• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

21. januára 2017 
Dakujem :slight_smile:
2. apr 2012 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@korcek My máme Laktobacílky baby (Infant dophilus) od Swissu, jsou to kapsle, jejichž práškový obsah se rozmíchá v trošce odstříkanýho mateřskýho mlíka (nebo UM). Plus já beru dospěláckou verzi.
2. apr 2012 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@korcek a jak je dítě staré? Kojíš?
2. apr 2012 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vikazv hormonální mast naprosto ne, tu já radím používat jen ve výjimečných případech, kdy je potřeba rychle dostat situaci pod kontrolu, třeba když je v ekzému masivní infekce. PO Zinc celkem vysušuje, pokud nemá vyrážky červené, nahradila bych ho Atodermem PP od stejného výrobce.
2. apr 2012 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem, ved to pouzivame uz od narodenia Atoderm PP....prisli sme od pediatricky a ta nam povedalla, ze netreba robit testy na lepok a ani na bkm, ze nema na to priznaky,,,ze ekzem by bol v horsej forme....povedlala, ze to treba premastovat...dala nam vzorky kremov od Babe...ze nie zinkovou mastou, ze ta vysusuje....a povedala, ze je to atopicky , ze ten sa prejavuje na laktoch,,,,tak sme z toho nestastni obaja s manzelom....na to pranie vyskusam tie mydlove vlocky od Bupi, moze byt????a k tomu mam pridat aj sodu na pranie?...
2. apr 2012 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vikazv já osobně bych problém kůže neřešila s pediatrem, ale s kožním lékařem, když už. Jinak já si také spíš myslím, že o potravinovou alergii jít nemusí, ale vždy jsem toho názoru to otestovat - ne testy z krve - ale hypalergenním režimem. PO Zinc jsem také nedoporučila viz výše :slight_smile:
Neznám složení těch mýdlových vloček, zda tam není parfém atd....
2. apr 2012 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k ved pojdem ku koznej vo stvrtok....len teraz pozeram na ten laket a ma to uz osmy den a ma to cervensie...natierala som to bioderma POzinc, a nepomohlo to....nemam pocit, ze by to stacilo premastit...uz rozmyslam ci jej nedam na to tu hormonalnu mast Aflodermi...
2. apr 2012 o 16:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vikazv co je červené, nepotřebuje promastit, ale hydratovat a léčit, také zkonrolovat (odborným okem a nejlépe stěrem u kožního), zda není infekce. Kortikoidy neléčí, pouze zatlačují zánět pod kůži.
2. apr 2012 o 16:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k aha, tak co mam a to vlasten dat?....az vo stvrtok ideme ku koznej,hmm
2. apr 2012 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nas drobec mal uple katastrofalny atopicky exem uz ked mal 5 tyzdnov. kozna v ziline mu dala kortikoidy, expicial a kadeco a som to skusila vsetko na sebe (lebo som atopik) a sa mi objavil exem praveze z toho, hoci som nemala prejavy. malemu som nieco skusila na kúsku koze a vyrazne mu koza po tych veciach opuchala a svrbelo ho to (bez kremov ho to nesvrbelo tak ani zdaleka). som mu to odmietla davat a ani na kontrolu som tam viac nesla. isli sme na kozne do ruzomberka. ibaze kym sme sa tam dostali, tak uz sa mu zacal exem zlepsovat a to z byliniek: hoci ich kozni zakazuju.
totiz ked som bola ja mala tak mama skusala vselico a toto jedine pomohlo, ked sme boli u bylinkarky...: napisem recept: 1 lyzicka rebricka obycajneho, 1 lyzicka orechovych listov, 1 lyzicka salvie a jedna lyzicka dubovej kory: varit vo vode (5-10 litrov) desat minut, zliat a kupat babo alebo dieta, alebo si prikladat namocenu handricku 1x denne 3mesiace. potom ist k moru (jadranskemu) na dva tyzdne v lete a najskor o rok zopakovat. skor sa nam to zarucene nikdy neobjavilo. mne to vydrzi min 5 rokov bez prejavov po tych bylinkach a drobec zacina mat zase bodky na lickach: je tomu rok co cme skoncili s trojmesacnou kurou. nepouziva vobec ziadne kozmetiky: len detske mydlo na ritku a raz za mesiac aj na cele telo a nicim ho nenatieram: ani cisty lekarensky olivovy olej nebol neskodny. sem tam dostal stipku cistej vazeliny na licka do velkych mrazov. na opalovanie sme otestovali hadam uplne vsetko pre atopikov a ani sa mi nechcelo verit, ze sa nieco naslo: La roche-posay anthelios 50+ .
este sa vratim k tomu ruzomberku: tam nam na koznom doktor nedal vobec nic, povedal, zeby mu to len zbytocne uskodilo, ked sa mu to zlepsuje a velmi zkritizoval liecbu, co nam bola nasadena v ziline. ze taky maly nema co mat ani expicial (urea) ani kortikoidy.
2. apr 2012 o 17:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este napisem trosku:
ked bolo na zaciatku malo mliecka, tak mu velmi skodil nutrilon ha. ine mlieka sme neskusali, lebo kamoska vravla, ze oni skusali a ze tento nutrilon skodil najmenej. robila som vsetko pre to, aby ho nemusel pit a koji sa este teraz a ani ho neidem odstavovat, kym sa da. lebo co by som mu dala jest, ked skoro vsetko je dnes nezdrave :slight_smile: . niezeby som nenavarila, ale toho zje trochu a hned pyta cici. este sa ho snazime natlacit jedlom a potom dostane co pyta.
2. apr 2012 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
písala som tu min.týždeň,že dcére zistili atopický ekzém.na kožnom nám dala nejakú robenú mastičku v lekárni.názov ani netuším,pretože na krabičke nie je napísaný :confounded: potieram jej to 2x denne.je to už lepšie,ale stále to ešte má.je to už menej červené,skor také ružové a už si to chvalabohu ani neškrabe.chcem sa opýtať ako dlho trvá ,kým sa to úplne ,,stratí,,?od min.týždňa - od štvrtka - som jej vysadila aj kravské mlieko a jogurty.či to nemá náhodou aj z toho.syn je alergik na KM a vajce,tak či náhodou nie je aj ona.Testy jej síce robili,ale min.rok a nezistili nič.

AKo dlho jej nemám dávať KM a jogurty,aby som zistili po opätovnom nasadení,či má ten ekzém z toho?a ešte sa chcem opýtať...písalo sa tu,že testy sa nerobia z krvi.ako sa to testuje?lebo nám robili len z krvi-aj synovi aj dcére.
2. apr 2012 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, ja som mala ekzem v tehotenstve a lekarka mi povedala, ze sa jedna o atopicky, a ze mi na to moze dat kortikoidy. Viem, ze tie v tehotenstve skodia, a tak som odmietla. Myslela som, ze to vydrzim, ale mala som to na tvari a bolo to stale horsie. Nakoniec som na doporucenie sestry navstivila homeopaticku, a ta mi pomohla. Do 3 tyzdnov som bola ako princezna :slight_smile: .Vravela, ze je to prejav toho, ze moje telo bojuje proti plodu - maju inu krvnu skupinu. Skuste sa poradit s lekarkou, ktora sa zaujima o homeopatiu - nie je lahke najst cloveka, ktory to vie. Ta moja dokonca robi aj testy na potraviny - kazdy clovek ma inu znasanlivost - napr. mliecne produkty, .. U mojich deti som zatial ziadne lieky nepotrebovala, ani nurofen :slight_smile: . Tuk tuk tuk na drevo.
2. apr 2012 o 23:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k Ahoj, nerada otravuju takhle brzo, ale furt bojujem s tou bakterií :unamused: Pod kolínky už to má lepší a ten zátylek mu po té genciáně zrůžověl, ale udělaly se mu další červené pupínky na břiše. A to už máme dnes 7. den 3 kapky Citrovitalu v mlíku :frowning2:
Nechápu, proč se mu to stále vrací... myslíš, že bych měla ke kožnímu, aby mrknul, popř. nasadil ATB ?
3. apr 2012 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
... pořád přemýšlím, že vyzkouším tu čínskou medicínu :confused: A taky jsem slyšela samou chválu na čisté aloe... máte někdo zkušenost??
3. apr 2012 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blankarybka ahoj, nedavno me zastavil pan v Country life, zamestnanec a kdyz videl co mam v kosiku, tak se vyptaval co a jak....pak mi pel basne na Aloe, ze detem dost pomaha jednak na ekzem, ale i na nachlazeni a bezny nemoci, daval mi na sebe kontakt, ze s tim i obchoduje. Ja bych se ale bala, kdyz nemame jiste co nam to vlastne zpusobuje a reaguje pomalu uz jak se vyspi, to radsi toho cinana vyzkouset.
3. apr 2012 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k zdravim, dakujem za odpoved a na tu hydrataciu by ste mi co doporucili?....
3. apr 2012 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@xmalij Moje kamarádka pila rok aloe a ekzem je fuč a její přítel - těžký alergik a taky tak - po roce bez potíží :wink:
Je to asi individuální, jako všechno, ale dokud nic nezkusíme, tak se nic nedozvíme, že? :wink:
3. apr 2012 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievcata, tak nam sa ekzem zase trochu zhorsil. na lickach. doktorka nam predpisala fucidin. mate s tym niekto skusenosti? dakujem
3. apr 2012 o 11:46  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@modrofuzik11 je to len fucidin či fucidin H ??
3. apr 2012 o 11:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
iba fucidin
3. apr 2012 o 11:49  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@xmalij ahoj,ako sa mate?
My dobre,Viki takmer čista :dizzy_face:
a papa aj mliečne vyrobky a ok.
Takže to zhoršenie čo mala minule bolo zrejme sposobene ešte chorobou aj ked odznievajucou :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
3. apr 2012 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@modrofuzik11 tak to je antibioticka masť/krem a dala vam ho preto že mate exem asi infikovany.Takže možeš použiť :wink:
3. apr 2012 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem velmi pekne :slight_smile:
3. apr 2012 o 11:53  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
3. apr 2012 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blankarybka
@xmalij my aloi vyzkouseli,okamzite mu to zcervenalo,katastrofa :confounded:
3. apr 2012 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka1981 Ahoj, stridave oblacno :slight_smile:. Ted zrovna nic moc, dost se Viki drbe a zhorsuje to, pritom na oko je jen vic sucha. Jeste nedavno byla skoro cista, zacli jsme testovat psenici s Katou a do toho zrejme dalsi spicak na obzoru, tak nic, cekame.
To je super, kdyz je videt takovy zlepseni u vasi Viki, nemoci si vybiraji svoji dan a u nasich deti to bude asi nejvic videt na tom ekzemu. V cervnu jedeme k mori, tak se tesim, ze spojime prijemne s uzitecnym :sunglasses:.
Tak jen tak dal..drzim palce :grinning:.
3. apr 2012 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lojzina
@ blankarybka
my kontaktne na zada, kdyz byla v podezreni matrace, ktera ji obsahuje...dovezli jsme novou a po rozbaleni dost natekla a zrudla, po par dnech ale dobry a ani na Aloi neragovala...vnitrne to je ale asi jiny kafe. Ja nevim, me nakopava a smrdi jen ten napoj co se bezne prodava :confounded:.
3. apr 2012 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lojzina jo pockej, to se natira? Aha, ja myslela, ze se pije... :grinning:.
3. apr 2012 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@xmalij :grinning: i natira i pije-mmch mlada ten napoj miluje :rolling_eyes: :grinning: ...no ja s ni natrela M.ekzem,jen tak zkusmo kdyz byl batole,sem nevedela a natrela hned primo ekzem,reakce hrozna,od te doby jsem to nezkousela...
3. apr 2012 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok