• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

@baklik budeš se možná divit, ale i na suchou kůže se hodí přípravky s obsahem zinku, pokud je kůže červená nebo s červenými pupínky - priritou je totiž léčit ten zánět projevující se právě tím začervenáním, jen pro menší vysušování je dobré podmazat něčím hydratačním (emolientem).

@radka35 jen bych poupravila pár věcí, rozhodně nedoporučuji používat čistou vazelínu, je příliš hutná, nevstřebá se dobře, dělá film - je dobré ji poředit právě něčím hydratačním. O chemii by se o ní mohly vést diskuze, když je to čistý ropný derivát :wink: Nicméně nám taky vyhovuje. Že v zimě se musí mazat bezvodé krémy, je mýtus, lepší je kombinace s hydratací
Na mazání s ureou (Excipial U Lipolot. i U Hydrolot.) má velká část dětí reakci. Lenienska je i bez předpisu. Ondřejovka obsahuje kys. boritou v koncentraci nevhodnou na dlouhodobější používání. Na opruzeninu je lepší Sudocrem, na mokvavou krátkodobě genicána 0,5%.
6. máj 2012 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@baklik neviem kde je možné kúpiť bambucké maslo na Slovensku, mne ho nosí kamarátka z anglicka, pretože tu som sa stretla len s prípravkami obsahujúcimi bambucké maslo a masť z lastovičníka mám doma robenú. A bambucké maslo je na premastenie pokožky a masť z lastovičníka je skôr na ekzém.
6. máj 2012 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@xmalij ja som nepovedala, že je vhodná na ekzém, ale kožná lekárka mi povedala, že najlepšie na suchú detskú pokožku je klasická modrá nivea.
6. máj 2012 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@karmella v DMku mají zn. Saloos, alespoň u nás.
6. máj 2012 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@karmella anemyslela spíš Indulonu? No každopádně ani s jedním nemohu tak úplně souhlasit...
6. máj 2012 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mamicky, viete poradit? Moje 4-mesacne babatko (uz nejaky cas-mozno 2-3 mesiace) ma na nozkach- okolo clenku, priehlavku- taku suchu, troska do zlta sfarbenu pokozku (Inak aj na lickach mal tiez nejaku dermatitidu, mal ich cervene, suche... to mu ale prechodne mizne a zase sa objavuje). Par krat som mu na nozky dala materske mliecko, ale inak neviem, mazat, nemazat? Ak ano, cim?
Je mozne, ze mi z neho vyrastie atopik- ja sama som alergicka (pel a po niektorych potravinach ma svrbia pery resp. ranky v ustach) a jeho takmer 4-rocny starsi brat je klasicky atopik uz od 3 mesiacov. Aj kvoli starsiemu synovi si urcite casom budem pytat radu, ale tam je to uz trosku zlozitejsie, takze naprv preluskam co najviac info v tejto teme (len rychla otazka: co radite na suche, zcervenene, rozskrabane plochy?)
6. máj 2012 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@karmella kozmetiku saloos som videla aj v nasom meste v obchode s racio stravou, takze mozno sa da najst aj inde. Mozes objednat aj to ciste bambucke maslo od saloosu na http://www.saloos.sk/bio-karite/bio-karite-100-bambucke-maslo.html
6. máj 2012 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@karmella tak to jsem te asi blbe pochopila, protoze jsi v tematu o AE. Kazdopadne i tak je to podle me nesmysl co ti dr. radila.
6. máj 2012 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@keziah Prostuduj pečlivě tuto sérii článků http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-zbavit-dite-atopickeho-ekzemu-upravou-stravy-deti-do-tri-let , jsou tam základní rady co a kdy mazat, jak upravit stravu atd.
6. máj 2012 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k u vas maju v DM-ku Sallos-perfektne...ja musim zhanat po bio shopoch bambucke maslo a vela krat sa mi stane, ze ich musim zopar obehnut-lebo uz nemaju..hm...tiez by som privitala v Dm-ku...najunovsie som v tom nasom bio obchodiku kazala rovno objednat 250ml...som s nim velmi spokojna!
6. máj 2012 o 13:38  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...aj u vas je to tak, ze ked vase deticky kakaju;), tak sa vtedy skrabu najviac? u nas sa mala moc neskrabe, iba ked sedi na zachode , tak vtedy si rozdrazdi kozicku, no nastastie jej to potom zmizne,ale vzdy sa nam to stava
6. máj 2012 o 13:56  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na ekzémy je dobrý Holdov krem,a potom imazol krem/ pasta...len treba rozlišit či ide o ekzemove alebo pliesnove ochorenie...a nepouživať vtedy vonave kozmeticke pripravky, ale skorej olejčeky do kupela aby bola pokožka premastnena
6. máj 2012 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@keziah radím řešit to komplexně, odkazy, co dávala katyxq jsou perfektní.
