• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

@helulicek v podezření je vše, zejména větší množství rajčat či musli, obzvlášť pokud je s oříšky.
30. apr 2012 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k hm, tak to jsi mě moc nepotěšila :frowning2: No nedá se nic dělat... vyloučím a uvidím... díky
30. apr 2012 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@helulicek začala bych rajčaty a musli (jaké to bylo?), banán sem tam nechat, ale ne každý den.
30. apr 2012 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zaacatek Když kojíš a UM nedáváš vůbec (ani v kaších), tak ho kupovat nepotřebuješ, ale jak psala luthien.k, že je v ekzému infekce, tak kromě držení diety budete muset i na kožní - potřebujete něco, čím vyléčit tu infekci :wink:.
Jinak pozor na ty příkrmy, problém může být i tam, nepíšeš, co všechno dáváte, ale ve článcích od kam.zyk jsou potraviny s nízkým alergenním potenciálne vypsané (v jednom z nich je odkaz na tabulku v pdf).
30. apr 2012 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte skusalí ste niekto alergenovu imunoterapiu?(pri alergii na roztoce)
30. apr 2012 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k no musli právě oříškový :sweat_smile: , u nich je též pravda, že jsem je předtím tolik nejedla (mám to tak trochu náhražku za sladký). Rajčata ale jím od začátku diety a problém nebyl...no každopádně vyloučím a pak zkusím nasadit. bude stačit 14dní nebo ty cca 4 týdny?
Víš jak jsem s tebou řešila ty "koliky"... tak mám pocit, že to přešlo právě do toho exému. Koliky totiž téměř nejsou...
No kdyžtak ti dám vědět...
30. apr 2012 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@helulicek 14 dní by mělo stačit.
30. apr 2012 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k Katka ty si ma tak navnadila, ze to idem zase skusit bez BKM. Chcela som pockat az po statniciach, lebo teraz popri striedavej starostlivosti s babickami to bude asi problem,ale skusim, mozno sa aspon nejaky efekt alebo zmiernenie ukaze.
30. apr 2012 o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kde vsade pridavate detom pupalkovy olej?
1. máj 2012 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lelask ja som ho napriklad vcera primiesala aj do spagiet aj s olivovym olejom,ale inak niekedy detom supnem po lyzicke ked papaju bud obed alebo veceru
1. máj 2012 o 13:49  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lelask ja ho davam obcas do Reisdrinku nebo teda ted do Oatmilku. Me i dceri desne nechutna, smrdi mi to, takze v jidle to pozna, v mlice tolik ne :wink:. A ve fazi chronickyho ekzemu jsem dve rana po sobe na vlhkou pokozku namazala a super, osklive vysusena pokozka se vzpamatovala a uz staci jen hydratovat mlikem.
1. máj 2012 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@xmalij nasim krpcom chuti vsetko vo vestych podobach a vsetkych podmienkach so vsetkym:slight_smile:)))
1. máj 2012 o 14:26  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@xmalij to je zvláštní, podle mě to má neutrální chuť i vůni a obě děti to bez problémů na lžičce konzumují a ještě se ho dažadují... Není náhodou žluklý ten váš olej? Nesmí to mít pachutě ani být nahořklé...
1. máj 2012 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k to teda zasnu..ne, je nahorkly, divne mastny, mam ho v lednicce. Treba okurky mi samotny nesni, ale s dynovym olejem se dozaduje, ze jeste jeste :slight_smile:. Vybirava to je, a jak, ale tohle nedam ani ja :slight_smile:. Jestli se potkame, tak ti dam panaka :grinning: :sunglasses: na privitanou!
1. máj 2012 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, viem, že ste tu nedávno preberali opaľovacie krémy, len som to akosi zanedbala a nespísala si, ktoré sú bez chemických filtrov, viete mi niekto napísať, ktoré sú len z čisto minerálnymi filtrami? Pre bábo, aj pre staršie deti, lebo neviem, či mi najmenší môže opaľovací, ako starší dvaja chalani.
