Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

dajdarax
23. jún 2008

ahoojte 😉 keď vám napíšem akú hlúposť som urobila... ☹ malá už nemala skoro viditeľný ekzémik (mala ho len na rúčkach)..minulý pondelok mi známa priniesla vodu z mora ....a ja som malú hrdo v nej kúpala.... 😢 ...viete ako jej to vyštípalo?....dokonca sa jej objavil aj na nožičkách ☹
teraz ju kúpem v Solamile..chcem skúsiť otruby..už je to lepšie...klop,klop....
a nám robí dobre slniečko...včera sme sa boli kúpať v bazéne,tak sme chytili trochu opálený nádych
aj ja mám veverica dilemu aký krémik na opaľovanie dať...skúsili sme Niveu...zatiaľ v pohode..
naozaj,ten čierny čajík pomáha tiež....fakt kúpete daktorá v odvare z dubovej kôry?
včera som sa rozprávala s pediatrom...tak mi vravel,že na školení ktoré mal pred nedávnom Indulonu nechválili...tak som v rozpakoch,nám pomáha 😉 ..majte saaa

hellosona
23. jún 2008

nam dr. odporucila Micro Sun 😉

a k tej indulone, pocula som, ze zmenili recepturu... a potvrdil mi to aj tatino, ktory sa cely zivot nou natieral, ze nie je to, co byvala a uz mu nerobi dobre, takze mozno nieco pravdy na tom bude... 😨

jabber
23. jún 2008

aduska - aha, tak to jste mazali vážně málo, tak to tím asi nebude. Jinak k tomu očkování - ekzém v příšerným stavu, pneumokok a zuby k tomu - já bych ho teď neočkovala 😖 . Nám dětská dovolila první hexavakcínu, která se dává v 3. měsíci, kvůli ekzému až v 8. měsíci. To by především vaše mudra měla posoudit, jestli ho může naočkovat...jestli je k ničemu jak píšeš a nevěříš jí, tak bych jí co nejdřív vyměnila 😉

veverica - my máme Microsun 30 a k moři budu kupovat Daylong 40 nebo extreme 50

hellosona
23. jún 2008

ozaj babulky a tie co idete k moru... po kupani v mori babo oplaxnete "sladkou" vodou, alebo nexate tu slanu na telicku posobit? 😕

aduska27
24. jún 2008

tak mame do zbierky zlateho stafilokoka a este jednu bakteriu co nepoznam :S. Jabber, ja uz som chcela zmenit pediatricku pred tromi rokmi, ale bohuzial zijem v meste kde nikoho nepoznam a zase by som sla naslepo - no a bojim sa, ze by to mohlo byt este horsie ☹ . Len neviem ako inac liecit Patrika - nebol by to len ako prevencia, keby to ockovanie zabilo pneumokoka...no ale to je uz o inom, musim si to zistit.

jck
24. jún 2008

Ahoj holky,
už jsem to sem psala a s veeeeeeeeeeeeeelikou radostí to napíši znova, kamarádka mi doporučila mast SKIN-CAP a k mému úžasu je úplně úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúžasná.
Během dvou dnů měla Natálka skoro čisťounké tělíčko a teď to mažeme týden a je to super, krásná čístá kůže 😉 😉 ještě to budeme mazat, na obalu píšou mazat ještě týden po obnovení pokožky 🙂 🙂

opravdu můžu doporučit a to jsme vyzkoušeli snad vše co se dalo. Hodně štěstí všem 😉

wali
24. jún 2008

jabber - len ti chcem napisat, aby si sa na Daylong popytala v lekarni, vraj zmenili teraz recepturu a museli ho stahovat prec, lebo boli nanho viacere reklamacie, ze sposobil nejake kozne problemy!! mne to vraveli maminy na inom diskusnom fore a ked som sa pytala v lekarni a hladala som nejaky kremik na opalovanie, lekarnicka sama od seba ma hned upozornila na ten Daylong, aby som ho nekupovala. tak pre istotu sa na to opytaj 😖

jck - to je uplne super, ze to mate tak krasne vyliecene, len ta prosim, napis este potom, ked tu mast vysadite, ci sa vam nieco nevratilo spat alebo je to uz trvale zlepsenie. diky! a drzim palce, aby to zabralo natrvalo!!

aduska, skus sa popytat nejakych znamych, alebo nech sa manzel popyta v praci, ved niekto vam snad poradi nejakeho dobreho pediatra!

hellosona - to teda neviem, ale asi by som chvilu nechala slanu vodu posobit, ale nie zas dlho a potom pre istotu oplachla. no fakt je, ze vobec neviem, ako by sa to malo robit 😅

jabber
24. jún 2008

hellosona - to zatím ještě sama nevím... 😅 🙂

aduska - přesně tak, pozeptej se známých anebo to zkus tady na koníku v regionech, třeba tu ten tvůj bude a nějaká holka ti dobrýho pediatra poradí 😉 . A ty myslíš, že by to očkování toho pneumokoka zabilo? To teda nevím, ale moc se mi to nezdá 😖 , vy jdete na očkování proti pneumokokovi? Na očkování musí být přece dítě hlavně zdravý, tak já nevím, bála bych se, aby se to spíš nějak nezvrhlo... 😒

jck - supéér 🙂

wali - díky, zeptám se, jenže jestli je špatný, tak teda který jiný krém vhodný pro atopika???

jiji
24. jún 2008

Ahoj holky,
já jsem tu ještě nebyla, jen semtam nakouknu.
Teď jsem jen přelítla poslední stránku.
Naše Míša má AE asi od šesti týdnů, kdy se jí objevil na tvářičkách a ve třech měsících to asi měla nejhorší .... suchý červený fleky po celým tělíčku, no děs. Máme mastičku s kortikoidama, která je míchaná v lékárně, ale hodně naředěná - advantan 15 a septonex 75, jen nevím čeho, procenta to asi nebudou, deset mi tam lítá 😝. Tou jsme mazaly zezačátku dost, ale teď si ji spíš každý tři měsíce nechávám napsat jen tak do rezervy. Jinak taky mažeme modrou indulonou, zatím jsme spokojení, tak nevím, čtu tu něco o problémech, snad to bude Ok. No, ale to jsem chtěla napsat, hrozně nám pomohl krémík Bioderma Attopic P.O. zinc, hlavně na ten obličej, kde nám to ne a ne zmizet. Je to na podrážděnou pokožku. Mazaly jsme to asi měsíc, nejdřív denně, pak tak obden a od té doby /musím zaklepat/ máme pokoj. Semtam nám něco málo vyběhne na ramínku (hlavně kolem očkování proti TBC a na druhým na stejným místě) nebo na kolínkách.
Jinak, pokud jde o tu mořskou vodu, tak jsem slyšela nebo někde četla, že první dva dny to vytahuje i skrytý ekzémy, proto se to hodně zhorší, a pak se to srovná ... ale vyzkoušený to nemám ...
Jinak pokud jde o dubovou kůru, tak v ní koupala manželova teta svou dceru do roka, pak jí AE zmizel a alergie se vrátila až v patnácti v podobě senné rýmy.
My teda koupeme už normálně ve vodě bez jakýchkoliv přísad /Michalka ji občas pije, proto už tam nedávám ani balneum/ a řekla bych, že stejný. Jinak v dobách nejhorších jsme střídali koupele ze solamylu+mlíka+olivovýho oleje s koupelema se slabým roztokem hypermanganu. Na ty ovesný otruby mi povídala kožní, že jsou to stejný látky jako v tom solamylu, jen je o dost pracnější příprava. Takže je mám furt doma nerozbalený

scher
24. jún 2008

jck- nerada ti kazim radost, ale o kremu Skin-Cap se na netu mezi atopikama docela dost píše. Víš proč tak zázračně pomáhá? Protože obsahuje kortikoidy. Výrobce to zřejmě záměrně neuvedl na etiketu, ale v USA se dělal rozbor a přítomnost kortikoidů byla potvrzena. Proto tam byl zakázán dovoz a okamžitě jej stáhli z prodeje a veškerou distribuci zakázali. Ovšem v čechách se to neřeší. Nevím kde přesně, možná v diskusi na rodina.cz jsou i odkazy přímo na ty rozbory atd, ale je to v angličtině. Věřit mi nemusíš, taky mám pochybnosti, máme taky problémy s exémem, Skin-Cap mám doma, vyhodila jsem za ně docela dost peněz, ale pokoušet to dál nebudu. Sama zřejmě víš,co jsou kortikoidy zač. ☹