6. máj 2012 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte maminky, chcem sa spytat, moze sa atop.ekzem zhorsit pri prerezavani zubkov? Mate niektora taku skusenost?Malemu sa talcia 4 naraz. My mame ekzem od 5 mes. Syn mal len 2 fliacky na nozickach, no teraz po 18 mes. sa mu to dost rozbehlo.
6. máj 2012 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzicka1982 všetky ti tu potvrdime že zuby su riadne potvory :stuck_out_tongue_closed_eyes: a narobia velku paseku...
6. máj 2012 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k ale su aj kremy proti zapareninam bez obsahu zinku ako napr. Bepanthen, tak radsej v pripade suchych licok mojho maleho siahnem po nom, ako potom bojovat so supinkami na lickach...
6. máj 2012 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@baklik mně se Bepanthen na červené pupínky, fleky, neosvědčil, je v příliš mastném základu. Perfektní je na doléčování, když ten kožní projev zrůžoví nebo je tělové barvy.
6. máj 2012 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzicka1982 ano, je to skoro pravidlem.
6. máj 2012 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k ano, tak som to myslela, doliecim lisaj na licku infadolanom (uz ho takmer nevidno), ktory zaroven aj premastuje, ale moze sa pouzivat max. 2 tyzdne a potom budem premastovat bepanthenom a zaroven nim aj predchadzat zapareninam, snad.
6. máj 2012 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@baklik preventivně bych použila spíše ten hydratační emolient. Ale jinak souhlas :slight_smile:
6. máj 2012 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k napriklad ktory? co mas proti Bepanthenu? ja chcem aj preventivne pouzivat nieco proti zapareninam, lebo maly je take tucnucke babatko a vyhadzuju sa mu tam priebezne, tak ho nechcem vysusovat napr. sudocremom.
6. máj 2012 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@baklik do záhybů patří zinek :wink: Ale když bude dobře reagovat i na Bepanthen, tak proč ne, ale z mých zkušeností je do záhybů příliš mastný. Raději sem tam máznu Sudocrem nebo zinkovku, pod to Bioderma Atoderm PP Baume.
6. máj 2012 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k do zahybov v oblasti plienok davam Nivea SOS krem, ten sice obsahuje aj zinok, ale zaroven aj organicke bambucke maslo a omega 3 mastne kyseliny, takze aj pekne hydratuje. sudocrem mu zahyby vysusoval, takze ho davam len, ked sa vyskytne vyrazka, t.j. lokalne. ale licka nam vysusovala aj ta nivea, skratka zinok - je zname, ze vysusuje...
6. máj 2012 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@baklik na tváře bych taky preventivně nedávala Sudocrem, to je jasné, ale myslela jsem, že se bavíme o záhybech (třeba na krku atd.) Jestli se osypává na tvářích, tak to zapařením podle mého názoru nebude.
6. máj 2012 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k su to zapareniny, to ma tak v spodnej casti licok, presne take iste ako na krku a ma ich aj mierne pod krkom
6. máj 2012 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@baklik víš, když jsem si prošla, jaké máte potíže od začátku, raději bych zašla na kožní, tam povědí... Máte v rodině nějaké alergie (jakékoli), astma, ekzémy? Ono málokterému dítěti se na obličeji "jen tak" ze zapaření dělají často vyrážky...
6. máj 2012 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k nie, nemame. ale ideme onedlho do poradne, tak sa chystam s lekarkou o tom pobavit...
6. máj 2012 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzuzuzu7 presne tak! Ja diky tomu prestala trenovat nocnik, protoze jednak zabavuju knizkama, aby sedela (nevstava, ale ze by jen tak sedela, to taky ne) a do toho si drbe obe stehynka, boky, tak nevim co driv. To same dela i jakmile ji svleknu, normalne se nedrbe, ale jak se odhali, tak jede...ikdyz je teplo, davam i tak dlouhy rukavy, coz je taky blby, ze nevetra tak.
6. máj 2012 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzicka1982 ano, strasne moc..uz jen 4 a mame ty potvory z krku :stuck_out_tongue_closed_eyes:!
6. máj 2012 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@xmalij ahoj :slight_smile: zas pišeš o nas?? :grinning: prispevok zo včera o 22:43 :wink:
ale sranda že tie deti to snad maju všetky rovnako.Viki je teraz čistaaa!!! Po roku boja!!! neuveritelne,som myslela že sa ani nedočkame :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale napriek tomu hned ako ma volne miesto kde bol predtym exem tak hned škriabe :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. máj 2012 o 08:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok