Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

aduska27
1. júl 2008

Ahojte,
u nas je to stale ako na hojdacke, minuly tyzden bol uplne katastrofalny,co sa ekzemu tyka. Nakoniec som maleho zobrala ku pediatricke a ta ked ho zbadala, tak rozhodne ockovanie zatrhla - po telefone si asi myslela, ze to len my prehaname ze ma Patko strasny ekzem...Takze sme ockovanie proti pneumokokovi zatial nechali tak, manzel hned na druhy den uhanal do Prievidze pre dalsie homeo - dostali sme nieco na pneumokoka aj zlateho stafilokoka, tak uvidime 😕 . V piatok sa Patkovi stav rapidne zlepsil - to sme vysadili otruby aj kupanie v sleze, podla vsetkeho nan reagoval uplne brutalne. Vzdy nasledujuce rano potom, ako sme ho kupali v sleze, bol cely ako ohen. No a na nase velke prekvapenie lekarnicka nam povedala, ze otruby pri dlhodobom pouzivani vysusaju, ze to ma od viacerych mamiciek 😒 .Ako sme to vysadili, zacali kupat len v Oilate, koza bola za par dni omnoho lepsia. Takze vikend koza ok, aby nam luto nebolo - v sobotu vecer pohotovst, zapal stredneho ucha. Rano v nedelu este horsie, tak sme leteli zas - zapal aj na druhej strane ☹ . Bola som sialena od strachu kvoli tomu pneumokokovi - tak sme rovno kvoli tomu dostali ATB. Okrem ineho maly uz druhy tyzden hnackuje, a tie ATB mu to riadne zhorsuju, no nestiham prebalovat. No a v piatok sa malemu prerezal zubok, dnes dalsi - takze zrejme jedna z pricin katastrofalneho ekzemu, aspon dufam. Dnes rano sa maly zase zacal vyhadzovat, skriabe sa cim dalej tym viac. No a boli sme na usnom, kde dr skonstatoval ze zapal uz nie je, ale ze usko ho trapi kvoli ekzemu - vraj ho tam vo vnutri ma, chudatko moje ☹ . Takze tolko nas aktualny stav - kratsie sa mi to nepodarilo napisat, ospravedlnujem sa.

Jabber, este k tomu ockovaniu - nasa dr vravela, ze po ockovani by organizmus mal intenzivne pneumokoka "kantrit", ze do mesiaca by mal byt prec.

Ivka, no ten postup a spravanie ekzemu je uplne ako u nas - aky ste mali ekzem predtym ako ste zacali s homeo? My ked sme zacali brat tie kvapky, tak jedny sme mali davat 2x denne, no maly po tyzdni zacal priserne reagovat, tak sme ubrali na raz denne, stale to bolo silne, davali sme kazdy druhy den, potom len 2x do tyzdna...Potom ked sa koza vycistila sme zase zhustili davky, skratka sme to stale konzultovali a upravovali davku - ale pre mna utecha bola aspon ta, ze reaguje na liecbu. Tak dufam, ze to nie je marne.
Ja ta plne chapem, presne viem ako ti je. Este k tomu ockovaniu - homeopatka povedala ze odhovarat nas nebude, ale ze to ani nedoporucuje, ze aj ona to vie liecit - ostatne som uz pisala 😉 .
Pytas sa ci sa to aj zlepsovalo? Ano, stale priebezne sa vyhadzoval a hojil, krasne bolo vidno ako reaguje na tie zmeny davkovania. Inac aj teraz sa nam to moze zhorsit ako mame tie dalsie homeo 😖 .

Frog, my sme za prvu navstevu platili 1200,- aj spolu s homeopatikami, kontrola vratane homeo je 700,-.

olique
1. júl 2008

Lázně Smrdáky - SLOVENSKO

Ahojky,

obracím se spíše na maminky a vás všechny, kteří bydlíte na Slovensku.
Doslechla jsem se, že asi 80 km od Bratislavy jsou lázně Smrdáky a léčí se tam převážně kožní problémy a také
atopický ekzém.

Zajímám se o to z toho důvodu, že bych se tam chtěla se synkem podívat a popřípadě si tam udělat i dovolenou spojenou s léčením.
Jen nevím, zda tam mohou už tak malé děti, jako mám já. 1,5 roku?
Na netu jsem našla na lázeňských stránkách jen to, že tam jezdí děti od 3 let na měsíční lázeňské léčení.