ĎAKUJEM :slight_smile:
1. máj 2012 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
objavila som 100% prírodný opaľovací krém Lavera, ale našla som len SPF 20, nie je to málo? A čo hovoríte na tento? 50+ sa mi zdá dosť veľa, ak nejdeme k moru....
http://www.naturalnarodinka.sk/naturalnarodinka-sk/eshop/1-1-BIO-KOZMETIKA/21-2-Slnecna-ochrana/5/73-Eco-Cosmetics-detsky-krem-na-opalovanie-SPF50-50ml
1. máj 2012 o 16:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl ahoj, mna laka tento-nemate niekto skusenost? http://www.bio-market.sk/kozmetika-na-opalovanie/baby-krem-na-opalovanie-of-45-eco-cosmetics/...ja ich zatila natieram cistym bambuckym maslom a slniecko ordinujem skor v nizsich davkach zazaiatku,ale chcela by som nieco take bio..tak so obajvila nahodoi toto..mlozno by som skusila
1. máj 2012 o 19:25  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzuzuzu7 ahoj, to čo si dala link je tá istá značka, čo som dala ja link :slight_smile:, len asi tam je iné SPF a na obrázku je macko a nie vtáčik...
1. máj 2012 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzuzuzu7 , @lyongirl Jé, v tom není vazelína ani minerální olej, to by mohlo u nás projít :slight_smile: (pro mě i pro malou). Tak to asi testnem.
1. máj 2012 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lyongirl mam ho objednany :wink: , tak jsem zvedava. Mame jeste Eucerin kids SPF 20 s mikropigmenty, omylem jsem vzala jindy s SPF 50 a ten je s chemickymi filtry. Nekde psali, ze pokud jen mineralni filtr, tak max SPF 25, ze 50 je podezrely.
Pak se tu psalo o Bioderme (v nazvu bylo mineral) a bila rada Avene (mame zkusenost z lonska).
1. máj 2012 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
1. máj 2012 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@xmalij no podľa toho článku som sa riadila...
máš objednanú Laveru, správne chápem?
takže tento radšej nie? Keďže má SPF 50+
http://www.naturalnarodinka.sk/naturalnarodinka-sk/eshop/1-1-BIO-KOZMETIKA/21-2-Slnecna-ochrana/5/73-Eco-Cosmetics-detsky-krem-na-opalovanie-SPF50-50ml

A dobre chápem, že Bioderma a Avene áno?
1. máj 2012 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl ano;)ja som nato potom az prisla, ze to v podstate ta ista znacka...vyzera fakt dobr..asi kuknem v bio obchodiku , a ak nebudu mat tak objedname!
2. máj 2012 o 11:42  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Přidala jsem do blogu článeček o péči v létě o atopika, tak se kdyžtak mrkněte a kdyby vás něco napadlo, tak vítám připomínky...
2. máj 2012 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@luthien.k nie je slnko dezinfekcne a liecive na mokvave ekzemy?
2. máj 2012 o 14:01  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzuzuzu7 u akutní fáze já radím spíš opatrnost...
2. máj 2012 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzuzuzu7 nam spis slunce vadi, teda spis asi to horko co je ted, tak jsem zvedava na dovolenou...
2. máj 2012 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl presne tak, mam objednanou Laveru.
Ten odkaz se mi taky libil, ale na jinym ceskym e-shopu nebyl k mani, tak jsem to vypustila z hlavy. Jen mi teda vrta tak vysoky SPF a ze to nejde dohromady s mineralnim filtrem. Ten muj nedavno omylem koupeny Eucerin kids SPF 50 mel kombinaci obou filtru, pritom z textu na e-shopu to nevyplyvalo.
Bioderma ano, to tu lidi chvali a od Avene bila rada.
2. máj 2012 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@xmalij
@luthien.k a nevadi, ze je na oleji napisane, ze az od troch rokov??
2. máj 2012 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lelask na kterém, na pupalkovém? To určitě nevadí, pokud je to čistý olej bez přídavků nějakých vitamínů (taky jsem se už setkala) apod. - ono totiž u potr. doplňků, které nejsou přímo pro děti vyvinuty, je to napsáno vždy, je to legislativní záležitost.
3. máj 2012 o 07:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok