Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
4. apr 2012

@terina25 je dobré alespoň po koupání natřít emoliečním krémem nebo mlékem (zde stokrát zmiňovaná Biderma, A-Derma atd.).
Jinak ten Protopic byl opravdu hodně mimo mísu, ach jo 😖

xmalij
4. apr 2012

@zuzuzuzu7 to je teda fakt zahada...

janulazabka
4. apr 2012

a ked to tu citam, ze prototpic avsetko co napise kozny je pomaly skodlive, tak mam taky pocit, ze ta indulona nic nepokazi-a sranda je i to, ze mnzostvo kozmetiky vylucne pre atopikov a atopicku kozu skor drazdia, tak neviem uz comu verit!

luthien.k
4. apr 2012

@janulazabka mít správné informace, to je dneska základ 😉 A atopickou kůži může dráždit úplně vše včetně vody, je to o testování, co sedne lépe a co hůře, ale v rámci správného TYPU kosmetického přípravku (zda mastné, hydratačí, vysušující, protizánětlivé atd.)

xmalij
4. apr 2012

@janulazabka asi nedrazdi vylozene, ale musis sama najit co ti vyhovuje...neni univerzalni krem na jeden ekzem, ale na ruzny druhy a pak co clovek to unikat 😉. V lekarne nebo u vyrobce sezenes vzorecky, at nemusis kupovat obr baleni.

janulazabka
4. apr 2012

@xmalij ja som uz minula za ten rok tolko peniazkov na ten nas ekzem, ze ma to uz nabavi skusat dlaej...a vsetko nas skor rozdrazdilo..tak isto uz neviem comu mam verit...a este k tomu toto, ze karcinogenne a zdraviu nebezpecna a ja neviem co...elidel sme mali-chvilku zabreal, ale tiez nas skor vysusil. protopic som odmietla , A-derma ta nas stahovala a Bioderma atoderm po zink -tiez nic moc....to niekedy vidno hned po alikacii ako sa to na tej kozi sparava, a teraz mame konecne jemnucku , premastenu kozicku a kooonecne nam vidno aj nejkae zahybceky...lebo sme boli dost chrastavy, doskrabany, a dlho som nevidela take jemnucka a ciste zahyby...inak este ja ten Bepanthen je celkom fajn...niekedy lacnejsi vyrobok je omnoho prospesnejsi, nez tie drahe znacky neviem ako reklamovane...ale jasne ked pomahaju ionym poreco nie!

janulazabka
4. apr 2012

@luthien.k no to by ma zase nenapadlo na mokvave miesta, to nie...ved to by sa ani natriet nedalo

vikazv
4. apr 2012

@martinka1981 zdravim este by som sa rada opytala...malej sa na lakti vyhodil flak ekzemovy a premastujem jej ho uz asi tak 10den...trosku sa to zlepsilo, ale nie velmi....do akej doby by to malo zmiznut?...vdaka

zuzuzuzu7
4. apr 2012

@janulazabka my sme tiez pozuivali jednym casom indulonu...este ked mala nemala ekzem ...tak jedna pani doktorka nam poradila po narodeni, kupat v cistej vode a raz tyzdenne pretriet modrou indulonou...no potom sme nejako prestali...inak fakt ze nikdy nas nedrazdila a vlastne do tych 8 mesiacoch sme nepozivali na kozu nic....az potom ked sme mali ten ekzmeik na zapesticku....no vtedy nam jeden lekarnik povedal, ze len indulonu nieeeee!tak som sa jej potom bala...neviem preco...mzopnoze preto ze mala mala vtedy mokvavu fazu,ale on nam vtedy povedal, ze to nie je na ekzem a doporucil leciderm a A-dermu

zuzuzuzu7
4. apr 2012

@xmalij no to teda je...dnes sme cistucky!

xmalij
4. apr 2012

@zuzuzuzu7 tak aspon, ze tak 😉 ..ja byla dnes s malou zazadat o pas a asi minutu pred tim nez nas zavolali, tak se ji udelal na tvari flek. Mela predtim presnidavku, tak aspon tusim, vim, co ji z ovoce nesedlo...ale ze to mame pekne zdokumentovane!

luthien.k
4. apr 2012

@janulazabka i ostatní, co si neste jisti kosmetikou, mrkněte sem: http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan...

petyi1
4. apr 2012

Tak aj ja pridám svoju trošku k téme. Baby kortikoidove mastičky rýchlo zaberajú ale nič neriešia. Po týchto mastičkách sa exzém sice stratí no povysadení sa vrati. No a je na vás, či od malička budete svoje dietky dopovat kortikoidmi.