Možná je to omezeno věkem, nevím...?

Jestli mi můžete někdo poradit a popřípadě napsat o těchto lázních víc - budu moc vděčná.
Nebo, kdo jste tyto lázně již navštívili napište.

Jinak sléz zatím plus mínus zabírá. Čekáme na příští týden - budeme mít výsledky z alergo-imunologické poradny.
A snad budeme chytřejší co maličký může a co ne.

Všem držím pěsti a děkuji.

jahodka11
1. júl 2008

aduska-nam sa pri prerezavani zubkov ekzem tiez zhorsuje,teda inac ho vobec nema, len ked idu zubky, takze urcite to mohol mat sposobene aj tym, chudacik malicky ☹

ivka144
1. júl 2008

Aduska, tak to je typicke, ze ked sa tari tak sa dari... Mrzi ma to, ze mate o vsetko. To potom sa tazsie aj manazuje ten ekzem, lebo akekolvek ine choroby a neduhy ho zhorsuju.
My rovnaka hojdacka, aj ked nikdy to nebolo vyslovene dobre, len lepsie horsie. Minuly tyzden sme mali asi stzri dni dooost dobre, licka omnoho lepsie, len plecia a chrbatik sa dost zhorsili a brutal sa skrabe. A rozsiruje sa to a chrbatik uz skoro cely..., to je pre neho blbe, mixluje sa,, lebo sa tam nevie skrabat.
No ale dnes - zrazu sa to tak zhorsilo ze hruza. Zasa aj mokvave dierocky - to tak divne vyzera. A driape sa a driape a nevieme spat. A pre istotu - ked uz, aspon dufam, nemame zapal uska, tak sa nam aspon povracal brutalne. On vracka furt, ma dost silny reflux asi, ale toto bolo pruuuuudom niekolkokrat, cely zbledol (aspon jedna utecha, aj ked to trvalo len pol hodinu)... Asi z vajicka. Vraj sa ma davat zltko, ale ja velmi nedavam, po dlllhom case som skusila, ale mozno nebolo najcerstvejsie, alebo neviem...
Wali, nikde neviem zohnat ten krem, ci mlieko s ureou :(

lusil2005
1. júl 2008

aduska no chuuudatko. aj ty, aj malicky. obdivujem ta. mate to fakt pestre. drzim palce. raz sa ten kolotoc skoncit musi!

olique o smrdakoch neviem ale vela chvaly som pocula na podhajske. tam je ten pramen co sa zlozenim najviac podoba na vodu v mrtvom mori. normalne vyviera slana voda. no a vraj velmi pomaha na atopicky exem. a dokonca je moznost kupat sa vo vani napustenej vodou z toho pramena aj s krpcom. cize nemusis s nim ist do bazena kde bolo pred tebou xxx ludi. mas vanu len pre seba a dietatko.
tu je nieco o tej vode http://www.obecpodhajska.sk/?menu=210

a tu je aj o tej vani http://www.obecpodhajska.sk/?menu=203

aduska27
2. júl 2008

Baby, dik za utechu, ste zlate 😅 .
Ivka, zivo si viem predstavit maleho - mame presne to iste, kadejake krutenie a metanie aby si poskrabkal chrbatik ☹ . Tuto noc celu brutalne preplakal, uz som cakala ze dojdu susedia 😒 . On by totiz len visel na prse, aj cez aj v noci, nepapa len tak chce spat alebo len tak lezkat a cmulat. Takze po tej prerevanej noci je zase cely ako ohen, ach jaj. Inac presne takto nam to postupovalo ako pises , nakoniec to slo aj na cele rucky a nozky. Teraz aj ked ma hladku kozicku, tak sa zacne skriabat - az si doslova "vyskriabe" ekzem 😎 . Ivka, a v akom stave ste mali ekzem pred zacatim liecby u homeopatky?

