Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

zuzuzuzu7
11. apr 2012

najlepsie ale tekute

lojzina
11. apr 2012

@zuzuzuzu7 s jinyma nemam zkusenost,bohuzel 😒

katyxq
11. apr 2012

@zuzuzuzu7 A co toto: http://www.bioobchod.cz/sonett-tekute-mydlo-na-... , ale to asi nespňuje podmínku levnjěší 😒.

zuzuzuzu7
11. apr 2012

@katyxq to maju aj u nas v bioshope-len sa mi to zda drahe...dat len tak do skolky!

martinka1981
11. apr 2012

@zuzuzuzu7 inak ako neviem prečo si deti umyvaju tvar mydlom? To je neaka blbosť nie?
Tak neviem ,skus neake detske obyčajne biele.
Inak moja strašia ma tiež ako prejav atopie červene lica s krupičkou. Tu ma aj na rukach. Niekedy ma lica červeneee a horuce.
kam.zyk mi to radila natierať niečim so zinkom,tak to podla mna možeš skusiť keby niečo.

luthien.k
12. apr 2012

@katyxq tohle mýdlo je perfektní, používáme doma.

@zuzuzuzu7 když by ho měla jen pro sebe na ručičky, tak to by snad šlo, ne? Ale asi nejde zabránit, aby ho nepouživali i ostatní...

zuzuzuzu7
12. apr 2012

@martinka1981 no, dnes , jasne zeby si nemali umyvat...len mala chcela byt vonavucka , tak sa vymuvala nejakym parfemovym mydielkom ale som rada, ze som nato prisla....do rana sa jej to upkojilo...vyzerala ako marfuska z mrazika a ona sa z toho rehotala,. ze aka je pekne...a mne bolo do placu...tak som dnes aj uvitelkam nardiaila aby dali pzoor nech sa neumyva mydlom...tie deti su nenapravitelne....;)))))
@luthien.k no nieco budem musiet vymysliet....esteze ucitelky tak spolupracuju-su zlate...
dakujem za rady!

martinka1981
12. apr 2012

@zuzuzuzu7 ako tak pozeram tak je to asi vekom to mydlenie 😀 aj moja 3r sa v kuse mydli,do nemoty.Ale len ruky,tvar ju ešte nenapadla 😀 😝

zuzuzuzu7
12. apr 2012

@martinka1981 no asi hej...oni maju z toho zabavku a nie su si vedomi dosledov...ale rano som jej to asi 10000000000000krat prizvukovala, aby si na tvar nic nedavala...
no proste...chcu byt peknucke;))))a vonavucke! tak uvidim dnes co bolo;)

vikazv
12. apr 2012

@katyxq zdravim, nevie mi niekto nahodou poradit ...sedem mesacna dcerka ma na tele, teda na trupe, rukach a nohach taku drsnu pokozku ako husia koza.......cim ju premazavat???........dakujem

alexis13
12. apr 2012

@vikazv ja som použivala modru indulonu, teda stale na všetko hlavne na tie suche miesta, odporušila mi ju aj kožna 😉

vikazv
12. apr 2012

@alexis13 moja to ma ako husiu kozu...taku drsnu na dotyk , a aj ked sa pozrem tak na pohlad....ze vyzera to ako zimomriavky...a ma to take skoro na celom trupe , rukach a nohach...jedna kozna mi to nedoporucila a druha m ze a ano...a pomohlo to vam?....co vlastne ta indulona obsahje za zlozky?...

alexis13
12. apr 2012

@vikazv dokym to nema nejako sfarbene, začervenane, biely povlak by som to nejako neriesila, možno ma len suchu pokožku, neni som kožna, alebo brnkni kožnej a opytaj sa cim mas s tym ist...ja som čitala ze indulona je najlepsia co sa tyka na suchu pokožku, aj ja ju používam na tvar, ruky, malicka ju ma od narodenia

heimdalls
12. apr 2012

Zdravím dievčatá, chcel by som sa Vás opýtať, aký máte názor na používanie krému calcium pantotenicum, čo sa alergií a ekzémou týka, ak by mal niekto skúsenosti. Vďaka

