Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

korcek
23. mar 2012

Ahoj mate niekto skusenosti s protopic mastou???

lojzina
23. mar 2012

@korcek ahoj,my ji dostali loni,ale nepouzili,resp.pouziliale absolutne zadnej vysledek,takze letela....

korcek
23. mar 2012

Ahoj @lojina no ja prave tiez neviem ci ju mam pouzit !!!:(

lelask
23. mar 2012

@martinka1981 ako ste teda na tom s exemom teraz? Prisla si na alergen??

@helulicek mne povedal ujo bylinkar 😕 , ze na exem je najlepsie oblecenie z lanu. Neviem ci to niekto skusal, @martinka1981 tu uz raz davala stranku, kde sa to da zohnat.
@luthien.k ma ss tym skusenosti?

luthien.k
23. mar 2012

@lelask len je přírodní, ale zkušenosti s tím nemám, třeba vyzkoušet 🙂

@korcek, psala jsem Ti do jiné diskuze, ale co se týče imunomodulancií, tak za mě dítěti v žádném případě, není u nich vyloučené, že způsobují rakovinu, americká FDA vydala prohlášení, kde na to upozorňují a pro děti do dvou let nedoporučují vůbec a pro ostatní jen v těch opravdu nejnutnějších případech, když selžou všechny možnosti včetně léčby kortikoidy. Podle mého náhoru je vždy jiná cesta než Protopic, Elidel...

luthien.k
23. mar 2012

@lelask jinak jak jsi psala do mailu, to jsi udělal moc dobře s tou genc. 😉

zuzka80
23. mar 2012

Poraďte nám prosím aj nejaký krém na opaľovanie na leto. 😅 Mali sme daylong, to bola katastrofa, aj vichy to už bolo lepšie.

luthien.k
23. mar 2012

@zuzka80 Avéne bílá řada (nejlepší, ale barví, je to trochu jako makeup), Eucerin, Bioderma...

lelask
23. mar 2012

@luthien.k dakujem, nastastie mame tricko s fialovym dalmatinom, tak sa jej to aj celkom na tych nozkach paci 😅 . Chystame sa akurat spat a trosku si uz sucha pod kolenami, mozem jej to natret eucerinom?
Mohlo tu reakciu sposobit slnko?

martinka1981
23. mar 2012

@lelask neprišla 😀 ale same sa to začalo zlepšovať.
Teraz sme mali dobre obdobie,skoro bez exemu ,alebo len male ložisko/ložiska.
Ale ako tak sledujem malú,začina sa to znova zhoršovať a pribudať nove ložiska.Od zajtra zas začina mať dietu bez BKM lebo teraz mala každy den niečo mliečne ,ale je aj usoplena tak neviem.
vyskušam a uvidim 😖
A vy ako??

lelask
23. mar 2012

@martinka1981 stale sa strieda lepsie s horsim obdobim, ale je to stale tam. Teraz testujeme psenicu. Dufam,ze sa jej uz ulavi.

luthien.k
23. mar 2012

@martinka1981 ahojky, no jo, rýma, to je vždycky časté zhoršení, no však to znáš 😉

@lelask, viz IP.

martinka1981
23. mar 2012

@lelask prajem nech sa to už spravi,viem o čom to je ☹

@luthien.k len nadcha je pomaly preč ale ložiska pribudaju 😖 tak tipujem to zas na BKM,som davala teraz často 😖 nič ine nove nemala...

zuzka80
23. mar 2012

@luthien.k Ďakujem skúsime tento rok asi eucerin alebo avéne, bioderma malej nerobí dobre...

xmalij
23. mar 2012

@martinka1981 ahoj, tak ty nase Viktorky, uz delsi dobu sleduju, ze maji prubeh jako pres kopirak... 😕

xmalij
23. mar 2012

@zuzka80 mame od lonska Avene, jak pise Kata, barvi a je tuhy, malou dost vysusoval, ale tomu asi diky filtrum nezabranis. Stridala jsem ho s Linolou sun, kdyz mi vadilo to spineni a roztirani a ted nove jsem vzala Eucerin. Az doma jsem z letaku zjistila, ze Eucerin ma i radu pro lidi se sklonem k alergii (slunecni), ale neni to vylozene KIDS, kazdopadne v letaku vychvaluji vsechny ty filtry obsazene.