Lusil, po akej dobe co si drzala dietu sa melej polepsilo?
A este jedna otazka, tie co ste boli na alergologii - ako dlho ste cakali na vysledky?

wali
2. júl 2008

aduska, ivka, to je mi moc luto, ze sa vam stale nedari s tym exzemom. vzdy som si myslela, ze ten mokvajuci typ je omnoho horsi ako suchy a je to veru tak. tak aspom drzim palce, aby si s tym poradila homeo.

k tomu tel. mlieku: ja si ho objednavam cez net, v obchode ani lekarne som ho nevidela, ale ani som ho zvlast nehladala.
tu je to tel. mlieko: http://www.r-mark.cz/babe.html

lusil2005
2. júl 2008

aduska asi po tyzdni - dvoch. ale ja som zaroven s tym zacala aj s novou homeopatkou, aj som zacala malej davat probiotika infants dophilus aj som zacala pouzivat holtov krem. takze neviem co z toho zabralo. mozno vsetko dokopy.

na vysledky krvnych testov sme cakali tusim... dva tyzdne? mam taky dojem ze dva tyzdne to boli.

aduska27
2. júl 2008

lusil, a preco si menila homeopatku? kam teraz chodis?
nam probiotika nezaberaju, berieme ich od aprila 😖

ivka144
2. júl 2008

Aduska, tak my sme to pred hemeo mali len na lickach a trocha brade. Bolo to velmi skarede, niekedy velmi mokvave, niekedy suche, ale uz ani neviem... Ale jedno licko velmi a druhe len pri usku, myslis, ze kvalitou to nebolo ovela lepsie ako teraz, ale asi to boli mensie plochy - aj na tych lickach. To je hruza, co nas este caka...
A vy mate uz aj hladku peknu kozicku??? Ked pises, ze aj ked ma peknu, skriabe sa. No my ako sme mali zlepsenie, tak presne, ked bol unaveny, roydriapal si to tak, ze yas to ma strasne!
Wali - ahaaa, dakujem!

ivka144
2. júl 2008

Este Wali, ty mas teda to mlieko s ureou, hej? Lebo to je medzi body line, v pediatric take nemaju, takze len pre istotu... D.

aduska27
3. júl 2008

Ivka, nemusite predsa prejst tym co my, mozno u vas sa ekzem bude chovat inac 😉 . Cez vikend tu kozu mal peknu, stale sme si hovorili akeho pekneho chlapceka mame doma a obzerali sme ho dookola 😀 , inac ma vzdy ekzem aj na vieckach, tak vyzera ako zmordovane chudatko ☹ .
My sme v pondelok na prechadzke nasli krvavy kociar, ako si rozdriapal nozicku 😠 .

Nechcem nic zakriknut - tuk tuk tuk - ale uz to ma predsa lepsie ako predtym, aj ked sa vyhadzuje, tak ten krk a hrudnik nie je cerveny vcelku, ale ovela menej - a hlavne to nemokva...Este raz TUK TUK TUK. No ale vysadila som mlieko, lepok, vajcia a este kopec inych veci, ktovie cim to bude...Dostali sme na gastroenterologii mlieko Alfare, ale zatial sme ho ani nevybrali z lekarne, akosi nie je potreba 😔 . No a o 2 tyzdne konecne na alergo-imunologiu, som straaaaaasne zvedava co tam povedia. A potom sup sup na dovcu, nejako sa nam to blizi - ale pravdupovediac sa toho mora aj trosku bojim 😕 ...Baby co idete k moru s ekzemom, kam sa chystate?

wali
3. júl 2008

ivka, ano v body line, neviem preco mi nehodilo ten link rovno na to mlieko, ale len na zaciatok. je to hned prve mlieko, pol litra za 318ck. pisu tam, ze je to na suchu pokozku, ale ako som ti uz pisala, najprv som o tom nevedela a ta pani to pouzivala vyslovene na mokvajuci exzem. az potom ked som si to sama zacala objednavat, som sa docitala, ze je to vlastne na suchu kozu. takze ak to im pomohlo (a tiez vyskusali vsetko mozne-nemozne), tak dufam, ze vam to pomoze tiez. a potom ako pise aduska - mozno este strava. inak uz vazne poradit neviem ☹

aduska - tak to je super, ze sa vam to trosku zlepsilo, vazne bude asi problem v tej strave, ako pises, ze si vselico vysadila a nastalo zlepsenie.

olique
3. júl 2008

LUSIL2005

Moc děkuji za kontakty - ta Podhajská je opravdu zajímavé místo. Asi to probereme s manželem a naší pediatričkou a kožní lékařkou a pojedeme.