mam4
12. apr 2012

ahojte maminky, aj moja dcerka sa pred 3-4 tyzdnami vyhadzala na tvaricke, najprv jej vyschla pokozka na brade, potom to scervenalo a spravili sa jej tam vyrazky, teraz to uz ma aj na lickach a pod nosom, zacala som mastit (kokosovy olej, olivovy alebo masticka na bradavky z DM) a scervenanie preslo ani to uz nema take suche ale stale su tam tie vyrazky, mne sa to raz tiez stalo po pouziti odlicovaca a strasne to svrbelo, na dotyk aj stipalo, bojim sa ci aj ju to netrapi ☹ v dobe ked sa vyhadzala bola akurat po chorobe, brala lieky, medzitym sme kupili novy sampon a zacala jest nasu stravu tak neviem na isto z coho to je... ked bola mensia tak sa uz raz vyhadzala, tiez len na tvari a dost dlho sa to davalo dokopy, myslite ze sa jej to bude stale vracat ?? keby to bolo zo stravy alebo liekov tak by to mala aj inde na tele ?? alebo nie ?? zeby len ten sampon ?? hmmm, co myslite ??

zuzuzuzu7
12. apr 2012

@heimdalls mne jedna mamina spominala, ze vdaka tej masticke jej malej zmizol ekzem....ked nas videla, tak nam to musela spomenut,ale neskusali sme...im zevraj to zabralo na 100percnet ,ale blizsie neviem nic!

korkusa
12. apr 2012

ahojte chcem sa opytat ci sa moze natriet ekzem fenistil gelom ked to svrbi

luthien.k
12. apr 2012

@heimdalls je to klasická mast, vhodná spíš na dohojování, na ragády, má podobné použití jako Bepanthen mast.

luthien.k
12. apr 2012

@korkusa určitě ne, má značný dráždivý potenciál. Antihistaminika jedině orálně. Nemá se ani dle příbalové informace používat na narušenou nebo zánětlivě změněnou kůži, což atopický ekzém rozhodně je.

korcek
13. apr 2012

@luthien moze malemu nieco vadit v susenom ryzovom mlieku Asiana ?neviem teraz ci mu robi nieco zle v tom mlieku alebo ci sa cisti - vysadila som mu vsetko mliecne .

luthien.k
13. apr 2012

@korcek tuhle značku neznám, napiš složení a řeknu Ti...

korcek
13. apr 2012

@luthien to je asi znacka Dimica 🙂 zlozenie:ryzova zmes 50percent (ryzova muka,ryzovy skrob,ryzovy sirup,ryzova bielkovina)rastlinny tuk,glukozovy sirup,fruktoza,dicalcium phosphate,emulgator E471,stabilizator fosforecnan draselny,oxid kremicity,zahustovadlo E1450,prirodne farbivo alfakaroten

luthien.k
13. apr 2012

@korcek není tam podle mého názoru nic, co by mělo zásadně vadit, nicméně jsem spíš pro tekutá rostlinná mléka bez nutnosti těch éček, co nejsou doslazovaná...

jasomto
13. apr 2012

Ahojte, mam 3 ročneho syna, s ktorym riesime atopicky ekzem od 3mesiacov ☹. Napriek tomu, ze sa snazime vyhybat sa nevhodnym potravinam, vzdy objavime nieco nove, co mu uskodi alebo sa priznam, ze urobim vynimku ☹. no a potom sa neskutocne skrabe hlavne na nohach, zadku a rukach. Kedze sa skriabe podveme aj v noci, uvazujeme kupit mu na spanie pyzamko overal. Chcela som sa Vas opytat, ci nahodou nemate skusenost, kde zohnat takyto overal velkosti 104 a viac.
Vopred dakujem za tipy

korcek
13. apr 2012

@luthien dakujem

jasomto
13. apr 2012

@natty07 dakujem toto som nasla na nete, len sa mi zda dost vela 22E za jedno pyzamo ☹ preto som sa chcela opytat ci nepoznate nejaky obchod,kde by sa dali zohnat.

jasomto
13. apr 2012

@bubinko83 dakujem,

jasomto
13. apr 2012

tak som prave nasla, diskusiu (blbe ze z roku 2009 ☹ ) kde si mamicky pisali ze vraj v nejakom OD Buducnost na Ostredkovej ul1 v Bratislave take overaly, dokonca az do 6 rokov, vedeli zohnat. tak sa tam asi skocime pozriet, ze ci to vobec este funguje. 😵