Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

korcek
2. apr 2012

Dakujem 🙂

katyxq
2. apr 2012

@korcek My máme Laktobacílky baby (Infant dophilus) od Swissu, jsou to kapsle, jejichž práškový obsah se rozmíchá v trošce odstříkanýho mateřskýho mlíka (nebo UM). Plus já beru dospěláckou verzi.

luthien.k
2. apr 2012

@korcek a jak je dítě staré? Kojíš?

luthien.k
2. apr 2012

@vikazv hormonální mast naprosto ne, tu já radím používat jen ve výjimečných případech, kdy je potřeba rychle dostat situaci pod kontrolu, třeba když je v ekzému masivní infekce. PO Zinc celkem vysušuje, pokud nemá vyrážky červené, nahradila bych ho Atodermem PP od stejného výrobce.

vikazv
2. apr 2012

dakujem, ved to pouzivame uz od narodenia Atoderm PP....prisli sme od pediatricky a ta nam povedalla, ze netreba robit testy na lepok a ani na bkm, ze nema na to priznaky,,,ze ekzem by bol v horsej forme....povedlala, ze to treba premastovat...dala nam vzorky kremov od Babe...ze nie zinkovou mastou, ze ta vysusuje....a povedala, ze je to atopicky , ze ten sa prejavuje na laktoch,,,,tak sme z toho nestastni obaja s manzelom....na to pranie vyskusam tie mydlove vlocky od Bupi, moze byt????a k tomu mam pridat aj sodu na pranie?...

luthien.k
2. apr 2012

@vikazv já osobně bych problém kůže neřešila s pediatrem, ale s kožním lékařem, když už. Jinak já si také spíš myslím, že o potravinovou alergii jít nemusí, ale vždy jsem toho názoru to otestovat - ne testy z krve - ale hypalergenním režimem. PO Zinc jsem také nedoporučila viz výše 🙂
Neznám složení těch mýdlových vloček, zda tam není parfém atd....

vikazv
2. apr 2012

@luthien.k ved pojdem ku koznej vo stvrtok....len teraz pozeram na ten laket a ma to uz osmy den a ma to cervensie...natierala som to bioderma POzinc, a nepomohlo to....nemam pocit, ze by to stacilo premastit...uz rozmyslam ci jej nedam na to tu hormonalnu mast Aflodermi...

luthien.k
2. apr 2012

@vikazv co je červené, nepotřebuje promastit, ale hydratovat a léčit, také zkonrolovat (odborným okem a nejlépe stěrem u kožního), zda není infekce. Kortikoidy neléčí, pouze zatlačují zánět pod kůži.

vikazv
2. apr 2012

@luthien.k aha, tak co mam a to vlasten dat?....az vo stvrtok ideme ku koznej,hmm

ddd1010
2. apr 2012

nas drobec mal uple katastrofalny atopicky exem uz ked mal 5 tyzdnov. kozna v ziline mu dala kortikoidy, expicial a kadeco a som to skusila vsetko na sebe (lebo som atopik) a sa mi objavil exem praveze z toho, hoci som nemala prejavy. malemu som nieco skusila na kúsku koze a vyrazne mu koza po tych veciach opuchala a svrbelo ho to (bez kremov ho to nesvrbelo tak ani zdaleka). som mu to odmietla davat a ani na kontrolu som tam viac nesla. isli sme na kozne do ruzomberka. ibaze kym sme sa tam dostali, tak uz sa mu zacal exem zlepsovat a to z byliniek: hoci ich kozni zakazuju.
totiz ked som bola ja mala tak mama skusala vselico a toto jedine pomohlo, ked sme boli u bylinkarky...: napisem recept: 1 lyzicka rebricka obycajneho, 1 lyzicka orechovych listov, 1 lyzicka salvie a jedna lyzicka dubovej kory: varit vo vode (5-10 litrov) desat minut, zliat a kupat babo alebo dieta, alebo si prikladat namocenu handricku 1x denne 3mesiace. potom ist k moru (jadranskemu) na dva tyzdne v lete a najskor o rok zopakovat. skor sa nam to zarucene nikdy neobjavilo. mne to vydrzi min 5 rokov bez prejavov po tych bylinkach a drobec zacina mat zase bodky na lickach: je tomu rok co cme skoncili s trojmesacnou kurou. nepouziva vobec ziadne kozmetiky: len detske mydlo na ritku a raz za mesiac aj na cele telo a nicim ho nenatieram: ani cisty lekarensky olivovy olej nebol neskodny. sem tam dostal stipku cistej vazeliny na licka do velkych mrazov. na opalovanie sme otestovali hadam uplne vsetko pre atopikov a ani sa mi nechcelo verit, ze sa nieco naslo: La roche-posay anthelios 50+ .
este sa vratim k tomu ruzomberku: tam nam na koznom doktor nedal vobec nic, povedal, zeby mu to len zbytocne uskodilo, ked sa mu to zlepsuje a velmi zkritizoval liecbu, co nam bola nasadena v ziline. ze taky maly nema co mat ani expicial (urea) ani kortikoidy.

