďakujem za radu. Včera som bola v lekárni a veľmi milá magistra sa mi venovala cca 5 min. a najviac chválila Adermu, ale tiež povedala, že každému sadne niečo iné. Ale že žiaľ vzorky nerobia. Odporučila mi balzam, lebo ten má najvyššiu premasťujúcu fázu a ja som si vybrala ešte mydlo. ponúkala mi aj olej na umývanie, neviem, či ho zobrať, vy ste čo konkrétne používali?

lyongirl
29. feb 2012

ináč baby od rána rozmýšľam a zisťujem, že mám toho plnú hlavu a už ma bolí ☹
Rozmýšľam, akú kozmetiku vybrať, aby som vybrala čo najlepšie, ak ju vyberiem, či mu vôbec sadne, rozmýšľam čo jesť, keď treba vysadiť všetko mliečne, bezlaktózové mlieko sa smie? A čo ste jedli potom k chlebu, jediné, čo ma napadá je rastlinné maslo, salámy, ktoré moc nemusím, cereálie v tom belaktózovm mlieku, paštéky - nič moc 😝, na čo si spomeniem, to je alrgén...pomelo sa smie? Jedla som ho, keď mal peknú pokožku a nepostrehla som nič, citrusy sa môžu, bože, šak neviem čo a ako...

luthien.k
29. feb 2012

@lyongirl bezlakt. mléko určitě ne, nejde o laktózu, ale o bílkovinu kravského mléka, takže rostlinná mléka (kromě sójového) jsou ty náhrady.

U kosmetiky - vzorky!!!

xmalij
29. feb 2012

@luthien.k uplne vidim ty pohledy lidi co jsem to za krkavci matku 🙂. Dneska na navsteve u kamaradky nasla v supliku u linky stary rohlik na strouhanku...prozradilo ji jak rika jeeee mnam mnam, uz se naprahovala... 😀. Dostala radsi "maminciny kolacky" a proslo to taky...

xmalij
29. feb 2012

@lyongirl vypada to krute, ale do tydne si zvyknes, uvidis. Mozna u ditete mensiho je to jednodussi, protoze sni na co prijde, pokud nezna chute a nevybira si. Ja s malou drzim basu a jim to same a kupodivu se citim mnohem lip nez driv, nehlede na to, ze jsme zacli jist tolik jinych-zdravych potravin nez driv, ze z toho mam fakt dobrej pocit.
K te A-derme..meli jsme myci olej a krem. Ted po skoro roce jsem koupila krem a je lip roztiratelny. Stejne je ale potreba si umyt ruce, mas pak pocit, ze jsi slepena.

germaine
29. feb 2012

@xmalij Jak dlouho dietu držíš?

germaine
29. feb 2012

@luthien.k Kati, nějak to nevyšlo s focením, pokusím se fotky poslat zítra 😉

lubca11
29. feb 2012

@dadulka19 Ďakujem ti veľmi pekne aj za číslo aj za radu a ochotu, dúfam, že pomôže 🙂

xmalij
29. feb 2012

@germaine drzi ji dcera, 7 tydnu. Ja pak v noci tajne chodim na to co ona nemuze 🙂.

germaine
29. feb 2012

@xmalij 😀 Já ptž kojím, tak jí držím taky ☹ měsíc a 4 dny a zaujalo mě, jak jsi psala, že se dá vydržet 😀 😀 😀 teda jestli mě slyšela Kačka 😝 já bojuju, občas ujedu, ale snažím se seč to jde...vlastně držím prvně v životě dietu 😉

luthien.k
29. feb 2012

@germaine všechno slyším 😀 Ale jde Ti to skvěle, stejně jako ostatním 😉 Ono když se mamina do něčeho pustí pro své dítě, tak nezná bratra 😉

germaine
29. feb 2012

@luthien.k Ale mlíko a vejce jsem fakt neviděla ani nepamatuju...za půlitrovej hrnek kakaa bych zabíjela.

luthien.k
29. feb 2012

@germaine já myslím, že brzo budeme zavádět zpět 😉

germaine
29. feb 2012

@luthien.k Kati, na tvářích má červenější pupínky a v nich je sem tam malý nafouklý puchýřek, ale oproti stavu před 3 nedělema je to o 70-80% lepší...

germaine
29. feb 2012

@luthien.k To ráda slyším 😉

lyongirl
29. feb 2012

@xmalij no kúpila som nakoniec ten balzam a mydlo. Vypýtala som si ešte vzorky z Biodermy a Eucerinu a skúsila som dnes Eucerin na kúsku a uvidím, ako zareaguje...

bubinko83
1. mar 2012

baby vedeli by ste mi poradit ,synovi sa včera urobil na nožičke za kolenom kde maval ložiska ekzemu hnisavy vriedok a aj cele miesto mal opuchnute jak uštipnute.Neviem kedy mu to presne vzniklo lebo mi to ukazal poobede v školke ked som pre neho prišla. Doma som mu to išla pozriet a jak som to chytila tak mu to prasklo a hnis vytiekol ,ale stale to ma začervenane.Večer som mu to vyčistila len peroxidom trošku mrnčal že ho to štipe ale rano to mal ako vytlačeny pupenec. Može byt že si to v školke škriabal a zaniesol si tam nejaku infekciu. Cim by som mu to mala natriet ale pre druhy raz čo treba stym robit??? Dakujem

luthien.k
1. mar 2012

@bubinko83 no nejlíp jít na kožní... Jako prevence infekce se dá použít oplach slabě růžovým roztokem hypermanganu a natřít genciánovou violetí, ale raději bych to ukázala lékaři.

lucinenka001
1. mar 2012

ahojte,

kočky prosim vas o radu. mohol sa maly vyhadzat po polievke v ktorej bol pastrnak? Do vtedy sme mali relativne licka v poriadku, ale zda sa mi, ze od kedy zjedol tu polievku tak koniec. Alebo je problem v tom, ze som mu nenatrela kremom tvar cca 2 - 3 dni ako sme sli von ? Dakujem.

baca
1. mar 2012

Ahoj holky,

moje dcera má takový slabší AE, pořád se jí někde dělají suchá místa, občas více zčervenají, ale většinou jsou světlejší. Může se s exemem do bazénu? Myslím do normálního dospěláckého chlorovaného. Ještě jsem s dětma nikdy nebyli plavat a přijde mi to škoda, jen mám obavy, aby jí to neublížilo.

luthien.k
1. mar 2012

@lucinenka001 může být to i to, vysaď pastiňák, začni mazat a uvidíš 🙂

@baca, atopikovi se nemají zakazovat činnosti, co reálně nevadí, takže já bych to prubla, po koupání pořádně osprchovat a ihned ošetřit emolientem (prostě tím, co používáte). A uvidíš 😉

baca
1. mar 2012

@luthien.k Teď ji mažu modrou indulonou. Na kožní teprve jdem. Zhoršilo se jí to totiž až v poslední době.