Jinak všem hodně štestí v boji a je fajn, že píšete zkušenosti, taky zkouším co se dá 😉

wali
25. jún 2008

jabber - o tom Daylongu sa hovori len o tom detskom, ze je zly, maju aj pre dospelakov a ten je vraj ok. ja som nakoniec po dlhsom uvazovani kupila pre drobca Biodermu Sensitive 50. samozrejme, ze som sa ako vzdy bala ju vyskusat, ale pouzivam ju uz mesiac a nic nam nerobi - ziadna reakcia, takze u nas v poho. nastastie 😀

teda scher, no to je sila s tym Skin-capom! cloveka z toho aby slak trafil. 😠 ja som niekde o nom citala, ale toto myslim, ze nie, to by som si snad zapamatala. no esteze si napisala, co o tom vies!

jabber
25. jún 2008

scher - no to je teda fakt dobrý s tím krémem.... 😒 , to jsou šmejdi! 😠

wali - aha, díky, kdyžtak teda koupíme taky Biodermu 🙂

beruska1979
25. jún 2008

holky,

jak dlouho muzou trvat na kuzi alergicke fleky? ja uz jsem z toho nestastna, na zadech to ma uz asi 3 nedele. Pres den uplne zklidneny, skoro nejsou fleky videt, ale po koupani je to strasny, rudy fleky s bilym stredem. Ma to porad na zadech, ale ted jsem nasla dalsi 3 na hrudnicku a na stehne. Vubec nevim, ze ceho to muze byt, na atopak to ale snad nevypada. Mazu ji to dvakrat denne kremem a fleky jeste potiram Robatkem, osetrujicim kremem....

hellosona
25. jún 2008

scher: hned sa mi nezdalo, ze existuje nejaky zazracny krem "len-tak" 😖 s tymi kortikoidmi je to dost mozne... zial...

beruska: juj to neviem, co na to dr.? 😕

beruska1979
25. jún 2008

Byli jsme u dr dneska, rikal, ze ma citlivou pokozku a ze nemam dvat avivaz a nemam ji to pry ani nicim po koupeli mazat, ze nema suchou pokozku.... tot vse ☹ Jinak pry nic delat nemam, jenom kdyby se ji to zhorsilo, mam zajit....

ivka144
25. jún 2008

Ahojte,

no tak s tym capom to je dobra sranda, clovek si uz v nicom nemoze byt isty...
Co sa tyka indulony, tak neviem posudit a ked hovoria, ze sa zmenila recepturz, tak je mozne, ze uz nie je taka dobra, ale inak to, ze to hovorili na doktorskom sedeni, to este nemusi nic znamenat, lebo mozno tam prednasali aj odbornici z farmaceutickych firiem, ktora ma nahradu indulony a pre istotu desatkrat drahsiu ;) Ale to len tak mi napadlo...

My to dnes mame uplne zufale.
Aduska, ma skoro porazilo, ked citam, ze to mate pocas homeo najhorsie, na celom telicku. To aj nas toto caka?? Uz to uspesne zlieza nizsie a nizsie, ale cele telo takto, si neviem ani len predstavit!!!!
Inak maly ma este obrovske uzliny, aj za uskom aj niekde na krku sa daju najst take gulocky akoby pod kozou...
A okrem toho, ze to nase teraz vyzera otrasne, cervene, navrete, rozdrasane a s takymi dierockami akoby mokvajucimi, tak najhorsie je to svrbenie. Driape sa ako besny, ja uplne chapem, Aduska, ze ked ste to takto mali uz neviem ako dlho, ze si mazla kortikoidnu mast. Ja upne stracam nervy.
Vcera som bola u homeo - dala nam Histamin 30ku na to svrbenie a tiez vravela, ze ked je to take zufale, tak chape, ze sme davali Fenistil. Ale ja uz zacinam davam denne, neda sa to vydrzat. Uvidime, ci za taky tyzden bude zmena z toho Histaminu homeopatickeho.
Ink ozaj jediny posun odkedy sa tym zaoberame je, ze sa to rozsiruje a stale viac a viac svrbi. Maleho uz bez dozoru nemozem nechat ani minutu a to ani cez den.
Inak homeo nam odporucila este aj krem Imunoglukan, tak sme kupili, ale neviem.
Na mokvavu kozu je akosi vsetko naprd. Iba to susim a susim a natieram aj 20x denne sudokremom, co mi pride samej ako dovne, ale aspon trocha pomaha.