martinka1981
24. mar 2012

@xmalij ahoj,no je to zaujimave 😀 😝
ale je asi vela deti čo su na to podobne 😖
alebo žeby meno malo vplyv? 😉

helulicek
24. mar 2012

@martinka1981 ahojky, tak včera manžel sehnal A-dermu, Eucerin byl všude jen na objednání. A super!!! už po prvním namazání bylo znát zlepšení!! Dnes už to má krásně růžový, takže jsem šťastná jako blecha. Prostě ho dráždily ty předešlé krémy 😝 Ani nevíš jak se mi ulevilo 😀 Vím, vyhraný nemám, ale alespoň to nemá tak hnusně červený a nesvědí ho to. Takže moc díky za tip 😉
A zjistila jsi nakonec naco je Viki alergická?? Je to hrozný, když takový mimča musí trpět ☹ Já mám podezření na BKM, páč já jsem mlíkomil 😀 a malej trpěl od narození na vyrážku... tak uvidím, jestli tipuju správně...

helulicek
24. mar 2012

@lelask díky za tip, uvidím jakej ten exémek bude a jestli ho bude dráždit oblečení který není ze 100% bavlny...ale zkusím něco pohledat i tak 😉

xmalij
24. mar 2012

@martinka1981 to mas pravdu, ta zima dela svoje (u nas kazdy zub a nachlazeni, ale krute na to reaguje), ted uz bude lip vsem 🙂!

blankarybka
24. mar 2012

@xmalij
@luthien.k holky, díky za názor 😉 Opět nestíhám, ale až bude víc času, slíbila jsem si, že se stránkami o čínské medicíně prolouskám...
Přema je teď stabilizovaný, ikdyž pořád rostou zoubky, tak snad to vydrží 🙂
A díky taky za tipy na opalovací krémy. Mějte se, B.

martinka1981
25. mar 2012

@xmalij však dufajme.
Viki včera nemala nič mliečne a večer bola tak či tak bodkovana 😖 bruško mala vyhadzane ale vyražky boli telovej farby 😕 a inak ostatne ložiska červenkaste 😖
žeby zuby??
Nam tušim robia šarapatu ked rastu a ešte ich neni vidno 😝 potom je to ok.
Tak som zvedava čo z tohto bude 🙄

martinka1981
25. mar 2012

@helulicek ahoj,tak my sme na radu luthien.k a kam.zyk vynechali tiež mlieko a všetky alergeny a pomaly testovali každe potravinu.niekedy som mala pocit že reaguje na všetko. Ale potom sa to neako utriaslo a pomaly sa to zlepšovalo.
Po Novom roku sme skusili aj BKM zaviesť a dobre. len vajce zatial nemože z toho sa hned vyhadže,to jej vyšlo aj krvnych testoch.
Veru je to hrozne,vieš aka som bola bezradna a nešťastna že jej neviem pomôcť?? A ked prišla dg atopicky exem tak som mala dosť,hrozne som sa toho bala ☹ 😔
ale našťastie su tu kočky čo vela vedia a poradia a pomožu 😉
takže dnes si vieme poradiť aj s tym.
Čo sa mlieka tyka zvykneš si aj bez neho,ja držim teraz taku detox.kuru a do kavy si davam sojove a už som si zvykla,ked som si dala normalne mlieko už mi to ani nechutilo 😀
ale tak ty nemožeš ani sojove ,lebo tam byva skrižena reakcia s normalnym mliekom.Ale to asi vieš.
Nam tiež robi dobre A derma,ale aj ten Eucerin.Ten mam rada aj na svojej tvari,ked sa umyjem strašne ma svrbi a mam červene flaky na tvari a krku a Eucerin to hned utiši to svrbenie.Ale len telove mlieko.Taky isty krem som si kupila na tvar a vobec to neni ono 😖 škoda že nerobia menšie to tel.mlieko 😝

No nič,padam lebo vela pišem 😀

xmalij
25. mar 2012

@martinka1981 urcite, nase Viki nema BKM, vejce a lepek uz 3. mesic a porad chvili dobry, chvili zly. Ale pozoruju, ze jakmile zub nebo jen slaba ryma se objevi, tak vsechno je jinak...☹. Kez by to tak bylo a nehral v tom roli jiny nez potravinovy alergen. Na odbery jdeme az v kvetnu. Tak se drzte🙂!

lojzina
25. mar 2012

ahojte...dlouho jsem tu nebyla....jak valcite?u nas s ekzemem stejny,myslim Marian,Sebik byl cistej ovsem do okamziku nez sme sli na MMR 😅 😒 😒 😒

beram
25. mar 2012

ahoj holky, dostala jsem tip na tuto diskusi, snad nevadí, že nemám kojence, ale 4letého syna. Před rokem se mu rozjela ABKM a intolerance laktozy. Jak to tak vypadá, tak už to bude trvale. K tomu se v létě přidal ekzém - na nohou a rukou. Mazala jsem (a mažu ho stále) Biodermou, po vysazení mléčné bílkoviny a laktozy, ekzem do zimy úplně zmizel. Jenže se mu začal nově dělat okolo pusy a očí. A teď je to zhruba 10 dní, co ho má fakt fest. Doknce jsem ho 2x po sobě musela namazat Locoidem (ten mám pro sebe a vím, že mi alergolog říkal, ať ho používám velmi výjimečně), ale on už to měl fakt hrozné. Jediné plus je, že ho ekzém nikdy nesvědil a nesvědí, takže on ani neví, že něco má, jen to teď zrovna vypadá dost strašně. Jenže mě vůbec nenapadá, na co by mohl takto reagovat. Myslíte, že se mu potravinová alergie rozšířila nebo takto může reagovat i na inhalační alergen?? Nekašle, nemá rýmu, celkově je zdravý. Nemáte někdo, prosím, zkušenost co by to mohlo být a jak na to? Locoid už fakt potřetí použít nechci, ale po 4 dnech klidu už se zase zhoršuje. Předem moc díky!

karamel
25. mar 2012

@filiatko kde sa to da prosim ta kupit to kozie mlieko?

xmalij
25. mar 2012

@beram Ahoj, Luthien ti urcite poradi, ma slusny prehled a zkusenosti. Nam se ekzem taky pridal do obliceje, resp. kolem oci nejvic, jednou za cas opuchla jako kdyz ji oparis...ale taky az po case a prave Katka rikala, ze uz ma dcera vek na inhalacni alergeny. Ted radi jarni pyly jako cerna ruka, ale to by mel asi rymu, vid? Locoid bacha na to, nic tim nevyresis, ba naopak 😢.

vv88
25. mar 2012

Ahojte, mala som atopicky ekzem prakticky od narodenia do dvadsiatky, na dost velkej ploche tela, jar, jesen zima, hospitalizacie, liecenia, kotrikoidy, v puberte sa to sice trochu zmiernilo, no zato sa prednostne lokalizoval na tvari a dekolte, no radost velka. Pri mojej poslednej recidive bola akurat v mode tzv. delena strava, vyskusala som to, a po dvoch tyzdnoch som mala uplne cistu plet, nechcelo sa mi verit. Neviem, ci to bola len nahoda, lebo uz sa mi viac ekzem nevratil a tiez neviem, ci niekomu moja rada pomoze, kedze u malych babatiek sa takyto typ stravovania zrejme neda aplikovat, no mozno by to stalo za pokus u vacsich deti. Drzim palce vsetkym.

luthien.k
26. mar 2012

@beram ahoj, a jste sledovaní na alergologii? Tam to určitě chce testy na inhalační alergeny v tomto věku, ona se bohužel inhalační alergie nemusí projevit alergickou rýmou, ale klidně takto.

V něčem skryté mléko nemohl mít, nějaká sladkost, nějaké kozí, ovčí, sójové...?

Někdy se stává, že naskočí alergie i na nějakou jinou potravinu, u mého syna se to taky stalo plíživě, tam tedy naskakovala ložiska pomalu, postupně a jen pro příklad - zmizela a dlouhodobě se drží OK až po vyřazení pšenice, mrkve a banánů, což vše běžně konzumoval a naskočení alergie jsem si ani já prostě nevšimla.

Když bych měla fotky, nejlépe do mailu, můžu navrhnout i alternativu mazání bez kortikoidů.