Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

martinka1981
19. apr 2012

@xmalij 😀 😀 ale neboj,snad to čoskoro odhalite 😉
my mame exem ok,nič na tele len mame zas problem s bruškom.Odvčera dieta bezmliečna 😀 a dnes kakala len raz aj to trošku.Tak snad to bude už ok.
Takže v podstate sme tiež na diete ako pri exeme 😀

zuzuzuzu7
19. apr 2012

@xmalij ved to...je to kompikovane....my sme boli 3[4roka cisty, ked zacala jest naozaj vsetko-obcas aj cokoladu a mlieka pila vyse pol litra denne plus nejake jogurtiky-ona je velmi velky jedak...a potom z nicoho nic opat a aj pod kolienkami...ja tiez netusim, ze co u as hra velku rolu.....a dnes mali puding cokoladovy v skolke a koza cista...ja fakt neviem...u nas asi skor nieco zvonku

helulicek
19. apr 2012

ahojte holky, jdu zas za váma s dotazem... malej se mi asi poslední tři dny k večeru a při usínání kroutí, kope nožkama, celkově nervóznější, hůř usíná, exém se zhoršil jen teda nevím z čeho ☹ Držím dietu BKM, kuře, vejce, soja. Jím pořád stejné potraviny, tak nevím z čeho by to mohlo být?? To zhoršení exému jsem přisuzovala reakci na kuře (test. v neděli a pondělí), ale nyní se zas mírně zhoršil a ke všemu ty "koliky". Může to být vše - exém i koliky - reakce na růst zoubků?? Jako zoubek nevidím, ale přijde mi, že jsou dásně nateklé více než předtím....

modrofuzik11
19. apr 2012

my sme momentalne v pohode. jupi🙂. kubko ma len maly fliacik na tvaricke. takze teraz zase poctivo mazeme menalind derm striedavo s bepanthenom. niekto mi spominal, ze atopicky ekzem zmizol aj po tom, ako dietatku zacali davat vyzivove doplnky - kalcium so zinkom. mate s tym niekto skusenosti? dakujem

xmalij
19. apr 2012

@martinka1981 tak drzim palce..nase dieta pro brisko byla luxusni, Viktorka jinak nezna mrkev, banany, rohliky..tak jsem rikala, ze neni dieta jako dieta 😎 , ze jsme pekne povolili uzdu, ale hlavne, ze jedla. Prej to ted radi, u nas to bylo brutalni, chteli ji davat kapacky, protoze odmitala pit, tak jsem ji pod tlakem nalejvala..pak zase meli problem, ze to je porad malo, protoze malo cura...no des. Ale Enterol funguje moc dobre na streva, i v nemocnici ho chvalili dost. Tak at jste brzo fit 😉 .

xmalij
19. apr 2012

@zuzuzuzu7 taky mam ten pocit, treba z jidla jen neco a to to umocnuje, ale muze vadit fakt cokoliv jinyho, anebo taky nic. A jak rika Katka, holky maji uz vek na inhalacni alergen. Jsem zvedava na testy z alergologie, jestli neco vubec odhali...vy jste byli testovani?

karolina969
19. apr 2012

Holky, potřebovala bych radu ohledně Biodermy,kterou jste tady chválily. Ten krém se přesně jmenuje Bioderma Atoderm PP Antirecidive nebo Bioderma Atoderm PP Baume? Ať objednám tu správnou. Díky

zuzuzuzu7
19. apr 2012

@xmalij zatial sme neboli testovani...ked mala mala asi 9 mesiacov len nam obvodna brala krv a nezistila nic, a kedze sme mali len velmi slaby prejav nikde nas uz neposlala...tak uvidime,ale myslim, ze nas to neminie!myslim, ze prach -yteda roztoce vyjdu urcite pozitivne!my sme ani nebrali ziadne anitihistaminikum , ani kortikoid!

zuzuzuzu7
19. apr 2012

@karolina969 Bioderma atoderm PP balzam

zuzuzuzu7
19. apr 2012

@karolina969 http://www.najnakup.sk/Porovnaj_kremy-a-masti_B... aspon u nas...al;e asi bude lepsie vzorku najkor

lelask
19. apr 2012

@modrofuzik11 jednej znamej pomohol bio zinok. www.zdravsizivot.webnode.sk. Chcem to aj ja vyskusat.

vikazv
20. apr 2012

@zuzuzuzu7 zdravim a nasli ste pricinu ekzemu??....vdaka

zuzuzuzu7
20. apr 2012

@vikazv veru nie, ked bola cista tak sme ani nehladali,asl epredtym som sa snazila eliminovat mlieko, neskor lepok , vjace a nic sa nam nepodarilo zistit....teraz sme tiez cisty,...ona ma uz skoro 4 roky

katrenka111
20. apr 2012

@korkusa ja som mala už aj Dermalex a je otrasný, strasne sa mi po nom olupovala koža a ucinok žiadny a strasne smrdel...

katrenka111
20. apr 2012

No tak bola som na vysetreni u hematologa, kedže mam problemy s krvou a alergiu nemam veru na nic, nikto nevie z coho ten ekzem mam a dokonca zaznelo take nieco ci to nie je nahodou psoriáza...no skoro ma piclo....
A kortikoidy a žiadne kremy s nimi nemam používat vobec....
tak co potom teda.....ja už som zufala uplne.... ☹

vikazv
20. apr 2012

@zuzuzuzu7 aha, tak to znamena, ze z toho vyrastla?....

lyongirl
21. apr 2012

Ahojte, tak ja píšem len preto, že som riadne naštvaná. Manžel je cukrár a robí s rastlinnou šlahačkou, ale je sladená, tak som ho poprosila, či by mi mohol objednať u dodávateľa nesladenú, že by som si dala do kávy, raz za čas, lebo občas mi fakt riadne chýba, alebo by som ju dala do nejaké jedla a tak. Dnes ráno čítam zloženie, že "čisto" rastlinný krém k šlahaniu a vareniu a že mliečne bielkoviny, to je fakt des zohnať niečo normálne rastlinné? Viem, teda tie mlieka ryžové a neviem aké, ale nechutia mi a vôbec si ich neviem predstaviť v káve, alebo jedle, tak som zas sklamaná ☹

zuzuzuzu7
21. apr 2012

@vikazv ani by som to tak nenazvala...aj teraz sa sem-tam stane, ze sa zacnme skrabat na tych miestach kde bol ekzem a opat jej koza scervenie a mozeme zahajit liecenie....ono , vzdy treba s tym ratat , ze tie geny tam su a kedykolvek sa to moze opat ukazat...moze sa este pridruzit aj senna nadcha a astma...takze atopia ako taka je na cely zivot;(

jahody11
21. apr 2012

baby, potrebujem poradiť, malej sa narobili na dlaniach take male pluzgiere, tie casom ako by praskli a teraz ma dlane take suche a bruska na palcoch dopraskane az do krvy, boli sme na koznom, dali nam 2 masticky, jednu bielu na rano, jednu taku hnedu na vecer ale tie rucky ma stale take dopraskane, je mozne , ze je to atopicky ekzem????

xmalij
21. apr 2012

@zuzuzuzu7 kamaradka mi nedavno rikala, ze jako dite mela urputny AE, do 6 let byl pryc a predstav si, kdyz se ucila na statnice (ma 3 vysoky, pracuje, takze stresu pozehnane), tak se ji objevil na rukou a obliceji. Jakmile dodelala skolu, byl zase pryc 🙂.

vikazv
21. apr 2012

@zuzuzuzu7 tak to je fakt hrozne ta atopia.....ja to tak tazko prezivam, ze neviem ci sa s tym zmierim ☹

solinkarka
21. apr 2012

Nepomoze nam niekto v....nemozem to tu napisat lebo mi to admini 😒 zmazu tak IP

zuzuzuzu7
21. apr 2012

@xmalij no, ano , aj ja som dot o tom pocula, ze vacsinou stresy vedia znovy prebudit ekzem...a takisto ja tehotenstvo alebo dojcenie...hm, no uvidime;(

@vikazv ja si vzdy poviem, ze je plno ovela a ovela horsich diagnoz ...takze v popdsate som aj rada, ze mame len ekzem, aj ked mi bolo tiez vseliako...ale co taka psoriaza-to je podla mna horsie, alebo ine vrodene choroby koze...ja myslim, ze nase deturence mozu zit uplne normalny zivot....a tych atopikov neustale pribuda-okolo 20perct.deto mozno uz aj viac....no aj laergii pribuda a v roku 2020 bude alergicky skoro kazdy, a kto nebude-to bude skor podozrive;)...takze hlavu hore!ked sa my trapimke ..nic tomu nepomoze, ba nikedy je to este na skodu-dieta musi byt halvne v klude a eliminovat zbytocne stresy.....u nas viem, ze skolka bolo super riesenie-malej sa tam velmi paci a je velmi stastana a takisto sa potom chov aj koza...naopak ked ja moc okolo toho chodima sleduje, tak je to horsie!!!

xmalij
21. apr 2012

@zuzuzuzu7 souhlas 😉 , uz jsme to kdysi spolu resily a je to tak...vystresla mama nemuze pomoci diteti, ktery potrebuje predevsim pohodu... kdyz kuze reaguje tak sensitivne na kazdy vjem, stres, bolest, atd. Me osobne to strasny neprijde ani trochu, kdyz se podivam kolem sebe, tak jsem nejstastnejsi clovek pod sluncem, ze mame JEN blby ekzem, z ktereho treba vyroste. Kdyz pak vidis jaky trable lidi maji a ze jde fakt o postizeni, tak dekujes bohu, ze mas zdravy deti a ze maji jen par pupinku co svedi 🙂 Stacilo mi co jsem videla ted v nemocnici, nas rotavir byl orisek a sestricky se k nam chodily odreagovavat, protoze tam mely drobky s vaznymi nemocemi nebo po operacii a to jim nebyly jeste ani 2 roky!

maya30
21. apr 2012

ahojte tak ja by som sa len chcela podelit o skusenost z navstevy v poradi uz 3. koznej lekarky 😒 Odisla som o 65 eur lahsia a na chudaka lekarnika som vyletela, ze nech mi povie kam mam na to dvojrocne telicko natriet tolko masti... Dostali sme do kupela oilatum plus, na sprchovanie olej exomega, na premastovanie mlieko exomega (ze vraj aj 20x denne 😝) , na loziska zltu masticku zarabanu v lekarni (2x denne), Fucicort (1x denne) Micetal (1xdenne), Bactroban (1xdenne), Protopic (1x za 2 dni) a okrem toho Zyrtec 2x denne 8 kvapiek a Dithiaden 2x stvrt tablety...Z letakov som sa docitala ze ten Micetal sa moze az od 10 rokov a z Protopicu mozu byt zhubne nadory....teda ak z mojho syna nebude zavislak teraz tak uz nikdy 😒

martinka1981
21. apr 2012

@maya30 to nemysliš važne toto???
bez oilata sa zaobideš kedže maš sprch.olej,ten je fajn. Mieko exomega tiež fajn ale isto nie 20X všetkeho vela škodi.
Nechapem načo ti dali Fucicort a zaroven Bactroban.Fucicort je kortikoid s ATB a Bact.je ATB.
Micetal nepoznam,protopic by som nedavala 🙄
akože fakt nechapem lekarov ako možu takto "liečiť" 😠 😠 😠

lyongirl
21. apr 2012

@martinka1981 http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/mic...
Micetal som používala na pleseň na nohe...

ja nechápem, ako môžu takto liečiť a ešte si vypýtajú 65€ 😠 😠 😠
V dnešnej dobe natrafiť na fakt špičkového a dobrého lekára je umenie, všetko ostatné je len biznis!!! Neviem, kam tento svet speje, ale určite nikam, kde je dobre ☹ , všade samá chémia, odpad a radšej sa viac ani nebudem zamýšľať...

maya30
21. apr 2012

@martinka1981
@lyongirl som z toho nestastna, teraz po 4 dnoch liecby vidim zlepsenie, ale viem ze to je z tej zltej masti co nam namiesali ale akonahle ju vysadim tak to mame naspat...vsetko ostatne naokolo je len biznis, bohuzial to takto tahame uz 5 mesiacov a financne sa to uz neda zvladat, mam doma krabicu masti co sme museli doteraz pokupit a kazdy dalsi mi da nieco ine ☹ nedavam mu bactroban, micetal ani protopic, je toho fakt strasne vela na takeho maleho 😔

luthien.k
21. apr 2012

@maya30 a co děláš za další opatření?

xmalij
21. apr 2012

@ jahody11 to chce fotku a radsi asi na Luthien, puchyrky na dlanich mel nedavno kamaradky syn a byl to nejaky enterovir, mel to na dlanich, chodidlech a obliceji..pak mu to prasklo, den teplota a pomerne dlouho se to hojilo.