Jabber - zas tak by som to az nepovedala jednoznacne, ze po homeopatiku je to horsie v tom, ze to nan reaguje dobre. Je to cele prilis premenlive nato, aby sa to dalo povedat. Ale zacinam mat pocit, ze mozno predsa. Stale sa to zhorsi a stale este viac zhorsi a do konca tyzdna sa to asi stale menej stihne zlepsit. Homeopatka neviem..., ona povedala, ze to vsetko zvnutra vychadza von, takze sa to objavuje aj tam, kde to nebolo. Teraz sme brali 5.x to homeo, takze este je akoze cas, ale neviem, co budem robit o mesiac, ked uz budem pomaly ocakvat, ze nejake prve zlepsenia by mali prist...

Wali - vdaka - k tomu kremu Babe... Musim kuknut. Ale ako pomatam, vy ste mali taky ten suchy ekzem, co?

Beruska - samozrejme, ze je super, ak to nie je AE, iste si si vydzchla..., ale pravdupovediac mi prisla ta reakcia doktorky pomerne divna...

A este k pneumokokom, myslim, ze my mame tiez kadejake sajrajty, aj mu robili vytery... Mne sa zda tiez dost divne to ockovanie. Nemohla by si, Aduska, zavolat homeopatke? S nou to skonzultovat napriklad.

No, musim ist, umyt si aspon zuby, lebo maly uz vyse hodiny spi, co je podozrive, takze aby som bola nachzstana na dalsiu varku utisovania a cicikania...
Drzte sa.

ivka144
25. jún 2008

oh! pardon za taky dlhy prispevok...

jck
26. jún 2008

sher...tak to jsi mě moc nepotěšila, Natálka je zatím úplně čisťounká, tak uvidím co bude dám, přestáváme mazat 😅
určitě napíšu jak pokračujeme, jsem z toho trochu mimo, hodně lidí si to hrozně chválilo, že pak byla pokožka v pohodě, tak si budeme držet palečky 😉

wali
26. jún 2008

tak my sme dnes boli u homeopatky na kontrole. dala nam dalsie dve homeopatika, ktore budeme brat 4 tyzdne. som zvedava, kedy ukoncime liecbu.

beruska - ked to popisujes ako cervene flaky s bielym stredom, to mi pride ako potnicka. a nemoze byt, ze sa ti v tomto horku mala spoti kazdy den a teda sa opakovane vyhadzuju potnicky? skus ju obliekat velmi lahko, len nejake tielko (nas tak beha, on neznasa teplo, tak ochladzujem ako sa da). no a potom uz len ostava nejaka alergicka reakcia, ale 3 tyzdne ked to uz ma, to by som asi povedala, ze ten alergen pretrvava 😒 tu avivaz inak urcite vysad, mozhlo by to byt aj nou - ked sa spoti, moze to z toho odevu nejak "vyjst".

ivka - ano, my mame suchy typ, ale ta pani od ktorej som sa dozvedela o tom kreme, mala dve deti a obe mali mokvavy typ exzemu. a im to pomahalo. prave preto som si nebola ista, ci to bude aj na suchy, ale ako som pisala, je to OK. inak ti uz vazne neviem poradit, len kupat v uz spomenutych veciach. a hlavne vydrzat, raz sa z toho musite dostat!!

jck - no to urcite napis, ako to bude vyzerat, ked ste to vysadili. som schvalne zvedava! kiezby vam to pomohlo a natrvalo!!