ivka144
3. júl 2008

cafte, dnes mi svokra doniesla vzorky bioderma p.o. zink, lipikar baume od roche/posay a kupila mlieko Eucerin s 3percent ureou a ties kys.mliecnou, co stalo vyse 400sk stvrt litra. Nemate skusenosti s tymto??? Dik-
Mame to zleee

jabber
4. júl 2008

aduska - aha, tak to je zajímavý s tím pneumokokem, že ho tělo zadlachní a do měsíce bude pryč 😉 . A od jakýho očkování, že vás homeopatka nebude zrazovat a umí to léčit? Toho pneumokoka?

jabber
4. júl 2008

aduska - my se chystáme na Fuerteventuru - Kanáry. Ale až v září. A kam svištíte vy? 🙂

lusil2005
4. júl 2008

aduska a vy idete na testy alebo pre vysledky? lebo ked idete na testy, nieje dobre ze si teraz zacala dietovat!!!! maly musi byt v kotakte s tymi alergenmi aby sa v testoch ukazalo ze ma alergiu. napr - ja ked pojdem na testy, budem musiet dat malej mlieko aj vsetko aby sa v testoch ukazalo ci na to este ma alergiu.

olique zamalo. my sa tam tiez chystame. vraj je tam aj velmi pekne, no a hlavne kvoli tej vode.

ivka144 nam bioderma PO zink nepomohla vobec, skor nam to este viac cervenalo po nej, a laroche lipikar baume nam robi uplne super! ale pozor - nenatierat to na zapalene! len na vysusene miesta. ja to pouzivam hlavne na tvaricku a na rucicky ktore sa jej dost vysusaju.

ivka144
4. júl 2008

Lusil, vdaka, no, tak to mame problem,my mame vsetko take akoby zapalene... Vcera som mu natrela pol telicka biodermou a pol lipikarom, ale to sa samozrejme nijak este neprejavilo🙂
Inak dnes to je zuuufale, zase som po dlhom case vytiahla ten dechtovy holt, lebo som uz nevedela, ze co... :(

lusil2005
4. júl 2008

ivka na zapalene nam najlepsie zabral holtov krem.

aduska27
5. júl 2008

Jabber, ano - pneumokoka. Mame teraz homeopatika na pneumokoka aj zlateho stafilokoka, berieme to druhy tyzden. Vravela ze k nej chodia zufali rodicia, ktorym nepomohlo ani ockovanie 😉 .

Lusil - zatial len na testy. Super, ze si ma upozornila s tou dietou - zavolame tomu alergologovi a snad sa dohodneme. No ale homeopatka stale tvrdi ze strava v nasom pripade nema s ekzemom nic, ani mne sa to nejako extra nezda.

Ivka, ach jaj - je mi to luto ako sa trapite, velmi dobre ti rozumiem ☹ . Ved u nas to bolo v podstate celu jar uplne priserne, niezeby to teraz bolo super....Hocikto iny by povedal ze ma telicko priserne, a nam sa to zda nic oproti tomu co pred tyzdnom... 😠
Kazdy pise ze im nieco zabera, u nas nezaberalo absolutne nic. Az na indulonu, ale to len na premazanie, no a teraz velmi vela pouzivam olivovy olej s bylinkami - a ten to dost rychlo hoji. Alebo sa koza hoji sama a len sa mi zda ze je to olejom? Boli sme za jednou pani bylinkarkou, od tej mame bylinky, zmiesali sme s olejom, a touto zmesou ho natieram x-krat denne, podla potreby.

aduska27
5. júl 2008

Este som zabudla: Jabber - my "len" do Chorvatska, boli sme tam s Miskou tiez ked mala 9M a bolo to uplne perfektne, uz asi inam ani nechceme 😀 . A s Patkom v tomto stave by som sa aj tak inam bala. No to Chorvatsko nam vyhovuje, je nadherne, ani sa nevieme rozhodnut kam presne pojdeme 😅 .

ivka144
6. júl 2008

Lusil - no, tak ja som po dlhom case znova vytiahla holtov, ale sa mi zda, ze uz vobec nezabera.
Mame to take blbe teraz, neviem, ci sme take hrozne uz mali...
A skoro celeho som ho tym dechtom natrela, ale zas ma tie licka take "plesnive" - aj mokvave, aj hrube zltosive lupky...
Aduska - presne. Ma to taky vlastny priebeh, ze nikdz clovek nevie, ci zabrala masticka ci vlastne telo. A to teraz mate suche, ked tolko mastis? Davas to aj na cervene? Inak my mame cely chrbatik cerveny, klasicky ekzemikovy, cely, pomerne suchsi, ale do toho su take tmavsocervene az fialkove bodky, take vyrasticky, niektore su take vriediky hnisave... Aj vy ste take mali?
Inak podla mna je Chorvatsko najlepsie, lebo je najslansie a teda aj najcistejsie, teda ak sa bavime o Jadrane, samozrejme...

denisocka
6. júl 2008

jabber a ine čo sa tu v tom vyznáte,neviem či máme ekzem čii čo to je

na ruke sa mu najprv urobil taky flek asi 2x2cm suchy,zošiel s holtom aj s kys.mliečnou,teraz jak zavadzam prikrmy (a zožrala som oriešk.čoko) sa nam urobili ešte 2maličke suche take drsnejšie miesta pri lakti a vzadu na chrbate -nema to v laket.jamkach,ani na krku,licach

neviem čo to je,čím to mazať-nemazať,alebo či to nie je z toho že ho po kupaní nemastím

lusil2005
6. júl 2008

denisocka no podla popisu to vyzera na exem, ale ked ti to vyvolala cokolada tak je dobre. proste ju uz nejedz a mas po probleme 🤐 dufam.

aj nam odporucali lekari chorvatsko. za prve kvoli vode - je tam najlepsie zlozenie + najcistejsia voda, a za druhe su tam prevazne kamienkove plaze, a atop.exem sa moc nema rad s pieskom. viete si predstavit...

inac my sme boli na krku - v mestecku krk. v tomto hotely: http://www.valamar.com/croatia/krk/hotel/koralj

je to uplne blizko - nejakych 550 km, je tam nadherne, krasna krajina, krasne mestecko, ten hotel vrelo odporucam vsetkym s detickami. super sluzby, cistucky, plaz je tam aj dlho dlho plytcina, aj normalny pozvolny spad, aj betonove platne, aj strk, kazdy si najde svoje... myslim ze ta plaz pred hotelom je najlepsia z pobrezia v krku - podla toho co som videla. krasna promenada popri mori az k staremu mestu, polpenzia fantasticka - bohate svedske stoly - napapaju sa aj krpci. je z coho vyberat.
znie to ako reklama ale pisem to preto lebo ked sme tam isli, bola som plna obav - predsa len - ked nieco vidite na obrazkoch a realita, to byvaju casto dve odlisne veci. vahala som ci som dobre vybrala, dokonca som to uz aj chcela zrusit, ale nakoniec to bolo lepsie ako som ocakavala 😀

denisocka
6. júl 2008

fakt? a nemože to byť z broskyne? tu čokoladu mi nezakazujte 😀

lusil2005
6. júl 2008

denis haha 😀
moze to byt aj z broskyne. ale vo vseobecnosti je ovela vacsia pravdepodobnost ze je to z cokolady ako z broskyne 😝
mne sa napr. mala vyhadzala aj z varenej mrkvicky. co je asi najantialergennejsia zelenina. ale potom si na nu akosi zvykla. no ale - treba vysadit vsetky mozne alergeny, pockat kym exem zmizne a potom pomalicky zaradit jedno, po tyzdni druhe... a cakat z coho sa vyhadze... 😒

denisocka
6. júl 2008

jáj,tak to potom bude zemiak,tým to začalo pred mesiacom 😲

aduska27
6. júl 2008

Ivka, velmi presne si to popisala, rovnake sme to mali aj my. Dokonca aj tie hnisave vriediky sem tam - myslim ze hlavne na chrbatiku, menej na brusku. No a popritom nam mokvali vsetky zahyby na telicku, aj tie najmensie. Dokonca aj oblecenie z toho vzdy bolo spinave, vyzeralo to ako od medu. Teraz mame telicko strasne suche, keby som dokazala zabranit skrabaniu, tak sa to rychlejsie hoji, no ale to by som ho musela zviazat. ☹ Natieram ho celeho aj olejom aj indulonou. Zacinam verit ze sa nam to pomaly obracia k lepsiemu, snad to nie je predcasna radost. 😕
Lusil, dik za tip - popozerame, no mame v plane ist vlastnym autom len tak naslepo, ubytovanie na sukromi - ucarovalo mi to.A hlavne pri nasich detoch si nemozme dovolit nieco predplatit, ked hlavne Miska je casto chora - urcite by sme nemohli odcestovat - ako vzdy 😀 . Ked ideme sami, tak si to posunieme podla potreby. A hlavne Patko este nemoze papat skoro nic, v hoteli by bol problem .