ddd1010
2. apr 2012

este napisem trosku:
ked bolo na zaciatku malo mliecka, tak mu velmi skodil nutrilon ha. ine mlieka sme neskusali, lebo kamoska vravla, ze oni skusali a ze tento nutrilon skodil najmenej. robila som vsetko pre to, aby ho nemusel pit a koji sa este teraz a ani ho neidem odstavovat, kym sa da. lebo co by som mu dala jest, ked skoro vsetko je dnes nezdrave 🙂 . niezeby som nenavarila, ale toho zje trochu a hned pyta cici. este sa ho snazime natlacit jedlom a potom dostane co pyta.

terina25
2. apr 2012

písala som tu min.týždeň,že dcére zistili atopický ekzém.na kožnom nám dala nejakú robenú mastičku v lekárni.názov ani netuším,pretože na krabičke nie je napísaný 😖 potieram jej to 2x denne.je to už lepšie,ale stále to ešte má.je to už menej červené,skor také ružové a už si to chvalabohu ani neškrabe.chcem sa opýtať ako dlho trvá ,kým sa to úplne ,,stratí,,?od min.týždňa - od štvrtka - som jej vysadila aj kravské mlieko a jogurty.či to nemá náhodou aj z toho.syn je alergik na KM a vajce,tak či náhodou nie je aj ona.Testy jej síce robili,ale min.rok a nezistili nič.

AKo dlho jej nemám dávať KM a jogurty,aby som zistili po opätovnom nasadení,či má ten ekzém z toho?a ešte sa chcem opýtať...písalo sa tu,že testy sa nerobia z krvi.ako sa to testuje?lebo nám robili len z krvi-aj synovi aj dcére.

veruneckaz
2. apr 2012

Ahojte, ja som mala ekzem v tehotenstve a lekarka mi povedala, ze sa jedna o atopicky, a ze mi na to moze dat kortikoidy. Viem, ze tie v tehotenstve skodia, a tak som odmietla. Myslela som, ze to vydrzim, ale mala som to na tvari a bolo to stale horsie. Nakoniec som na doporucenie sestry navstivila homeopaticku, a ta mi pomohla. Do 3 tyzdnov som bola ako princezna 🙂 .Vravela, ze je to prejav toho, ze moje telo bojuje proti plodu - maju inu krvnu skupinu. Skuste sa poradit s lekarkou, ktora sa zaujima o homeopatiu - nie je lahke najst cloveka, ktory to vie. Ta moja dokonca robi aj testy na potraviny - kazdy clovek ma inu znasanlivost - napr. mliecne produkty, .. U mojich deti som zatial ziadne lieky nepotrebovala, ani nurofen 🙂 . Tuk tuk tuk na drevo.

blankarybka
3. apr 2012

@luthien.k Ahoj, nerada otravuju takhle brzo, ale furt bojujem s tou bakterií 😒 Pod kolínky už to má lepší a ten zátylek mu po té genciáně zrůžověl, ale udělaly se mu další červené pupínky na břiše. A to už máme dnes 7. den 3 kapky Citrovitalu v mlíku ☹
Nechápu, proč se mu to stále vrací... myslíš, že bych měla ke kožnímu, aby mrknul, popř. nasadil ATB ?

blankarybka
3. apr 2012

... pořád přemýšlím, že vyzkouším tu čínskou medicínu 😕 A taky jsem slyšela samou chválu na čisté aloe... máte někdo zkušenost??

xmalij
3. apr 2012

@blankarybka ahoj, nedavno me zastavil pan v Country life, zamestnanec a kdyz videl co mam v kosiku, tak se vyptaval co a jak....pak mi pel basne na Aloe, ze detem dost pomaha jednak na ekzem, ale i na nachlazeni a bezny nemoci, daval mi na sebe kontakt, ze s tim i obchoduje. Ja bych se ale bala, kdyz nemame jiste co nam to vlastne zpusobuje a reaguje pomalu uz jak se vyspi, to radsi toho cinana vyzkouset.

vikazv
3. apr 2012

@luthien.k zdravim, dakujem za odpoved a na tu hydrataciu by ste mi co doporucili?....

blankarybka
3. apr 2012

@xmalij Moje kamarádka pila rok aloe a ekzem je fuč a její přítel - těžký alergik a taky tak - po roce bez potíží 😉
Je to asi individuální, jako všechno, ale dokud nic nezkusíme, tak se nic nedozvíme, že? 😉

modrofuzik11
3. apr 2012

ahojte dievcata, tak nam sa ekzem zase trochu zhorsil. na lickach. doktorka nam predpisala fucidin. mate s tym niekto skusenosti? dakujem

martinka1981
3. apr 2012

@modrofuzik11 je to len fucidin či fucidin H ??

modrofuzik11
3. apr 2012

iba fucidin

martinka1981
3. apr 2012

@xmalij ahoj,ako sa mate?
My dobre,Viki takmer čista 😵
a papa aj mliečne vyrobky a ok.
Takže to zhoršenie čo mala minule bolo zrejme sposobene ešte chorobou aj ked odznievajucou 😝 😉

martinka1981
3. apr 2012

@modrofuzik11 tak to je antibioticka masť/krem a dala vam ho preto že mate exem asi infikovany.Takže možeš použiť 😉

modrofuzik11
3. apr 2012

dakujem velmi pekne 🙂

martinka1981
3. apr 2012

@modrofuzik11 neni začo 😉

lojzina
3. apr 2012

@blankarybka
@xmalij my aloi vyzkouseli,okamzite mu to zcervenalo,katastrofa 😖

xmalij
3. apr 2012

@martinka1981 Ahoj, stridave oblacno 🙂. Ted zrovna nic moc, dost se Viki drbe a zhorsuje to, pritom na oko je jen vic sucha. Jeste nedavno byla skoro cista, zacli jsme testovat psenici s Katou a do toho zrejme dalsi spicak na obzoru, tak nic, cekame.
To je super, kdyz je videt takovy zlepseni u vasi Viki, nemoci si vybiraji svoji dan a u nasich deti to bude asi nejvic videt na tom ekzemu. V cervnu jedeme k mori, tak se tesim, ze spojime prijemne s uzitecnym 😎.
Tak jen tak dal..drzim palce 😀.

xmalij
3. apr 2012

@lojzina
@ blankarybka
my kontaktne na zada, kdyz byla v podezreni matrace, ktera ji obsahuje...dovezli jsme novou a po rozbaleni dost natekla a zrudla, po par dnech ale dobry a ani na Aloi neragovala...vnitrne to je ale asi jiny kafe. Ja nevim, me nakopava a smrdi jen ten napoj co se bezne prodava 😖.

xmalij
3. apr 2012

@lojzina jo pockej, to se natira? Aha, ja myslela, ze se pije... 😀.

lojzina
3. apr 2012

@xmalij 😀 i natira i pije-mmch mlada ten napoj miluje 🙄 😀 ...no ja s ni natrela M.ekzem,jen tak zkusmo kdyz byl batole,sem nevedela a natrela hned primo ekzem,reakce hrozna,od te doby jsem to nezkousela...