luthien.k
4. apr 2012

@petyi1 nějak nechápu, tady nikdo děti kortikoidy dopovat neradí...

zuzuzuzu7
4. apr 2012

@xmalij no ja som rada, ze sme teraz cisty a srnada je , ze jej ta skolka skor prospieva...nesledujem ju stale a papka tam aj take veci co som jej ja nikdy nedala...a super....zaujimave, ze?neveim mozno jej to len moj pocit,ale oan skor trpel;a ked nemohla...znie to divne,ale ..;))))a mozno uz sme isto tom lepsom veku;)

nooo, len aby ju potom spoznali ujovia colnici bez flaciku;)))

xmalij
4. apr 2012

@petyi1 nechapu co tim myslis, dopovat deti kortikoidama by moc nepasovalo k nazvu tematu a tomu co tady resime celou dobu...

petyi1
4. apr 2012

Kortikoid pre informaciu je STEROIDNÝ hormóm.... preto ta poznamka o dopovaní.... ☹

xmalij
4. apr 2012

@petyi1 ano, uz z nazvu "kortikosteroid" to vyplyva...ale nikdo ho tu nedoporucuje, tak to je mimo tema

luthien.k
4. apr 2012

@zuzuzuzu7 věkem se reakce na potraviny lepší 🙂 Naštěstí.

petyi1
4. apr 2012

Masti, krémy, emulzie a dalšie liekové formy používané v kožnonm lekarstve obsahujú často kortikoidy (kortikosteroidy). Su to umele pripravené hormony, svojim zložením podobné glukokortikoidom produkovaných kôrou nadobličiek. Majú protizápalový, protialergický a protisvrbivý účinok a sou určené predovšetkým na liečbu akutného ekzému. Dlouhodobé používánie preparátov z tejto skupiny so sebou prinášá určité riziká. Lokálné lieky s obsahom kortikoidov by mali byť preto užívané len krátkodobo, pokial je to potrebné a len podla návodu lékara. Kortikoidy neliečia vlastné ochorenie, len tlmia jeho priebeh!

lojzina
4. apr 2012

@petyi1 to my tady vime 🙂

zuzuzuzu7
4. apr 2012

@petyi1 neviem ci si cital vobec tuto diskusiu a rady co tu davaju hlavne katka,...keby ano, tak by si vedel, ze sa tu praveze pouzivaniu kortikoidov kazdy chce vyhnut a preto skor radia alternativy , lepsie a samozrejme aj bezpecnejsie variacie...kazdy vie, ze kortikoid je k nicomu a ze probl;em neriesi a moze vlen uskodit!!tak ti len odporucujem len precitat celu alebo aspon cas tejto diskusie!!!!!

petyi1
4. apr 2012

Čítal a to čo som napísal bola len rada aby sa dlhodobejšieho uživania vyvarovali....

zuzuzuzu7
4. apr 2012

@luthien.k no ibaze sme zistili v piatok, ze sme alergicky na lieskovy oriesok...v skokke mali posypku na bychty z lieskovych orieskov....mala mala celu tvaricku vysypanu...aj ked som pre nu prisla...tak jedine toto uz vieme na isto...hm

zuzuzuzu7
4. apr 2012

@petyi1 takze necital...keby si cital, tak by si vedel, ze to tu nikto neradi davat a uz vobec nie dlhodobo!!!

martinka1981
4. apr 2012

@vikazv prepač ja dnes nemam sil odpovedať,snad niekto iny 😖 dnes mi zomrel najmladši brat tak sa na par dni odmlčim 😔
majte sa...

luthien.k
4. apr 2012

@zuzuzuzu7 no jo, a mívala je někdy předtím? Alergie na lískáče je často spjatá i s alergií na pyl břízy a na jablka a případně další ovoce (zkřížená alergie). Ale samozřejmě nemusí to tak být, jen pro info.

luthien.k
4. apr 2012

@petyi1 je to od Tebe hezké, ale myslím, že tu nenajdeš uživatelku (z těch častěji přispívajících), která by o tom nevěděla.

luthien.k
4. apr 2012

@martinka1981 Marti, viz IP 😔

zuzuzuzu7
4. apr 2012

@luthien.k no aspon raz mala v nejakom keksiku...ale inak moc liekovce sme asinejedli, vlasske orechy ano-tie jej nic nerobia....tak neviem...budeme sa teda vyhybat lieskovcom...uz skolke vedia, tak jej nebudu davat!....jablka papa kazdy den...ked bola mensia tak aj 4 zjedla v zahrade a nic!