scher
26. jún 2008

jck- tak to je super, že jste čisťounké, to fakt závidím 😉
Budu ráda když napíšeš, zda se to zpět neobjevilo, taky nad tím pořád přemýšlím, zda mazat, nebo raději ne, ale nemám odvahu.
Pořád si říkám, že kdyby to bylo tak zázračně účinné a to jen tak,bez nějaké chemie,hormonů apod(nemyslím tím ten opravdu minimální obsah zinku, o kterém píší, že je účinná látka - toto množství a většinou ještě větší obsahuje spousta vyzkoušených mastiček), tak by přece nemohlo tolik dětí i dospěláků s exémem takhle trpět!!!! ☹
Každopádně se mi zatím nedostalo přesvědčivého argumentu, proč tomu nevěřit a tak zřejmě dál budu zkoušet "babské rady" a doufat, že to samo zmizí 😖

jabber
26. jún 2008

no je to fakt krajně podezřelý - takovýhle zázračný masti 😖

ivka - no já myslela, že jsi to psala, že po homeopatikách se to vždycky zhorší 😅 , tak jsem psala, že je aspoň vidět, že to na ně nějak reaguje....tak jsem to myslela. Ono to musí opravdu nejdřív všechno ven a pak se to začne zlepšovat, uvidíš! 😉

wali - jsem taky zvědavá do kdy to budeme brát a kdy a jak se vlastně pozná, že už se nic brát nemusí 😕 🙂

jabber
27. jún 2008

lusil - tak co moře, jak to teď vypadá? Pomohlo? 😉 😵

ivka144
28. jún 2008

Ahojte, no, Wali, este stale nemam ten kremik, ci plieko teda... Ale mastim furt dacim, teraz par dni to mame na lickach stipku lepsie, najma ked to chvilku nemokva... Len ako sa mu licka zlepsili, zhorsilo a rozsirilo sa mu to dalej - krk, pliecka, hrudnik, chrbatik. Dost nepekne to je - ked je nahucky, tk... A bars ho to svrbi, tusim teraz najviac ten chrbat a tam sa ani nevie poskrabat.
Aduska - Vam sa to cisto rozsirovalo, alebo tie povodne sa aj zlepsovali a nove zhorsovali?
Jabber - hej, asi sa mi tak zdalo nazaciatku, ale teraz si uz nie som nicim ista. Mozno to je pondelok aj najhorsie..., ale ma to urcite vlastny priebeh ktory neviem odsledovat...
Inak ten Histamin homopaticky, co sme dostali nema zatial ziaden efekt, zda sa, ale ved sme ho zatial len raz zobrali. Ale homeo sa tvarila, ze to zaberie hned, lebo po druhom raze co to vezmeme jej mam volat.
Tak sme sa dnes opat uchylili na noc k Fenistilu. Aj ked rada by som sa mu vyhla, ale..., ach jaj...

lusil2005
28. jún 2008

ahoooj jabber a vsetky mamicky spolutrpitelky!!! no tak mozem s istotou povedat, ze nam more rozhodne urobilo dobre!!! sice len 6 dni a z toho sa asi len 4 dni kupala, ale vysadila som pred dovolenkou aj probiotika, z homeopatik uz berieme len carbinicu 1x do tyzdna 5 guliciek a holtovym kremom som ju tiez vobec nemazala a mala tam bola uplne cistucka!!!
po kupkani v mori som ju vzdy oplachla na izbe v sprche a premastila. a musim povedat ze vzhladom k jej hlasnym protestom pri ranajkach a veceri ked sme sa my svine lakome snazili jest nieco co ona nemoze, som jej davala z bufetovych stolov co sa mi zdalo "nezavadne" cize hranolky, kukuricu, brokolicu, karfiol, dusenu mrkvicku atd. a aj tak ostala bez exemiku. dokonca tu dusenu mrkvu co papala - neskor som zistila ze ju dusia na masle a v tom je mlieko. a vydrzala to super mala. tak teraz len cakam co bude po navrate domov. teraz je akasi vyhadzana ale nie tak exemikovo ale ako potnicky. lenze ma to aj na rucickach aj nozickach cize neviem ci to nebude mat nejaky suvis s teplotami co tam posledny den dostala. mozno to bude ta siesta choroba. co ma dieta z toho tri dni teploty a potom sa vyhadze. kazdopadne - urcite pri najblizsej prilezitosti utekame k moru zas.

jabber
29. jún 2008

ivka - my když jsme měli ještě ty troje homeopatika, tak v neděli brala jiná a v pondělí to měla vždycky nejlepší, takže je dost možný, že nějaký cyklus máte taky 😉 . No tak uvidíš co se bude dít po druhé dávce, třeba vám je pak vymění...

lusil - tak to je vážně super! 🙂 Doufám, že vám to už vydrží 😵 😎

frog
29. jún 2008

Holky mám takovej dotaz.Je ta homeopat. léčba drahá?Dr. nás tam chce taky poslat..

jabber
29. jún 2008

frog - my jsme za první konzultaci, která je dost podrobná a trvá asi hodinu, platili 900,-. Pak chce za každou další kontrolu 400,- - ale to jsme byli jen jednou, jinak si mailujeme a já posílám fotky 😉 🙂 . Léky samotné stojí kolem 60,- Kč jedny. Ale stojí to za to i kdyby to stálo nevím co 🙂 , to už můžu zpětně říct s jistotou 😵

ivka144
29. jún 2008

Lusil - tak to je super!! My mame v plane ay na dalsi rok, ale ktohovie, ak sa to do konca leta nepolepsi vyrazne, mozno sa tiez schytime este tohto septembra... Napis potom, ako to pokracuje s tymi potnickami, ci co to. (Inak Ty si malej davala hranolky???)

Jabber - hej, pamatam, ze si pisala, ze Vam sa po homeo na dalsi den praveze zlepsilo. V niektorej knizke som citala, ze volajaky naslednik Hannemana, tusim Kent alebo Kering, ci ktory, popisal 12 postupov, teda 12 priebehov liecenia. Neviem, ake to su, ale mozno sa to u niekoho sprava tak, u niekoho inak... Neviem.

Frog - my sme platili za prvu navstevu 600,-Sk a tiez to trvalo vyse hodiny. Akoze kazda navsteva stoji u nasej tolko, ale to len taka ta kompexna. Odvtedy som jej stokrat telefonovala, konzultovala, aj som tam bola, zatial zadarmo. A asi uplne vsetky homeopatika (tie realne, monokompozity) stoja 60,-Sk (plus minus korunu-dve). Ani neviem, kolko gulocok je v jednom baleni, ale odhadom by som povedala, ze aj 100. Alebo aspon 50. No a ked sa pouzivaju tie 30ky 5guliciek kazdy tyzden, tak to mas min. na 10tyzdnov. Tie platene navstevy u homeo, aspon u nas, odhadujem tak na raz za dva mesiace. Myslim, ze to zas take drahe nie je, ak uvazime, ze kolke prachy da clovek za vsetky tie kremy, co skusa. A v nasom pripade aj za bodynka, lebo ich uz mame dost skarede od tych masti, ze nekultura pomaly... 🙂

lusil2005
29. jún 2008

ivka ano. tiez som sa za to fackala, ale uz som bola zufala, znicena a HLADNA! 😀 a mala stale vymyslala a vykrikovala a stale chcela utekat a vrazat do ludi a a a...
tak som jej dala z mojho taniera do ruky hranolku a ona ju s velkym zaujmom zacala zuzlat a STICHLA!!!! no proste zazrak. tak som si povedala ze ved je na dovolenke, tak ked sa z toho nevyhadze, privriem oci. aj tak papa zdravsie ako vacsina jej rovesnikov kvoli tomu blbemu exemu a jej alergii na vsetko mozne aj nemozne. nemoze ani chlebik, ani mlieko ani vajcia ani nic co je z toho vyrobene. co v praxi znamena ze papa len ovocie, zeleninu a domace masko. tak snad si par dni "neresti" zasluzi 😅

ivka144
29. jún 2008

No hej, Lusil, ja som teraz mudra, tiez som si myslela, co ako budem resp. nebudem robit a ked uz clovek konci s nervami, hned zlavi zo vsetkych predsavzati. Maly ako je teraz taky nanic z ekzemu, tak ma cumel skoro od rana do vecera a ked daco chce, uz sa idem niekedy na hlavu postavit 🙂 Nas maly je este maly, ale kukam, ze Vy mate cez rok, to si uz dieta vyziada azaz!
Taka hranolka len kvoli preprazanemu tuku a ked su kupovane, tak to, ze su lupane v luhu, inak z pohladu alergie asi vpohode - zemiak a tuk, z toho sa len tak nevyhadze🙂